Realizujte své sny a probuďte v sobě jasnozřivost

Pomohou Vám tyto videokurzy a knihy:

Zaměstnání a poslání
Videokurz pro sebenaplnění a nalezení hlubšího smyslu v práci

Jan Bílý (1954) poskytuje hluboký a mnohovrstevnatý pohled do různých oblastí života (partnerských, rodinných i pracovních vztahů, financí, managementu). Vychází ze své dlouholeté zkušenosti se systemickými konstelacemi. Je autorem již devíti knih.

Jaký je rozdíl mezi naším zaměstnáním, povoláním a posláním? Zaměstnání je to, co nás zaměstnává do té míry, že si nevšimneme, že nám chybí poslání.

V práci trávíme přibližně polovinu našeho bdělého stavu a je proto nesmírná škoda, když děláme něco, co nás nebaví, nenaplňuje, nebo dokonce otravuje. Ale – jak z toho ven? Skrze krátká cvičení se můžeme podívat na to, jak sami sebe vnímáme ve svém zaměstnání, co nás volá (povolání) a kam nás svět posílá (poslání).

V tomto videokurzu získáte základní přehled o tom, jak se jednotlivá témata v životě projevují, jak je můžete rozpoznat a jak se k nim sami stavíte.

Můžete se těšit na:

- vysvětlení rozdílů mezi zaměstnáním, povoláním a posláním
- Je cesta za posláním čistě mužská záležitost?
- radu, co dělat, když stále nenacházím smysl
- seznámení se s kouzlem nic-nedělání
- praktická cvičení pro nalezení svého místa v oblasti práce
- a mnoho dalších vhledů Jana Bílého

Ani ve snu by mě nenapadlo, co vše může mít vliv na to, jestli se cítím finančně zajištěná a podporovaná. Po Janově semináři se ulevilo nejen mně, ale i mému nejbližšímu okolí.

Lenka

Manifestace snů
Videozáznam webináře o kouzlech aktivního snění

Robert Moss (USA) - Autor a průvodce technikou Aktivního snění, originální syntézy šamanismu a moderní práce se sny. Narodil se v Austrálii a v dětství prošel třemi zážitky blízké smrti. Vede semináře po celém světě, včetně tříletého výcviku pro učitele Vědomého snění a on-line školy snů. Je autorem mnoha knih o snění, šamanismu a představivosti. Čtyři z nich vydala Maitrea i v češtině: Věštby na každý den, Vědomé snění, Snění navrací duši a Aktivní snění.

Uskutečněte své sny za pomoci 12 tajemství imaginace:

 • Toužíte po harmonickém životě?
 • Přejete si více času pro sebe a své blízké?
 • Více peněz, abyste uskutečnili své plány?
 • Potřebujete se odpoutat od svazující minulosti?
 • Byli byste rádi, kdyby byl váš vztah živější?
 • Nebo byste naopak rádi nalezli klid v samotě?

Robert Moss říká, že pomocí naslouchání vlastním snům prohloubíme umění imaginace, a díky tomu se naše sny začnou stávat skutečností.

Když se začneme pohybovat v energetickém poli snění, vytváříme MAGNETISMUS, na který okolní svět začne reagovat. Následujte hluboké volání, protože Velký duch, Univerzum, Bůh, nebo ať už Existenci nazýváte jakýmkoli způsobem, podporuje životní cesty těch, kteří následují hlas vlastního srdce.

Získejte 2,5 hodinový videozáznam semináře. Na co se můžete těšit:

 • Robert nám odhalí 12 tajemství imaginace
 • Dozvíme se, jaké druhy snění existují
 • Probereme, co nám říkají naše sny
 • Podnikneme šamanskou cestu Stromu, šamanskou cestu Studny a šamanskou cestu domorodých indiánů Cherokee – Jezero léčení
 • Čeká nás i meditace Brána darů
 • Dostaneme praktické tipy pro práci s vlastními sny i návod na to, jak si vést snový deník
 • Robertovy kouzelné příběhy, vhledy, neotřelý humor a hravého ducha

„Váš život je tak bohatý nebo chudý, tak lákavý nebo nudný, jak jen si dokážete představit.“

Robert Moss

Setkání s předky
Videozáznam webináře o léčivých a moudrých setkáních s našimi předky

Robert Moss (USA) - Autor a průvodce technikou Aktivního snění, originální syntézy šamanismu a moderní práce se sny. Narodil se v Austrálii a v dětství prošel třemi zážitky blízké smrti. Vede semináře po celém světě, včetně tříletého výcviku pro učitele Vědomého snění a on-line školy snů. Je autorem mnoha knih o snění, šamanismu a představivosti. Čtyři z nich vydala Maitrea i v češtině: Věštby na každý den, Vědomé snění, Snění navrací duši a Aktivní snění.

