Otevřete se svým emocím a najděte svůj pravdivý hlas!

Hlasový workshop Píseň mé duše s terapeutickými prvky je otevřen všem, kdo s Idou Kelarovou již v minulosti pracovali. Jeho cílem je otevřít duši do hloubkya na této cestě objevovat lidský hlas. Smyslem není, abyste zpívali krásněji, silněji nebo prostě lépe. Zpívat a procítit píseň je pouze východiskem ke hledání svého vnitřního hlasu, který nikdo jiný nikdy neuslyší. Hlas, který nás vede zpět k vlastními pocitům. Zde leží ono místo, kde Ida Kelarová nachází základní zdroj života a lidské tvořivosti. Můžeme tomuto hlasu říkat „intuice“ – nebo třeba pravdivý hlas. Důležité však je, že jej každý musí najít sám za sebe.

3. - 6. prosince 2021 v Maitree

"V dnešní covidové době bych workshop doporučila všem lidem, kteří na své cestě ŽIVOTEM zjistili, že je potřeba podívat se dovnitř a začít čerpat a dělit se ze svého nitra. Věřím tomu, že uvnitř máme všechno co v životě potřebujeme, jen s tím nejsme často v kontaktu a nečerpáme z této obrovské kreativní síly.

Je čas v tomto povrchním světě zajít do hloubky a přiblížit se k sobě, k pravdě hluboko uvnitř a svému pravdivému HLASU. Vím, že každý člověk je ve svém srdci krásný, a jediné co potřebujeme je najít odvahu a otevřít se, i když to sakra někdy bolí."

s láskou, Ida

DECH A HLAS

Jsou nosným pilířem pro práci na semináři Píseň mé duše. S jejich pomocí se budeme dostávat do kontaktu s vnitřním světem. Hledáš svůj opravdový hlas? Svou hlubokou pravdu?

RYTMUS A POHYB

Základním prvkem lidského života je srdeční tep. V něm se skrývá nekonečný pohyb a rytmus našeho života. Propoj vnitřní rytmus s vnějším a rozpohybuj s radostí své nitro.

EMOCE A HLOUBKA

Naše emoce, jako strach, hněv, smutek, bolest, láska, radost, jsou zdrojem naší opravdové tvořivé síly. Nauč se nořit do hloubky svého nitra a vytáhnout na světlo svou tvořivost.

Lidé zapomenou, co jsi řekl. Zapomenou, co jsi udělal, ale nezapomenou, jak se s tebou cítili.

Ida Kelarová

Ida Kelarová je nepřehlédnutelnou osobností současné evropské hudební scény.

Výčet jejích aktivit je skutečně rozsáhlý. Ida je uznávanou a respektovanou zpěvačkou, muzikantkou, sbormistryní, hudební aranžérkou, producentkou. Ve své práci vychází ze znalostí a zkušeností, jež načerpala ze své práce v západní Evropě, inspiruje se svými východními a romskými kořeny. Snad nejznámější je její více než dvacetiletá práce s lidmi a lidským hlasem pod hlavičkou školy ISHV (International School for Human Voice), kterou sama založila. Své úsilí soustředí také na pomoc talentovaným romským dětem a mládeži.

Její schopnost otevřít své srdce a vložit všechny emoce do hlasu je už pověstná. Emoce, jež svým zpěvem v lidech vzbuzuje, oslovují všechny, i ty, kdo romským textům nerozumějí, a odkazují na pocity, které jsou vlastní každému z nás.

Ida Kelarová společně s Desideriem Duždou již po 15 let intenzivně předávají své písně a hudbu po celém světě každý kdo je slyší zpívat může ochutnat z toho romského i více. Rozšířit své vnímání všeho romského, abychom se v našem vnímání dostali hlouběji, ke kořenům romské kultury, abychom se dozvěděli více o historii této vzácné kultury.

Přihlaste se nyní

Hlasový workshop Píseň mé duše s terapeutickými prvky je otevřen všem, kteří se již v minulosti zúčastnili nějakého hlasového workshopu.
Workshop se koná v Maitree od pátku do pondělí 3. - 6. prosince 2021. 
Pá: 18 - 20, So a Ne: 10 - 18, Po: 10 - 16 hod.

Využijte zvýhodněné ceny, pokud je ještě k dispozici.
 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je Maitrea?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje Maitrea v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.