Nauč se usínat, spát a snít vědomě

4denní hlubinný workshop s Charliem Morleym
16. – 19. března 2023

Kvalita spánku má velký vliv na naše zdraví, každodenní rozhodování i chování k ostatním lidem.
Spánek bereme jako rutinní záležitost, lehnu si do postele a spím. Ale co když najednou spát nemůžu?

Pociťuješ únavu a nedostatek energie?
Trápí tě neklid, noční můry nebo přerušovaný spánek?
Zajímají tě blahodárné účinky lucidního snění?


Po téměř 3 letech se k nám opět vrací energický učitel snění a bestseller autor Charlie Morley. Tentokrát se s námi podělí o nové účinnou metodu Mindfullness spánku a sněníkterá byla původně vyvinuta pro britské vojenské veterány. Techniky jsou založeny na dechu a holistickém přístupu, který podporuje zdravý spánek a duševní klid.

Tlumočení z angličtiny do češtiny zajištěno.

Wake up to SLEEP?

Během intenzivního 4denního workshopu s Charliem si osvojíme efektivní techniky, které nám pomohou snížit stres před spaním, lépe spát a probouzet se plní energie a chuti do života!
Naučíme se transformovat škodlivé účinky stresu a traumatu, které ovlivňují kvalitu našeho života. Díky vědecky ověřeným technikám – mindfulness, práce s tělem a dechem, lucidní snění a hluboké relaxace, budeme schopni lépe integrovat prožitá traumata, optimalizovat kvalitu spánku a regulovat náš nervový systém.

5 základních pilířů semináře: 

  • Vědomý spánek (učení, jak spánek funguje)
  • Odpočinek a relaxace (yoga nidra/hypnagogic mindfulness)
  • Dech - tělo - mysl (koherentní dýchání & chi gong)
  • Transformace nočních můr (spřátelení se s traumatickými sny)
  • Lucidní snění (vědomé uzdravení vašich snů)

Co dalšího nás čeká:

  • Věda o spánkových cyklech
  • Neurověda o traumatu
  • Optimalizace spánkového zdraví
  • Práce se sny pro integraci traumatu

Nezávislá analýza uvádí, že 87 % absolventů workshopu zaznamenalo významné zlepšení kvality spánku. U 77 % účastníků došlo k výraznému snížení úrovně úzkosti v souvislosti se spánkem.
 

Charlie je učitelem lucidního snění, práce se stínem a Mindfulness snění a spánku. Je autorem několika bestsellerů, které byly přeloženy do 15 jazyků. V roce 2008 obdržel od tibetského lamy Yeshe Rinpočheho tradiční „požehnání učit“ v tradici Kagyu tibetského buddhismu.

Přednášel na univerzitě v Cambridge, na půdě parlamentu a byl jmenován jedním z nových nadějných učitelů "Next Generation Meditation Teachers".

Charlie Morley

V roce 2018 získal grant od spolku "Churchill Fellowship" na výzkum péče o válečné veterány s postraumatickými zkušenostmi. Za posledních 10 let byl Charlie pozván do více než 20 zemí. 7 let žil v buddhistickém centru v Londýně.

Odborník na duchovní praxi všímavosti Rob Nairn nazval Charlieho Morleyho „nejautentičtějším učitelem lucidního snění praktikujícím tibetský buddhismus v Evropě“.

"Když si ve snu uvědomíte, že sníte, získáte malou ochutnávku duchovního probuzení. Opustíte dualitu a vstoupíte do jednoty."

Termín, cena a přihláška

16. – 19. března 2023
Maitrea - Týnská ulička 6 - Praha
ČT, PÁ, SO: 10–18 hod.
NE: 10–17 hod.

Vaše rezervace bude potvrzena po zaplacení kurzovného.
Čím dříve se přihlásíte, tím výhodnější cenu získáte.

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře), k dispozici jsou také deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě je možné zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.). K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle: 221 711 631 (11.30–23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) je možné jedině v OC Kotva, Palladiu nebo v Rudolfinu (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.