Co se stane, když se Chaos stane naším učitelem?

Chaos v ulicích, chaos v práci, chaos ve vztazích, v naší mysli, v těle,
chaos v chaosu!

Během tohoto víkendu budeme objevovat kouzlo rytmu chaosu, který nám pomůže roztavit generační brnění a odhalit tak naši podstatu, nové možnosti a volby. Budeme kultivovat pozitivní a kreativní chaos pro uzdravení nás samých a naší planety.

Taneční workshop 5Rytmů, plný inspirace, sdílení a hravosti, kde vám pružnost, pohyblivost a síla vašeho těla umožní aktivovat váš vrozený životní potenciál.

S Erikem máme jedinečnou šanci zkoumat náš tanec nejen pohledem intuitivního tanečníka, ale i zkušeného terapeuta zaměřeného na práci s tělem. Jako nadšený student Anatomy Trains nám Erik pomůže všimnout si našich navyklých vzorců pohybu a tam, kde je to žádoucí, vytvoří prostor pro jejich změnu.


Zkušenosti účastníků

Pracovat s Erikovou jedinečnou kombinací pohybu, bdělosti a dechu bylo transformující. Pomohlo mi to pojmenovat vzorce v mém těle a znovu nastolit rovnováhu mého postoje, pozice při chůzi a mého dechu. Začal jsem být schopen čerpat ze své vnitřní síly-nejdříve ji cítit, poté vyjádřit a nakonec ji použít v každodenním životě. Děkuji.
S.M.B. Artist
Erik je moudrý, citlivý a inspirující léčitel. Jeho ruce dokáží hluboce naslouchat našemu tělu a s láskou vidět pravdu, která se v něm ukrývá.
Gabrielle Roth
Častokrát si vzpomínám na Erikova slova. Tvé oči vidí vše, co se děje kolem tebe. Pokus se někdy obrátit svůj bystrý zrak dovnitř sebe. Díky Erikovu učení jsem opět nahlédla do svého nitra a uslyšela své tělo. Naučila jsem se zpomalit… svůj dech, pohyb a myšlení. Kombinace Erikovy moudrosti, vtipu a hravosti je prostě boží!
Míša

Erik Iversen

Rozhovor pro Magazín Maitrea:
Máš tělo? Tak v něm žij!

Erik je moudrý, kreativní průvodce praxí přítomnosti a hry ukotvené v těle. Je mezinárodně uznávaným učitelem pohybové meditační praxe Tance 5 rytmů. Výcvik dokončil u zakladatelky Tance 5Rytmů Gabrielle Roth v roce 1988. Byl to úplně první výcvik na jehož vzniku se Erik i sám podílel. Od té doby vede skupiny a dílny po celém světě. Byl členem učitelského týmu posledních dvou výcviků pro učitele 5Rytmů. Učí lidi všech věků a skupin - od vedoucích pracovníků přes mladistvé delikventy až po žáky čtvrté třídy.

Zároveň má soukromou praxi jako terapeut strukturální integrace dle Hellera (Hellerwork Structural Integration). Během své třicetileté praxe ošetřil doslova tisíce individuálních klientů.V nedávné době ukončil dvouletý program transformačního leadershipu (Transformational Leadership) Hendricksova Institutu.  Nyní nabízí programy, které kombinují jeho znalosti těla a pohybu s klíčovými praktikami vedení lidí.

Erik je talentovaný tanečník a atlet a do svého učení vnáší svou jedinečnou vřelost, nadšení a hravého ducha. Je mistrem ve vytváření bezpečného a radostného prostoru pro prozkoumávání, objevování a lehkost učení.

Termíny seminářů

3 000 Kč

Vyprodáno

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE –  Rolfing a Hellerova metoda

Po – Út

17. – 18.2.2020

70-90 min. v dohodnutém termínu a čase

Využijte jedinečné příležitosti individuálního sezení s Erikem Iversenem, který využívá Rolfing (Bodybalance) a Hellerovu terapii. Tyto metody výrazně zlepšují a mění fyzickou strukturu člověka, držení a pohyb těla. Během terapie dochází k uvolnění napětí svalů a ztuhlosti. Bolest nebo nepohodlí fyzického těla je varovný signál napovídající, že něco ve svém životě můžeme změnit k lepšímu – nebo můžeme změnit celý svůj dosavadní způsob života.