Kontakt s mrtvými, zvlášť ve snech, je úplně přirozený a děje se po staletí, protože mrtví jsou „naživu“ a často nás vyhledávají, aby s námi komunikovali. Buď přijdou za námi, nebo můžeme my za nimi – ve snech. Takový je šamanský přístup ke smrti a posmrtnému životu.

Jakmile se jednou stanete aktivním snícím, přestanete mít pochybnosti o tom, že vědomí přežívá tělesnou smrt. Zjistíte, že v průběhu snění se setkáváte se zemřelými a navštěvujete oblast, kde jsou jejich duše. Pochopíte, že léčení a odpuštění jsou vždy přístupné – a to i za jasnou hranicí fyzické smrti.

Nahrávka plná příběhů a šamanských cest s báječným vypravěčem Robertem Mossem. Co se dozvíte v nahrávce?

 • Vždy je možné uzdravovat a odpouštět, i když mezi životem a smrtí stojí hranice
 • Jak umožnit našim milovaným, kteří nás opustili, i našim předkům, které jsme třeba v běžné realitě nikdy nepoznali, aby se stali našimi rodinnými průvodci a rádci
 • Jak pomoci duším zemřelých, které uvízly, nebo nevědí, co se s nimi děje
 • Jednoduché každodenní rituály a šamanské cesty, které nám pomohou v komunikaci se zemřelými

Délka videozáznamu: 160 min. 

„Workshop snění s Robertem je jednou z těch událostí, které si budu vždy pamatovat. Nejlepší dárek, jaký si můžete dát.“

Katy

Aktivní snění

Kniha pro aktivní manifestaci snů

Robert Moss (USA) - Autor a průvodce technikou Aktivního snění, originální syntézy šamanismu a moderní práce se sny. Narodil se v Austrálii a v dětství prošel třemi zážitky blízké smrti. Vede semináře po celém světě, včetně tříletého výcviku pro učitele Vědomého snění a on-line školy snů. Je autorem mnoha knih o snění, šamanismu a představivosti. Čtyři z nich vydala Maitrea i v češtině: Věštby na každý den, Vědomé snění, Snění navrací duši a Aktivní snění.

Otevřením této knihy se vydáte na cestu, která vás povede k manifestaci vašich životních snů. Robert Moss v ní vysvětluje, jak můžeme za svými sny jít v každodenním, všedním životě a pomáhá nám zvládnout kroky, které je třeba na této cestě udělat. Když se nám to podaří, bude náš život naplněný, vědomý a smysluplný.

Přístup, který Robert Moss nazval aktivní snění, sice pracuje i s klasickými nočními sny, ale především je to metoda vědomého žití. Robert Moss ji předává pomocí brilantně zvládnuté práce se svými oblíbenými nástroji, k nimž patří především hluboká znalost světových mytologií, umění vyprávět příběhy a celá řada jednoduchých, praktických a zároveň nesmírně inspirativních cvičení.

„Aktivní snění je klenot mezi knihami! Je to důležitý praktický rádce s účinnými nástroji k mapování cesty a nalezení voleb v životě, který toužíme žít. Učení Roberta Mosse je jasné a posilující. Aktivní snění je kniha, ke které se můžeme opakovaně vracet a nacházet v ní hlubokou moudrost, obsáhlé učení a inspiraci.

Tato kniha nám nejen pomůže transformovat náš vlastní život, ale nabízí také způsob, jak můžeme transformovat svět, v němž žijeme."

Sandra Ingermanová, MA, autorka knihy Záchrana ztracené duše

„Jdi s důvěrou za svými sny.
Žij život, který sis vytvořil ve svých představách.“

Henry David Thoreau

Mystické šamanské orákulum
Karty přinášející jasný vhled do nejasných situací

Tři mistři a léčitelé - Alberto Villoldo, Colette Baron-Reid a Marcela Lobos - spojili svou moudrost a talenty dohromady a otevřeli dveře do oblasti posvátných symbolů s Mystickým šamanským orákulem. 

Když se budete radit s orákulem, přivoláte sílu a vhled, které vám pomohou pochopit přítomnost, léčit minulost a ovlivnit průběh vaší budoucnosti.

Jedná se o první šamanské karty, které dávají celistvý pohled na věc. Nejedná se o karty zaměřené pouze na jednu část.

