Osvojte si se zkušenou lektorkou základy cvičení Qi Gong a posilte tak svou tělesnou a duševní kondici, imunitu i koncentraci

Toto "Umění práce s životní energií" podporuje fyzické a emoční zdraví. Pomalé, plynulé, uvolněné pohyby a protažení těla stimulují dráhy zvané meridiány, jejichž hustou sítí v těle životní energie "Qi" protéká, a dostává se tak rovnoměrně ke všem orgánům.

Pravidelným cvičením po dobu delšího časového období se učíme kontrolovat svůj dech, prohlubuje se vnitřní klid, ubývá stresu a narůstá koncentrace mysli. Qi Gong tak posiluje imunitní systém, napomáhá pohyblivosti a podporuje všeobecný zdravotní stav. Zároveň procvičuje klouby, šlachy a svaly, ale nepřetěžuje je. 

Staří Číňané dlouhým zkoušením objevili v těle dráhy, takzvané meridiány, na kterých leží nám již více známé akupunkturní body. Jsou-li všechny tyto dráhy průchozí, tedy bez jakýchkoli blokád, může energie Či protékat celým tělem. Při cvičení tyto dráhy zprůchodňujeme. Qi Gong nám tedy napomáhá k tělesnému a duševnímu zdraví.

Jemné a na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění od problémů všedních dnů a získáme zdravou stabilitu těla i mysli.

 

Je to krásný pocit cítit energii Qi, která proudí celým mým tělem. Cvičení Qi Gong mi přináší ukotvení, jemnost a uvědomění si těla jako posvátného chrámu. Děkuji Markéto, za tvou trpělivost, lehkost, hlubokou moudrost a povznášející humor!  Michaela K.

QI GONG  je pro mě Návrat. Návrat zpět k sobě skrze vědomý pohyb mého těla. Krása v pohybu otevírající zapomenuté komnaty Duše. Lehkost, uvolněnost, rovnováha a zdraví. Martina D.

Markéta Hrdá

Markéta Hrdá

Vyučuje a předává Daoyin Yangscheng Gong, styl, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém spojuje tradiční principy s poznatky moderní sportovní medicíny, je pověstný mimořádným účinkem.

 

Cvičení Qigong začala praktikovat, když po letech vrcholové sportovní činnosti hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Poté jej studovala nejdříve v Německu a potom na Sportovní univerzitě v Pekingu přímo u prof. Zhanga.

 

Vyberte si vhodný termín semináře

Místo konání

Maitrea - Dům osobního rozvoje

  • Vegetariánská restaurace Vegetariánská restaurace

  • Prostory pro semináře Prostory pro semináře

  • Zázemí pro účastníky Zázemí pro účastníky

  • Feng Shui interiéry Feng Shui interiéry

  • Obchůdek a recepce Obchůdek a recepce

Maitrea
Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

TELEFON: 725 783 506
EMAIL: seminare@maitrea.cz

htttp://www.maitrea.cz

FB follow button