TAJEMSTVÍ MUŽSKÉ DUŠE

V tomto třídílném cyklu pouze pro muže se společně podíváme na klíčové mužské archetypy, které nám pomohou lépe porozumět nejen sami sobě, ale i tomu, jak nás vnímá okolí.  

Existuje mnoho mužských archetypů, z nichž tři jsou ty nejzákladnější. Je to Bojovník, Milovník a Mág. V jednotlivých částech 3dílného cyklu se bude Jan Bílý zabývat vždy jedním z těchto archetypů a pomocí konstelací nahlédneme na životní výzvy s nimi spojené.

Všechny semináře probíhají v prostorách domu MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1

BOJOVNÍK

4. 4. 2023 | 9:3017 hod.

Po separaci od matky, což je mimochodem důležitý přechod od kluka-dítěte k muži, se objevuje první „chlapské“ téma – boj.

Bojovník je symbolem odvahy, vytrvalosti a oddanosti, což očekává i od svého okolí. Chrání své hranice a má přirozenou potřebu ochraňovat svou ženu.  Bohužel mu občas schází  empatie a pochopení ženy v jejích potřebách a odlišnostech.

Úkolem dobrého bojovníka je porozumět agresivitě a stanovit její hranice tak, aby byla užitečná. 

MILOVNÍK

16. 5. 2023 | 9:3017 hod.

Milovník si vychutnává život. Okouzlí své okolí hrou na kytaru, zpěvem, psaním básní, romantickou duší a jiskrou v oku.

Je to muž, který ženy magicky přitahuje nejen svým sexepealem a vášní, ale také jemností a smyslem pro krásu. Milovník intenzivně prožívá city a snadno navazuje vztahy. Nemá rád, pokud jej chce žena řídit či vlastnit. 

Malá nevýhoda milovníka vězí v jeho tendenci "utopit se v mlze" při stoupání na vrchol. Hlavou bývá často v oblacích. Milovník dokáže zjemnit archetyp bojovníka.

Všechny tři dny budou naplněny rituály a konstelacemi, které společně vytvoříme pro konkrétní zájemce. Budeme v nich hrát i ženské role, což je výtečná příležitost zažít a trochu víc pochopit, jak svět mužů vidí ženy. Na řadu možná nepřijdou všichni, každá konstelace však ukazuje skryté souvislosti a má tak smysl a účinek pro všechny přítomné.

Jsou tato setkání pro tebe? 

Pokud ti nestačí chodit jen po povrchu a hledáš hloubku, ať už v životě, ve vztahu nebo jen při setkání s jinými muži, jsou tato setkání právě pro tebe. Nebudeme chodit kolem horké kaše, nebudeme se tvářit, že se nic neděje, když se zrovna něco dít bude, a určitě se nebudeme bát vytáhnout kostlivce ze skříně.
 

K tomu, aby ses mohl účastnit jednoho, nebo všech tří celodenních seminářů, potřebuješ:

CHUŤ TVOŘIT, OTEVŘENOST
A ODVAHU

BÝT MUŽ

PŘIJÍT VČAS

ZKUŠENOST
S PRACÍ NA SOBĚ

Akce nejsou určené pro začátečníky. Pro účast je potřeba mít předchozí zkušenost s konstelacemi nebo jinou formou sebepoznávací práce. Setkání budou probíhat v malé skupině (maximálně 25 účastníků).

Nechme i ženy nahlédnout do tajů mužské duše

Stejná témata, ženský kruh vedený mužem.
21. února - 25. dubn 2023

Jan Bílý (1954) poskytuje hluboký a mnohovrstevnatý pohled do různých oblastí života (partnerské, rodinné i pracovní vztahy, finance, management). Ve své práci spojuje racionálně-logický a intuitivně-mytologický způsob vnímání světa a vychází ze své dlouholeté zkušenosti se systemickými konstelacemi. O této metodě napsal již devět knih.

Jan Bílý

Je certifikovaný kouč  ("Coach/Training Professional" německo-švýcarského institutu IBW Lörrach) a systemický poradce (výcvik získal u R. R. Doetsche). Za své nejdůležitější učitele považuje indického mystika Osha, rakouského druida Antona Raborneho a německého terapeuta a filosofa Berta Hellingera. Je zakládajícím členem České asociace systemických konstelací.

Janovy semináře a konstelace jsou známé tím, že nám odhalují to, co běžně nevidíme. Pokud porozumíme tomu, co se nám děje, jsme na půl cesty k uzdravení. Ještě lepší pak bývá, když nám porozumí i někdo druhý.

Právě k tomu skvělá tato setkání v mužském kruhu.


Cesta muže k pochopení vlastní duše...

Semináře probíhají v prostorách domu MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1

Počet míst je omezen a seminář bývá rychle vyprodán!

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, müsli tyčinky a podobně). K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je MAITREA?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.