Nalezněte tu správnou motivaci pro realizaci změn,
které vedou k vašemu spokojenému životu!

Všechny systémy, ve kterých žijeme (naši rodinu, pracovní kolektiv, nás samotné jako celek jednotlivých částí), si můžeme představit jako pavučinu. Všichni jsou v ní propojeni tenkými nitkami nejrůznějších vztahů. Jestliže zataháme za jednu část pavučiny, změní se vazby v celé pavučině. Takto si můžeme představit to, proč mají konstelace vliv na všechny členy systému, nejen na toho, kdo si konstelaci postavil.

Situací a problémů, na které se lze hlouběji podívat, je nepočítaně, od zdravotních potíží, přes partnerské konflikty, rodová zatížení, fobie až po finanční prosperitu a pracovní naplnění.

 

Je potřeba vědět, co se vlastně děje, proč se nám někdy vztahy nedaří a naopak co je potřeba udělat a jak přistupovat k partnerovi, abychom mohli žít v partnerství, které nás bude naplňovat.

Můžete přijít s tématem, které chcete vidět v širších či skrytých souvislostech a chcete pro sebe najít vhodné řešení.
 

Děkuju ti za tvoji práci. Je super, jak máš vše propojené od psychologie, čínské medicíny, taoismu, hypnozy, psychosomatiky a úplně vše v tobě tvoří jeden celek, který dovede vnímat, co je skryto za těmi nánosy a dovedeš nám pomoci se těch nánosů zbavit a za to ti děkuji. Tomáš

Vojtěch působí jako architekt, který pomáhá naznačit schema, jak má stavba vypadat, aby nespadla.  Velké díky a obdiv.  Zlata

Problém, který mě v rámci rodiny již delší dobu trápil, jsem si pomocí konstelace více uvědomil a pochopil i jiné souvislosti. Ondřej

Vojtěch Lust

Vojtěch Lust

Ing. Vojtěch Lust, MIM, pracuje jako poradce osobního rozvoje, lektor seberozvojových seminářů. Oblastí osobního rozvoje se zabývá již od roku 1994, jeho hlavním zájmem jsou stavy tranzu, vědomí a nevědomí, systemické konstelace, psychosomatika a zdravé vztahy. Je členem rady České asociace systemických konstelací.

Pracuje vlastní originální metodou směřující k nalezení správné motivace pro realizaci změn, které vedou ke spokojenému životu.

Při práci využívá také tyto techniky:
• hypnóza
• systemické konstelace
• NLP (neurolinguistické programování)
• transakční analýza
• analýza sociálních her
• voice dialogue
• práce se symboly
• bioenergetika

V současné době vede semináře zaměřené na:
• výuku hypnózy
• rodinné konstelace v oblasti osobní, vztahů, práce, financí a zdraví
• psychosomatiku
• osobní rozvoj
• uvolnění duševních bloků a nalezení vnitřní síly
• fungující partnerství.

Vzdělání v oboru:
• od roku 1995 studoval hypnózu u PhDr. Jiřího Zíky (hypnoterapie podle Milton H. Ericksona I,II,III a individualizované techniky hypnózy)
• Tělo jako zdroj (Jitka Vodňanská)
• Silvova metoda (Silva Method)
• Eniopsychologie (Albert V. Ignatenko)
• Modrá alfa (Petr Velechovský)
• bioenergetika (Dr.Rolf Jansen)
• One Life (Michael Barnett)
• rodinné konstelace (Jaroslav Simon, Bhagat J. Zeilhofer, Jan Bílý, Radim Ress, Wilfried Nelles, Franz Ruppert)
• profesionální koučink (RA solution)
• Sebeprojasňující trénink (Doris a Josef Gravenstette)

Rozhovor v našem magazínu

„Vztah je mezi dvěma jedinci, dvěma rolemi a každá role má svá práva a povinnosti. Pokud člověk danou „roli“ nezvládá, neovládá ji, pak vztah nefunguje.“ Vojtěch Lust...

Vyberte si vhodný termín semináře

HODÍME SE K SOBĚ? aneb výběr vhodného partnera

ČT
 

11.5.2017
9.30-17 hod.