Ve výkladu vždy najdeš esenci karty, která přenáší hlubší význam karty a toho, co je na ní. Například esence karty Oheň nám dává najevo, jak hřejivý a vášnivý může tanec plamenů být ale zároveň jak nebezpečně spalující může mít efekt.

Dále stejná karta vyzývá k tomu, abychom nechali oheň spálit veškerý smutek a bolest, kterou si nosíme. Jaká naše část je chladná a rigidní? Přesně tu musíme prozářit a prohřát ohněm.

Poslední částí výkladu jedné karty je medicína, která nám dává přesné otázky a pohled na věc. V jaké vnitřní části jsme příliš prchliví nebo vznětliví. Co nás jednoduše rozčílí nebo nás nenechá „chladnými“. Medicína karty nám vždy ukazuje tam, kde je problém.

Karty i průvodce z nakladatelství Maitrea jsou kompletně přeloženy do češtiny. Karty obsahují navíc i anglický název. Další, co určitě zaujme, je zpracování. Úžasné malby Jeny DellaGrottaglia, které dodávají hloubce karet neuvěřitelný přesah.

Odvážné snění
Kniha pro šamanské utváření reality

Alberto Villoldo, Ph.D., autor mnoha knih, psycholog a lékařský antropolog, jenž studoval amazonské a andské spirituální praktiky po více než 25 let. Nyní řídí společnost The Four Winds, ve které učí lidi na celém světě praxi energetické medicíny a návratu ztracených částí duše. Pořádá každoroční výpravy do Amazonie a And, kde spolupracuje s učiteli moudrosti amerického kontinentu.

Tato fascinující kniha vypráví o tom, jak můžete snít svůj vlastní svět v síle a milosti. Ukazuje vám, jak se probudit z kolektivní noční můry a začít tvořit život s odvahou a grácií, posvátný sen, který šamani ve všech dobách znali a sloužili mu.

Všichni jsme součástí neustále se vyvíjejícího snu. A můžeme se podílet na jeho tvoření. Pokud to neděláme, odevzdáváme se cizímu snu… například tomu, který vytvářejí média. Odvážné snění zve čtenáře k tomu, aby se stal tím, kdo má sen.

Kniha a cvičení v ní vám pomůžou získat sílu konat a uklidit nepo­řádek v řece vašeho života a přestat znovu dokola ohrávat a vyprá­vět stejné příběhy o oběti a bezmoci. Namísto čekání, až se váš život zlepší, si můžete právě teď rozvinout zvyk sta­tečného snění – a rozhodnout se pro vytvoření nové lepší reality.

Všichni máme potenciál snít posvátný a odvážný sen, jenž přesahuje naplnění našich osobních tužeb a přináší do světa krásu. Své přispění do snu můžeme ocenit, aniž jsme příliš ohromení sami sebou, neboť být součástí většího snu nás naplňuje pocitem smyslu

199 stran pro získání odvahy žít svůj sen

„Probuďte se. Tohle je sen. Tak zkuste přijít s lepším.“

Alberto Villoldo

Aktivace třetího oka

Videonahrávka webináře pro aktivaci intuitivního vidění

MUDr. Monika Sičová - v dětství jsem byla jasnozřivá. Ale vlivem školy, především studia lékařské fakulty, jsem tyto své vrozené schopnosti ztratila. Uběhla řada let, než jsem si uvědomila, že mi něco důležitého chybí…
Pak jsem vystudovala starodávné techniky aktivace Třetího oka. Jejich studiu a meditacím jsem zasvětila více než 20 let života. Pracovala jsem s nimi, aplikovala je, až se mi přirozenost jasného vědění vrátila.

Existují techniky, které dokáží probudit aktivitu třetího oka a tím vnést větší jasnost do vašeho života. Cílem je umět se intuitivně správně rozhodnout, neboli vědět dopředu bez vědění. Aktivované třetí oko přináší i schopnost vytušit, které situace jsou bezpečné a které ne.

Máte pocit, že vám intuice nefunguje tak, jak byste chtěli?
Nevíte, podle čeho se rozhodovat, nebo jak se rozhodnout správně?
Cítíte se často nejistí a bojíte se situací, které vám život přinese?

Většina lidí nedokáže třetí oko správně používat. Jejich oko spí. Často se pak rozhodujeme pouze na základě svého rozumu, strachů a pochybností, nebo naopak na základě přehnaného optimismu. A tak vznikají fatální chyby. Skvělá zpráva je, že tuto schopnost může znovu probudit, aktivovat a přivést k životu každý člověk.

