Osvoboďte se od tyranie vnitřního kritika
a přijměte svou celistvost.

Pomohou Vám tyto videokurzy a knihy:

Jste rukojmím pochybností?
Ve vaší hlavě se téměř neustále ozývá hlas, který zpochybňuje vaše nápady a rozhodnutí. Vy si pak nejste jistí, jestli má vůbec cenu se o něco snažit… Když už přece jen něco uděláte, váš vnitřní kritik to téměř vzápětí shodí. Nemáš na to. Nejsi dost dobrý. Nemá to smysl. Styď se! A vám se chce křičet.

Bojíte se svého vzteku?
Nemáte ho pod kontrolou, když přijde, ovládne vás a vy pak můžete ublížit lidem ve svém okolí. Nebo svůj vztek naopak držíte v sobě. On vás užírá. Vy se ho bojíte tak moc, že raději ostatním dovolujete, aby nerespektovali vaše hranice. Možná se raději tváříte, že ani žádné nemáte. Někteří lidé si vás proto mohli oblíbit, ale vy sami se za to nemáte rádi. 

Nepřijímáte svůj stín?
Potlačujete své negativní vlastnosti. Odmítáte vidět a přijmout svou slabost, zbabělost, netoleranci, závist, krutost, nepřejícnost či omezenost. Jenže dokud tyto své části nepřijmeme a nesmíříme se s nimi, budou se bouřit a nevynechají jedinou příležitost k tomu, aby na nás zaútočily. 

Prober se!

Kniha pro život bez přetvářky

Dr. Susan Cambellová založila několik dobročinných organizací a jako spisovatelka a terpaeutka se specializuje na nevyřčené problémy, které ve vztazích způsobují konflikty, nesoulad a ztrátu důvěry. V knize Prober se! nás vede k tomu, abychom byli co nejvíce pravdiví.

Knižní poklad z dílny Susan Cambellové nabízí 10 základních dovedností pro život bez přetvářky

K čemu to je? Možná vám přijde, že občasná lež nikomu neuškodí. Vždyť přece některé lži druhého chrání, chápeme je jako cestu, jak neublížit. Jenže i takové dobře míněné lži nás poutají a kradou nám životní energii. Každý den.

Teď si představte, že to začnete dělat jinak. Odložíte své společenské masky a dovolíte si být otevření a upřímní – prostě takoví, jací opravdu jste. Postupně si osvojíte nebo jen vytříbíte 10 dovedností, mezi něž patří například rozpoznání vlastních projekcí či přijetí ticha. Na cestě k těmto dovednostem vás čekají příběhy autorky, jejích klientů a přátel, inspirativní otázky i cvičení a techniky, které mohou být nejen zábavné, ale i uvolňující, léčivé a energizující.

„Bez nutnosti trávit roky v ordinaci terapeuta se můžete naučit soubor komunikačních dovedností, jež vás dovedou k pravdě vašeho přítomného prožitku. Pryč z marastu posuzování, zobecňování a představ o tom, co by jak mělo být.“

246 stran, vydáno v roce 2021

„Komunikujeme se záměrem kontrolovat místo se zá­měrem navázat kontakt, porozumět si. Ale dokud nepodstoupíme riziko autentického sdílení, nic skutečného se nemůže stát.“

 Dr. Susan Campbell

Beru si svou sílu zpět

Videokurz zacházení se vztekem a vlastními hranicemi

Jakub Moulis s vlastním vztekem pracuje více než šest let. Na této cestě mnohokrát zakopnul, ale přesto to nevzdal a pokračoval dál. Díky tomu zde máme Videokurz, který vám pomůže změnit úhel pohledu na vztek a práci s ním.

Jsme zvyklí potlačovat vztek. Mnoho z nás bylo vychováváno pomocí vět jako jsou: „Nevztekej se, nebo ti dám důvod.“ „Nekřič!“ nebo Co si o sobě myslíš?! Přicházely v momentech, kdy jsme se stavěli sami za sebe. Naopak nás v dětství nikdo nenaučil, jak zdravě zacházet se vztekem a vlastními hranicemi.

Naučte se využít tvořivou sílu vzteku a tím uzdravit své hranice.
– Co nám vztek vlastně přináší?
– Co nám ukazuje?
– Jak s ním můžeme pracovat a zacházet?

Odložte na okamžik syndrom hodného chlapečka či hodné holčičky a vystupte z nekonečného cyklu společenských her, kterými se vzájemně okrádáme o energii. Naučte se vlastní energii čerpat ze vzteku a zdravých hranic.

Ano, je to cesta, kterou rozhodně stojí za to vykročit!

Délka videokurzu: 61 minut rozdělených do 5 částí
+ Bonus: hudební playlist pro cvičení

„Pohled do zrcadla může být prvním krokem na cestě k sebepřijetí.“

Jakub Moulis

Sebevědomí je produktem sebelásky

Videokurz probuzení sebelásky a sebepřijetí

Vendula Kociánová si kdysi myslela, že je odsouzena potkávat jen špatné muže, s nimiž se nedá vybudovat dobrý vztah. Nejen toto přesvědčení, ale celý její život se začal proměňovat ve chvíli, kdy obrátila pozornost do svého vnitřního světa... 

S Vendulou Kociánovou můžeme prozkoumat, jak se stav našeho sebepřijetí promítá do světa okolo nás. Podíváme na to, jak náš vnitřní svět ovlivňuje ten vnější. 

Ve videkurzu Vendy vysvětluje, jak dokázala přesměrovat svou pozornost od nedostatků, které vnímala okolo sebe, k vnímání svého naladění, svých přesvědčení a svých postojů. Především ale mluví o tom, jak to vše dokázala proměnit, a předává nástroje, s jejichž pomocí můžeme pracovat na vlastní sebelásce – protože právě ta je klíčová pro naše sebevědomí.  

V průběhu našeho života často přebíráme různá přesvědčení, která pak utvářejí jeho konkrétní podobu. Naše přesvědčení nebývají vždy podporující a laskavá. Stavíme se do rolí, ve kterých nám není dobře. Upínáme se na vnější svět, ztotožňujeme se s ním a nevidíme možnost, jak jej proměnit.

Vendula umí inspirovat k tomu, abychom k překážkám ve svém životě přistupovali jako tvůrci. Říká:  „Vše, co načerpáme ve vnějším světě, můžeme ztratit, ale to, co načerpáme v tom vnitřním, nám už nikdo nevezme.“

Délka videokurzu: Inspirativních 131 minut
+ 2 vedené meditace rozdělené do 4 částí

„Sebevědomí není nic, co se dá koupit nebo naučit.
Na sebevědomí pracujeme celý život.“

Vendula Kociánová

Změň svůj příběh

Videonahrávka webináře, která Vám pomůže odložit, co vám již neslouží

Mark Matousek, americký letkor, spisovatel a přednášející, který má kořeny v ČR, doslova přežil vlastní transformační práci. Pomáhá lidem najít vlastní autenticitu skrze nalezení jejich opravdového příběhu. Pomocí metody sebedotazování se dostanete hluboko pod povrch.

Práce, kterou učí Mark Matousek, je velmi jednoduchou cestou k probuzení daru sebepřijetí i způsobem, jak o tento dar dlouhodobě pečovat a rozvíjet jej. 

Hledáte, studujete, praktikujete, ale pořád vlastně tak trochu tápete?
Mark vám může poskytnout vedení, díky kterému najdete odpovědi a pevný bod sami v sobě. A bude vám k tomu stačit tužka a papír. Podíváme se na to, jaké postoje a doměnky máme pod úrovní toho, co si běžně uvědomujeme, a jak ovlivňují náš každodenní život.

Toužíte se osvobodit od trápení a starých vzorců? 
Napište o nich pravdu. A váš život se promění. „Když řeknu pravdu, změní se příběh, který sám sobě vyprávím ve své hlavě – a tím se transformuje můj život, protože se změní způsob, jak se na něj dívám,“ vysvětluje Mark.

Proč je psaní tak mocným nástrojem k sebezkoumání?
Pokud si zapíšete otázky, které se vám honí v hlavě, a pak si na ně odpovíte, vaše životní realita se projasní. Při psaní odpovědí si uvědomíte, že toho víte mnohem víc, než jste si mysleli. Pochopíte, že když najdete svůj střed, můžete se stát svým vlastním průvodcem. 

Délka videonahrávky: 142 minut, které otočí váš život novým směrem, pokud si to jen dovolíte.

„Budete-li říkat pravdu, změníte svůj příběh.
Změníte-li svůj příběh, promění se i váš život.“

Mark Matousek

Psaním ke svobodě

Kniha, pomocí které vytvoříte svůj nový příběh

Mark Matousek podruhé, tentokrát s knihou, která vás povede k objevení a příjetí toho, kdo jste, jaké máte potřeby a jak se za ně postavit, když je třeba.

Toužíte zjistit, kdo doopravdy jste? Tato kniha vám může být dokonalým, zkušenostmi ověřeným průvodcem. Je to kniha o psaní, které se stává prostředkem k sebepoznání. Nebojte se, není třeba zvláštních spisovatelských schopností. Stačí jen odvaha, transparentnost, oddanost pravdě a upřímná touha překročit svůj příběh.

