Propojení psychosomatiky, bodyterapie a medicíny.

Naslouchat svému tělu a milovat sebe sama.... To umí mnoho z nás, když vše funguje dobře a jsme při plné síle. Jak však slyšet jemné zprávy, když jsme ochromeni bolestí a když nám tělo vypovídá funkci?  Co dělat, když nás zprávy těla zastavují a my bychom tolik chtěli vpřed?
V seminářích psychosomatiky se učíme tělu hlouběji porozumět. Učíme se pracovat s vnitřními konflikty mezi potřebami těla a duše.

Pochopit rozporuplné zprávy těla a emocí. Pochopit, co nám říkají nemoce a příznaky. Vrátit se zpátky k vnitřní harmonii těla, uzemnit se a zklidnit. Budujeme dobrý kontakt s tělem a lásku k sobě v každém okamžiku!

Kurzy tantry vedu ve spojení s  Radkou Maňákovou.


Zkušenosti účastníků

Adriana je zajímavá tím, že je to vystudovaná doktorka, která se ovšem zároveň věnuje alternativní medicíně. Snaží se tak o trochu komplexnější pohled na člověka a jeho zdraví. Je přátelská, umí naslouchat, i po skončení kurzu byla ochotná chvíli posedět a probrat s některými účastníky jejich otázky
Ondřej
Medicína, a nejen ona, by potřebovala více takových lidí. Velmi si vážím jejího přístupu ve ke všem účastníkům na kurzu a prostoru, který každý měl. Ráda zodpoví veškeré otázky a dá na věc svůj pohled. Dokáže propojit lidskost, přátelskost s odborností a předat ji lidem s různými zájmy, z různých věkových skupin.
Anna

Adriana Chytilová

Jsem praktická lékařka, psychoterapeutka a bodyterapeutka, zabývám se psychosomatikou. Vždy jsem vnímala obtíže lidí, kteří za mnou přicházejí, na všech úrovních - mysl..emoce..tělo..spiritualita..vztahy. Cítila jsem doslova vášeň rozvíjet poznání ve všech těchto úrovních. Takže jsem vzdělávání a praxi zasvětila takřka celý svůj dosavadní dospělý život kromě času péče o sebe a o rodinu.

To, že nevidím věci zjednodušeně jen v jednom pohledu, bylo v počátku mé lékařské praxe v systému zdravotnictví spíše komplikací, přestože jsem o tom své kolegy obvykle neinformovala. Nyní však vnímám, ze to je můj jedinečný dar soucitu a vhledu, který jsem zkušenostmi a důkladným vzděláním ještě prohloubila a vyšperkovala. Další z mých darů, který klienti oceňují, je schopnost předat jim dobrou náladu, chuť a naději, protože vždy vidím cestu. Pokud ne ihned, tak se na to najím a odpočinu.

Kromě naplňující práce, mám i krásnou a inspirativní rodinu. Jsem opravdu ráda ženou. Užívám si čas odpočinku a posezení u dobrého jidla s rodinou a přáteli. Potřebuju také hodně času o samotě a ve spojení s tím, co nás přesahuje, abych si pročistila hlavu. Baví mě cvičení, sport a procházky v přírodě.
Mám také ráda krásné a inspirativní prostředí, pečuji s potěšením o sebe a o svůj domov.

Lékařka a psychosomatička Adriana sdílela svůj pohled na lidské tělo ve článku pro Magazín Maitrea

Tělo jako Kompas

Radka Maňáková

Kdysi jsem učila vojáky přežití a sebeobranu. Dnes učím lidi vnímat sebe sama a vykračovat tam, kde ještě nikdy nebyli. Tam, kde se mohou naplnit všechny naše sny… kousek za hranicí osobní komfortní zóny. Při vykračování z mých hranic jsem se stala koučkou, konstelářkou, manažerkou, majitelkou firmy.  

Začala jsem v každodenním životě přidávat principy i cvičení tantry.
7 let jsem dance chiefem šamanského kruhu, vedu ženské kruhy a smíšené kruhy. Beru lidi na cesty po světě tak, abychom objevili rozměry vnitřní svobody. Používat poznání a pochopení energií z šamanismu a tantry je to, co máme dělat.  Propojit svůj život do jediné integrity - to umím dělat, ukázat i učit.
Můj muž i moje děti by vám mohli vyprávět.
To podstatné je, že miluju svůj život. A miluju dobrodružství – to nepoznané, neznámé a to, co si sama neumím vymyslet.
A jdu za tu hranici každý den.
Můžu vás vzít s sebou.

