Propojení psychosomatiky, bodyterapie a medicíny.

Naslouchat svému tělu a milovat sebe sama.... To umí mnoho z nás, když vše funguje dobře a jsme při plné síle. Jak však slyšet jemné zprávy, když jsme ochromeni bolestí a když nám tělo vypovídá funkci?  Co dělat, když nás zprávy těla zastavují a my bychom tolik chtěli vpřed?
V seminářích psychosomatiky se učíme tělu hlouběji porozumět. Učíme se pracovat s vnitřními konflikty mezi potřebami těla a duše.

Pochopit rozporuplné zprávy těla a emocí. Pochopit, co nám říkají nemoce a příznaky. Vrátit se zpátky k vnitřní harmonii těla, uzemnit se a zklidnit. Budujeme dobrý kontakt s tělem a lásku k sobě v každém okamžiku!

Kurzy tantry vedu ve spojení s  Radkou Maňákovou.


Zkušenosti účastníků

Adriana je zajímavá tím, že je to vystudovaná doktorka, která se ovšem zároveň věnuje alternativní medicíně. Snaží se tak o trochu komplexnější pohled na člověka a jeho zdraví. Je přátelská, umí naslouchat, i po skončení kurzu byla ochotná chvíli posedět a probrat s některými účastníky jejich otázky
Ondřej
Medicína, a nejen ona, by potřebovala více takových lidí. Velmi si vážím jejího přístupu ve ke všem účastníkům na kurzu a prostoru, který každý měl. Ráda zodpoví veškeré otázky a dá na věc svůj pohled. Dokáže propojit lidskost, přátelskost s odborností a předat ji lidem s různými zájmy, z různých věkových skupin.
Anna

Adriana Chytilová

Jsem praktická lékařka, psychoterapeutka a bodyterapeutka, zabývám se psychosomatikou. Vždy jsem vnímala obtíže lidí, kteří za mnou přicházejí, na všech úrovních - mysl..emoce..tělo..spiritualita..vztahy. Cítila jsem doslova vášeň rozvíjet poznání ve všech těchto úrovních. Takže jsem vzdělávání a praxi zasvětila takřka celý svůj dosavadní dospělý život kromě času péče o sebe a o rodinu.

To, že nevidím věci zjednodušeně jen v jednom pohledu, bylo v počátku mé lékařské praxe v systému zdravotnictví spíše komplikací, přestože jsem o tom své kolegy obvykle neinformovala. Nyní však vnímám, ze to je můj jedinečný dar soucitu a vhledu, který jsem zkušenostmi a důkladným vzděláním ještě prohloubila a vyšperkovala. Další z mých darů, který klienti oceňují, je schopnost předat jim dobrou náladu, chuť a naději, protože vždy vidím cestu. Pokud ne ihned, tak se na to najím a odpočinu.

Kromě naplňující práce, mám i krásnou a inspirativní rodinu. Jsem opravdu ráda ženou. Užívám si čas odpočinku a posezení u dobrého jidla s rodinou a přáteli. Potřebuju také hodně času o samotě a ve spojení s tím, co nás přesahuje, abych si pročistila hlavu. Baví mě cvičení, sport a procházky v přírodě.
Mám také ráda krásné a inspirativní prostředí, pečuji s potěšením o sebe a o svůj domov.

Lékařka a psychosomatička Adriana sdílela svůj pohled na lidské tělo ve článku pro Magazín Maitrea

Tělo jako Kompas

Radka Maňáková

Kdysi jsem učila vojáky přežití a sebeobranu. Dnes učím lidi vnímat sebe sama a vykračovat tam, kde ještě nikdy nebyli. Tam, kde se mohou naplnit všechny naše sny… kousek za hranicí osobní komfortní zóny. Při vykračování z mých hranic jsem se stala koučkou, konstelářkou, manažerkou, majitelkou firmy.  

