Využijte svoji skrytou sílu k hluboké transformaci!

Jak beze strachu a s přijetím obejmout vaše stinné a potlačované stránky a otevřít se tak plně vašemu potenciálu? Věděli jste, že k tomu můžete využít i čas, který trávíte spánkem a proměnit ho tak v noční duchovní praxi? Pomocí cvičení z tibetského buddhismu, mexického šamanismu, západní psychologie a lucidního snění

se vydáte na cestu hluboko do ozařující temnoty duchovní transformace. Ať jste vzhůru, usínáte anebo spíte, využijte všeho, co se vám děje, k transformaci sebe sama. Získejte více energie, větší kreativitu, hlubší duchovní růst a osvobozující autentičnost, které vám umožní být skutečně sami sebou.

Představte si lucidní sen jako film Matrix. Zážitky v lucidním snění váš mozek vnímá jako reálné situace a začne vytvářet nervová spojení, jako byste bděli.


Zkušenosti účastníků

Za více než 10 let mé spirituální cesty jsem se toho nenaučil tolik jako za tyto 3 dny probuzení s Charliem.
Cristoforo
Charlie se musel už jako učitel narodit, působí tak přirozeně. Dokáže vytvořit bezpečný prostor, v kterém se vaše mysl úplně uvolní. Jeho seminář byl naprosto neuvěřitelný!
Koelle Simpson
Naučila jsem se opravdu hodně, spousta praktických tipů a technik. Navíc to bylo hodně zábavné!
Kristýna

       Charlie Morley

"Když si ve snu uvědomíte, že sníte, získáte malou ochutnávku duchovního probuzení. Opustíte dualitu a vstoupíte do jednoty."
říká v rozhovoru pro magazín Maitrea: 
http://magazin.maitrea.cz/lucidni-sneni-ve-vas-probudi-chut-do-zivota/

Učitel a autor několika knih o lucidním snění a práce se stínem. Jeho knihy byly přeloženy již do 13 jazyků. V roce 2008 obdržel od tibetského lamy Yeshe Rinpočeho tradiční „požehnání učit“ v tradici Kagyu tibetského buddhismu.

Odborník na duchovní praxi všímavosti Rob Nairn nazval Charlieho Morleyho „nejautentičtějším učitelem lucidního snění praktikujícím tibetský buddhismus v Evropě“.

Přednášel na univerzitě v Cambridge, na půdě parlamentu, je pravidelným hostem odborných diskuzí pro The Guardian a byl jmenován jedním z nových nadějných učitelů "Next Generation Meditation Teachers".

V roce 2018 získal grant od spolku "Churchill Fellowship" na výzkum péče o válečné veterány s posttraumatickými zkušenostmi. Za posledních 10 let byl Charlie pozván do více než 20 zemí. 7 let žil v buddhistickém centru v Londýně a nyní žije nedaleko se svou ženou, učitelkou astrálního cestování, Jade Shaw.

Další informace naleznete na adrese www.charliemorley.com

Termíny seminářů

4 dny

6 900 Kč

7 900 Kč při platbě po 4.3.

Přihlásit se

LUCIDNÍ ŽIVOT A SNĚNÍ – Intenzivní kurz vědomého života a spánku

Čt – Ne

5. – 8.3.2020

Čt-So: 10-18h, Ne: 10-17h

Intenzivní kurz vědomého života a spánku se skládá z těchto částí:

Čtvrtek:
VĚDOMÝ SPÁNEK - Techniky k hlubokému spánku a léčení nespavosti

Naučte se transformovat škodlivé účinky spánkových potíží pomocí holistického přístupu léčení. Metoda 'Vědomého spánku' (MODS = Minfulness of Dream Sleep) využívá vědecky ověřené techniky založené na všímavosti, dechové techniky a práci s tělem. Díky tomu pomáhá snižovat stres před spaním a optimalizovat kvalitu spánku.

 

Pátek:
LUCIDNÍ SNĚNÍ - Probuzenější, vědomější, laskavější

Naučte se, jak se stát vědomými ve svých snech. Lucidní snění je v tibetské tradici důležitou dovedností předcházející praxi jógy snění. Tato praktická cesta nabízí příležitost posunu v práci s myslí v rámci noční duchovní praxe. Na tomto semináři máte možnost se tuto prospěšnou dovednost naučit.

 

Sobota a neděle:
PŘIJETÍ VLASTNÍHO STÍNU - Jak v sobě probudit spící potenciál

Použitím hesla „bez bahna není lotosu“ dosáhneme toho, že se přestaneme bát vlastních stínů. Nahradíme je přijetím a pravostí, která nám dovolí sebejistě vkročit do svého nejlepšího možného já. Teď je čas využít energii stínu. Teď je čas vkročit do oslnivé temnoty našeho vnitřního světla!

 

Záměrem lucidního žití je probudit v nás úžasný potenciál, který lidský život nabízí. „Probuďme se do života“ a lucidně žijme s větší radostí a důvěrou. 

--------------

Seminář bude tlumočen do češtiny.

2 500 Kč

3 000 Kč při platbě po 4.3.

Přihlásit se

VĚDOMÝ SPÁNEK – Techniky k hlubokému spánku a léčení nespavosti

Čt

5.3.2020

10-18 hod.

Vzhledem k tomu, že spánkem strávíme třetinu svého života, mohou být poruchy spánku (stres, nespavost, časté buzení, noční můry, mělký spánek, post-traumatická stresová porucha apod.) velkou nepříjemností. Naučte se transformovat škodlivé účinky spánkových potíží pomocí holistického přístupu léčení.