Není třeba psát moudře či správně. Jedinou podmínkou je říkat pravdu. Jak shrnuje několika slovy autor: „Budete-li říkat pravdu, změníte svůj příběh. Změníte-li svůj příběh, promění se i váš život.“

Psaním ke svobodě není kniha pro spisovatele, nebo pro ty, co se snaží svůj literární um rozvinout. Je to průvodce vnitřním světem, který vám může dělat společnost i mnoho let, protože to, jak daleko se ve zkoumání dostanete, je jen na vás.

Už jste si někdy všimli, že se v mnoho knihách osobního rozvoje říká, co byste měli, nebo neměli dělat? Co je dobré a co špatné? Co vám vytváří dobrou a co špatnou karmu? Tak přesně takové Psaním ke svobodě není.

Mark Matousek čtenáře učí hledat odpovědi v sobě. K psaní přistupuje jako k duchovní praxi. Základem jsou správně zvolené otázky a upřímnost.

„Pomocí hlubokých a přímých otázek se můžeme dostat k pravdě. Je to podobné, jako když jdeme k terapeutovi nebo ke knězi – neděláme to proto, abychom jim řekli to, co chtějí slyšet, nebo abychom byli zdvořilí. Jdeme tam, abychom odkryli pravdu. Nejde o to tvořit krásné věty. Jde o odvahu podívat se pod povrch příběhů, kterými sami sebe spoutáváme,“ přibližuje Mark.

237 stran, brožovaná, vydáno 2018

„Bez toho, aniž bychom vyčnívali a byli originální,
 se nikdy nedozvíme, kdo jsme.“ 

Mark Matousek

Pečuj o své démony

Kniha pro transformaci vnitřních konfliktů a negativních emocí.

Lama Tsulrim Alione je zakladatelkou a stálou učitelkou v meditačním centru Tara Mandala v Coloradu. Je první Američankou, která se stala tibetskou buddhistickou mniškou. Ve svém učení přizpůsobuje východní nauky západní mysli.

Démoni z knihy Lamy Tsultrim Allione nejsou žádné krvelačné příšery, ale docela obyčejné negativní emoce a sebedestruktivní vzorce, s nimiž má zkušenost každý z nás. Patří k nim strach, arogance, nenávist, závist, vztek, deprese, úzkost, závislost... Tito démoni přebývají v našem nitru. 

Základem péče o démony je velmi jednoduchá 5 kroková metoda krmení démonů vycházející z tisíc let staré tibetské buddhistické praxe chöd učitelky Machig Labdrön. Tsultrim Allione ji upravila tak, aby byla snadno přístupná západnímu člověku – a nabídla nám tak nástroj, díky kterému se můžeme vyvázat z pout našich vlastních negativních emocí a problémů.

Tsultrim Allione nabízí alternativu k vnitřnímu boji: Přestaňte se svými démony bojovat. Poznejte je. Dejte jim podobu. Přijměte je a nasyťte. Oni vás pak buď sami dobrovolně opustí, anebo se dokonce promění ve vaše spojence.

Knižní bestseller doporučuje i profesor lékařské psychologie, klinický psycholog a psychoterapeut Prof. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D. jako knihu vhodnou nejen pro ty, kteří pracují s lidmi, ale pro každého, kdo hledá cestu ke svobodnému životu.

288 stran plných citlivého přístupu, které vedou k přijetí vlastních stínů.

„Když jsme trpěliví a vytrváme, můžeme i ty největší problémy transformovat v něco, co nás posílí, co se naopak může stát naším vnitřním zdrojem.“

Pavel Spanilý

Na začátek a zpět

Audionahrávka meditace k přijetí vlastní minulosti

Lucie Groverová je expertka v oblasti těhotenství a porodu, máma pěti dětí a autorka nejčtenější a nejprodávanější české knihy o porodech, originálních těhotenských vykládacích karet a videokurzu Aby porod nebolel.

Nedílnou součástí oblasti sebepřijetí je i přijetí vlastní minulosti – včetně té, kterou si naše vědomá část obvykle ani nepamatuje. Řeč je o přijetí způsobu, jakým jsme přišli na svět – tedy o našem porodu a o souvisejících stavech, pocitech a událostech.

Přesto, že vzpomínky na svůj porod obvykle nemíváme ve vědomí, jeho průběh je pro nás určující. Náš porod funguje jako takový pomyslný kompas. Ve chvíli, kdy přicházíme na svět, se v našem mozku tvoří nesmírné množství nervových spojů a ty se stávají základem, který určuje to, jak jednáme a fungujeme ve společnosti.

Nech se vést na samý začátek svého života a zpět příjemným hlasem  zkušené lektorky. Na této cestě můžeš objevit úplné základy svého nastavení a vzorců nebo možná dosud chybějící pocit, že někam patříš.

