Uvolni svou obrovskou vnitřní sílu.
Dovol si být nespoutaná! 

Temné bohyně, bojovné a děsivé ženy jsou nositelkami života i smrti. Cení si své svobody, obratnosti a umění být nepředvídatelné a neuchopitelné. Jejich energie je bohužel v dnešních dnech potlačovaná a proto ji potřebujeme v sobě znovu probudit.

Co se můžete od porážek a vítězství temných bohyň naučit? O co přicházíte, když v sobě potlačujete jejich energii? Vydejte se na dobrodružnou cestu prostřednictvím hlubinné imaginace a získejte cenná ponaučení a naberte sílu, po které ve svém životě toužíte. 

Miluji tento přístup. Mary je tak pečující, ale silná. Díky, díky. Mao

Fascinuje mne, jakým způsobem Mary používá mýty a imaginaci. Dokáži se nyní dostat ke své vlastní moudrosti uvnitř mne samotné. Co víc si mohu přát? Nancy

Práce s Mary je vždy velmi zábavná a silná. Miluju její nadšení, její vhled a její vášeň. Dokáže ve mne otevřít bránu ke své vlastní vášni a vhledu a učí mne důvěřovat mé cestě. Kate

Mary Diggin

Mary Diggin

Mary Diggin Ph.D je expertkou na mytologie, certifikovanou trenérkou Mezinárodního institutu pro výzkum imaginace a průvodkyní Hlubinné imaginace.

Pochází z Irska, žije se svým manželem Stevem Galegosem v blízkosti Rio Grande, v Novém Mexiku. Společně poskytují semináře a individuální sezení pomocí Hlubinné imaginace.

Mary mimo jiné absolvovala také výcvik u apačského léčitele Felipa Ortegy, u kterého se naučila vést indiánské obřadní sauny (sweatlodge) a poznala další léčivé postupy původní indiánské tradice.

 

Vyberte si vhodný termín semináře

TEMNÉ BOHYNĚ - Příběhy a mýty divých žen

PÁ-NE
 

15.-17.6.2018
Pá: 18-21, so: 10-18, ne: 10-16 hod.

3 700 Kč

při platbě do 16. 4. Později 4 700 Kč
Přihlásit se

Temné bohyně, bojovné a děsivé ženy jsou nositelkami života i smrti. Cení si své svobody, obratnosti a umění být nepředvídatelné a neuchopitelné. Jejich energie je bohužel v dnešních dnech potlačovaná a proto ji potřebujeme v sobě znovu probudit.

Mytologie je plná zlých a děsivých žen: řecká Medusa, babylonská Tiámat, irská Morrígan, mezopotámská Ereškigal nebo indická Kálí.

Temné ženy jsou zobrazovány jako silné bohyně, které prožívají tajemné příběhy života a smrti. Nejčastěji se objevují v roli válečnice a královny, stvořitelky a ničitelky či milenky a matky.

Bohyně často a rády mění své chování, tvar a záměry, tak, aby nakonec dosáhly svého. Cení si své svobody, obratnosti a umění být pro ostatní nepředvídatelné, temné a děsivé.

Hrdina příběhu vystupuje jakožto protivník bohyně. Ať už je to válečník či nositel světla, staví se k bohyni do opozice. Často je to pak ten, kdo ji porazí nebo zneuctí. Znásilnění nebo zabití bohyně je pak ostatními, bohužel pro ženy, náležitě poctěno.

Dokonce i dnes si západní kultura cení více hrdiny a jeho hrdinských činů více než toho, co dělají bohyně. Zvláště ty bohyně, které se zdají být temné.

V tolika oblastech je prioritou hrdina válečník, zabiják bohyně. Ve firemních a vládních místnostech, ve školách i na ulici vidíme obrazy hrdinů, kteří jsou vzorem toho, kdo porazil svého nepřítele. Zlé ženy a bohyně jsou z veřejných prostor vyhoštěny. Výsledkem je umlčení bohyně a potlačení její energie.

Seminář Temné bohyně je 2,5 denním procesem, který posílí vaši energii.Vstoupíte do několika mýtů a zjistíte, jak vás mohou i dnes hluboce inspirovat. Co se můžete od porážek a vítězství temných bohyň naučit? O co přicházíte, když v sobě potlačujete jejich energii? Vydejte se na dobrodružnou cestu prostřednictvím hlubinné imaginace a získejte cenná ponaučení a naberte sílu, po které ve svém životě toužíte.

Seminář bude tlumočen.

zavřít

DAFNÉ A APOLLÓN – Láska a moc ve vztahu ženy a muže

 

15.6.2018
18-21 hod.

400 Kč

při platbě do 16. 4. Později 500 Kč
Přihlásit se

Tento příběh vám pomůže lépe porozumět tématu moci a bezmocnosti ve vztazích mezi mužem a ženou. Má být žena za každou cenu laskavá? Jak vidí ženu muž hrdina a co může žena udělat, aby jí muž naslouchal?

Divé ženy, temné bohyně, vystupují v mýtech často jako narušitelky zaběhnutého řádu. Řád zastupuje mužský hrdina, který s bohyní bojuje, a když ji porazí, je za to náležitě vychvalován. Bohyně je obviňována za to, že v hrdinovi podněcuje hněv a proto si zaslouží porážku, smrt nebo znásilnění. Je prostě příliš divoká, zlá a temná a nepřizpůsobivá ideálům světa či hrdiny.

Bylo by snad lepší volbou pro ženy, kdyby následovaly mýty o ženách, v kterých ženy vystupují jako milé, sladké a laskavé? Nezískají si tím lépe přízeň a uznání od mužských hrdinů?

Je to právě nevinná a sladká Dafné, která volí místo konfrontace s Apollónem raději útěk a skrývání se. Snaží se sama sebe ospravedlnit. Zaplatí za to však vysokou cenou.

Tento příběh nám pomůže lépe porozumět tématu moci a bezmocnosti ve vztazích mezi mužem a ženou. Jak vidí ženu muž hrdina a co může žena udělat, aby jí muž naslouchal?

Seminář bude tlumočen.

zavřít

Místo konání

Maitrea - Dům osobního rozvoje

Maitrea
Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

TELEFON: 725 783 506
EMAIL: seminare@maitrea.cz

http://www.maitrea.cz