Začala jsem v každodenním životě přidávat principy i cvičení tantry.
7 let jsem dance chiefem šamanského kruhu, vedu ženské kruhy a smíšené kruhy. Beru lidi na cesty po světě tak, abychom objevili rozměry vnitřní svobody. Používat poznání a pochopení energií z šamanismu a tantry je to, co máme dělat.  Propojit svůj život do jediné integrity - to umím dělat, ukázat i učit.
Můj muž i moje děti by vám mohli vyprávět.
To podstatné je, že miluju svůj život. A miluju dobrodružství – to nepoznané, neznámé a to, co si sama neumím vymyslet.
A jdu za tu hranici každý den.
Můžu vás vzít s sebou.

Termíny seminářů Adriany Chytilové

700 Kč

Přihlásit se

Tantra pro ženy – Zažehnutí

Út

26.2.2019

18-21 hod.

Myslíte si, že tantra je o tom, jak prožívat skvělé milování? Co dělat pro to, aby nám fungovalo spojení s mužem? Jak prohloubit vědomě své partnerství? Ano! To také!

Jestli po tom toužíte, je ten pravý čas zažehnout sebe sama. Rozproudit své hluboké prožívání a plynutí svých emocí. Je pravý čas naučit se milovat každou chvilku svého života. Abychom mohly plně prožívat partnerství, intimitu a další své hluboké potřeby, potřebujeme nejprve jako ženy poznat a prožít svou vitální energii. 

Pro ženy je důležité posílit zejména 2. čakru (pánev a podbřišek), 4.(srdce), a 6. čakru(třetí oko), kde jsme ve své přirozené polaritě. Potřebujeme se vydat na místa v sobě samých, kde jsme ještě nebyly.  A nebojte, země umění tantry není nedosažitelná. Nemusíte přeplavat moře, abyste ji objevily. Je jen krůček za zrcadlem.

Při večeru “Zažehnutí”otevřeme dveře, za jejichž kliku jste možná nikdy nevzaly. Ukážeme si, jaké cesty vedou k nádhernému milování a spojení s druhou osobou. Víme, jak je to naplňující, samy zažíváme, jak nás to nese na ta místa, po kterých jsme vždy toužily i na ta, o kterých jsme netušily, že by tam mohly být. A prakticky se spojíme se svými nejdůležitějšími dveřmi k těmto prožitkům. Naučíme vás, co dělat v každém dni, abyste ve své energii rozkvétaly. A jistě si i dost nasmějeme.

K našemu cíl půjdeme přes
- povídání o tantře
- cvičením z bioenergetiky a tantry, která nám pomohou spojit se svou energií
- relaxaci a vizualizaci
- dáme si úkol na nejbližších 21 dní - malý a zároveň vedoucí k velkým proměnám

S sebou pohodlné oblečení.

 

Večerem bude také provázet lektorka: RADKA MAŇÁKOVÁ

 

Seminář je vhodný i pro ženy, které zajímá či láká tantra, ale obávají se nahoty. V rámci večerního semináře se s nahotou nepracuje.

 

600 Kč

700 Kč při platbě po 19.3.

Přihlásit se

Psychosomatika: bolesti zad a svalů – Vhledy z praxe psychosomatické lékařky

Út

26.3.2019

18-21 hod.

Každému z nás se stalo, že řešil bolesti zad nebo svalů. Pokud se Vám to však stává často, měli byste zpozornět a svému tělu dát větší prostor. Tento seminář přináší psychosomatické pozadí k pochopení příčin bolestí zad a svalů. A nespokojíme se s tím, že toho nesete moc na bedrech, hrbech a ramenou :). Nabídne nejen vhledy ale i jemná cvičení a tipy na každý den. Seminář je vhodný pro všechny, kdo řeší obtíže pohybového ústrojí a zad a chtěli by zkusit něco jiné než léky na bolest a klasickou rehabilitaci.

Co budem obsahem?
- vhledy z psychosomatiky zad, páteře a svalů
- cvičení z bioenergetiky, práce s dechem a pohybem
-relaxace a vizualizace cílená k práci se svaly
-dáme si malý a chutný úkol na nejbližších 21 dní

S sebou pohodlné oblečení.

Platební a storno podmínky:
Platba semináře se odesílá předem na účet. Vracení peněz v plné výši lze 5dní před kurzem. Později 50% ceny. V den kurzu již nelze kurzovné vrátit, ani termín nahradit.
 