Metoda 'Vědomého spánku' (MODS = Minfulness of Dream Sleep) využívá vědecky ověřené techniky založené na všímavosti, dechové techniky a práci s tělem. Díky tomu pomáhá snižovat stres před spaním a optimalizovat kvalitu spánku.

Metoda MODS je založena na bezpodmínečně soucitném přístupu ke spánku a snění. Skládá se z pěti základních praktik:
1. normalizace traumatem ovlivněného spánku
2. hypnogogická všímavost (Jóga Nidra)
3. de-stigmatizace nočních můr
4. soudržné dýchání (přístup Dech-Tělo-Mysl)
5. lucidní snění

Ať už se potýkáte s běžným stresem z práce anebo s vážnějšími post-traumatickými dopady, efektivní techniky vyučované na tomto semináři vám pomohou spát lépe a vstávat odpočinutější a zdravější.

Budeme se také zabývat:
• vědou o cyklech spánku
• přeformulováním nočních můr
• neurovědou traumatu
• optimalizací spánkového zdraví
• prací se sny pro integraci traumatu

Metoda 'Vědomého spánku' byla původně vyvinuta pro veterány britské armády. Ale bez ohledu na to, jestli se právě potýkáte s poruchami spánku zapříčiněnými traumatem nebo ne, techniky a cvičení obsažené v této metodě, jsou velice prospěšné pro každého z nás. Na seminář jsou srdečně vítání všichni bez rozdílu věku a schopností. 

--------------

Seminář bude tlumočen do češtiny.

2 500 Kč

3 000 Kč při platbě po 4.3.

Přihlásit se

LUCIDNÍ SNĚNÍ – Probuzenější, vědomější, laskavější

6.3.2020

10-18 hod.

Naučte se, jak se stát vědomými ve svých snech. Využijte tak třetinu svého života, kterou trávíte spánkem, k tomu, abyste se stali "probuzenější, vědomější a laskavější!"

Propojení toho nejlepšího z tibetského buddhismu a západních technik práce nabízí jedinečný holistický přístup k lucidnímu snění. 

Lucidní snění je v tibetské tradici důležitou dovedností předcházející praxi jógy snění. Tato praktická cesta nabízí příležitost posunu v práci s myslí v rámci noční duchovní praxe. Na tomto semináři máte možnost se tuto prospěšnou dovednost naučit.

Dotkneme se přehledu historie, vědy a praxe lucidního snění pohledem východních i západních tradic, prozkoumáme jak funguje spánek, a samozřejmě probereme spoustu technik, které nám pomohou se stát lucidními ve snech.

Co se naučíte?
• vysvětlíme si od úplného začátku jak lucidně snít a jak rozvinout/zdokonalit svou vlastní praxi
• výhody a prospěch lucidního snění
• jak lucidní snění využít pro léčení nočních můr
• jak uzdravit náš vnitřní svět během spánku
• snění jako spirituální praxe

Cílem semináře není pouze naučit se „uvědomit si sám sebe“ během snění a jak si odskočit do blaženého světa nekonečné moudrosti naší snící mysli, ale také naučit se, jak se „probudit do života“ a lucidně žít s větší radostí a důvěrou. Na seminář jsou srdečně vítání všichni bez rozdílu věku a schopností.

--------------

Seminář bude tlumočen do češtiny.

Víkend

4 900 Kč

5 900 Kč při platbě po 4.3.

Přihlásit se

PŘIJETÍ VLASTNÍHO STÍNU – Jak v sobě probudit spící potenciál

So – Ne

7. – 8.3.2020

So: 10-18, Ne: 10-17 hod.

Jak beze strachu a s přijetím obejmout vaše stinné a potlačované stránky a otevřít se tak plně vašemu potenciálu? Pomocí cvičení z tibetského buddhismu, mexického šamanismu, západní psychologie a práce se sněním se vydáme na cestu hluboko do ozařující temnoty duchovní transformace.

Tento intenzivní dvoudenní workshop vás naučí:

- tibetské buddhistické meditace
- jak pracovat se stínem ve snech
- šamanské techniky práce se zrcadlem
- tvůrčí psaní
- jungiánské cvičení se stínovou maskou

Zjistíte, jak můžete:

- potkat se a spojit se se svým stínem a transformovat jej
- integrovat sexuální, rodové a zlaté stíny
- přejít ze studu k autenticitě
- odhodit masku a vykročit do vlastního zlata
- odemknout váš skrytý potenciál
 

Abychom mohli být plně autentičtí, integrovaní a probuzení, musíme se dříve či později k vlastnímu stínu postavit čelem a obejmout ho. Získáme tím více energie, větší kreativitu, hlubší duchovní růst a osvobozující autentičnost, která nám umožní být skutečně sami sebou.

Ovládnutím energie a životní síly, která spočívá v temnotě, budeme jako alchymisté, kteří z temnoty vytvoří zlato, a přeneseme se do celistvosti, štěstí a jasné mysli.

Použitím hesla „bez bahna není lotosu“ dosáhneme toho, že se přestaneme bát vlastních stínů. Nahradíme je přijetím a pravostí, která nám dovolí sebejistě vkročit do svého nejlepšího možného já. Teď je čas využít energii stínu. Teď je čas vkročit do oslnivé temnoty našeho vnitřního světla!

--------------

Seminář bude tlumočen do češtiny.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vžždy se hodí zápisník a tužžka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využžijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možžno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držžena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možžné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražžským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možžné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložžení.