Vzácná příležitost k získání esence učení a praxe tantry tibetského buddhismu pod vedením zkušeného západního učitele!

V tomto cyklu retrítů (meditačních setkání) bude Rob učit a předávat meditační techniky, jejichž cílem je probudit v každém účastníkovi osobní zkušenost s tantrou. Rob předá postupně iniciace (zasvěcení) do některých základních technik práce s tantrickými božstvy. Každý retrít naváže na ten předchozí.

Díky tomuto pozvolnému procesu bude možné proniknout skutečně do hloubky učení. Proto je velmi užitečné, je-li to jen trochu možné, se zúčastnit celého cyklu. Pokud to není z nějakého důvodu možné, lze se zúčastnit i jen jednotlivých retrítů.

Výjimečnost Robova přístupu a učení spočívá v tom, že nelpí rigidně na tradičních postupech jednotlivých praxí, ale vytváří prostor pro otevřený dialog v rámci konkrétního tématu, praxe nebo techniky. Díky tomu může každý sám a také všichni společně téma prozkoumat, a zachovat přitom živou tvořivost při integraci tantrických praxí do osobní zkušenosti každodenního života. 

Tato integrace není možná bez zdravého vztahu k tělu a emocím. Proto Rob zařazuje do společné práce také praxi Kum Nye - pohybové cvičení, které pomáhá obnovit energetickou rovnováhu v těle.

Doporučením, ale ne podmínkou, je pro účastníky retrítů odhodlání a motivace ke každodenní osobní meditační praxi, díky které je možné integrovat tantrickou praxi do osobního života. Bude-li to možné, bude mít každý účastník příležitost se s Robem spojit také osobně.

Semináře budou probíhat dvakrát za rok v prodloužených víkendech. Můžete se přidat kdykoliv.
Kompletní program víceletého cyklu zde.

Tlumočení angličtina/čeština zajištěno.

Preece vytváří srozumitelnou psychospirituální mapu, jejímž měřítkem nejsou mystické zážitky, deklarovaná zbožnost ani duchovní pokrok, ale nenápadná věta, jejíž pravý smysl se učíme chápat celý život: moudrost neznamená dokonalost, ale přijetí vlastní nedokonalosti. Petr Třešňák (Respekt)

Rob Preece je příkladem člověka, který jako psychoterapeut a duchovní učitel zúročuje ani ne tak znalosti nabyté v akademickém prostředí,  ale především svou reflektovanou životní cestu. Setkání s ním je zážitkem a povzbuzením. Jiří Plocek

Rob Preece

Rob Preece
Velká Británie

Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus již 40 let, převážně v tibetské tradici. Strávil řadu let v intenzivním ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. Více než 20 let pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie.

„Jsem šťastný, že mohu opět přijet do Prahy a pozvolna učit lidi, kteří se upřímně zajímají o rozvíjení své meditační praxe. Opakovaným setkáváním můžeme provádět praxi hlouběji a pomalu přidávat pokročilé složky, které se objevují na této nevšední cestě.“

Vyberte si vhodný termín semináře

OBJEVOVÁNÍ PODSTATY MYSLI

SO+NE
 

24.-25.6.2017
So: 9.45-17.30, ne: 9.45-16.30

3 900 Kč

Přihlásit se

Na tomto meditačním semináři se seznámíte s praxí Mahamudry, která je základní meditací v tantrické praxi. Budete postupně rozvíjet bdělé spočívání a meditaci vhledu. Obdržíte také iniciaci k praxi s Mandžušrím, buddhou moudrosti.

Na tomto retrítu se seznámíme s praxí Mahamudry, která je základní meditací v tantrické praxi. Rob propojí pohled na prázdnotu, který vychází z filozofie Madjamika, s meditací na podstatu mysli, která vychází z Mahamudry. Budeme postupně rozvíjet bdělé spočívání a meditaci vhledu. Budeme se také věnovat významu buddhovské podstaty, Dharmakáji - neboli původní přirozenosti mysli. Během retrítu předá Rob iniciaci k praxi s Mandžušrím, buddhou moudrosti.

Přicházíme se vzácnou nabídkou proniknout hluboko do učení tibetské buddhistické tantry se zkušeným západním učitelem Robem Preecem (UK). Tato větev tantry neboli Vadžrajána je jednou z velmi výjimečných podob buddhismu, která se objevila v Indii, byla tam zformována a rozvíjena a předána transmisí z Nepálu do Tibetu.

Na tuto cestu potřebujeme schopného průvodce, jednak abychom ji mohli skutečně zažít a jednak aby naše západní mysl mohla dosáhnout jisté transformace. Rob Preece je zkušeným učitelem pro předávání této tradice lidem ze Západu, protože tuto praxi sám pěstuje již více než 40 let. Následuje tak přání svého učitele lámy Thubtena Jesheho, který Roba nabádal k tomu, aby tuto tantrickou praxi propojil s psychologickým výkladem, a napomohl tak lidem ze Západu vnést ji do jejich životů. S léty praktikování a učení tantry Rob došel k poznání, co konkrétně vyhovuje západní psychologické povaze jako základu pro další hlubokou zkušenost.

Účastníci budou vedeni k tomu, aby si osvojili dennodenní meditační praxi, která by integrovala zkušenosti z retrítů do běžného života. Bude zde případná možnost probírat toto téma s Robem i soukromě.

Tlumočení z angličtiny zajištěno.

----------------------------------------------------------

Pokud máte zájem o individuální setkání s Robem Preecem, kontaktujte nás emailem: j.sila@maitrea.cz. Po skončení semináře můžete v praxi pokračovat v rámci meditační skupiny, kterou Rob Preece v Praze založil.

zavřít

Místo konání

Maitrea - Dům osobního rozvoje

  • Vegetariánská restaurace Vegetariánská restaurace

  • Prostory pro semináře Prostory pro semináře

  • Zázemí pro účastníky Zázemí pro účastníky

  • Feng Shui interiéry Feng Shui interiéry

  • Obchůdek a recepce Obchůdek a recepce

Maitrea
Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

TELEFON: 725 783 506
EMAIL: seminare@maitrea.cz

http://www.maitrea.cz

FB follow button