2 300 Kč

2 700 Kč při platbě po 28.3.

Přihlásit se

Tantra pro ženy – Skrze sebelásku k naplněnému partnerství

So – Ne

6. – 7.4.2019

so: 10-17, ne: 10-16

Láskyplná a radostná intimita a vztah s druhým člověkem nevzniká, když od něj čekáme, že nám doplní něco, co si nedokážeme dát samy. Zní to jako parádní esoterické klišé, ale je to tak. Každá z nás s tím má zkušenost. Máme taky tu zkušenost, jak nádherný je vztah, když do něj pozveme i svoji Sebelásku. Ženy často říkají: "Nevím, co mám v každodenním životě hleda za slovy 'mám se ráda'."  Je to pro každou ženu něco jiné a my vás přivedeme k tomu co přesně je to pro vás – kousek po kousku.
Ve dvoudenním workshopu prožijete konstelaci své sebelásky, sebe, svého partnerství.
Budete mít možnost projít rituálem „sebezrození“, kdy se spojíte s potenciálem každé ženy rodit…cokoliv, čím se cítí být těhotná. Kdykoliv se k tomuto svému potenciálu „rodit“ pak můžete vrátit a zrodit svoji radost, extázi, či klid, tvořivost…cokoliv.Dostanete od nás „mapu“ potřeb, které obalují naše nejhlubší já a často tak sebe přes ten nános ani necítíme a nevíme, co si se sebou a svými smutky, nedostatky, nenaplněním počít.
Tahle mapa vás vyvede z neznámého lesa na cesty, kudy se dá k sebelásce a radostnému partnerství jít.

K našemu cíli přijdeme přes
- konstelační prožitky
- sdílení
- povídání o tom, kde vznikají potřeby a jak si ty své naplnit
- povídání o podstatě radostného a živého partnerství
- získáte „mapu“ vlastní bytosti, kde uvidíte, co jste opravdu vy a co je kabát osobnosti
- rituál práce s vnitřním dítětem a vnitřními rodiči
- konstelační práce na téma „můj vztah- můj partner“
- cvičením z bioenergetiky a tantry, která nám pomohou spojit se svou podstatou
- relaxaci a vizualizaci
- odejdete s vaším nejmocnějším přítelem – se svou sebeláskou a můžete se vydat do takového partnerství, po jakém toužíte.

Víkendem bude také provázet lektorka: RADKA MAŇÁKOVÁ

 

600 Kč

700 Kč při platbě po 8.4.

Přihlásit se

Psychosomatika: (ne)Hubnutí – Vhledy z praxe psychosomatické lékařky

Út

16.4.2019

18-21 hod.

Udělaly jste vše pro hubnutí možné i nemožné, ale nechtěná kila a faldíky jsou stále na svém místě? Vytáčí Vás věty–„tak se prostě přijmi taková..“ „projezte se ke štíhlosti…“ a podobně? Co stojí ve Vaší psychice za Vašimi deky a kily navíc? Seminář pro ženy všeho věku.

Budeme se věnovat tomu, co vše je spojeno se způsobem, kterým se vyživujeme. Podíváme se na výživu jinak než metodou joulů, tabulek, vynechávání tuků, sacharidů podobně.
Krátké teoretické vstupy z oblasti ženské psychosomatiky: Co vše stojí na psychosomatické úrovni, za tím, jak se formuje naše tělo ? Dá se s tím vůbec něco dělat?

Co udělat proto, abych si oblíbila pohyb a zdravou stravu?

Co mohu udělat, abych měla radši své tělo, at už hubnu nebo ne?

Seminář obsahuje:

- techniky práce s tělem a bioenergetická cvičení
- vizualizace, arteterapeutické a relaxačním techniky
- sdílení téma ženství a psychosomatických obtíží
- motivace a inspirace k péči o své tělo

S sebou pití v uzavíratelné lahvi.

Platební a storno podmínky:
Platba semináře se odesílá předem na účet. Vracení peněz v plné výši lze 5dní před kurzem. Později 50% ceny. V den kurzu již nelze kurzovné vrátit, ani termín nahradit.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektora:

777 228 710
chytilova.adriana@seznam.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete.

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.