Jak zacházím se svým hlasem, tak zacházím se sebou!

Cestou osvobozování individuálních hlasových schopností se nám otvírá
i vrací možnost poznávat, prožívat a vyjadřovat sebe sama. Práce
s hlasem nám umožňuje obnovit citlivější vnímání svých tělesných prožitků a tím směřuje k navozování harmonie mezi tělem, myslí a psychikou.

Prostřednictvím vlastního hlasu společně započneme proces odkrývání neuvědomovaných zažitých způsobů - postojů, jakými se k sobě vztahujeme, jak se prožíváme, jak vnímáme své tělo a náš vnitřní svět v něm. Co potřebujeme v sobě objevit, abychom porozuměli sami sobě
a tím i druhým?!


Pohled na práci s hlasem z druhé strany

Seminář jsem měla možnost prožít už dvakrát. Podruhé jsem se na něj těšila o to víc, že už jsem věděla, že Ivana je nejen odbornice na hlasovou hygienu, ale i skvělý člověk s půvabným temperamentem a otevřeným srdcem. Bylo až neuvěřitelné, jaké změny jsme pocítili po pár hodinách workshopu, jak přirozeně nás dokázala vést k uvědomění si vlastního těla, k variacím v používání vlastního dechu. I ti méně průbojnější z nás z plna hrdla nenuceně volali na protější pastvinu na „imaginárního“ pasáka ovcí, Ivana totiž dokáže skvěle rozpoznat jedinečnost každého účastníka a naprosto nenásilně každého „vede“ tam, kam potřebuje. V souvislosti s využíváním vlastního dechu jsme pod jejím vedením pocítili naprosto úžasné změny v držení vlastního těla, pomocí cvičení dáváte možnost tělu obnovit jeho funkčnost. Jsem moc ráda, že jsem seminář absolvovala, cítím se mnohem „bohatší“, na těle i na duchu.
Ivana
Nikdy jsem si neuvědomil, jak široký aparát hlas má. Ivana mě za necelé tři dny dostala k hlasu, který jsem u sebe nikdy neslyšel. Osvobozující víkend!
Jakub
Výborný seminář, který mně ukázal techniky jak uvolnit své tělo a skrze toto uvolnění nechat zaznít svůj hlas. Příjemná atmosféra jak s Ivanou tak i s ostatními účastníky. Díky.
David

Věnuje se práci s hlasem jak v umělecké oblasti, tak i v oblasti terapeutické. Tato práce ji dovolila nalézat širší souvislosti mezi rozmanitými oblastmi našeho bytí. Nevěnuje se jen pouhému hlasovému projevu. I ti kdo k ní přicházejí pouze pro rozvoj svých hlasových schopností, brzy se začnou proměňovat po všech svých stránkách. Vede lidi k hledání své přirozenosti bez ohledu na vnější soudy. Pozoruhodná je její schopnost věci pojmenovat bez náznaku kritiky. Diky přímosti a laskavému přístupu umožňuje člověku se projevit, otevřít, pravdivě se na sebe podívat... zjistit jak se sebou nakládá, jak se sám k sobě chová.

Absolventka KALD DAMU, loutkoherečka, herečka, pedagog. Společně s divadelní praxí (spolupráce s režiséry Makonjem, Krobotem, Schormem, Krobem) se postupně zaměřuje na výzkum různých hlasových technik souvisejících nejen s uměleckou činností.

Ivana Vostárková

Od r. 1995 působí jako hlasový pedagog na DAMU ( KVD, KATAP), na KP vyučuje psychologii a kulturu sociální komunikace, externě vyučuje i na FAMU.

Jako lektorka vede semináře zaměřené na práci s hlasem jak pro hlasové profesionály (divadelníky, zpěváky, moderátory), tak pro pedagogy, právníky, managery, psychology, muzikoterapeuty a další profese (např. příprava Jana Švejnara v průběhu prezidentské kampaně). V ČT působila jako hlasový a mluvní pedagog. Věnuje se individuálnímu vedení zpěváků (Aneta Langerová, Lenka Dusilová, David Koller, Jan Budař...). Její práce se zaměřuje také na oblast terapeutickou, věnuje se hlasové analýze a psychosomatickým souvislostem. V ČT působila jako hlasový a mluvní pedagog, dnes působí takto v ČRo.

Termíny seminářů Ivany Vostárkové

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Místo konání

Maitrea

Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6, Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.