Objevte starodávnou praxi uvolnění těla i mysli

Kašmírská jóga se od té indické velmi liší. Nejde zde o pozice, dechová cvičení a různá omezení. V tantrické józe je hlavní praxí pomalý mystický tanec Tandava, při kterém se tělo stává svobodným prostorem. Naladíme se na vibraci intimního spojení s vesmírem, kde již nevnímáme rozpor mezi vnitřním a vnějším světem. Jsme v jednotě se samotnou vibrací vesmíru. 

Vyzkoušejte, jak přirozeně propojit meditaci s pohybem, jak dosáhnout uvolnění a plynutí v těle, mysli i emocích.

Co je Tandava?

Tandava je součástí učení Spanda, pocházející z tradice kašmírského šivaismu. Spanda je založena na předpokladu, že všechno ve vesmíru je vědomí a vibrace. Proto není žádné evidentní rozdělení mezi individuálním vědomím a kosmickým vědomím, stejně jako není žádný rozdíl mezi naší vlastní vibrací a vibrací kosmu. K tomu, abychom tuto premisu naplnili a manifestovali, existuje praxe, která se jmenuje Tandava.

Tandava je mystický tanec sjednocení člověka se vším. Je to tanec spontánních a extrémně pomalých pohybů, které postupně ztrácejí jakékoliv svalové napětí a řízení vůlí. Takto se můžeme ponořit do původní formy svobody v prostoru, na které jsou založená veškerá tantrická cvičení. Je to disciplína, která nás vede k uvědomění si prostoru na úrovni těla, mysli a emocí.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Napsali jste:

„Účastnila jsem se dvou Danielových workshopů s tancem Tandava a meditací a oba jsem si moc užila!"
Dana
„Znakem skutečného duchovního učitele je jeho schopnost komunikovat jasně a výstižně."
David

Na podzim roku 1968 Daniel Odier odjel z Evropy a vydal se do zeleného předhůří Himálaje. Fascinovaný východní mystikou hledal mistra, jenž by mu mohl pomoct proniknout tam, kam už ho texty a intelektuální hledání nedokázaly dovést. Chtěl všechno – moudrost a spiritualitu získávanou prostřednictvím života askety i krásu, lásku a smyslnost vášnivého života. Právě tam Odier objevil šivaistický tantrismus, tajnou spirituální cestu usilující o transcendenci ega a opětné objevení božství přijetím všech vášní.

V Paříži založil tantrické a čchanové meditační centrum. Vede kurzy o spirituálních tradicích Dálného východu na kalifornské univerzitě. Je autorem několika knih z oblasti literatury faktu včetně Nirvana Tao. Mezi jeho díla mysteriózní beletristická díla napsaná pod literárním pseudonymem Delacorta, patří i román Diva, který byl zfilmován v roce 1981 (r. Jean-Jacques Beineix) a získal Cézary za hudbu, kameru a nejlepší debut. V nakladatelství MAITREA dosud vyšlo šest Odierových knihy: Brány radosti, Posvátnost sexuality, Touhy, vášně a spiritualita, Meditační techniky, Jóga Spandakárika a Tantrická Kálí.

Daniel Odier učí kašmírskou tantru z tradice Kaula v souladu s tím, co obdržel od své mistryně, jogínky Lality Devi. Tato linie jde až k Mahasiddhasovi a částečně k Matsyendranathovi, autorovi Kaulajnananirna tantry. Tato starodávná tradice, příbuzná se šivaismem z údolí řeky Indu, učí styl jógy, který už prakticky zmizel. Praxe spojuje meditaci vsedě s pohybem.

Článek o knize Posvátnost sexuality

„Když jsme se s tantrickou tradicí v 60. letech setkali, byla pro naši puritánskou mysl příliš „veliká“ a obsáhlá, a tak jsme tuto její hloubku ignorovali a zaměřili se pouze na její část věnovanou sexualitě. Mělo to svůj smysl: tehdy jsme potřebovali sexuální svobodu,“ říká o tantrické cestě Daniel Odier.
Pokračování zde.

Co získáte účastí na online akci?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení a jak moc se zapojíte do dění v průběhu večera.
   
 • Zjistěte, jakým způsobem lze pomocí kašmírské jógy dosáhnout uvolnění a plynutí v těle, mysli i emocích.
 • Večer bude kombinovaný.
  V první části získáte potřebné informace k tématu, druhá část bude věnovaná cvičením a dotazům.
   
 • Po skončení online semináře dostanete nahrávku do 5 pracovních dnů, kterou budete mít další týden volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Vědomé bytí

Oživení vášně

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na zhlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.