Prostředí domova má silný vliv na naše zdraví v celé své šíři. Fyzické, psychické i spirituální.

Všichni si z celého srdce přejeme žít tam, kde nám bude dobře. Mít místo, kam se můžeme uchýlit po namáhavém dni, daleko od ruchu a shonu světa. Snažíme se, aby náš příbytek vypadal hezky, stylově a dýchal čistotou. Ale možná se vám stává, že i když je vše na svém místě a uklizeno, něco jako by stále chybělo. A vám se nedaří spočinout a říct si: 
Ano, tady jsem doma.
 

Pohled architekta Davida 

Všichni si přejeme žít v živém a zdravém prostředí. Bohužel se často setkáváme s „lehce omyvatelnou“ laminátovou podlahou, která se silně elektrostaticky nabíjí, „odolnými“ umělými koberci s koktejlem chemických látek, „silnými“ lepidly s obsahem formaldehydu, elektrosmogem, plísněmi a s podobnými překážkami.

Z našeho domova se pak často vytrácí genius loci (duch místa).

Vytvoříme-li živý prostor, lze očekávat zlepšení zdravotního stavu, zrychlení regenerace po nemoci, zvýšení pracovního výkonu, zlepšení paměti a koncentrace a snížení stresu.

 Lidé žijící v živém prostředí mají hlubší spojení s přírodou, vyšší kvalitu života a silnější pocit vlastního propojení s místem.
 

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Pár slov o mě

Celý svůj život se věnuji zdravému obytnému prostoru, stavbám a jejich realizaci. Zajímá mě, jak člověk bydlí a co ho v prostoru ovlivňuje

V roce 2002 jsem absolvoval obor stavební biologie na Institutu stavební biologie a ekologie v Neubeuernu. Je to specializace, která se zabývá celostním vztahem člověka a obytného prostředí. V témže roce jsem se stal partnerem akad. arch. Oldřicha Hozmana ve Studiu ARC, kde jsem navrhoval konstrukce s použitím ekologických stavebních materiálů. Jako architekt jsem se dlouhá léta podílel na projektech Maitrey

Ing. David Eyer, Ph.D.
Designer

 Jsem členem sdružení Ekodům z.s. a zakládajícím členem Intbau Czechia z.s. Před třemi lety jsem získal titul Ph.D. na fakultě architektury s tématem "Vitalita v architektonickém prostoru".

Konzultacemi a kurzy mi prošly stovky studentů, kterým jsem pomohl porozumět principům zdravého bydlení a zlepšit tak kvalitu prostředí, ve kterém žijeme.
Během seminářů se orientuji především na praktické tipy, příklady a řešení, která lze jednoduše aplikovat.

Lidé a spojení s přírodou

Podvědomě hledáme spojení s vnějším přírodním prostředím. Neustále. Řešením bývá víkendový útěk na chaty a chalupy, pořádání pikniků v parcích města nebo dovolená u moře či v horách.

Roger S. Ulrich prokázal, že rozdílné výhledy z okna nemocnice mají odlišný dopad na léčebný proces. V experimentální studii srovnával pohled do parku, na stromy a zeleň s pohledem na stěny protějších domů. Pacienti s pohledem do zeleně vykazovali rychlejší uzdravení a menší potřebu podávání medikamentů. Výhled do zahrady či parku, ale i do kvalitního urbánního prostoru nebo využití balkonu pro rostliny, stejně tak jako pěstování rostlin v interiéru, hraje důležitou roli pro naše psychofyzické zdraví. Jak naznačené poznatky využít, aniž bychom se museli stěhovat?

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Na co se můžete těšit?

* Jak si zařídit bydlení, které bude hezké a zároveň maximálně přirozené a zdravé
* Potřebujete vymalovat, ale nevíme jaké zvolit barvy a jak s nimi pracovat?
* Chtěli byste mít doma co nejpřirozenější osvětlení?
* Chystáte se na úpravy bytu a nevíte jaké použít materiály?
* Toužíte po tom, aby váš byt voněl a cítili jste se v něm přirozeně a útulně?

Během semináře si o všem pohovoříme a pokusíme se podívat na prostor, ve kterém žijeme, v širších souvislostech. Naučíme se, jak vybrat správné materiály na podlahy, stěny i pro zařízení bytu. Řekneme si základní zásady, které nám pomohou minimalizovat elektrosmog. Dozvíte se o nejdůležitějších principech bioarchitektury, ekologického stavění i feng shui.
 

Proč online seminář?

  • Díky online seminářům máte možnost být v prostředí, které je vám blízké. Můžete se lépe uvolnit a soustředit na sebe a své pocity
     
  • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu a jak moc se zapojíte do dění v průběhu večera.
  • Součástí večera bude nejen teorie, ale i praktická cvičení.
     
  • Jako bonus od nás  obdržíte nahrávku tohoto online semináře (posíláme do 5 pracovních dní), kterou budete mít další týden volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.
     

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na shlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.