Dotek je víc než tisíc slov

Otevřete ve vašem životě důležitý svět jemných doteků a vůní. To co je věnováno novorozencům, na jejich úplném začátku v tomto životě, to si pak nesou v sobě celý život. Proto je opravdu velice důležité jim věnovat jemnou a laskavou péči.

Spojení jemných "Motýlích masáží" s květovými esencemi, které jsou při hlazení používané dávají možnost o novorozeňátko pečovat novou formou. Naučte se pracovat s jemnými léčivími vůněmi a dejte tím vašemu miminku dotek, který stimuluje jeho další smysly.


Zkušenosti účastníků

Na semináři Léčivé doteky pro novorozence se paní Eva věnuje rituálům, které jsou vhodné pro novorozené děťátko ale i pro větší děti. Každý si vyzkouší soustavu hmatů a cvičení na panence a celá sestava je i podrobně sepsaná v knize paní Evy.
účastnice semináře
Semináře paní Evičky byly úžasné. Doporučuji každému, kdo chce dopřát více něhy a jemnosti svému děťátku. velice oceňuji možnost účasti v páru. S partnerem jsme se zúčastnili semináře Léčivé doteky v těhotenství.
účastnice semináře

Eva Kopasová

Dotek je komunikace, kterou miminka vnímají už před narozením, a po porodu je to kromě hlasu maminky téměř uklidňující lék pro zvládání nových, neznámých situací.

říká s úsměvem pro Magazín MAITREA Eva.

Eva Kopasová je autorkou knihy
Motýlí masáže
pro novorozeňátka
,
která je v dostání
v E-shopu Maitrea.

   Je pro mě potěšením přinášet nové pohledy, ukazovat nové cesty a její možnosti. Již 13 let působím v oblasti porodnictví a cítím, že právě v období zrodu nového života a celého dění kolem něj je velice důležité přinášet nové přístupy, které jsou přirozené a podporují ženy v důvěře v sebe samé a v moudrost přírody. A ukázat nejenom ženám, ale i budoucím tátům léčivé doteky provoněných dlaní a přinášet tak jemný způsob komunikace do rodin. Vedle aromaterapie, které se profesně věnuji 15 let a i ji denně využívám, jsem vytvořila také úplně nové květové esence s vůní, které významně pomáhají harmonizovat emoční naladění a hormonální systém ženy v období příchodu jejího miminka, ale stejně tak i po něm. Budoucí maminku a její dítě dovedou podpořit na emoční, smyslové a tělesno-energetické rovině.

   Sama vedu semináře pro těhotné ženy, ale taky intenzivně spolupracuji i se soukromými porodními asistentkami, kterým ukazuji nové „neinvazivní“ přístupy v porodnictví a ty je učí také své těhulky na svých kurzech. Je to moc hezká a vzájemně obohacující cesta poznávání. Těším se i veliké důvěře porodních asistentek a lékařů na porodních sálech a učím je, jako mohou pomoci květových esencí i aromaterapie pomoct rodícím ženám a podpořit tak co nejpřirozenější příchod jejich děťátka na svět.

   Je mým velkým přáním podporovat i maminky a tatínky spěchajících miminek, které přicházejí dřív, jako je jejich čas. Učím je způsobu, jako se mohou svých miminek v inkubátoru léčivě dotýkat pomocí „kytičkových dlaní“, jak je opečovávat a podporovat na cestě jejich náročnějšího vstupu do života. Je to o veliké naději a daru, které mají rodiče ve svých dlaních a srdcích. Pro předčasňátka je takováto péče nenahraditelná a životadárná. Navíc, z této jemné komunikace profitují oba dva, protože je to vzájemná cesta sdílení a poznání obou dvou navzájem.

   Své zkušenosti o léčivých dotecích jsem jako spoluautorka publikovala v odborné knize Narodilo jsem se předčasně ve vydavatelstvu Portál (2009); a později i v samostatné knize Motýlí masáže pro novorozeňátka ve vydavatelstvu Maitrea (2016). Jsem autorkou nových květových esencí s vůní ZROZENÍ (2016). Na mé cestě mi od začátku významně pomáhali Toník Koláček a Maitrea. I díky jejich podpoře mohla samostatná kniha a nové květové esence s vůní uzřít světlo světa a začít si vytvářet svoji cestu jemného léčení a pomáhat všude tam, kde je potřeba…

Termíny seminářů Evy Kopasové

Momentálně není vypsaný žádný kurz.


Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení..

Místo konání

Maitrea

Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů ohledně semináře, kontaktujte přímo lektorku:
+420 724 581 873
evka@zrozeni.com
www.zrozeni.com
https://www.facebook.com/KouzelneZrozeni/