Osvojte si se zkušenou lektorkou základy cvičení Qi Gong a posilte tak svou tělesnou a duševní kondici, imunitu i koncentraci!

Toto "Umění práce s životní energií" podporuje fyzické a emoční zdraví. Pomalé, plynulé, uvolněné pohyby a protažení těla stimulují dráhy zvané meridiány, jejichž hustou sítí v těle životní energie "Qi" protéká, a dostává se tak rovnoměrně ke všem orgánům. 

Qigong tak posiluje imunitní systém, napomáhá pohyblivosti a podporuje všeobecný zdravotní stav. Zároveň procvičuje klouby, šlachy a svaly, ale nepřetěžuje je. 

Pravidelným cvičením po dobu delšího časového období se učíme kontrolovat svůj dech, prohlubuje se vnitřní klid, ubývá stresu a narůstá koncentrace mysli. Jemné na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění od problému všedních dnů a získáme zdravou stabilitu těla i mysli.

QI GONG  je pro mě Návrat. Návrat zpět k sobě skrze vědomý pohyb mého těla. Krása v pohybu otevírající zapomenuté komnaty Duše. Lehkost, uvolněnost, rovnováha a zdraví. Martina D.

Markéta Hrdá

Markéta Hrdá

Vyučuje a předává Daoyin Yangscheng Gong, styl, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém spojuje tradiční principy s poznatky moderní sportovní medicíny, je pověstný mimořádným účinkem.

 

Cvičení Qigong začala praktikovat, když po letech vrcholové sportovní činnosti hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Poté jej studovala nejdříve v Německu a potom na Sportovní univerzitě v Pekingu přímo u prof. Zhanga.

 

Vyberte si vhodný termín semináře

Posílení životní energie pro každého - Ukázková lekce

ST
 

11.1.2017
11-12 hod.

"Umění práce s životní energií", jak je "Qi Gong" možné přeložit, podporuje fyzické a emoční zdraví. Pomalé, plynulé, uvolněné pohyby a protažení těla stimulují dráhy zvané meridiány, jejichž hustou sítí v těle životní energie "Qi" protéká, a dostává se tak rovnoměrně ke všem orgánům.

Qi Gong je cesta tělesného i duševního zdraví. Dobrodružství objevování často potlačených energetických možností těla znali už staří Číňané, kteří ve starověku vytvořili soubor nenáročných cvičení nazvaný Qi Gong [Čchi-kung]. Volnému toku energie napomáhá i správné držení těla, hluboké dýchání a s tím související koncentrace mysli. Jemné na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění a vnitřní klid.

Qi Gong životní energii nabírá, shromažďuje, uvolňuje, a rovnoměrně rozvádí. Řada příkladů z letité praxe je dokladem toho, že opětovné rozproudění energie dokáže zbavit tělo i mysl energetických blokád. Neomezený tok životní energie Qi je základem tělesné i duševní rovnováhy.

Co mi může Qi Gong přinést?

- tělesnou a duševní kondici
- posílení imunitního systému
- příjemný pocit uvolnění
- zdravotní prevenci a podporu při léčbě
- vnitřní klid
- zlepšení koordinace a koncentrace
- větší pohyblivost
- vytrvalost a pevnou vůli

Daoyin Yangscheng Gong - Léčebný Qi Gong podle prof. Zhanga je stylem, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém stojí na tradičních principech a současně má dobrý základ v moderní sportovní medicíně. V češtině tomuto názvu významově odpovídá: "Tělo protahovat a Qi vést k udržení zdraví a kvality života". Pro jeho mimořádnou efektivitu, byl tento systém prof. Zhanga, coby jediný Qigong – styl, zahrnut do národního zdravotního programu Čínské lidové republiky. V současnosti jej praktikují milióny lidí po celém světě.

Určeno všem bez ohledu na předchozí zkušenosti.

zavřít

QI GONG: Jaterní forma - 12 dílný dopolední kurz pro pokročilé

12 x ST
 

11.1.-29.3.2017
9.45-10.45 hod.

