Objevte starodávnou praxi uvolnění mysli i těla.
Naučte se, jak dosáhnout přirozeného plynutí.

V tantrické tradici se nedíváme na tělo jako na něco odděleného od vesmíru. Pomocí dávných praktik se naladíte na vibraci a intimní spojení s vesmírem. V tomto spojení již nevnímáte rozpor mezi vnitřním a vnějším světem. Jste v jednotě se samotnou vibrací vesmíru.

"Cesta, po které jdu, se nazývá Spanda a pochází z tradice kašmírského šivaismu. Je založena na dvou základních „věcech“: všechno ve vesmíru je Vědomí a vibrace. Proto není žádné evidentní rozdělení mezi individuálním vědomím a kosmickým vědomím, stejně jako není žádný rozdíl mezi naší vlastní vibrací a vibrací kosmu."

V tantrické tradici je sexualita naprostou přirozeností naší reality. Kašmírská jóga se od té indické velmi liší. Nejde zde o pozice, dechová cvičení a různá omezení. V tantrické józe je hlavní praxí pomalý mystický tanec Tandava, při kterém se vaše tělo stává svobodným prostorem.

Zjistěte, jakým způsobem lze pomocí kašmírské jógy dosáhnout uvolnění a plynutí v těle, mysli i emocích. Vyzkoušejte, jak přirozeně propojit meditaci s pohybem. Objevte, jak můžete žít více spontánně.

Tlumočení angličtina/čeština zajištěno.

"Účastnila jsem se dvou Danielových workshopů s tancem Tandava a meditací a oba jsem si moc užila!" Dana

Daniel Odier

Daniel Odier

Na podzim roku 1968 Daniel Odier odjel z Evropy a vydal se do zeleného předhůří Himálaje. Fascinovaný východní mystikou hledal mistra, jenž by mu mohl pomoct proniknout tam, kam už ho texty a intelektuální hledání nedokázaly dovést. Chtěl všechno – moudrost a spiritualitu získávanou prostřednictvím života askety i krásu, lásku a smyslnost vášnivého života. Právě tam Odier objevil šivaistický tantrismus, tajnou spirituální cestu usilující o transcendenci ega a opětné objevení božství přijetím všech vášní.

V Paříži založil tantrické/čchanové meditační centrum a vede kurzy o spirituálních tradicích Dálného východu na kalifornské univerzitě. Je autorem několika knih z oblasti literatury faktu včetně Nirvana Tao. Mezi jeho díla z oblasti mystery, napsané pod literárním pseudonymem Delacorta, patří i román Diva, který byl zfilmován v roce 1981 (r. Jean-Jacques Beineix) a získal Cézary za hudbu, kameru a nejlepší debut. V nakladatelství MAITREA dosud vyšly knihy: Brány radosti, Posvátnost sexuality, Touhy, vášně a spiritualita a Meditační techniky.

Daniel Odier učí kašmírskou tantru z tradice Kaula v souladu s tím, co obdržel od své mistrině, jogínky Lality Devi. Tato linie jde až k Mahasiddhasovi a částečně k Matsyendranathovi, autorovi Kaulajnananirna tantry. Tato starodávná tradice, příbuzná se šivaismem z údolí řeky Indu, učí styl jógy, který už prakticky zmizel. Praxe spojuje meditaci v sedě s pohybem.

Článek o knize Posvátnost sexuality

„Když jsme se s tantrickou tradicí v 60. letech setkali, byla pro naše puritánské mysli příliš „veliká“ a obsáhlá, a tak jsme tuto její hloubku ignorovali a zaměřili se pouze na její část věnovanou sexualitě. Mělo to svůj smysl: tehdy jsme potřebovali sexuální svobodu,“ říká o tantrické cestě Daniel Odier.

Vyberte si vhodný termín semináře

Tento seminář již bohužel proběhl.

Místo konání

Maitrea - Dům osobního rozvoje

  • Vegetariánská restaurace Vegetariánská restaurace

  • Prostory pro semináře Prostory pro semináře

  • Zázemí pro účastníky Zázemí pro účastníky

  • Feng Shui interiéry Feng Shui interiéry

  • Obchůdek a recepce Obchůdek a recepce

Maitrea
Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

TELEFON: 725 783 506
EMAIL: seminare@maitrea.cz

www.maitrea.cz

FB follow button