Rolfing je metoda, která velmi efektivně a citlivě mění navyklé stereotypy pohybu a práce těla, takže varovné signály již nejsou potřeba a bolest mizí. Cílem je vyvážit strukturu lidského těla v gravitačním poli manipulací s pojivovou tkání. Když se tělo vrátí do rovnováhy, sníží se tím zatížení kloubů a měkkých tkání. Lidé po absolvování Rolfingu přirozeně zaujímají uvolněné, vzpřímené držení těla a získávají větší flexibilitu i lehkost při pohybu. Často se stává, že klienti po sezení hovoří o pocitu přívalu energie a odeznění bolestí.

Hellerova terapie vychází z teorie, že vazivo a šlachy ztrácejí při stresu soudržnost. Díky speciálním metodám této terapie dochází k uvolnění napětí svalů a ztuhlosti a tím se také upravují problémy, které je způsobily.

Sezení začíná analýzou struktury a pohybových vzorců klienta. Pomocí dialogu zjistíme jak naše myšlenky, přesvědčení, postoje a pocity ovlivňují naše tělo. Následující ošetření se provádí převážně v leže na masážním lehátku, ale také v sedě, ve stoji a při chůzi. Ošetřující během terapie přesným a vnímavým dotekem prstů, dlaní a loktů citlivě manipuluje s fascií, měkkou pojivovou tkání. Klient se procesu vědomě účastní a aktivně se na něm spolupodílí dýcháním, pozorným vnímáním svého těla a ochotou změnit navyklé pohybové vzorce. Klienti často popisují svoji zkušenost jako intenzivní na fyzické úrovni, terapie může též vyvolat vzpomínky nebo vzbudit emoce, se kterými lze dále v průběhu terapie pracovat.

Hellerova Terapie / Rolfterapie pomáhá napravovat:
Chronické bolesti hlavy * chronické bolesti páteře a zad * poúrazové stavy * neefektivní držení těla * svalové napětí * ztuhlost krku * omezenou pohyblivost * nespavost * emocionální stres * ztuhlost těla z dlouhé práce u počítače * a mnohé další.

„Když ke mně přijde klient, jsem nadšený, protože vím, že to je již někdo, kdo se cítí odpovědný za svou transformaci a je připravený objevit způsob, jakým přemýšlí a jak vnímá sám sebe a své tělo. Skrze své ruce, které se přes 30 let na hluboké úrovni dotýkají ostatních, mluvím ke kostem, fasciím, vazům, energii, emoční anatomii a svalové paměti mých klientů.“
Erik Iversen

Sezení s Erikem přináší:
Úlevu od tenze a chronické bolesti
Zvýšenou ohebnost a pružnost pojivové tkáně
Zvýšení dechové kapacity
Léčení starých zranění
Více energie
Více pocitu uzemnění a bytí ve svém středu
Více odvahy k vnějším změnám

Sezení jsou možná ve dnech 17.2. + 18.2.

 8:30 - 10:00
10:30 - 12:00
14:00 - 15:30
16:00 - 17:30


Konkrétní časy domluvíme po přihlášení, prosím napište, který den a čas preferujete.

Setkání probíhají v angličtině, pokud potřebujete překlad, můžete si s sebou přivést tlumočníka.

 

Místo konání

ULITA - DDM Praha 3
Na Balkáně 2866/17a, Praha 3-Žižkov

KONTAKT Maitrea Team
+420 725 783 506
seminare@maitrea.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vžždy se hodí zápisník a tužžka, můžete i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení? Bude společný oběd?

Na místě bude k dispozici horká voda a teplý čaj - pokud nejste příznivci plastových kelímků, vezměte si s sebou vlastní hrníček. Z minulých let nemáme dobrou zkušenost s restauracemi v okolí. Výdej jídla pro větěí skupiny trvá vždy dlouho, což často zapřičiňuje pozdní příchod do programu. Proto doporučujeme přinést si s sebou lehké, dobře stravitelné jídlo na celý den. Určitě také nezapomeňte na lahev s vodou a malé svačinky (müsli tyčinky, flapjacky, ovoce, ořechy apod.).

Jak se dostanu do DDM Ulita?

Nejlepší je vystoupit na tramvajové zastávce Strážní (tramvaje 9, 1 a 11), ulicí Strážní doleva pokračovat směrem do kopce. Na křižovatce s ulicí Na Balkáne vpravo uvidíte malou bílou budovu DDM ULITA. Z centra města celá trasa zabere cca 30 min.

Kde zaparkovat?

Parkování je obtížnější, neb v okolí se nachází modrá rezidentská zóna. Parkovat lze za poplatek v zóně fialové či oranžové, podle instrukcí uvedených na dopravním značení.