Umění zastavit se a nahlédnout do svého nitra.

Pokud si v nevíme v životě s něčím rady, nemůžeme najít řešení, cestu..., je to vždy znamení, že se máme obrátit k sobě. A to je to, co předávám na svých seminářích nebo při individuálních terapiích a konzultacích. Umění zastavit se a podívat se do svého nitra a dát vědomou pozornost tomu, co se v nás děje. Kvalitu našeho života určují naše pocity.

Pokud zažíváme nepříjemné pocity, potřebujeme se podívat, kde jsme se odklonili od lásky a od cesty, která je s námi v souladu. To není chyba, tak se učíme, vyvíjíme se a poznáváme sami sebe. Chybou je ignorovat to - zvyknout si. Při tomto vnitřním objevování využívám různé techniky, jako jsou Rodinné konstelace, Klíč k životu, Reiki a Astrologie a další.


Zkušenosti účastníků

Nechám vše uležet a zpracovat a myslím, že při další příležitosti opět přijdu na nějakou tvou akci!
Jiří
Byl to pro mě obrovský zážitek a nahradil mnoho doposud přečtených knih. Moc si tvojí práce vážím, především toho, že sis, jako někteří, "neulítnul" sám na sobě, jsi respektující, chápavý a citlivý. Proto se k tobě vždycky ráda vracím.
účastnice semináře
Dělám domácí úkol každý den a opravdu cítím ten účinek, jsem jaksi jistější a sebevědomější.
Klára

Již několik let nabízím kurzy osobního rozvoje a sebepoznání jako jsou rodinné konstelace, Klíč k životu, Reiki a další. Také pracuji s lidmi formou individuálních terapií a osobních konzultací. Častými tématy naší práce jsou osobní pohoda, zdraví, rodina, vztahy, práce, podnikání, sebepoznání a hledání vlastní cesty a další.

Sám jsem prošel bohatými životními zkušenostmi a zažil vzlety i pády. Pracoval jsem jako zaměstnanec i jsem podnikal, nejprve jsem prosperoval a později i zkrachoval. Zažil jsem dlouholeté manželství, ale i rozvod a mám dva úžasné syny. Byly to pro mne důležité životní zkušenosti, díky kterým teď mohu lépe porozumět svým klientům. Moje osobní a životní problémy mne dovedly ke kurzům a seminářům osobního rozvoje, terapiím, výcvikům, kde jsem si postupně zpracovával svá traumata, strachy, bloky, různé škodlivé programy a přesvědčení. Prošel jsem tak hlubokou osobní transformací. Sebepoznání, spiritualita a osobní rozvoj se stali nedílnou součástí mého života. Nakonec jsem došel k tomu, že životní štěstí je jen o mě a o mém vnitřním nastavení a ne o vnějších okolnostech.

Jan Peterka

Práce s lidmi je pro mne inspirativní a obohacující. Někdy to bývá až až posvátný pocit, když mohu s druhými sdílet okamžiky jejich osobního probuzení, znovunavázání kontaktu s duší nebo otevření srdce k bezpodmínečné lásce a přijetí.

Klíčové kurzy a výcviky pro můj osobní rozvoj: Výcvik, kurzy a terapie „Klíč k životu“; Výcvik a semináře Rodinných-systemických konstelací u tuzemských i zahraničních lektorů; Škola čínské astrologie-kosmologie-feng shui a I-ťingu; Iniciace do Reiki včetně Mistrovské

Moji učitelé a průvodci: Vanda Prchalová, Jana Nováková, Jan Bílý, Boris Tichanovský, Daan van Kampenhaut, Ramateertha, Sneh Victoria Schnabel, Hiah Park, Kateřina Pokorná a další

Termíny seminářů Jana Peterky

500 Kč

Přihlásit se

Úskalí Rodinných konstelací – Vědomý přístup k osobnímu rozvoji

14.2.2020

18-21 hod.

Přednáškový a konstelační večer, který má za cíl nalezení vědomějšího přístupu k osobnímu rozvoji, dostupným technikám a informacím z ezoterických knih.
Rodinné konstelace jsou úžasná metoda, která lidem může hodně pomoci, ale má i svá úskalí a je dobré o nich vědět. To se týká jakéhokoliv přístupu nebo techniky, která se zabývá osobním rozvojem. Problém nebývá v technikách nebo přístupech samotných, ale v neinformovaných (někdy i informovaných, ale zatím nechápajících) uživatelích a praktikantech. V extrémním případě to může osobní růst zpomalit. Lidé se mohou dostávat do různých frustrací, depresí, psychospirituální krize, rezignace nebo naštvanosti. Já tomu říkám duchovní kocovina. Po několikaleté práci se stále nedostavuje očekávaný efekt. Dotyčný pak zlobí na sebe, na techniky samotné i na mentory, kouče, lektory.
Je to tak trochu nevýhoda snadného přístupu k těmto technikám, který v současné době máme. Přistupujeme k nim totiž v duchu moderní doby, „Naučte se anglicky za pět dní“. Přitom často dané technice nerozumíme a už vůbec nerozumíme tomu, jak fungujeme my sami. Někdy tyto techniky také využíváme neadekvátně svému nastavení, času, situaci. Léčíme si játra a přitom máme problém s ledvinami, řešíme trama pradědečka, které s našimi problémy nemá nic společného. Snažíme se o smrt ega, prázdnou hlavu a přitom máme podvědomí plné nedokončených prožitků, nezpracovaných traumat, které nás ovládají. A podobně.