Termíny seminářů Adriany Chytilové

600 Kč

700 Kč při platbě po 9.9.

Přihlásit se

Zažehnutí – Tantra pro ženy

Út

17.9.2019

18-21

Myslíte si, že tantra je o tom, jak prožívat skvělé milování?
Co dělat pro to, aby nám fungovalo spojení s mužem?
Jak prohloubit vědomě své partnerství?

Ano! To také!

Jestli po tom toužíte, je ten pravý čas zažehnout sebe sama.
Rozproudit své hluboké prožívání a plynutí svých emocí.
Je pravý čas naučit se milovat každou chvilku svého života.

Abychom mohly plně prožívat partnerství, intimitu a další své hluboké potřeby, potřebujeme nejprve jako ženy poznat a prožít kvality své přirozené vitální energie a umět ji kdykoliv pozvat do života. Pro ženy je důležité posílit zejména 2. čakru (pánev a podbřišek) 4. (srdce), a 6. čakru (třetí oko), kde jsme ve své přirozené polaritě. Potřebujeme se vydat na místa v sobě samých, kde jsme ještě nebyly. A ta místa nejsou nedosažitelná. Nemusíte přeplavat moře, abyste je objevily. Jsou jen krůček za zrcadlem. Víme, jak je to naplňující, samy zažíváme, jak nás to nese na ta místa, po kterých jsme vždy toužily i na ta, o kterých jsme netušily, že by tam mohly být.

Naučíme vás, co dělat v každém dni, abyste ve své energii rozkvétaly. K našemu cíli přijdeme přes:
- povídání o tantře
- cvičením z bioenergetiky a tantry, která nám pomohou spojit se svou energií
- relaxaci a vizualizaci
- dáme si úkol na nejbližších 21 dní - malý a zároveň vedoucí k velkým proměnám

Seminář povedeme spolu s lektorkou Radkou Maňákovou.

2 500 Kč

2 900 Kč při platbě po 27.9.

Přihlásit se

Zažehnutí: Celotělový orgasmus – Tantra pro ženy

So – Ne

5. – 6.10.2019

So 10-17, Ne 10-16

Chcete se nastartovat a rozjet se svým nejlepším já a řídit svou jízdu na vlně života?
Prožívat takovou vlnu energie přímo ve vlastním těle?
Myslíte, že je to je přístupné jen skrze roky meditací nebo musíte být přísná veganka? Neblokujte si cestu těmito a jinými předsudky a pojďte do toho s námi - s ženami s normálně báječným životem.

Abychom se mohly pustit do mocných energetizujícich technik, které nás nastartují, nejprve zmapujeme své osobní energetické a emoční pole.
Pročistíme v něm to, co nás brzdí a vrací tam, kam už nechceme.
Nastartujeme tělo, mysle i emoce pro takové vibrace, kterými začnete tvarovat svůj svět tak, aby vás naplňoval, těšil a podporoval.

K našemu cíli pak půjdeme přes:
- spojení se s moudrostí těla a rozproudění naší energie bioenergetickými cvičeními
- oživení pánve a prací s energetizující pánevní pumpou
- povídání o zákonitostem energie a emocí
- mapu vlastní energie- která témata mne otvírají a startují , která zavírají, blokují a brzdí
- pročišťujíci meditaci Emočního plynutí
- imaginaci, která je vstupní branou pro tvoření nové reality
- mocnou techniku Celotělového orgasmu
- tipy, jak pravidelně pročišťovat své energetické pole a udržovat svou jízdu na dobré vlně
- techniku pro 21 dní, která podpoří rozproudění naší energie v každodenním životě

Seminář povedeme spolu s lektorkou Radkou Maňákovou.

600 Kč

700 Kč při platbě po 2.10.

Přihlásit se

Psychosomatika: Zažívání a trávení – Vhledy z praxe psychosomatické lékařky

Čt

17.10.2019

18-21

Tento seminář přináší psychosomatické pozadí k pochopení příčin bolestí břicha a křečí, nefungujícího zažívání, nevolnosti, nadýmání, průjmu a zácpy a dalších trávicích obtíží.

Každému z nás se stalo, že řešil bolest břicha, nebo známky špatného trávení. Pokud se Vám to však stává často, měli byste zpozornět a svému tělu dát větší prostor. Pokusíme se tělo více pochopit. Nespokojíme se s tím, že něco nemůžete strávit :-)

Nabídnu nejen vhledy ale i jemná cvičení a tipy na každý den. Seminář je vedený praktickou zážitkovou formou, pracujeme i s vizualizací a meditací.

Seminář je vhodný pro všechny, kdo řeší obtíže trávícího ústrojí a chtěli by zkusit něco jiné než léky. Vhodný je i pro ty, kdo bohužel bez léků nemohou fungovat jako podpora pro práci na sobě a zlepšení svého zdraví.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektora:

777 228 710
chytilova.adriana@seznam.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete.

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.