Vedení Lucie je jemné, přesto přímé a přesné. Vytvoří ti dostatek prostoru a zároveň tě povede přímo tam, kam je třeba. Na začátek a zpět.

Délka: 58 minutová vedená cesta ke kořenům našeho nastavení.

„Má-li rostlina poškozené kořeny, brzy zemře.
Má-li je oslabené, nikdy pořádně nevyroste.“

Lucie Groverová

Rituály kola roku

Videokurz pro znovunapojení na přírodní rytmus.

Lilia je kněžka, lektorka, publicistka, designérka, dula, cestovatelka
a předsedkyně Spolku přátel Bhútánu v České republice.

Petra je lektorkou novodobého výcviku kněžek. Stala se jí poté, co prošla dvouletým školením u Lilie Khousnoutdinové a Katinky Soetens.  

Získejte přístup k tajemstvím přírodních cyklů a rituálů.

Všimli jste si, že vaše tělo i mysl reagují na měnící se roční období nebo na fáze měsíce? Cítíte blahodárné účinky, když se procházíte lesem, ranní rosou nebo se napijete ze studánky?

Pokud se vědomě propojíte s přírodou a jejími proměnami, budete žít více v souladu s přirozenými cykly, které se odehrávají nejen venku, ale i uvnitř nás. 

Odhalíme tajemství kola roku, nahlédneme do starých tradic a připomeneme si jejich hloubku a krásu. Provedeme vás 9 zastaveními a představíme vám jednotlivé svátky a archetypy kola roku. Navíc dostanete praktické tipy, jak provádět rituály.

Kolo roku je rozděleno do 4 ročních období podle slunečního cyklu, klíčové jsou zde slunovraty rovnodennosti. Další 4 důležité přechody (Imbolc, Beltain, Lammas a Samhain), odpovídají 4 obdobím ženského (i mužského) života. Nepostradatelnou součástí kola roku je jeho střed, místo spočinutí, do něhož můžeme vstoupt vždy, když uslyšíme jeho volání.  

Délka: Videokurz obsahuje 12 samostatných částí, více než 4 hodiny inspirace.

„Vnímání cykličnosti mi umožňuje plout sama se sebou, s tím, co se ve mně odehrává a co se odehrává v přírodě.“

Lilia Kohoustnoutdinova

Maitrea je srdeční záležitostí

Maitrea byla založena v roce 2006 s požehnáním Jeho Svatosti 14. dalajlámy. Slovo Maitrea v sobě nese význam „milující laskavost“. Naším posláním je pomáhat lidem spojit se se svým Srdcem a následovat jej.
Jsme tu pro vás a přijímáme vás takové, jací jste.

„Maitree jsem vděčná za velmi výživné akce, které ke mně přišly. Vždy mi něco padne do oka. Protože jsem sama lektorka, průvodkyně a s některými lektory se znám, oceňuji také péči, kterou mají jak účastníci akcí, tak samotní protagonisté.“

Mgr. Zuzana Zaharowská
(Zara Natalyx)

zaranatalyx.cz

„Maitrea je už nepočítaně let moje srdcovka. Miluji architekturu domu v Týnské uličce, design, který mě povznáší svou čistotou a ušlechtilostí. V místním krámku jsem nakoupila mnoho krásných drobností a knih. Inspirace, úžasná setkání, zajímaví lektoři a parádně sehraný tým.“

Michaela Neumann (cestovatelka, fotografka, hledačka, spaceholderka)

„Maitrea nabízí vysokou kvalitu seminářů. A to nejen díky svému reprezentativnímu zázemí v samém srdci Prahy, ale především díky špičkovému lektorskému obsazení a profesionální organizaci kurzů. Maitrea je pro mne osobně doslova srdeční záležitost.“

MUDr. Monika Sičová
monikasicova.cz

Jak si mohu nahrávky a knihy objednat?

Je to jednoduché, vyplňte objednávku níže a po zaplacení (kartou nebo převodem) Vám přijde odkaz na přehrání videa v prohlížeči.  Přístup k nahrávkám máte k dispozici celých 12 měsíců od zakoupení. Objednané knihy Vám pošleme Zásilkovnou na výdejní místo nebo na Vaši adresu.

GARANCE SPOKOJENOSTI
Pokud nebudete s nahrávkou či videokurzem spokojeni, dejte nám do 30 dnů vědět a my Vám platbu vrátíme. U objednávky knih platí možnost odstoupení od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu.

Využijte zvýhodněných cen, které jsou nyní k dispozici v limitovaném množství.
Můžete si objednat kurzy a knihy jednotlivě nebo ve výhodném balíčku.