Na emoční a duševní rovině dodává tato forma praktikujícímu nový životní elán: cítí se pln energie, touhy po činnosti a tvůrčí síly. Specifická energie jater a ledvin posiluje myšlení a obrazotvornost, upravuje naší schopnost se zklidnit a naše představy.

Programem tohoto kurzu je výuka „Jaterní formy“. Játra a žlučník spolu podle TČM tvoří funkční okruh patřící do elementu „Dřevo“. Dřevo je element spojovaný s jarem, obdobím dynamické aktivity a růstu, dává nám také schopnost ukázat světu, kdo jsme.

Emoce spojená s elementem Dřeva je zlost. Nadměrná a nevypuštěná zlost vážně poškozuje Játra a element Dřeva. Prof.Zhang vytvořil tuto formu s cílem zmírnit nebo vyléčit potíže nebo onemocnění, které jsou spojeny s pohybovým aparátem. Na fyziologické rovině směřuje tato forma ke zlepšení:

• přílišného stažení, především v oblastech šíje, ramen, beder a nohou
• pohyblivosti v kloubech, vazech a šlachách
• pružnosti a ohebnosti svalstva
• harmonického utváření svalových řetězců nohou a ramen
• všeobecné koordinace

Ve zdravotním pojetí „Pěti elementů“, neboli „Procesu změn“, patří tato Qi Gong-metoda k elementu „Dřevo“ a harmonizuje příslušející hlavní orgán játra. Současně posiluje v elementu „Voda“ ledviny. Specifická energie jater a ledvin posiluje myšlení a obrazotvornost, upravuje naší schopnost se zklidnit a naše představy.

Co potřebuji ke cvičení : pohodlné oblečení, pohodlnou obuv s tenkou podrážkou

Daoyin Yangscheng Gong - Léčebný Qi Gong podle prof. Zhanga je stylem, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém stojí na tradičních principech a současně má dobrý základ v moderní sportovní medicíně. V češtině tomuto názvu významově odpovídá: "Tělo protahovat a Qi vést k udržení zdraví a kvality života". Pro jeho mimořádnou efektivitu byl tento systém prof. Zhanga coby jediný Qigong – styl zahrnut do národního zdravotního programu Čínské lidové republiky. V současnosti jej praktikují milióny lidí po celém světě.

Určeno především pro pokročilé. Jednotlivé lekce kurzu: Každou středu 9.45-10.45 hod.

zavřít

QI GONG: Posílení životní energie - 11 dílný kurz pro začátečníky

11 X ST
 

18.1.-29.3.2017
11-12 hod.

"Umění práce s životní energií", jak je "Qi Gong" možné přeložit, podporuje fyzické a emoční zdraví. Pomalé, plynulé, uvolněné pohyby a protažení těla stimulují dráhy zvané meridiány, jejichž hustou sítí v těle životní energie "Qi" protéká, a dostává se tak rovnoměrně ke všem orgánům.

Volnému toku energie napomáhá i správné držení těla, hluboké dýchání a s tím související koncentrace mysli. Jemné na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění a vnitřní klid. V tomto kurzu se seznámíte se základním postavením a základními kroky, energetickou sprchou a vstupem do formy "Osm kusů brokátu".

Co mi může Qi Gong přinést?

- tělesnou a duševní kondici
- posílení imunitního systému
- příjemný pocit uvolnění
- zdravotní prevenci a podporu při léčbě
- vnitřní klid
- zlepšení koordinace a koncentrace
- větší pohyblivost
- vytrvalost a pevnou vůli

Určeno všem bez ohledu na předchozí zkušenosti.

Jednotlivé lekce kurzu:
Každou středu 11-12 hod.

zavřít

Místo konání

Maitrea - Dům osobního rozvoje

  • Vegetariánská restaurace Vegetariánská restaurace

  • Prostory pro semináře Prostory pro semináře

  • Zázemí pro účastníky Zázemí pro účastníky

  • Feng Shui interiéry Feng Shui interiéry

  • Obchůdek a recepce Obchůdek a recepce

Maitrea
Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

TELEFON: 725 783 506
EMAIL: seminare@maitrea.cz

htttp://www.maitrea.cz

FB follow button