Kde se vytratila mužská divokost?

Život mnoha dnešních mužů připomíná tak trochu katastrofický film, který ovšem začíná jako nějaký nudný český seriál. Do práce, z práce, letmá zastávka doma, posilovna nebo – v horším případě hospoda, možná i rychlý sex. Dlouhodobá smysluplná vize se nekoná. Katastrofa nastane, když něco „rupne“. Manželství, práce nebo taková malá cévka kdesi v hlavince. 

Aby tato katastrofa nenastala, musíme se vrátit ke spojení s námi samými. K tomu, co je v nás živoucí a živelné, divoké i podivné, k důvěře nejen v sebe, ale i k jiným mužům, kteří, podobně jako já, hledají nové cesty, změnu, upřímnost a vizi, jak dál. A protože návrat k tomu, co nazývám mužskou podstatou, jde nejlépe, když se „tam“ nevracíme sami, ale spolu s jinými přáteli, chci vás pozvat na tento online celorepublikový mužský gathering.

Pohled Davida Deidy a Jana Bílého

Ve své knize „Cesta pravého muže“ nám David Deida dává úžasné rady, jak se dostat do mužské síly. Moje dvacetiletá práce s mužskými kruhy a nynější „pandemická“ situace však podle mne vyžaduje nejen „pravého“ muže (tedy toho, který dělá věci správně), ale i návrat k původní divokosti. Přitom mi nejde o fyzickou sílu či dokonce násilí, ale o vnitřní nastavení. O odvahu setkat se se svým stínem, s tím, co není politicky korektní a učesané, s naším vnitřním Dionýsem a Panem – tedy se dvěma (pohanskými) archetypy, které symbolizují spojení muže s Přírodou.

Pro návrat k divokosti je nutný přesun z hlavy a čistého rozumu do nižších partií, například do pocitů, z nichž některé neradi cítíme, nebo do našeho těla, ve kterém se ne vždy cítíme komfortně. K tomu je potřeba odvaha, přímočarost a upřímnost (především sám k sobě) a hlavně spojení se srdcem.

Účast na tomto semináři je podmínkou pro vstup do ročního mužského kruhu.
(Více informací brzy na seminare.maitrea.cz.)

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Jan Bílý

Jan Bílý (1954) poskytuje hluboký a mnohovrstevnatý pohled do různých oblastí života (partnerské, rodinné i pracovní vztahy, finance, management). Vychází ze své dlouholeté zkušenosti se systemickými konstelacemi. (O této metodě napsal již devět knih.)

Ve své práci spojuje racionálně-logický a intuitivní mytologický způsob vnímání světa. Je certifikovaný kouč  ("Coach/Training Professional" německo - švýcarského institutu IBW Lörrach) a systemický poradce (výcvik získal u R. R. Doetsche).

Za své nejdůležitější učitele považuje indického mystika Osha, rakouského druida Antona Raborneho a německého terapeuta a filosofa Berta Hellingera. Je zakládajícím členem České asociace systemických konstelací.

Jakub Moulis

Vedoucí produkce seminářů Maitrey bude společně s Janem provádět večerem.
V posledních 5 letech se Jakub intezivně věnuje práci s primárním traumatem, na seminářích i individuálních sezeních. Skrze tuto práci se člověk dostává ke kořenům vlastní autenticity a přirozenosti. Má blízky vztah k slovanské a pohanské kultuře, tedy ke kořenům středoevropské mystiky.

Ve 20 letech se dostal na pokraj života a smrti a od té doby se více jak 10 let věnuje provázení druhých na cestě za jejich vlastním srdcem. Dělá to především skrze práci s primárním traumatem a se stínem.
 

Co získáte účastí na online večeru?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu a jak moc se zapojíte do dění v průběhu večera.
   
 • Podpora, spolupráce a spojení mužů z různých koutů ČR a SR.
 • Večer bude kombinovaný.
  V první části získáte potřebné informace k tématu, druhá část bude věnovaná cvičením a dotazům.
   
 • Po skončení online semináře dostanete nahrávku do 5 pracovních dnů, kterou budete mít další týden volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na shlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.