1 600 Kč

Přihlásit se

Počáteční nadšení může z partnerství vyprchávat a my se pak ptáme sami sebe: “Hodíme se k sobě?” Je potřeba vědět, co se vlastně děje, proč se nám někdy vztahy nedaří a naopak - co je potřeba udělat a jak přistupovat k partnerovi, abychom mohli žít v partnerství, které nás bude naplňovat.

Všichni sní o šťastném vztahu a někdy trochu naivně očekávají, že když se budou mít rádi, tak budou šťastní až do smrti.
 Ale vztahy mezi lidmi nebývají jednoduché a chceme-li, aby nám fungovaly, pak je dobré o nich něco vědět.
Prvním předpokladem, že vytvoříme spokojené partnerství, je naše vlastní dospělost a zralost. Tím dalším předpokladem je dobrý výběr partnera.
Pak už “jen” potřebujeme vědět, jak se chovat, aby náš vztah rostl a kvetl jako dobře opečovaná zahrádka.

Témata, která budou obsahem semináře:
- jak si v partnerství pěstovat respekt?
- proč si některé věci nebrat osobně?
- co můžeme udělat pro to, abychom si do partnera nepromítali minulá zranění?
- proč se nám z původního ideálního prince či princezny stal někdo, koho nemůžeme vystát?
- co reálně můžeme od partnerství dostat a na co zapomenout, protože nám to partnerství nemůže poskytovat?
- na čem můžeme stavět láskyplný vztah?

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení.

zavřít

CHCI MIMINKO

ÚT
 

23.5.2017
18-21 hod.

400 Kč

při platbě do 15. 5. Později 480 Kč
Přihlásit se

Pokud se žena snaží počít dítě a nedaří se jí, může být důvod v její psychice. Konkrétní příčinu a její řešení budeme hledat pomocí originální metody víceúrovňové konstelace. Díky pochopení může žena řešení přijmout a počít dítě.

Neplodnost trápí stále více párů. Pro ženy je to velmi frustrující situace a velká psychická zátěž. Současně je velká škoda, když si žena roli matky nemůže nebo neumí vychutnat.

To ovšem neznamená, že to nelze změnit.
Když pochopíme, jaký vnitřní postoj nám v otěhotnění bránil, můžeme se s ním rozloučit a otevřít se přijetí dítěte, po kterém jsme toužily.
Přijetí sebe sama jako ženy, tedy své ženskosti a přijetí mužnosti v osobě partnera ženě umožňuje počít a milovat dítě a cítit se v roli matky dobře.
Seminář je určen ženám, které touží po dítěti a také těm, které se na roli matky chtějí dobře duševně připravit.

Způsob práce: 
Kombinace vysvětlení a rozboru důležitých vlivů a prožití originální víceúrovňové konstelace, se kterou Vojtěch Lust úspěšně pracuje už několik let.

S sebou: pohodlné oblečení

zavřít

Šamanské konstelace na Vaše téma

ST
 

21.6.2017
18-21.30 hod.

400 Kč

při platbě do 12. 6. Později 480 Kč
Přihlásit se

Šamanské konstelace v sobě spojují skvělou metodu rodinných konstelací a srdce a intuici obsaženou v šamanismu. Jsou jednou z našich možností, jak obnovit rovnováhu v nás samých i v našem rodinném systému.

Šamanské konstelace vycházejí z již rozšířené metody rodinných (systemických) konstelací.
 Vrací se k původním kořenům této metody tak, jak ji používali domorodí šamani, od kterých se ji naučil Bert Hellinger, který ji přivezl do Evropy. Neomezují se na hraní rolí reálných osob, např. matka, syn, partnerka, ale pracují také s jednotlivými složkami osobnosti a uvádějí je do souladu.
Pouze člověk, který zná a integroval v sobě všechny svoje stránky, může žít spokojený sám se sebou.

