Každá cesta začíná jedním prostým krokem.

Jak se na semináři se mnou pracuje?
Seminář je tvořen z velké části praktickým osvojováním řečových, řečnických a komunikačních dovedností zábavnou, tvořivou a inspirativní formou cvičení, her a krátkých individuálních výstupů účastníků, které průběžně reflektujeme, analyzujeme, odhalujeme a odstraňujeme chyby a vylepšujeme projev.

Na co se zaměřuji?
V semináři se zaměřuji v první řadě na přirozený projev, srozumitelnost a přesvědčivost. Hlavní pozornost je věnována uvolnění, soustředění, sebepoznání, hravosti, zábavě, sebevědomí a schopnosti sebevyjádření. Budeme se věnovat dechovým, artikulačním a hlasovým cvičením, řeči těla (postoj, gesto, výraz) a také uvědomění, kdo jsme a co chceme sdělit světu.    

Součástí semináře je také společná rozcvička, zaměřená na navození a vyladění řečnické kondice.


Zkušenosti účastníků

Eva mi ukázala cestu, jak být při vystupování na veřejnosti sama se sebou spokojená. Děkuji mnohokrát a těším se na další inspirativní setkání.
účastnice semináře
Velmi oceňuji schopnost Evy vytvořit bezpečné prostředí, kde se lidé nebojí otevřít."
účastnice semináře
Energie se kterou Eva pracuje je vždy stejně uchvacujicí, podnětná a pro mě zároveň i terapeutická, protože se zde nepracuje jen s hlasem a tělem, ale vlastně s celým bytím.
účastnice semináře

Herečka, režisérka, divadelní autorka, pedagog herectví, lektorka a organizátorka divadelních, seberozvojových a komunikačních seminářů a seminářů pro ženy. Absolvovala herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, studovala teologii na HTF UK v Praze.
Věnuje se dlouhodobě autorskému divadlu a improvizaci, v poslední době také rituálům, především ženským přechodovým rituálům. Realizovala několik vlastních autorských projektů (Prádélko..., Carmen, Červená královna) a improvizačních cyklů (Vesmírná tančírna, Manévry, Noví Robinsoni). Spolupracovala s Jaroslavem Duškem, Milošem Formanem, J.A.Pitínským, Minem Tanakou, Frankem van de Venem, Peterem Schumannem...

Eva Elxa

V současné době vede "Kurzy autorského intuitivního divadla, které léčí" v Divadle Kampa v Praze. Poskytuje individuální i firemní poradenství v oblasti řeči a komunikace, v nichž pomáhá klientům odstraňovat řečové vady, disfunkce výslovnosti, odstranit problémy s komunikací a veřejným vystupováním. Individuálně se věnuje také intuitivní terapii a celostnímu léčení především v oblasti komunikace, vztahů, práce, cyklického plánování pro ženy, rozvoje intuice a sexuality.
Připravuje nový autorský divadelní projekt.

Termíny seminářů

2 300 Kč

Přihlásit se

Umění mluvit – Rétorika pro každého

Pá – So

15. – 16.2.2019

Pá: 18-21, so: 10-17 hod.

Řeč jako nástroj našeho sebevyjádření, komunikace a seberealizace. Praktické zasvěcení do umění řeči a sebevyjádření v pravdivosti a přirozenosti.

Kdo jsem a co chci říci světu? Jak mluvit, aby mě ostatní viděli, slyšeli a rozuměli mi? Na semináři se seznámíte se základy vnitřní i vnější techniky komunikace a řeči zábavnou cestou her a cvičení spojujících herecké techniky s vnitřní duchovní prací.

"Pokud chceš, aby se ti splnilo přání, musíš jej nejdříve vyslovit."

Je pro mě důležité sebevyjádření? Rozumějí mi ostatní? Umím se srozumitelně a jasně vyjadřovat? Vím, co chci říci? Vím, jak to říci? Jak mohu zdokonalit své sebe-vědomí a soustředění? Jak mohu být přirozený a zároveň přesvědčivý? Využívám vhodně tělo jako svůj vyjadřovací nástroj? Umím si poradit s trémou? Dokážu si vzít slovo, získat si pozornost v zaměstnání, ve vztahu, ve společnosti?
Pokud vás zajímají odpovědi na předchozí otázky, pak je seminář UMĚNÍ MLUVIT právě pro vás.

"Ať vnitřní hlas zazní nahlas."

Tento seminář je pozváním pro ty, kteří mají pocit, že jejich hlas není slyšet a svůj hlas vnímají jako slabý, neznělý, nevýrazný, neprůbojný, nepříjemný, cizí. Je i pro ty, kteří se bojí veřejně mluvit a raději mlčí, přestože toho mají hodně na srdci a v mysli. Je vhodný pro všechny, kteří mají strach ukázat barvu, stát si za svými názory a ustát si své postoje. Je i pro ty, kteří jsou nuceni mluvit před větším publikem a necítí se přitom dobře nebo z toho mají dokonce hrůzu, přestože jsou dobře připraveni a své práci rozumějí. Je vhodný také pro ty, kteří se ve své řeči ztrácejí, zamotávají se během ní, až nakonec nevědí, o čem to vlastně chtěli mluvit. Je pro ty z vás, kteří mají nějakou řečovou vadu výslovnosti nebo řeči. Je pro všechny, kteří se opakovaně setkávají s neporozuměním, nepochopením nebo kterým ostatní nechtějí naslouchat. A je i pro všechny z vás, které řeč, komunikace a veřejné vystupování baví a chtějí se zdokonalit, obohatit své dosavadní poznatky a schopnosti o nové, rozšířit své zkušenosti a zlepšit svoji řečnickou kondici.

V tomto semináři svůj hlas posílíte a rozezvučíte. Prohloubíte a zvědomíte svůj dech (který v některých jazycích znamená zároveň "duch, duše"). Hlas je fyzikálně vibrace, která rezonuje (pozitivně nebo negativně) v našem těle a také v tělech našich posluchačů. Na semináři zlepšíte svou výslovnost a také najdete cestu k větší přesvědčivosti, ovšem k té přirozené, aniž byste něco předstírali, lhali nebo ostatní manipulovali.
Lidské chování má mnoho podob. Komunikujeme s okolím, dokonce i když mlčíme. Vyjadřujeme se postojem a napětím těla, gesty, výrazem tváře, dokonce i svým dechem podáváme zprávu o tom, kdo jsme, jak se cítíme, co si myslíme, čemu věříme. Každý z nás také neustále vyzařujeme svoji energii, vůni a světlo. To vše většinou zcela nevědomě. Na semináři se budeme věnovat všem těmto aspektům našeho chování. Budeme se učit vnímat sebe i druhé všemi smysly. Budeme naslouchat svému vnitřnímu hlasu a ověříme si, zda jsme opravdu v souladu s tím, co si přejeme a s tím, jak si přejeme, aby nás druzí vnímali.

Je možné se zúčastnit i dnů samostatně:

Pá: 18-21h 400kč; 500kč od 16.1.2019
So: 10-17h 1600kč; 1800kč od 16.1.2019

Do poznámky prosím uveďte, zda se zúčastníte celého kurzu, nebo dnů samostatně.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.