Nenech se omezovat starým nastavením

Vydej se s námi na taneční cestu, během níž prozkoumáme stavební kameny našich pohybových a osobnostních návyků a vzorců. Tanec a pohyb použijeme jako katalyzátor pro náš prožitek a jako nástroj, díky kterému se můžeme vydat do krajin vnitřního světa.

Za pomoci pohybové praxe Embodiment Motion a sebedotazování prozkoumáme přehlížené a skryté části sebe sama a vyneseme je ven na denní světlo.

Nech tanec, aby se stal průvodcem a učitelem na tvé cestě.

Naše tělo je mapa

V každodenním životě často zapomínáme věnovat pozornost našemu tělu. Soustředíme příliš mnoho pozornosti ven. Mnoho hodin trávíme hrbením se nad počítačem, řízením auta, sedavou prací. Podléháme špatným pohybovým návykům - dáváme si nohu přes nohu, stojíme s vahou na jedné noze a druhé ulevujeme, nosíme tašku přes rameno - a tím se přirozená struktura našeho těla bortí. Formujeme se do nepřirozených tvarů, špatně našlapujeme, propínáme kolena a vytváříme tak nevědomě zatuhlost a bolest, která se časem stává chronickou.

Kolik z vás trpí bolestí zad, ať už v bederní či hrudní oblasti, ztuhlostí kyčlí a kloubů
 

Na tomto víkendovém workshopu společně prozkoumáme, jak nás tyto nevědomé návyky formují a jak rezonují s naším životním příběhem. Když začneme pomalu rozplétat tyto naučené pohybové vzorce, začneme uvolňovat i energii, která v našem těle stojí. 

Co je to EMBODIMENT MOTION?

Embodiment Motion je pohybová praxe, která kombinuje přístup primární terapie s vědomým pohybem a vědomým tancem.

Metoda vznikla fúzí praxe a zkušeností s Praxí Integrace Porodní Dynamiky (IBDP) a řadou pohybových a meditačních praxí, jako jsou 5Rhythms, ZeroOne, Somatomy, Movement Medicine, Ecstatic dance.

Metoda Embodiment Motion nám pomáhá nahlédnout do našich primárních nastavení, naslouchat jim a tím se uvolnit do větší svobody a radosti.

"Jelikož jsem již dlouhou dobu součástí taneční komunity, vypozoroval jsem, jak se tanečníci mohou zaseknout ve svých navyklých pohybových vzorcích, což může omezovat schopnost plně prozkoumat a maximálně využít svůj pohybový (a tím pádem i životní) potenciál."
Jakub Moulis
 

Jakub Moulis

Jakub Moulis již 12 let vede workshopy, pracuje s jednotlivci, pomáhá lidem proniknout do jejich prvotního nastavení a odemknout tak opět, pocit bezpečí a svobody a vnitřní síly. V posledních letech se intenzivně věnuje tanci, DJingu a držení prostoru pro tanec a pohyb. Mentory na jeho cestě jsou Adam Barley, Erik Iversen a Jullian Gustavson.

"Miluju práci s tělem, zkoumání toho, co nás v životě formuje a ovlivňuje, pohyb, tanec, hudbu a vše, co se kolem ní točí. Svoji lásku pro svobodné vyjádření pohybem otiskávám do svých seminářů a v individuálních setkáních.

Tanci se věnuji přes 8 let a od samého začátku jsem mu naprosto propadl. Mým záměrem je vytvořit na seminářích prostor, kde se lidé mohou opravdu setkat sami se sebou. Prostor, kde se člověk cítí dostatečně v bezpečí, aby mohl prožít a vyjádřit sám sebe, ve všech svých bohatých barvách."

Hudební ukázky

Tanec miluji už od dětství. Ale Embodiment Motion je mnohem víc než to. Vedl mě k tomu, abych se spojila sama se sebou v tom nejhlubším slova smyslu, se svou zranitelností, se svou opravdovostí. Díky vyjádření bolesti pohybem jsem si znovu zamilovala život. A z tohoto místa se nyní mohu posunout dál. Posílená, nadšená, vzrušená a bouřlivá. V jakémkoli stavu, protože tanec snese všechno.
Zuzana Junková | Psychoterapeutka
Jako lektor pohybu nabízí Jakub zážitky a akce, které vás nejen propojí s vrozenou moudrostí vašeho těla, ale také rozproudí vaše srdce a duši. Svou klidnou přítomností, pevným vedením a dobře zvolenou hudbou vytváří bezpečný a příjemný prostor pro cvičení a zkoumání umění vtělení. Hluboce se mě dotkla jeho laskavá povaha i hravý duch.
Lila Daniels | Lektorka Tance

Místo a čas konání:

Aktuálně není vypsán další termín

DDM Ulita 
Na Balkáně 2866/17a, 130 00 Praha 3-Žižkov

Photos by Luna Buerger Photography©
Luna is a young and talented woman, capturing the rawness of movement and dance. She is a movement spaceholder and facilitator, brilliant DJ and wonderful photographer.

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.