Všechny systémy, ve kterých žijeme (naši rodinu, pracovní kolektiv, nás samotné jako celek jednotlivých částí), si můžeme představit jako pavučinu. Všichni jsou v ní propojeni tenkými nitkami nejrůznějších vztahů. Jestliže zataháme za jednu část pavučiny, změní se vazby v celé pavučině. Takto si můžeme představit to, proč mají konstelace vliv na všechny členy systému, nejen na toho, kdo si konstelaci postavil.

Situací a problémů, na které lze šamanské konstelace aplikovat, je nepočítaně, od zdravotních potíží, přes partnerské konflikty, rodová zatížení, fobie až po finanční prosperitu a pracovní naplnění.

Proč přijít? Můžete přijít s tématem, které chcete vidět v širších či skrytých souvislostech a chcete pro sebe najít vhodné řešení.
 Stejně tak se můžete jen přijít “podívat”, jak šamanské konstelace fungují.

Ukázkové konstelace jsou stavěny podle aktuální dynamiky skupiny a uvážení lektora. Z tohoto důvodu není možné rezervovat si postavení vaší konstelace předem.  Děkujeme za pochopení.

Instrukce pro účastníky: pohodlné oblečení

zavřít

Chcete být mocní nebo nemocní?

ST
 

20.9.2017
18-21 hod.

400 Kč

při platbě do 11. 9. Později 480 Kč
Přihlásit se

Chcete být mocní nebo nemocní? Tedy zdraví nebo nemocní? Stěžujeme si na lékaře, že léčí jen následky konkrétního problému, že se nedívají na člověka jako celek. Často to tak skutečně je, ALE my sami známé své tělo nejlépe. Nejlépe víme, jak nám je a dokonce si i my sami můžeme nejvíce pomoci.

Chceme-li být zdraví a nechceme být ne-mocní, pak se potřebujeme stát mocnými. To znamená vnímat své tělo, jeho signály a rozumět bolesti, kterou nám tělo říká: “Pozor, zastav se a vnímej, co tvému tělu schází.” Když rozumíme sami sobě a svému tělu, takmůžeme sami o sebe pečovat tak dobře, abychom mohli být trvale zdraví nebo se z nemoci velmi rychle dostali. To samozřejmě v dnešní době není jednoduchý úkol, protože stejně tak, jak většinou žijeme odtržení od přírody a jejího přirozeného rytmu, tak jsme održeni sami od sebe a přirozených rytmů našeho těla.

Potřebujeme udělat 2 kroky:

a) získat dostatek znalostí o tom, jakými projevy = nemocemi naše tělo hovoří o tom, co mu chybí. Pak budeme vědět, že když máme např. rýmu (teče nám z nosu, z očí, vypadáme uplakaně), tak naše duše pláče. Můžeme se zastavit a zeptat se sami sebe: “Čeho je mi líto? Nad čím pláču a nevím o tom?”

Stejné je to s bolestí kolen, zad, zubů nebo neplodností. Všechny nemoci mají své příčiny a rozhodně pro sebe můžeme udělat to nejlepší, když je budeme znát. Funguje to totiž tak, že tělo signály postupně zesiluje. Nejprve nás jen občas pobolívá břicho, pak už je bolest častější. Posléze už jsme si zvykli, že nás břicho bolí trvale, až si nakonec vypěstujeme žaludeční vředy. I ty se dají léčit, ale ušetřili bychom si zbytečnou bolest, když bychom si všimli už toho počátečního pobolívání břicha a zeptali se sami sebe, na co vlastně reagujeme. Máme strach ze zkoušky? Z prezentace před nadřízeným?

b) stát se citlivější ke svým vlastním potřebám. Takže třeba budeme respektovat, že jsme unavení a potřebujeme si odpočinout a vynecháme večírek, na který se nám stejně moc nechtělo jít. Nebo se přestaneme nechávat využívat od některých “přátel”, kteří na nás sypou vlastní starosti a nikdy se nezajímají o to, jak se máme my.

Seminář je veden formou přednášky, která vás seznámí se základy psychosomatiky a současně bude dán prostor pro vaše dotazy ke konkrétním potížím, jejichž psychické souvislosti chcete znát.

zavřít

Šamanské konstelace na Vaše téma

ST
 

18.10.2017
18-21.30 hod.

