Nalezněte cestu k vnitřnímu míru pochopením a léčením traumat, která po generace ovlivňují členy vaší rodiny.

Přejete si pročistit traumatizované vztahy ve vaší rodině?
Vytvořit přirozená a zdravá pouta mezi rodiči a dětmi a integrovat je do každodenního života?

Spojte se se svými kořeny a přijměte to, co bylo.
Pak budete schopni svobodně vykročit vstříc novým životním událostem.

Jak vzniká trauma?

Traumatizujícím zážitkem může být např. ztráta, pocit velkého strachu nebo ohrožení. Často je pro nás velmi těžké zůstat s těmito prožitky v přímém kontaktu.  K tomu, aby byl člověk schopen dál fungovat, vyžene pocity, které byly příliš zahlcující, do skrytého kouta své duše. Traumatizovaná část, která nese právě tyto pocity, je oddělena. Často pak zůstává izolovaná, zoufalá, a skrytá, bez jakékoliv podpory nebo léčení.

Přežívající a traumatizovaná část v nás

Reakcí na hrozbu toho, že by člověk zůstal paralyzovaný, je vznik „přežívající“ části. Tato část funguje, podává výkon (často neumí odpočívat) a přebírá vedení nad situací, aby si udržela kontrolu nad životem. Čas od času se kolaps traumatizované části dostane na povrch a „přežívající“ část ztrácí kontrolu. Člověk pak zažívá úplný kolaps a hlubokou krizi.

Obvykle se po nějakém čase opět postavíme na nohy a přežívající část opět převezme vedení života. Tento cyklus se může opakovat znovu a znovu, s menšími či většími intervaly, v závislosti na tom, co spouští traumatickou reakci.
Celý proces je často doprovázen velikou únavou až vyčerpáním.

Zdravá část v nás

Někde v nás však zůstává také zdravá část. Část, která nebyla zraněna, ale která je často ponechána o samotě, a tak nemůže přispívat k životu nebo k léčení. Traumatizovaná ani přežívající část totiž nemají důvěru v to, že v duši stále ještě existuje něco zdravého.

Přenášení traumatu na naše děti

Studie prokázaly, že lidé často předávají traumatizaci svým dětem a dokonce i vnoučatům. Když se podíváme na dítě, které vyrůstá v přítomnosti traumatizovaných rodičů, co vidíme jako první je, že ačkoliv jsou rodiče fyzicky přítomni, kvůli své traumatizaci nejsou přítomni emocionálně.

Rodiče jsou disociovaní, odpojení, nejsou v kontaktu s pocity, se svým tělem a s prostředím. Disociace je mechanismus ochrany při traumatizaci. Dítě se chce vztáhnout k rodiči, ale jeho ruce „jen projdou vzduchem“. Dítě navíc nikdy neví, se kterou částí rodiče se v danou chvíli potká. Děti mají velikou potřebu bezpečného vztahu a kontaktu (bondingu), potřebují je, aby se mohly uvolnit a důvěřovat sobě a světu. Disociovaní rodiče nemají možnost tuto potřebu svých dětí naplnit. Dítě naopak podvědomě vnímá bolest a strach svých rodičů. Kvůli tomu, že dítěti chybí plnohodnotné spojení s rodiči, které by mu poskytlo uzemnění v životě, začne samo prožívat disociaci.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

"Když už si jednou člověk uvědomí, že láska existuje, stejně jako barvy duhy existují, tak také ví, že láska není závislá na tom, jestli jsem šťastný nebo jestli dostávám co chci”.

O Bhagatovi:

Po mnoho let žil a pracoval v Osho Tao meditačním centru v Mnichově a celkem pět let přímo v Oshově ašrámu v Púně v Indii. Tam vedl meditace a působil jako terapeut. Dlouhé cesty ho zavedly do Himalájí a Číny, kde se setkal se zenem a tibetským buddhismem. Poté, co prohlédl, že různé duchovní tradice pocházejí ze stejného zdroje, a inspirován Almaasem rozvinul práci o Esenci. Studium a přímý kontakt s náboženstvími Asie, především tibetského buddhismu a zenu napomohly jeho pochopení propojení psychiky a náboženství. Je otcem 3 dětí.

Bhagat pracuje s lidmi více než 30 let. Zaměřuje se především na terapie, systémové a rodinné konstelace, hypnózu a pracuje a vyučuje metodu NLP. Tématy Bhagatových setkání jsou především rodinné vztahy, esence, smrt, dech, převtělování, meditační proces a poradenství.

Napsali jste o Bhagatovi:

Ahoj Bhagate, dívám se na vše jinýma očima, někde v břiše se něco důležitého změnilo, věřím, že to vydrží. Díky ti!
Martin
Bhagat je člověk, který vám v bezpečném prostředí otevře oči, nabídne možnost otevřít se novým možnostem, nastoupit cestu k vnitřní pravdě, lásce, naplnění a k prožívání života v jeho plnosti.
Robin
Bhagat dokáže jít skutečně k jádru věci a s lehkostí řešit i velmi citlivá témata. V jeho přítomnosti cítím pocit důvěry a lásky.
Michaela

Co získáte účastí na online semináři?

  • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
     
  • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení. Pro lektora, pro vás i pro skupinu je vždy přínosnější, když se zapojíte naplno. Může pak dojít k předání toho, co je důležité právě pro Vás.
  • Tento denní seminář bude kombinovaný. Součástí budou též interaktivní cvičení, meditace a sdílení.
     
  • Po skončení online semináře, od nás jako bonus dostanete nahrávku tohoto webináře, kterou Vám zašleme do 5 pracovních dní. Záznam si budete moci opakovaně zhlédnout a vrátit se tak ke cvičením a tématu po dobu 21 dní.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na zhlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.