Jak moc nás v životě ovlivňuje nejistota?

Najdi v sobě klid a osvoj si schopnost opřít se o něj, když ho nejvíce potřebuješ.

Prožíváte zmatek a tlak? Necítíte se dobře? Chybí vám pružnost a energie? Změňte to a vydejte se po cestě přítomnosti. Propojte se se svým emočním i fyzickým tělem a zůstaňte přitom vědomě spojení se svým okolím. Přinese vám to pocit, že jste tady správně – přesně takoví, jací jste.

Když ztratíme spojení sami se sebou, našemu tělu začne chybět živost, mysl se řítí vpřed, plná rušivých myšlenek a strachů. To, že nám chybí spojení s vlastním tělem, pak může vést k jeho stažení, k zaujímání nepřirozených pozic, k obecnému pocitu nepohodlí, ke snížení dechové kapacity a k zablokování toku životních sil. To vše pak ještě umocní náš sklon podléhat panice a strachu.

Jak jsem objevil bdělou přítomnost?

Erik Iversen

Rozhovor pro Magazín Maitrea:
Máš tělo? Tak v něm žij!

Studoval jsem s Gabrielle Rothovou, Gay a Katie Hendricksovými a Josephem Hellerem. Mám certifikaci a praktikuji strukturální integraci Hellerwork, Big Leap Coaching a meditaci v pohybu 5Rytmů.

V osmadvaceti letech jsem měl prožitek blízké smrti, o tři týdny později následovalo narození mého prvního dítěte. Síla těchto událostí mě naučila, jak zůstat ve spojení s mým fyzickým tělem a zároveň žít v prostoru dosud nepoznaného chaosu a dezorientace. Teď tyto dovednosti sdílím a učím.

Během tří drahocenných let, které jsem strávil v domácnosti péčí o svého syna, jsem se vydal na cestu dovnitř, abych znovu objevil to, co jsem v sobě opustil. Nejprve své nohy a pak i zbytek své hmoty, energie a prostoru. Tančil jsem. Prošel jsem katarzí. Stál jsem nehybně v lese a poslouchal ptáky. Ponořil jsem se do praxe a cesty 5Rytmů Gabrielle Rothové. S pokračující praxí jsem se postupně cítil pohodlněji, víc přítomný a v klidu – bez ohledu na to, co dalšího se okolo mě dělo. Pocítil jsem, že jsem našel sám sebe. A o tuto praxi se chci podělit i s vámi.

Mojí vášní je WalkToDance, živý přechod od tance k obyčejné chůzi a zpět. Nedávno jsem založil nový přístup s názvem Somatomy, hluboký ponor do Přítomnosti.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Napsali jste:

Pracovat s Erikovou jedinečnou kombinací pohybu, bdělosti a dechu bylo transformující. Pomohlo mi to pojmenovat vzorce v mém těle a znovu nastolit rovnováhu mého postoje, pozice při chůzi a mého dechu. Začal jsem být schopen čerpat ze své vnitřní síly – nejdříve ji cítit, poté vyjádřit a nakonec ji použít v každodenním životě. Děkuji.
S.M.B. Artist
Erik je moudrý, citlivý a inspirující léčitel. Jeho ruce dokáží hluboce naslouchat našemu tělu a s láskou vidět pravdu, která se v něm ukrývá.
Gabrielle Roth
Častokrát si vzpomínám na Erikova slova. Tvé oči vidí vše, co se děje kolem tebe. Pokus se někdy obrátit svůj bystrý zrak dovnitř sebe. Díky Erikovu učení jsem opět nahlédla do svého nitra a uslyšela své tělo. Naučila jsem se zpomalit… svůj dech, pohyb a myšlení. Kombinace Erikovy moudrosti, vtipu a hravosti je prostě boží!
Míša

Co získáte účastí na online večeru?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení a jak moc se zapojíte do dění v průběhu večera.
   
 • Nástroje pro to, jak najít klid v chaosu.
 • Večer bude kombinovaný.
  V první části získáte potřebné informace k tématu, druhá část bude věnovaná cvičením a dotazům.
   
 • Po skončení online semináře dostanete nahrávku do 5 pracovních dnů, kterou budete mít další týden volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na shlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.