400 Kč

při platbě do 9. 10. Později 480 Kč
Přihlásit se

Šamanské konstelace v sobě spojují skvělou metodu rodinných konstelací a srdce a intuici obsaženou v šamanismu. Jsou jednou z našich možností, jak obnovit rovnováhu v nás samých i v našem rodinném systému.

Šamanské konstelace vycházejí z již rozšířené metody rodinných (systemických) konstelací.
 Vrací se k původním kořenům této metody tak, jak ji používali domorodí šamani, od kterých se ji naučil Bert Hellinger, který ji přivezl do Evropy. Neomezují se na hraní rolí reálných osob, např. matka, syn, partnerka, ale pracují také s jednotlivými složkami osobnosti a uvádějí je do souladu.
Pouze člověk, který zná a integroval v sobě všechny svoje stránky, může žít spokojený sám se sebou.

Všechny systémy, ve kterých žijeme (naši rodinu, pracovní kolektiv, nás samotné jako celek jednotlivých částí), si můžeme představit jako pavučinu. Všichni jsou v ní propojeni tenkými nitkami nejrůznějších vztahů. Jestliže zataháme za jednu část pavučiny, změní se vazby v celé pavučině. Takto si můžeme představit to, proč mají konstelace vliv na všechny členy systému, nejen na toho, kdo si konstelaci postavil.

Situací a problémů, na které lze šamanské konstelace aplikovat, je nepočítaně, od zdravotních potíží, přes partnerské konflikty, rodová zatížení, fobie až po finanční prosperitu a pracovní naplnění.

Proč přijít? Můžete přijít s tématem, které chcete vidět v širších či skrytých souvislostech a chcete pro sebe najít vhodné řešení.
 Stejně tak se můžete jen přijít “podívat”, jak šamanské konstelace fungují.

Ukázkové konstelace jsou stavěny podle aktuální dynamiky skupiny a uvážení lektora. Z tohoto důvodu není možné rezervovat si postavení vaší konstelace předem.  Děkujeme za pochopení.

Instrukce pro účastníky: Pohodlné oblečení

zavřít

Umění milovat

ČT
 

26.10.2017
18.30 - 21.30 hod.

400 Kč

při platbě do 17. 10. Později 480 Kč
Přihlásit se

Všichni občas chceme být milováni nebo dokonce sami chceme milovat, ale co to vlastně znamená? Mám někoho vlastnit, někomu něco dávat, někomu vyhovovat, být na někom závislý, trápit se láskou, psát zamilované zprávy, nebo každý volný okamžik vzpomínat a toužit? 

Umění milovat je možná snazší, než si chceme připustit.

CHCEŠ LÁSKU?
Začni vděčně a štědře oceňovat, začni sebe svobodně milovat, začni sebe přijímat a dávat.

CHCEŠ PROŽÍVAT LÁSKU?
Tak začni milovat.

Schopnost milovat začíná v našem vlastním nitru: co se děje mentálně v naší mysli, a to, co je nutné dělat tělesně.

Tento stav ducha, duše a těla se můžeme naučit, pokud dovolíme změny svých myšlenek, svého dechu a pohybů těla.

S sebou: pohodlné oblečení a pití v uzavíratelné láhvi.

zavřít

Už nejsem hodná holčička, už nejsem hodný chlapeček

ČT
 

2.11.2017
9.30 - 17 hod.

1 400 Kč

při platbě do 13. 10. Později 1 600 Kč
Přihlásit se

Jako děti jsme se naučili určitý způsob jednání, který nám pomáhal v tom, aby nás ostatní přijímali.

 Maminka nám pak říkala: "No vidíš, jak umíš být hodná holčička" nebo "Takhle jsi hodný". A tak jsme se snažili dělat to, co od nás očekávali, aby nás měli všichni rádi.

Jako děti jsme se naučili určitý způsob jednání, který nám pomáhal v tom, aby nás ostatní přijímali. Maminka nám pak říkala: "No vidíš, jak umíš být hodná holčička" nebo "Takhle jsi hodný". A tak jsme se snažili dělat to, co od nás očekávali, aby nás měli všichni rádi.

