Nalezněte tu správnou motivaci pro realizaci změn,
které vedou k vašemu spokojenému životu!

Všechny systémy, ve kterých žijeme (naši rodinu, pracovní kolektiv, nás samotné jako celek jednotlivých částí), si můžeme představit jako pavučinu. Všichni jsou v ní propojeni tenkými nitkami nejrůznějších vztahů. Jestliže zataháme za jednu část pavučiny, změní se vazby v celé pavučině. Takto si můžeme představit to, proč mají konstelace vliv na všechny členy systému, nejen na toho, kdo si konstelaci postavil.

Situací a problémů, na které se lze hlouběji podívat, je nepočítaně, od zdravotních potíží, přes partnerské konflikty, rodová zatížení, fobie až po finanční prosperitu a pracovní naplnění.

 

Je potřeba vědět, co se vlastně děje, proč se nám někdy vztahy nedaří a naopak co je potřeba udělat a jak přistupovat k partnerovi, abychom mohli žít v partnerství, které nás bude naplňovat.

Můžete přijít s tématem, které chcete vidět v širších či skrytých souvislostech a chcete pro sebe najít vhodné řešení.
 

Problém, který mě v rámci rodiny již delší dobu trápil, jsem si pomocí konstelace více uvědomil a pochopil i jiné souvislosti. Ondřej

Vojtěch působí jako architekt, který pomáhá naznačit schema, jak má stavba vypadat, aby nespadla.  Velké díky a obdiv.  Zlata

Děkuju ti za tvoji práci. Je super, jak máš vše propojené od psychologie, čínské medicíny, taoismu, hypnozy, psychosomatiky a úplně vše v tobě tvoří jeden celek, který dovede vnímat, co je skryto za těmi nánosy a dovedeš nám pomoci se těch nánosů zbavit a za to ti děkuji. Tomáš

Vojtěch Lust

Vojtěch Lust

Ing. Vojtěch Lust, MIM, pracuje jako poradce osobního rozvoje, lektor seberozvojových seminářů, školitel a kouč top managerů. Oblastí osobního rozvoje se zabývá již 17 let. Je členem výboru České asociace systemických konstelací.

Pracuje vlastní originální metodou směřující k nalezení správné motivace pro realizaci změn, které vedou ke spokojenému životu.

Při práci využívá také tyto techniky:
• hypnóza
• systemické konstelace
• NLP (neurolinguistické programování)
• transakční analýza
• analýza sociálních her
• voice dialogue
• práce se symboly
• bioenergetika

V současné době vede semináře zaměřené na:
• výuku hypnózy
• rodinné konstelace v oblasti osobní, vztahů, práce, financí a zdraví
• psychosomatiku
• osobní rozvoj
• uvolnění duševních bloků a nalezení vnitřní síly
• fungující partnerství.

Vzdělání v oboru:
• od roku 1995 studoval hypnózu u PhDr. Jiřího Zíky (hypnoterapie podle Milton H. Ericksona I,II,III a individualizované techniky hypnózy)
• Tělo jako zdroj (Jitka Vodňanská)
• Silvova metoda (Silva Method)
• Eniopsychologie (Albert V. Ignatenko)
• Modrá alfa (Petr Velechovský)
• bioenergetika (Dr.Rolf Jansen)
• One Life (Michael Barnett)
• rodinné konstelace (Jaroslav Simon, Bhagat J. Zeilhofer, Jan Bílý, Radim Ress, Wilfried Nelles, Franz Ruppert)
• profesionální koučink (RA solution)
• Sebeprojasňující trénink (Doris a Josef Gravenstette)

Rozhovor v našem magazínu

„Vztah je mezi dvěma jedinci, dvěma rolemi a každá role má svá práva a povinnosti. Pokud člověk danou „roli“ nezvládá, neovládá ji, pak vztah nefunguje.“ Vojtěch Lust...

Vyberte si vhodný termín semináře

PROBUZENÍ INTUICE

ČT
 

8.9.2016
9.30-17 hod.

O intuici se hodně mluví i píše, ale často je skutečná intuice zaměňována za představy naší mysli. Jenže představy nemají s intuicí nic společného. Potřebujeme opustit (vy)myšlení představ a vrátit se k reálné citlivosti našeho těla, které je od přírody velice moudré.
Dokonce se můžeme setkat s tím, že se někteří lidé domnívají, že mají rozvinutou intuici a sdělují ostatním, co jim přichází takzvaně shůry, ale mnohdy si to jen vymýšlejí. Ostatní to mate a domnívají se, že jim nějaká schopnost chybí, když jim nic speciálního nepřichází. Ovšem skutečná citlivost, vnímavost a intuice je založena na reálném prožitku. Nejde o to, že si to vysníte, ale že skutečně vnímáte všemi smysly.

