Jak překonat touhu po jistotě, vědění a kontrole?

Letošní rok vzal mnohým z nás pocit jistoty. Ukázal nám, že pod kontrolou nemáme vlastně vůbec nic. A oživuje v nás staré strachy zděděné po předcích – včetně toho největšího – strachu ze smrti. To, co se děje, může být vyčerpávající a stresující. Můžeme mít pocit, že situace nemá řešení. Připadat si zahnaní do kouta. Absolutně bezmocní.

Životní cesta, k níž patřilo i nelehké hledání domova mezi Českem a Německem, přivedla Jana Bílého do míst, kde takovým pocitům sám čelil. Jan na své cestě našel nástroje a průvodce, díky kterým se mu podařilo se z pasti strachu vymanit. Jsou mezi nimi systemické konstelace a Bert Hellinger i Zen a Osho. Janovi se podařilo dosáhnout pochopení a najít v sobě uzdravující klid.

Online seminář Koronavirus bude předáním esence Janova poznání. On sám současnou epidemii chápe jako úžasnou příležitost prohlédnout naši touhu po jistotě, vědění a kontrole a uvědomit si, že bitvu se smrtí a s ohrožením nemůžeme trvale vyhrát. Přijetí této skutečnosti vám však paradoxně může pomoci zbavit se strachu a dosáhnout uvolnění, v němž budete přirozeně napojení na své zdroje – a tudíž klidní, silní a akceschopní.

Aktuálně přihlášeno již 250 zájemců. Bude to velký zážitek. Těšíme se!

Epidemie jako příležitost

Naše rychlá, úžasná a veskrze racionální doba se úporně drží představy, že vše lze více či méně úspěšně kontrolovat. Prakticky se to zdá být jen otázka peněz. Proto se náš stín – tedy to, co nevidíme, náš strach – to, co nás děsí a smrt – to, co se skrývá na dně našich obav, staly jedním z posledních tabu. Stín, strach a smrt odmítáme, neboť nad nimi ve skutečnosti nemáme žádnou moc. To vede na jedné straně k infantilizaci, zdětinštění společnosti a na druhé straně k tomu, že pokud nepřijmeme stinnou stránku, nemůžeme se plně vystavit světlu a tím naplno žít.

Od začátku tohoto roku si přitom na nás Univerzum „vymyslelo“ speciální cvičení. „Vynalezlo“ virus, který se několik dní skrývá v latenci – to znamená, že osoba je už nakažlivá, ale nemá ještě žádné příznaky. Takže nepoznáme, kdo nás může nakazit a kdo ne. Touto situací se tak trochu vracíme do středověku, do dob morových epidemií, kdy také lidé nevěděli, co je potká příští dny.

Současná epidemie se tak jeví jako úžasná příležitost naši touhu po jistotě, vědění a kontrole prohlédnout, uvědomit si, že bitvu se smrtí (a potažmo i s ohrožením) prostě nemůžeme trvale vyhrát, a zbavit se strachu, který masivně snižuje naši akceschopnost, napadá intuici a ničí klid a pohodu duše. 

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Jan Bílý

Jan Bílý (1954) poskytuje hluboký a mnohovrstevnatý pohled do různých oblastí života (partnerské, rodinné i pracovní vztahy, finance, management). Vychází ze své mnohaleté zkušenosti se systemickými konstelacemi. (O této metodě napsal již devět knih.)

Ve své práci spojuje racionálně-logický a intuitivní mytologický způsob vnímání světa. Je certifikovaný kouč  ("Coach/Training Professional" německo - švýcarského institutu IBW Lörrach) a systemický poradce (výcvik získal u R. R. Doetsche).

Za své nejdůležitější učitele považuje indického mystika Osha, rakouského druida Antona Raborneho a německého terapeuta a filosofa Berta Hellingera. Je zakládajícím členem České asociace systemických konstelací.

Co získáte účastí na online večeru?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení a jak moc se zapojíte do dění v průběhu večera.
   
 • Téma smrti je téma kontroly. Může se vám podařit pustit trochu kontroly a přinést tím mír do vlastního života.
 • Večer bude kombinovaný.
  V první části získáte potřebné informace k tématu, druhá část bude věnovaná cvičením a dotazům.
   
 • Po skončení online semináře dostanete nahrávku do 5 pracovních dnů, kterou budete mít další týden volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na shlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.