Uzdrav svůj život a poznej sílu a dary celostní medicíny!

Poznejte a naučte se tradiční evropské terapeutické metody celostní medicíny. Søren vede každého z nás zpět do našeho nitra. Pomáhá nám nalézt skryté talenty, vnitřní esenci, vyléčit skrytá zranění a uvolnit napětí, které si nevědomky držíme v těle. Abychom však mohli projít touto proměnou, musíme se vzdát našich představ o sobě. Spolu se svou ženou Pavlínou, Søren předává posvátné starověké učení holistické medicíny, která byla poprvé vědecky popsána již 500 př.n.l. řeckým lékařem Hippokratem.


Zkušenosti účastníků

Jasnost a ostrost odpovědí Sorena. Jednoduchost a účelnost, bez zbytečné omáčky. Pohled, jaký mi zatím nikdo nebyl schopný ukázat.
David
Seminář byl jedním z nejkrásnějších a nejvíce probouzejících zážitků mého života. Sørenova upřímnost je požehnáním.
Michaela

Janu Søren Ventegodt
MD, EU-MSc-CAM

S autorstvím více než 250ti vědeckých článků na téma kvalita života a léčení a osmi učebnic
o podloženém, celostním léčitelství,
je Ventegodt vedoucím vědcem v 2500 let staré tradici Evropské celostní terapie. Vedntegodt vyučuje  a vede studenty v celostní medicíně po dvě desetiletí. Má třicet let zkušeností jako terapeut. Díky lékařskému studiu, se postavil do vedení Vědeckého výzkumného centra o kvalitě života na lékařské univerzitě v Kodani od počátku v roce 1990. Vedl také Severský Kampus kolegia  univerzity v Grazu, který uděluje Evropský vědecký magistrát v alternativní, psychosociálí a doplňkovém lékařství (2006-2008).

Pavlína Kordová

Pavlína je bytostnou psychoterapeutkou a zkušenou terapeutkou v práci s tělem. Je také Sørenova partnerka a spolu učitelka na mnoha kurzech. Vede terapie v Meditačním centru ve Švédsku. Tím, že vnášní ženský pohled do svého učení, probouzí starou léčitelskou tradici k životu. Pavlína má silnou intuici a dar vidění skrze lidské problémy a porozumění jejich příčinám.

Termíny seminářů

5 denní intenzivní výcvik

9 750 Kč

10 750 Kč při platbě po 16.10.

12 750 Kč při platbě po 10.11.

Přihlásit se

Teorie a praxe celostní terapie – Výcvik celostní terapie SAM

St – Ne

13. – 17.11.2019

5 x 10 - 17 hod.

Volně navazující druhý modul výcviku celostní terapie SAM (Sacred Ancient Medicine). Pokud jste však nebyli na prvním modulu, nemusíte se obávat a můžete se přihlásit. První modul není nezbytně nutný k práci na semináři.
Výcvik probíha dvakrát ročně v 5-ti denních cyklech.

V teorii a v praxi si projdeme základní postupy SAM.
Seznámíme se s etikou a základnímy pravidly celostní medicíny. Část výcviku je vždy formou teoretické přednášky, na kterou navazuje praktická část práce s technikami a metodami celostní medicíny.

Den 1: Základní postupy celostní terapie SAM
Den 2: Postupy celostní sexuologie
Den 3: Postupy celostního somatického léčení
Den 4: Postupy celostní psychologie a psychiatrie
Den 5: Postupy celostní terapie a léčení – péče o celou lidskou bytost

Již dlouho je známé propojení rozhovorové terapie a práce s tělem pro účel léčení těla, mysli, ducha a sexuality. Poprvé bylo vědecky popsáno řeckým lékařem Hippocratem a jeho studenty 500 př. n. l..
Za posledních 100 let studují lékaři především užití chemických léčiv a celostní medicína v původní podobě se používá podstatně méně než v minulosti. Během 20. století si pacienti po celém světě vyvinuli silnou vírů v chemická léčiva. Problémem těcho léčiv je, že často odstraní symptomy bez skutečného vyléčení. A to uvede špatné zdraví do chronického stavu. 
ěhem uplynulých 30ti let velké množství nové vědy poukazuje na to, že původní léčitelství často pomáhá k uzdravení více než 50% pacientů – a často je uvede do nového šťastného života s mnohem větším porozuměním sobě a druhým. Jak to vypadá, nedávná věda v psychodynamice, psychoterapii a podloženém celostním léčitelství podporuje pozici tradičního léčiteství: že nejen sexuální disfunkce a psychologické či bytostné potíže, ale i většina tělesných, duševních symptomů a onemocnění je ve skutečnosti psychosomatikého původu.
Základem většiny lidských zdravotních problémů jsou v bohatém západním světě obecně emoce. Příčiny symptomů a onemocnění  jsou nalezeny v pacientově nevědomé mysli, která nese vzpomínky na traumatické zážitky z minulosti. Jen když obtížné a potlačené emoce jsou znovu procítěny a zážitkům z milosti je velmi dobře porozuměno, může být negativní poznání (podmínění) odnaučeno  a problémy vyřešeny. 

Tedy starověké pravidlo léčení zní:
1) prociť – potlačené emoce
2) porozuměj – co se ti stalo
3) propusť – svá negativní přesvědčení. 
Úlohou celostního terapeuta je podpořit a zajistit tento jednoduchý proces léčení. Jak bylo vědecky prokázáno v posledních letech, tyto tři kroky jsou přítomné v šamanských a tradičních léčebných systémech na všech kontinentech.

Přijďte si osvojit metody celostní medicíny a naučte se pomáhat sobě i druhým v další části výcviku celostní medicíny SAM, zaměřené na teoretickou a praktickou část.

Soukromá sezení

1 500 Kč

1 800 Kč při platbě po 13.10.

Přihlásit se

Individuální terapie a bodywork – Žij svůj život naplno!

Po

18.11.2019

60 min. v dohodnutém čase

Často se nám v životě stává, že si nevíme rady, kudy dál. Cítíme se v kleci a nevidíme východ. Na podzim vám můžeme s radost nabídnout sedm individuálních terapií zahrnujících terapeutickou masáž, bodywork a terapii rozhovorem se Sorenem Ventegodtem. Soren má více jak 10tisíc hodin zkušeností jako celostní terapeut a pomůže vám znovu nalézt vaše štěstí, fyzické a duševní zdraví a pomůže vyřešit problémy v oblasti sexuality. Může vás navést v ohledu použití vašich talentů v osobním a pracovním životě. 

Každý má právo na to žít spokojený život! Odevzdejte, co již nepotřebujete a otevřte dveře novému.

Počet sezení je limitovaný.

Konkrétní časy domluvíme po přihlášení, prosím napište, který den a čas preferujete. Na výběr je:
8 - 9 hod., 9 - 10 hod., 10 - 11 hod., 11 - 12hod., 13 - 14 hod., 15 - 16 hod., 16 - 17 hod.

Setkání probíhá v angličtině, případně si s sebou můžete přivést tlumočníka.
Pokud potřebujete zajistit tlumočení, napiště prosím do poznámky k přihlášce. Cena za tlumočení je 400Kč/h

 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1