Zvířata umí vnímat všemi smysly a reagují i tehdy, když my často ani netušíme, jak to ví, že něco přijde. Je to tím, že jsme silně ovlivněni výchovou, kdy jsme se učili, co se smí a co se nesmí. Tento systém příkazů a zákazů (To musíš! To nesmíš!) nám omezil plné vnímání reality, kterého jsme i my schopni.

Způsob práce: Kombinace vysvětlení a rozboru důležitých vlivů a prožití originální techniky řízeného stavu meditativního tranzu, se kterou Vojtěch Lust úspěšně pracuje od roku 1994.

Na kurzu se dozvíte:
• co je intuice
• jak funguje
• čím ji blokujeme nebo omezujeme
• jak můžete zvýšit svoji citlivost a vnímavost, abychom mohli vlastní intuici rozvíjet.

 

zavřít

Chcete být mocní nebo nemocní?

ÚT
 

20.9.2016
18-21 hod.

Chcete být mocní nebo nemocní? Tedy zdraví nebo nemocní? Stěžujeme si na lékaře, že léčí jen následky konkrétního problému, že se nedívají na člověka jako celek. Často to tak skutečně je, ALE my sami známé své tělo nejlépe. Nejlépe víme, jak nám je a dokonce si i my sami můžeme nejvíce pomoci.

Chceme-li být zdraví a nechceme být ne-mocní, pak se potřebujeme stát mocnými. To znamená vnímat své tělo, jeho signály a rozumět bolesti, kterou nám tělo říká: “Pozor, zastav se a vnímej, co tvému tělu schází.” Když rozumíme sami sobě a svému tělu, takmůžeme sami o sebe pečovat tak dobře, abychom mohli být trvale zdraví nebo se z nemoci velmi rychle dostali. To samozřejmě v dnešní době není jednoduchý úkol, protože stejně tak, jak většinou žijeme odtržení od přírody a jejího přirozeného rytmu, tak jsme održeni sami od sebe a přirozených rytmů našeho těla.

Potřebujeme udělat 2 kroky:

a) získat dostatek znalostí o tom, jakými projevy = nemocemi naše tělo hovoří o tom, co mu chybí. Pak budeme vědět, že když máme např. rýmu (teče nám z nosu, z očí, vypadáme uplakaně), tak naše duše pláče. Můžeme se zastavit a zeptat se sami sebe: “Čeho je mi líto? Nad čím pláču a nevím o tom?”

Stejné je to s bolestí kolen, zad, zubů nebo neplodností. Všechny nemoci mají své příčiny a rozhodně pro sebe můžeme udělat to nejlepší, když je budeme znát. Funguje to totiž tak, že tělo signály postupně zesiluje. Nejprve nás jen občas pobolívá břicho, pak už je bolest častější. Posléze už jsme si zvykli, že nás břicho bolí trvale, až si nakonec vypěstujeme žaludeční vředy. I ty se dají léčit, ale ušetřili bychom si zbytečnou bolest, když bychom si všimli už toho počátečního pobolívání břicha a zeptali se sami sebe, na co vlastně reagujeme. Máme strach ze zkoušky? Z prezentace před nadřízeným?

b) stát se citlivější ke svým vlastním potřebám. Takže třeba budeme respektovat, že jsme unavení a potřebujeme si odpočinout a vynecháme večírek, na který se nám stejně moc nechtělo jít. Nebo se přestaneme nechávat využívat od některých “přátel”, kteří na nás sypou vlastní starosti a nikdy se nezajímají o to, jak se máme my.

Seminář je veden formou přednášky, která vás seznámí se základy psychosomatiky a současně bude dán prostor pro vaše dotazy ke konkrétním potížím, jejichž psychické souvislosti chcete znát.

zavřít

Šamanské konstelace na Vaše téma

ÚT
 

18.10.2016
18-21.30 hod.

390 Kč

při platbě do 10. 10. Později 480 Kč
Přihlásit se

Šamanské konstelace v sobě spojují skvělou metodu rodinných konstelací a srdce a intuici obsaženou v šamanismu. Jsou jednou z našich možností, jak obnovit rovnováhu v nás samých i v našem rodinném systému.

Šamanské konstelace vycházejí z již rozšířené metody rodinných (systemických) konstelací.
 Vrací se k původním kořenům této metody tak, jak ji používali domorodí šamani, od kterých se ji naučil Bert Hellinger, který ji přivezl do Evropy. Neomezují se na hraní rolí reálných osob, např. matka, syn, partnerka, ale pracují také s jednotlivými složkami osobnosti a uvádějí je do souladu.
Pouze člověk, který zná a integroval v sobě všechny svoje stránky, může žít spokojený sám se sebou.