Součástí večera mohou být konstelační cvičení, konstelace nebo meditace.

Těším se na vás!

Jan Peterka

500 Kč

Přihlásit se

Manipulace – Kde ještě nectíme svobodnou vůli?

Út

10.3.2020

18-21 hod.

Rok 2020 je podle čínského horoskopu rokem Krysy. Krysa je skvělý manipulátor. Proto by každý, koho se manipulace nějak dotýká, měl být tento rok pozorný. Pozorní by měli být také lidé, kteří jsou narozeni v energiích roku, měsíce nebo hodiny Krysy. Mohou mít k manipulaci sklony. Letos bude vládnout Kovová Krysa a prvek Kovu jí může přidat na agresivitě, bojovnosti, nátlaku a neústupnosti. Manipulaci dost často vnímáme u druhých a naše vlastní nám uniká. Proto je vždy dobré, podívat se i na sebe. Tento seminář tuto možnost nabízí.

Budeme stavět rodinné konstelace na vaše témata (cca 2-3 za večer), případně můžeme podle situace využít i jiné techniky.

Rozestavění vlastní konstelace není možné předem zamluvit, ani ho nezaručuji, vyplyne to v průběhu večera.

Těším se na vás!

Jan Peterka

500 Kč

Přihlásit se

Přijímání a dávání – Kdy může energie volně proudit?

Čt

30.4.2020

18-21 hod.

V životě se setkávám s tím, že lidé častěji mají větší problém přijímat, než dávat. Přitom přijímání je na prvním místě, podobně jako náš první nádech. Nejprve musíme přijmout a teprve pak můžeme něco dát. S přijímáním bývají spojeny pocity dluhu, závazku, viny... Připomíná nám to, že si někde hluboko v sobě neseme „nesplatitelný dluh“, který máme vůči svým rodičům. Abychom mohli přijímat, musíme se v daném vztahu stát menšími a to pro nás také bývá těžké. Vynořují se s tím nepříjemné pocity a zranění z našeho dětství. Jenže pokud neumíme přijímat, nemáme ani co dávat a zároveň tím brzdíme volný tok energie v našich životech. Přijďte se podívat na váš osobní (podvědomý) přístup k přijímání a dávání a případně uvolnit nějaké své bloky a škodlivé programy a přesvědčení.

Budeme stavět rodinné konstelace na vaše témata (cca 2-3 za večer), případně můžeme podle situace využít i jiné techniky.

Rozestavění vlastní konstelace není možné předem zamluvit, ani ho nezaručuji, vyplyne to v průběhu večera.

Těším se na vás!

Jan Peterka

500 Kč

Přihlásit se

Možná, jednou, až…? – Hned teď buď tím, kým chceš být!

Čt

4.6.2020

18-21 hod.

Ihned tady teď můžeme být tím, kým chceme být! Že je to naivní, dětinské, nereálné, hloupé…? Hloupé jsou spíš naše programy a přesvědčení, které jsme si během svého vývoje vytvořili. Ty nás pak nutí čekat, až jednou, někdy...něco udělám, naučím se, budu mít dost peněz, odrostou děti, budu v důchodu, …a tak podobně. Neustále se takto oddělujeme od svých snů.
Ve skutečnosti není nutné na nic čekat. Už teď můžeme žít svůj sen! Stačí se propojit se svým hravým, kreativním vnitřním dítětem a pustit se programů a přesvědčení, které vám v tom brání. V tento večer to uděláme s pomocí konstelací a řízené meditace.

Budeme stavět rodinné konstelace na vaše témata (cca 2-3 za večer), případně můžeme podle situace využít i jiné techniky.

Rozestavění vlastní konstelace není možné předem zamluvit, ani ho nezaručuji, vyplyne to v průběhu večera.

Těším se na vás!
Jan Peterka

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů ohledně seminářů, kontaktujte přímo lektora
603 802 527
kurzy-terapie@janpeterka.cz