Na co se můžete těšit:

 • Postup, jak se ve třech krocích znovu propojit s intuicí
 • Aktivace šišinky pomocí kostrční pumpy a tygřího dechu
 • Aktivace třetího oka jógínskou technikou Trátak
 • Meditace pro zklidnění a nastartování intuice
 •  Jak se rozhodovat správně a hledat řešení pomocí intuice

Délka videozáznamu záznamu: 2 hodiny.

„Třetí oko zní tajemně, ale jedná se o nejmocnější část naší bytosti.“

Monika Sičová

Rituály kola roku

Videokurz pro znovunapojení na přírodní rytmus

Lilia je kněžka, lektorka, publicistka, designérka, dula, cestovatelka
a předsedkyně Spolku přátel Bhútánu v České republice.

Petra je lektorkou novodobého výcviku kněžek. Stala se jí poté, co prošla dvouletým školením u Lilie Khousnoutdinové a Katinky Soetens.  

Získejte přístup k tajemstvím přírodních cyklů a rituálů.

Všimli jste si, že vaše tělo i mysl reagují na měnící se roční období nebo na fáze měsíce? Cítíte blahodárné účinky, když se procházíte lesem, ranní rosou nebo se napijete ze studánky?

Pokud se vědomě propojíte s přírodou a jejími proměnami, budete žít více v souladu s přirozenými cykly, které se odehrávají nejen venku, ale i uvnitř nás. 

Odhalíme tajemství kola roku, nahlédneme do starých tradic a připomeneme si jejich hloubku a krásu. Provedeme vás 9 zastaveními a představíme vám jednotlivé svátky a archetypy kola roku. Navíc dostanete praktické tipy, jak provádět rituály.

Kolo roku je rozděleno do 4 ročních období podle slunečního cyklu, klíčové jsou zde slunovraty rovnodennosti. Další 4 důležité přechody (Imbolc, Beltain, Lammas a Samhain), odpovídají 4 obdobím ženského (i mužského) života. Nepostradatelnou součástí kola roku je jeho střed, místo spočinutí, do něhož můžeme vstoupt vždy, když uslyšíme jeho volání.  

Délka: Videokurz obsahuje 12 samostatných částí, více než 4 hodiny inspirace.

„Vnímání cykličnosti mi umožňuje plout sama se sebou, s tím, co se ve mně odehrává a co se odehrává v přírodě.“

Lilia Kohoustnoutdinova

Maitrea je srdeční záležitostí

Maitrea byla založena v roce 2006 s požehnáním Jeho Svatosti 14. dalajlámy. Slovo Maitrea v sobě nese význam „milující laskavost“. Naším posláním je pomáhat lidem spojit se se svým Srdcem a následovat jej.
Jsme tu pro vás a přijímáme vás takové, jací jste.

„Maitree jsem vděčná za velmi výživné akce, které ke mně přišly. Vždy mi něco padne do oka. Protože jsem sama lektorka, průvodkyně a s některými lektory se znám, oceňuji také péči, kterou mají jak účastníci akcí, tak samotní protagonisté.“

Mgr. Zuzana Zaharowská
(Zara Natalyx)

zaranatalyx.cz

„Maitrea je už nepočítaně let moje srdcovka. Miluji architekturu domu v Týnské uličce, design, který mě povznáší svou čistotou a ušlechtilostí. V místním krámku jsem nakoupila mnoho krásných drobností a knih. Inspirace, úžasná setkání, zajímaví lektoři a parádně sehraný tým.“

Michaela Neumann (cestovatelka, fotografka, hledačka, spaceholderka)

„Maitrea nabízí vysokou kvalitu seminářů. A to nejen díky svému reprezentativnímu zázemí v samém srdci Prahy, ale především díky špičkovému lektorskému obsazení a profesionální organizaci kurzů. Maitrea je pro mne osobně doslova srdeční záležitost.“

MUDr. Monika Sičová
monikasicova.cz

Jak si mohu nahrávky a knihy objednat?

Je to jednoduché, vyplňte objednávku níže a po zaplacení (kartou nebo převodem) Vám přijde odkaz na přehrání videa v prohlížeči.  Přístup k nahrávkám máte k dispozici celých 12 měsíců od zakoupení. Objednané knihy Vám pošleme Zásilkovnou na výdejní místo nebo na Vaši adresu.

GARANCE SPOKOJENOSTI
Pokud nebudete s nahrávkou či videokurzem spokojeni, dejte nám do 30 dnů vědět a my Vám platbu vrátíme. U objednávky knih platí možnost odstoupení od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu.

Využijte zvýhodněných cen, které jsou nyní k dispozici v limitovaném množství.
Můžete si objednat kurzy a knihy jednotlivě nebo ve výhodném balíčku.