Jako malí jsme moc neměli jinou volbu, protože jsme byli závislí na rodičích a dalších autoritách.

V dospělosti se už takhle chovat nemusíme, protože už jsme samostatní a nepotřebujeme se snažit někomu zavděčit. 
Můžeme začít být "hodní" sami k sobě a chovat se laskavě a s pochopením ke svým potřebám.

Když jsme samostatní, nemusíme se chovat tak, aby nás za to měl někdo rád, protože už nepotřebujeme, aby se o nás za to staral.
Můžeme být sami sebou, což je velmi osvobozující, a pak nás i naši partneři a rodina mohou milovat takové, jací jsme. Ne za to, že jsme na ně "hodní".

Proč přijít?
Cílem semináře je poznat sám sebe v roli hodného, za všech okolností slušně vychovaného člověka a ukončit toto "herecké angažmá".
Chceme najít ten způsob chování, kdy jsme to reálně my, a vnímat, co skutečně chceme a potřebujeme.

 Neznamená to, že se z nás stanou hrubí sobci lhostejní ke svému okolí.
Přestaneme být lhostejní sami k sobě a začneme se k okolí vyjadřovat pravdivě.

Když jsme pravdiví a otevření, pak nás teprve někdo může mít skutečně rád. Je to tím, že vidí naši reálnou podstatu, ne jen někoho, kdo hraje hodnou holčičku nebo hodného chlapečka.

zavřít

Šamanské konstelace na Vaše téma

ST
 

13.12.2017
18-21.30 hod.

400 Kč

při platbě do 4. 12. Později 480 Kč
Přihlásit se

Šamanské konstelace v sobě spojují skvělou metodu rodinných konstelací a srdce a intuici obsaženou v šamanismu. Jsou jednou z možností, jak obnovit rovnováhu v nás samých a i v našich rodinných systémech.

Šamanské konstelace vycházejí z již rozšířené metody rodinných (systemických) konstelací.
Neomezují se na hraní rolí reálných osob, např. matka, syn, partnerka, ale pracují také s jednotlivými složkami osobnosti a uvádějí je do souladu.
Pouze člověk, který zná a integroval v sobě všechny svoje stránky, může žít spokojený sám se sebou.

Všechny systémy, ve kterých žijeme (naši rodinu, pracovní kolektiv, nás samotné jako celek jednotlivých částí), si můžeme představit jako pavučinu. Všichni jsou v ní propojeni tenkými nitkami nejrůznějších vztahů. Jestliže zataháme za jednu část pavučiny, změní se vazby v celé pavučině. Takto si můžeme představit to, proč mají konstelace vliv na všechny členy systému, nejen na toho, kdo si konstelaci postavil.

Situací a problémů, na které lze šamanské konstelace aplikovat, je nepočítaně, od zdravotních potíží, přes partnerské konflikty, rodová zatížení, fobie až po finanční prosperitu a pracovní naplnění.

Proč přijít?

Můžete přijít s tématem, které chcete vidět v širších či skrytých souvislostech a chcete pro sebe najít vhodné řešení.
Stejně tak se můžete jen přijít “podívat”, jak šamanské konstelace fungují.

Ukázkové konstelace jsou stavěny podle aktuální dynamiky skupiny a uvážení lektora. Z tohoto důvodu není možné rezervovat si postavení vaší konstelace předem.  Děkujeme za pochopení.

Instrukce pro účastníky: Pohodlné oblečení

zavřít

Místo konání

Maitrea - Dům osobního rozvoje

  • Vegetariánská restaurace Vegetariánská restaurace

  • Prostory pro semináře Prostory pro semináře

  • Zázemí pro účastníky Zázemí pro účastníky

  • Feng Shui interiéry Feng Shui interiéry

  • Obchůdek a recepce Obchůdek a recepce

Maitrea
Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

TELEFON: 725 783 506
EMAIL: seminare@maitrea.cz

www.maitrea.cz

FB follow button