Dej pozornost svému tělu a začnou se dít věci!

Přeješ si probouzet se s radostí a vděčností za každý den?
Cítit se živě, lehce a pohodlně ve svém těle? 
Změň každodenní realitu a konečně si začni užívat život!

Přesně tohle si přejeme všichni… Jak ale vůbec poznáš, že nejsi ve spojení se svým tělem?

Můžeš cítít, že se tvá živost někam vytrácí a jediný, kdo je tu  skutečně živý, je tvá mysl. Mysl, která se řítí vpřed, plná rušivých myšlenek a obav. To, že nenasloucháš svému tělu, může vést k jeho stažení, zaujímání nepřirozených pozic, k pocitu nepohodlí, snížení dechové kapacity a k zablokování toku životní energie.

Somatomy

Somatomy je praxe, díky které do tvého života vstoupí radost a vitalita. Pomocí vědomého pohybu, tance, dechu a doteku
se naučíš naslouchat svému tělu. Prostřednictvím poznání anatomie svého těla se propojíš sám se sebou.
Objevíš kouzlo integrity a vědomého bytí v těle.

Tělo-mysl-srdce-duše v synchronizaci.

Jedním z předpokladů pro vytvoření takové harmonie je ochota cítit svou osobní realitu z pohledu inteligence těla. Vnímat a reagovat na impulzy, které tvé tělo vysílá. Pozorovat svou celkovou energii, dýchání, působení gravitace a síly země, kterou začínáme pociťovat už v chodidlech. Svou pozornost zaměříš také na pulzaci tekutin, proudících tvými orgány, krevním oběhem, mozkovou míchou, zažíváním a vylučovacím ústrojím. 

Co takhle potkat se s každou částí tvého těla a spřátelit se?
 

Jak jsem objevil sám sebe a Somatomy?

Slovo Somatomy mě napadlo jednou v lese, když jsem se brodil vysokým sněhem. Již dříve jsem cítil řadu impulzů vytvořit koncept, ve kterém spojím techniky, které předávám během tanečních seminářů a sám denně používám. V hloubi duše jsem věděl, že ten čas přijde a já začnu učit cestu k přítomnosti skrze tělo a jeho anatomii. Proto Somatomy.

Tančil jsem. Prošel jsem katarzí.
Stál jsem nehybně v lese a poslouchal ptáky. 

Erik studoval s Gabrielle Rothovou, Gay a Katie Hendricksovými a Josephem Hellerem. Má certifikaci a praktikuje Hellerwork, Big Leap Coaching. Je učitelem pohybové meditace 5Rytmů a praxe Somatomy.
 

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Načerpání síly

Vědomé bytí

Na tento večer bude navazovat několikadílný cyklus SOMATOMY.

Řekli jste o Erikovi:

Častokrát si vzpomínám na Erikova slova. Tvé oči vidí vše, co se děje kolem tebe. Pokus se někdy obrátit svůj bystrý zrak dovnitř sebe. Díky Erikovu učení jsem opět nahlédla do svého nitra a uslyšela své tělo. Naučila jsem se zpomalit… svůj dech, pohyb a myšlení. Kombinace Erikovy moudrosti, vtipu a hravosti je prostě boží!
Michaela
Erik je moudrý, citlivý a inspirující léčitel. Jeho ruce dokáží hluboce naslouchat našemu tělu a s láskou vidět pravdu, která se v něm ukrývá.
Gabrielle Roth
Pracovat s Erikovou jedinečnou kombinací pohybu, bdělosti a dechu bylo transformující. Pomohlo mi to pojmenovat vzorce v mém těle a znovu nastolit rovnováhu mého postoje a pozice při chůzi. Začal jsem být schopen čerpat ze své vnitřní síly – nejdříve ji cítit, poté vyjádřit a nakonec ji použít v každodenním životě. Děkuji.
S.M.B. Artist

Co získáte účastí na online večeru?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku v prostředí, které je vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se
  do procesu léčení. Pro lektora, pro vás i pro skupinu je nicméně vždy přínosnější, když se zapojíte naplno. Může pak dojít k předání toho, co je důležité právě pro vás.
 • Večer bude kombinovaný.
  V první části získáte potřebné informace k tématu, druhá část bude věnovaná tanci, pohybu, práci s tělem a případným dotazům.
   
 • Do 5 pracovních dnů od skončení semináře dostanete nahrávku, kterou budete mít volně ke shlédnutí po dobu 14 dní, takže se můžete k prožitku i k informacím vrátit.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne záznam, který si budete moct opakovaně pustit po dobu 14 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.