Otevřete se hloubce a intenzitě svého prožívání.

John Hawken má více než třicet let zkušeností s vedením skupin na mnoha místech Evropy, které se zaměřují na transformaci a osobní růst.

Přijďte i vy rozšířit svůj potenciál, odevzdat se proudění života, naučit se prožívat vzrušení a citlivost, užívat si svou životní energii, dosáhnout rovnováhy mezi vašimi tužbami a přijetím pravdy každého okamžiku...

Tantrická cesta: Tantrické kurzy vám umožní prožitek a poznání vaší vlastní energie. V Johnově pojetí nás tantra navrací k hlubokému přijetí naší nejpůvodnější existence, je založena na integraci našeho světla i naší temnoty, země i nebe, duše i těla a tím pádem nalezení naší celistvosti. 

Cesta energie (bioenergetika): Často zadržujeme v těle energii, která se projevuje jako napětí ve svalech a jako náboj energie v orgánech a pojivých tkáních. Tato cesta vám ukáže schopnosti uvolnit napětí v těle; vyjádřit sebe sama skrze vaše srdce, vaše pohlaví a vaši duši. John se inspiroval prací Wilhelma Reicha.

Šamanská cesta: Šamanismus zkoumá naše energetické napojení na vše kolem nás - minerály, rostliny, zvířata a napojení na našeho ducha a duchovní svět, včetně spojení s našimi předky, naší karmou a naším posvátným snem. John Hawken spojuje tradiční šamanská učení amerických indiánů s keltským šamanismem.

Semináře jsou tlumočeny z angličtiny do češtiny.


Zkušenosti účastníků

Šamanismus mi ukázal, jak být blíže nejen přírodě, ale i sobě, svému tělu, duchu i srdci. Přivedlo mne to ke zklidnění myšlenek, stálého vnitřního dialogu v mé hlavě.
Majki
Posunul jsem se v tom, jak jsem schopen vnímat sám sebe. Vnímám se mnohem komplexněji, cítím své energetické tělo.
Ivan
John společně s asistenty vytvořili prostor bezpečí, otevřenosti a lidskosti, takže mezi námi účastníky mohlo vzniknout prostředí vzájemné podpory a sdílení.
Lenka

John Hawken

Psychoterapeut, konzultant, učitel tantry a šamanismu. Od studií na univerzitě v Cambridge se zajímal o divadlo a svou duchovní cestu začal studijním pobytem u vynikajícího polského divadelního režiséra Jerzy Grotowskeho v jeho experimentální Divadelní laboratoři. Poté prošel výcvikem v bioenergetické práci s tělem, Gestalt terapii, biodynamické masáži; po 12 let působil jako psychoterapeut orientovaný na práci s tělem a dnes své dlouholeté zkušenosti z bodyterapie předává formou Bioenergetického výcviku.

V roce 1989 prošel tantrickým výcvikem u Margo Anand, zakladatelky SkyDancing Tantra (od níž byly do češtiny přeložené knihy Umění sexuální extáze a Umění sexuální magie) a od té doby se věnuje převážně výuce tantry. Od roku 1999 působí v České republice jako jediný licencovaný učitel SkyDancing Tantry a jako vedoucí lektor dlouhodobých výcvikových programů rozvíjení lásky, sexuality, našeho energetického potenciálu, partnerských vztahů pro dospělé (tantrický výcvik Posvátné tělo – Vášnivý duch).

Po pět let byl také členem šamanské lože Dreamweavers Morningstar, vedené Arwyn Dreamwalker, kde se věnovali především studiu šamanských tradic Keltů a amerických Indiánů. Dnes předává tato učení formou šamanských kurzů a šamanského výcviku pod názvem Medicínská cesta. Medicínskou cestu vnímá jako cestu osobního rozvoje, jako cestu, která nám umožňuje poznávat lépe sám sebe, znovuobjevit a žít náš posvátný sen v harmonii se vším kolem nás.

Rozhovor v našem magazínu

Přečtěte si, jak je to se svalovým napětí v těle. Proč si ho vůbec uvědomovat?

Termíny seminářů Johna Hawkena

400 Kč

při platbě od 10.11.: 500 Kč

Přihlásit se

TANTRA PRO PÁRY –  Oslava spojení

Po

19.11.2018

18-21 hod.

Tantrické pojetí vztahu znamená vzájemně v sobě vidět Boha a Bohyni. Tento workshop je pro všechny páry, které chtějí prozkoumávat a oslavovat svůj vztah, jít do hloubky. Nahlédneme na svého partnera jako na učitele, který ztělesňuje to, co nám chybí, nebo to, co skrýváme a udržujeme v nevědomí.

Tantrická cesta v pevném partnerském vztahu je životní cestou, kterou člověk vytváří a zároveň se jí v neustálém jin-yang tanci odevzdává. Partnerský vztah nás učí, jak splynout s něčím větším, než je já....

Každý pevný vztah, který si vaše duše v životě přivolá, je karmický. To znamená, že všechna témata, která se budou objevovat ve vašem vztahu, všechna omezení i výzvy nejsou jen pouhými náhodnými podrážděními, ale fungují jako zrcadla vašich karmických vzorců. Jsou to formy, od nichž se potřebujete osvobodit, ne od nich utíkat do jiných vztahu (což je ekvivalent rozbití zrcadla). Tantra učí, jak tyto formy a omezení transformovat uvnitř vás, ve vašem vědomí a v tanci vaší energie.