Všechny systémy, ve kterých žijeme (naši rodinu, pracovní kolektiv, nás samotné jako celek jednotlivých částí), si můžeme představit jako pavučinu. Všichni jsou v ní propojeni tenkými nitkami nejrůznějších vztahů. Jestliže zataháme za jednu část pavučiny, změní se vazby v celé pavučině. Takto si můžeme představit to, proč mají konstelace vliv na všechny členy systému, nejen na toho, kdo si konstelaci postavil.

Situací a problémů, na které lze šamanské konstelace aplikovat, je nepočítaně, od zdravotních potíží, přes partnerské konflikty, rodová zatížení, fobie až po finanční prosperitu a pracovní naplnění.

Proč přijít? Můžete přijít s tématem, které chcete vidět v širších či skrytých souvislostech a chcete pro sebe najít vhodné řešení.
 Stejně tak se můžete jen přijít “podívat”, jak šamanské konstelace fungují.

Instrukce pro účastníky: pohodlné oblečení

zavřít

Jak si vybrat vhodného partnera pro spokojené partnerství

ÚT
 

22.11.2016
18-21 hod.

350 Kč

při platbě do 14. 11. Později 430 Kč
Přihlásit se

Lásku si většinou v životě přejeme ze všeho nejvíc a chceme spolu šťastně žít až do smrti. Obvykle to ale nejde samo od sebe. Je potřeba vědět, proč se to někdy nedaří a naopak co je potřeba udělat a jak přistupovat k partnerovi, abychom mohli žít v partnerství, které nás bude naplňovat.

Všichni sní o šťastném vztahu a někdy trochu naivně očekávají, že když se budou mít rádi, tak budou šťastní až do smrti.
 Ale vztahy mezi lidmi nebývají jednoduché a chceme-li, aby nám fungovaly, pak je dobré o nich něco vědět.
Prvním předpokladem, že vytvoříme spokojené partnerství, je naše vlastní dospělost a zralost. Tím dalším předpokladem je dobrý výběr partnera.
Nemusíme čekat na toho dokonalého, ale měli bychom se vyhnout těm, se kterými nám to velmi pravděpodobně půjde velmi těžko.

Témata, která budou obsahem semináře:

- co očekáváme od partnera a co mu chceme nabídnout
- proč si někdy vybíráme stále stejný typ partnera/partnerky, se kterým nám to nefunguje
- jaké byly naše rodinné hodnoty
- proč se nám nedaří potkat toho "pravého"
- jak sami sebe připravit pro partnerství

S sebou: pohodlné oblečení.

zavřít

Šamanské konstelace na Vaše téma

PO
 

12.12.2016
18-21.30 hod.

390 Kč

při platbě do 2. 12. Později 480 Kč
Přihlásit se

Šamanské konstelace v sobě spojují skvělou metodu rodinných konstelací a srdce a intuici obsaženou v šamanismu. Jsou jednou z našich možností, jak obnovit rovnováhu v nás samých i v našem rodinném systému.

Šamanské konstelace vycházejí z již rozšířené metody rodinných (systemických) konstelací.
 Vrací se k původním kořenům této metody tak, jak ji používali domorodí šamani, od kterých se ji naučil Bert Hellinger, který ji přivezl do Evropy. Neomezují se na hraní rolí reálných osob, např. matka, syn, partnerka, ale pracují také s jednotlivými složkami osobnosti a uvádějí je do souladu.
Pouze člověk, který zná a integroval v sobě všechny svoje stránky, může žít spokojený sám se sebou.

Všechny systémy, ve kterých žijeme (naši rodinu, pracovní kolektiv, nás samotné jako celek jednotlivých částí), si můžeme představit jako pavučinu. Všichni jsou v ní propojeni tenkými nitkami nejrůznějších vztahů. Jestliže zataháme za jednu část pavučiny, změní se vazby v celé pavučině. Takto si můžeme představit to, proč mají konstelace vliv na všechny členy systému, nejen na toho, kdo si konstelaci postavil.

Situací a problémů, na které lze šamanské konstelace aplikovat, je nepočítaně, od zdravotních potíží, přes partnerské konflikty, rodová zatížení, fobie až po finanční prosperitu a pracovní naplnění.

Proč přijít? Můžete přijít s tématem, které chcete vidět v širších či skrytých souvislostech a chcete pro sebe najít vhodné řešení.
 Stejně tak se můžete jen přijít “podívat”, jak šamanské konstelace fungují.

Instrukce pro účastníky: Pohodlné oblečení

zavřít

Místo konání

Maitrea - Dům osobního rozvoje

  • Vegetariánská restaurace Vegetariánská restaurace

  • Prostory pro semináře Prostory pro semináře

  • Zázemí pro účastníky Zázemí pro účastníky

  • Feng Shui interiéry Feng Shui interiéry

  • Obchůdek a recepce Obchůdek a recepce

Maitrea
Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

TELEFON: 725 783 506
EMAIL: seminare@maitrea.cz

www.maitrea.cz

FB follow button