Jak spolu mluvit a někdy i mlčet, abychom si porozuměli.

Znáte ten pocit, kdy se chystáte na důležitý rozhovor, snažíte se podchytit, aby vše bylo řečeno nebo alespoň naznačeno. Hlavně, abych to ze sebe dostal a na nic nezapomněl, pak může přijít úleva… Nebo taky ne. Často přitom zapomínáme, že na druhé straně je někdo, kdo nás vidí a slyší, a když mu dáme možnost, tak možná i pochopí.

Setkání s Janem jsou známá tím, že nám odhalují to, co běžně nevidíme.
Možná se vám to může zdát málo, když jiní nabízejí zaručené recepty na štěstí, vztah i bohatství.
Pokud ovšem porozumíme tomu, co se nám děje, jsme již na půl cesty k uzdravení.
A ještě lepší je, když někdo porozumí i nám.

Buď přítomný a řekni, co má být řečeno.

Komunikace je jedním z hlavních způsobů prezentace nás samotných v tomto světě. Slovo prezentace má hodně společného s výrazem „prezence“, tedy přítomnost. Pokud nežijeme pouze v představách, jací bychom měli být, doprovázených vědomím, že se nám to stejně asi nepodaří, ale jsme na sto procent přítomní tady a teď, jdeme tím správným směrem.

Klíčem k pravdivé a sebejisté komunikaci je být autentický.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Sebevyjádření

Jan Bílý

Jan Bílý (1954) poskytuje hluboký a mnohovrstevnatý pohled do různých oblastí života (partnerské, rodinné i pracovní vztahy, finance, management). Vychází ze své dlouholeté zkušenosti se systemickými konstelacemi. (O této metodě napsal již devět knih.)

Ve své práci spojuje racionálně-logický a intuitivní mytologický způsob vnímání světa. Je certifikovaný kouč  ("Coach/Training Professional" německo - švýcarského institutu IBW Lörrach) a systemický poradce (výcvik získal u R. R. Doetsche). Za své nejdůležitější učitele považuje indického mystika Osha, rakouského druida Antona Raborneho a německého terapeuta a filosofa Berta Hellingera. Je zakládajícím členem České asociace systemických konstelací.

Jakub Moulis

Vedoucí produkce seminářů Maitrey bude společně s Janem provádět večerem.
V posledních 5 letech se Jakub intezivně věnuje práci s primárním traumatem, na seminářích i individuálních sezeních. Skrze tuto práci se člověk dostává ke kořenům vlastní autenticity a přirozenosti. Má blízky vztah k slovanské a pohanské kultuře, tedy ke kořenům středoevropské mystiky.

Ve 20 letech se dostal na pokraj života a smrti a od té doby se více jak 10 let věnuje provázení druhých na cestě za jejich vlastním srdcem. Dělá to především skrze práci s primárním traumatem a se stínem.
 

Co získáte účastí na online večeru?

  • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je vám blízké.
     
  • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení. Pro lektora, pro vás i pro skupinu je nicméně vždy přínosnější, když se zapojíte naplno. Může pak dojít k předání toho, co je důležité právě pro vás.
  • Večer bude kombinovaný. V první části získáte potřebné informace k tématu, druhá část bude věnovaná cvičením a dotazům.
     
  • Po skončení online semináře dostanete do 5 pracovních dnů nahrávku, kterou budete mít 14 dní volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne záznam, který si budete moct opakovaně pustit po dobu 14 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.