Jestliže tantra pro jednotlivce oslavuje svobodu jít dopředu, být nezávislou celistvou bytostí, tak tantra pro páry oslavuje svobodu jít do hloubky, schopnost něčím projít, vytvářet společnou cestu, založenou na pokoře a oddanosti, ne na strachu ze samoty. Láska se stává něčím, co dáváme a sdílíme, ne něčím co očekáváme. Pokud opravdu žijeme v „Bhakti“, tedy v oddanosti a odevzdáme své ego, není tam žádné já, které by bylo závislé. Je tam pouze láska. Ne jako oběť, ale jako oslava spojení.

V tantrické tradici je vztah vnímán jako třetí entita, která má své vlastní energetické tělo. Budeme praktikovat rituály a meditace, abychom budovali energetické tělo vašeho vztahu a vytvořili z něj tak stabilní a silné místo pro váš osobní růst a realizaci obou vašich posvátných snů. Tantrické pojetí vztahu znamená vzájemně v sobě vidět Boha a Bohyni, nastavit svému partnerovi/partnerce zrcadlo jeho/jejího nejvyššího možného potenciálu a stát se tak katalyzátorem jeho/jejího rozkvětu.

Budeme také prozkoumávat koncept partnera jako učitele, který ztělesňuje to, co nám chybí (pozitivní projekce, to do čeho se zamilujeme) nebo který ztělesňuje, to co skrýváme a udržujeme v nevědomí (negativní projekce, to, co se objeví, když líbánky pominou).

Během večera budeme: prozkoumávat energetické tělo našeho vztahu, otvírat se sladkosti intimního spojení srdcí, spojovat se souběžně v srdci, duchu i pohlaví, učit se veřejně uctívat a tím pádem posilovat naše spojení.

Tento workshop je pro všechny hetero- i homosexuální páry, které chtějí pracovat na svém vztahu tantrickou cestou, pro všechny páry, které jsou odhodlány prozkoumávat a oslavovat svůj vztah. Pro všechny páry, jejichž základem je opravdovost a čestnost a kteří mají záměr tyto kvality v partnerském soužití následovat.

Seminář je tlumočen z angličtiny do češtiny.

Co s sebou: pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

400 Kč

při platbě od 4.12.: 500 Kč

Přihlásit se

BIOENERGETIKA – Uzemnění

Út

11.12.2018

18-21 hod.

Bioenergetika je sebezkušenostní proces, v rámci kterého si uvědomujeme svalová napětí v našem těle. Tato napětí jsou vytvářena formujícími prožitky z dětství a vytvářejí náš charakter, který pak silně ovlivňuje podobu našeho života.

Naše první čakra jsou základy, na kterých stojí zbytek našeho života. Je to naše uzemnění, náš kontakt se zemí, planetou a ženou/matkou Shakti.

Otázkou pak je – tvoří tyto základy napětí, vycházející z přijetí mýtu, že život je boj a musíme v něm neustále o něco usilovat? Tvoří je kontrakce, stažení do strachu ze života, či studu za naši vlastní živost a potěšení? Nebo snad pulzace viny- napůl kontrakce, napůl potěšení: nesmím, chci, nesmím, chci!?

Nebo tvoří naše základy proud energie, tanec s matkou Zemí a její krásou, tanec s životem a jeho potěšeními - jsou našimi základy vzrušení a potěšení?

Tento workshop je pro ty, kteří se chtějí více postavit za pravdu ve svých srdcích, aby byli spolu s Martinem Lutherem schopni říct: „Zde stojím a nemohu jinak.“

Naše první čakra je naše perineum – hráz – překřížení svalů našeho pánevního dna, které má tvar číslice 8. Tento sval je dno naší pánevní „nádrže“, která je nádobou pro naši životní energii. Když je tento sval stažený a v napětí, nádrž je mělká a naše životní síla je pak rychle nasměrována a sublimována směrem nahoru, namísto aby byla základem pro naši existenci.

Proto se budeme společně otvírat našemu uzemnění, dovolovat naší pánvi, aby se svobodně houpala a vibrovala, rezonovala se životem a zesilovala naše potěšení a životní sílu, namísto toho, aby je blokovala.

Budeme se učit stát bezbranně, s pokorou a přesto v síle, v proudění a přesto v pevnosti, vibrujíc projevy naší živosti s přijetím okolního života. Základna naší páteře, lumbální pletenec, vyjadřuje přirozenou hrdost na naše divoké a vášnivé bytí, když stojíme v integritě, v magnetické přitažlivosti k tomu být sami sebou. John Hawken má 35 let zkušenost s prací s tělem a inspiruje nás, jak důvěřovat a radovat se z naší živosti.

Kurz je tlumočen z angličtiny do češtiny.

Co s sebou: pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Často kladené otázky

Curabitur blandit tempus porttitor?

Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam.

Integer posuere erat a ante venenatis dapibus?

Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam.

Etiam porta sem malesuada mollis euism?

Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam.