Dotek je víc než tisíc slov

Otevřete ve vašem životě důležitý svět jemných doteků a vůní. To co je věnováno novorozencům, na jejich úplném začátku v tomto životě, to si pak nesou v sobě celý život. Proto je opravdu velice důležité jim věnovat jemnou a laskavou péči.

Spojení jemných "Motýlích masáží" s květovými esencemi, které jsou při hlazení používané dávají možnost o novorozeňátko pečovat novou formou. Naučte se pracovat s jemnými léčivími vůněmi a dejte tím vašemu miminku dotek, který stimuluje jeho další smysly.


Zkušenosti účastníků

Na semináři Léčivé doteky pro novorozence se paní Eva věnuje rituálům, které jsou vhodné pro novorozené děťátko ale i pro větší děti. Každý si vyzkouší soustavu hmatů a cvičení na panence a celá sestava je i podrobně sepsaná v knize paní Evy.
účastnice semináře
Semináře paní Evičky byly úžasné. Doporučuji každému, kdo chce dopřát více něhy a jemnosti svému děťátku. velice oceňuji možnost účasti v páru. S partnerem jsme se zúčastnili semináře Léčivé doteky v těhotenství.
účastnice semináře

Eva Kopasová

Dotek je komunikace, kterou miminka vnímají už před narozením, a po porodu je to kromě hlasu maminky téměř uklidňující lék pro zvládání nových, neznámých situací.

říká s úsměvem pro Magazín MAITREA Eva.

Eva Kopasová je autorkou knihy
Motýlí masáže
pro novorozeňátka
,
která je v dostání
v E-shopu Maitrea.

   Je pro mě potěšením přinášet nové pohledy, ukazovat nové cesty a její možnosti. Již 13 let působím v oblasti porodnictví a cítím, že právě v období zrodu nového života a celého dění kolem něj je velice důležité přinášet nové přístupy, které jsou přirozené a podporují ženy v důvěře v sebe samé a v moudrost přírody. A ukázat nejenom ženám, ale i budoucím tátům léčivé doteky provoněných dlaní a přinášet tak jemný způsob komunikace do rodin. Vedle aromaterapie, které se profesně věnuji 15 let a i ji denně využívám, jsem vytvořila také úplně nové květové esence s vůní, které významně pomáhají harmonizovat emoční naladění a hormonální systém ženy v období příchodu jejího miminka, ale stejně tak i po něm. Budoucí maminku a její dítě dovedou podpořit na emoční, smyslové a tělesno-energetické rovině.

   Sama vedu semináře pro těhotné ženy, ale taky intenzivně spolupracuji i se soukromými porodními asistentkami, kterým ukazuji nové „neinvazivní“ přístupy v porodnictví a ty je učí také své těhulky na svých kurzech. Je to moc hezká a vzájemně obohacující cesta poznávání. Těším se i veliké důvěře porodních asistentek a lékařů na porodních sálech a učím je, jako mohou pomoci květových esencí i aromaterapie pomoct rodícím ženám a podpořit tak co nejpřirozenější příchod jejich děťátka na svět.

   Je mým velkým přáním podporovat i maminky a tatínky spěchajících miminek, které přicházejí dřív, jako je jejich čas. Učím je způsobu, jako se mohou svých miminek v inkubátoru léčivě dotýkat pomocí „kytičkových dlaní“, jak je opečovávat a podporovat na cestě jejich náročnějšího vstupu do života. Je to o veliké naději a daru, které mají rodiče ve svých dlaních a srdcích. Pro předčasňátka je takováto péče nenahraditelná a životadárná. Navíc, z této jemné komunikace profitují oba dva, protože je to vzájemná cesta sdílení a poznání obou dvou navzájem.

   Své zkušenosti o léčivých dotecích jsem jako spoluautorka publikovala v odborné knize Narodilo jsem se předčasně ve vydavatelstvu Portál (2009); a později i v samostatné knize Motýlí masáže pro novorozeňátka ve vydavatelstvu Maitrea (2016). Jsem autorkou nových květových esencí s vůní ZROZENÍ (2016). Na mé cestě mi od začátku významně pomáhali Toník Koláček a Maitrea. I díky jejich podpoře mohla samostatná kniha a nové květové esence s vůní uzřít světlo světa a začít si vytvářet svoji cestu jemného léčení a pomáhat všude tam, kde je potřeba…

Termíny seminářů Evy Kopasové

750 Kč

Přihlásit se

Léčivé doteky v těhotenství – vnitřní spojení s miminkem ve vašem lůně

St

26.6.2019

17.30-20.30 hod

Objevte jedinečný způsob komunikace se svým děťátkem v lůně a naučte se podpořit jeho vývoj na emoční i tělesně-energetické rovině. Je moji velkou radostí ukázat vám svět léčivých doteků, květových esencí a jemné vůně pro vás pro oba.

Seminář je určen pro nastávající maminky od 3-tího měsíce těhotenství, a stejně tak i pro nastávající táty. Ztišíte se ve svém vnitru a naučíte se co nejvíc čerpat z jeho bohatství. Nastávající maminka má během těhotenství jedinečnou příležitost naučit se naslouchat své výjimečné schopnosti intuice i signálům svého těla. A díky rodícímu se mateřství se dovede hlouběji naladit na vnitřní prociťování svého miminka i sebe sama.

Objevíte, jak pečovat o svůj emoční svět a také jak jej můžete zharmonizovat pomoci květových esencí s jemnou vůní. Naučíte se důležitou energetickou vitalizaci a také jak komunikovat s miminkem nejenom svým srdcem, ale i pomocí konejšivých doteků s léčivými květovými esencemi v dlaních přes stěnu bříška. Ucelená sestava těchto léčivých doteků se jmenuje Hlazení malého Andílka v lůně maminky. Pomocí květových esencí a jemňounké vůně Růže můžete podporovat a sytit rodící se vzájemné emoční pouto. Zároveň budete blahodárně podporovat i jeho celkový emoční, smyslový (především hmat a čich) a tělesný vývoj (především nervové soustavy či endokrinního systému, nebo harmonický vývoj mozku apod.). Už i proto je důležité začít pravidelně a cíleně hladit vaše děťátko v lůně. A stejně tak i proto, že dotek je komunikací, kterou miminka zcela jasně vnímají již před narozením v bříšku. Proto bude i po porodu pro ně kromě hlasu maminky stejně jemný, přesto však velmi účinný lék pro zvládání nových situací a zážitků. Vaše voňavé dlaně tak začne poznávat už od počátku, bude je důvěrně znát, a budou mu i po jeho příchodu na svět přinášet jedny z mála známých a hezkých pocitů „tam venku“.

I nastávající tátové se mohou naučit léčivému hlazení miminka a vzájemně se tak s ním hlouběji propojit ještě před jeho narozením. Stejně tak se mohou naučit i důležitou stimulaci a hlazení pro budoucí maminky, které podpoří jejich celkovou vitalitu, nebo jim uleví od napětí všedního dne či bolestivých zad.

Vytvořené hluboké spojení vám pomůže děťátko vnitřně vést i na cestě porodem, kdy si jej připravíte jako vzájemnou dohodu vaši první společné cesty.

- Relaxace Stromu Života a meditace Mateřství
- Hlazení miminka v lůně a vzájemná vnitřní komunikace
- Podpora celkové vitální energie i úleva od napětí
- Důležitá stimulace a hlazení pro ženy v těhotenství
- Emoční a hormonální podpora pomocí voňavých květových esencí

Cena: 750 Kč/ 990 Kč pro pár. Součástí ceny je voňavá květová Esence (za zvýhodněnou cenu 250,- Kč) a barevné materiály s obsahem přednášek a přehledem masáží, které se naučíte.

Co si sebou přinést: pohodlné oblečení, větší šátek jako podložku pod sebe, psací potřeby a dobrou náladu.

Délka lekce: 3 x 60 min (s krátkými pauzami). Skladba lekce: teoretická část, praktické ukázky a nácvik.

 

 


Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení..

Místo konání

Maitrea

Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů ohledně semináře, kontaktujte přímo lektorku:
+420 724 581 873
evka@zrozeni.com
www.zrozeni.com
https://www.facebook.com/KouzelneZrozeni/