Zažijte večer plný smíchu, radosti a uvolnění.
Příjemně si odpočinete od stresu a starostí
a navíc uděláte i něco pro své zdraví.

Smích bez důvodu ve společnosti dalších smějících se lidí vás přivede do stavu spontánního prožívání přítomného okamžiku. 

Jóga smíchu je propracovaný a vyzkoušený systém, který je postaven na faktu, že se všichni dokážeme smát zcela bez důvodu a bez nutnosti vyprávět si vtipy.

Budeme se společně smát prostřednictvím tzv. smíchocviků, které nás s hravostí a nakažlivostí dovedou k srdečnému a spontánnímu smíchu. Prožitek spontánního smíchu na závěr umocní společná "meditace" smíchu zakončená příjemnou relaxací.

Seminář je v češtině.


Zkušenosti účastníků

"Tento seminář velice doporučuji, ráda se znovu zúčastním, je to nejen legrace a forma relaxace, ale i příjemné procvičení skoro celého těla nenásilnou formou..."
Kateřina
"Užila jsem si to, protože zjišťuji již delší dobu, že se vlastně vůbec nesměju ani mi spousta věcí nepřipadá směšných. Tak večer jsem si fakt užila, a následně jsem si opravdu prožila a prosnila nádhernou meditaci na závěr semináře."
Iveta
"Bylo to nádherné, milé a úžasné. Doporučuju každému prožít si takovýto veselý vnitřní reset."
Evžen

Joshi

Průvodce životem v přítomnosti, městský šaman

Ukazuji a sdílím s lidmi u nás stále ještě poněkud netradiční pohled na to, kdo ve své podstatě jsme a jak díky tomu můžeme žít šťastně a naplněně v každodenní přítomnosti. Bez zbytečného úsilí a přetvářek. Spontánně a opravdově.

Sebepoznání, meditacím, psychologii a zkoumání lidského štěstí se věnuji od svého mládí, je tomu nyní více než 25 let. V roce 2007 jsem po dlouhém období hledání a usilování nalezl překvapivou jednoduchost bytí v přítomnosti. Mé vnímání světa a vědomí sama sebe se převrátilo úplně naruby. Začal jsem toto prožívání dále prozkoumávat, prohlubovat a sdílet i s ostatními.

Poskytuji semináře a individuální konzultace, při kterých lidi nevyučuji, ale spíše "odvádím" od zbytečných a život komplikujících představ o jejich životě a jich samotných. Spočinutí v přítomném prožívání jim pak navrací tolik hledaný klid a svobodu bytí. Jsem přesvědčen, že rozpoznání vlastní podstaty a uvolnění se do prožívání toho, co tu právě je, je tím nejúžasnějším, co může v životě každého člověka "potkat". Toto uvědomění není zaměřeno primárně na řešení problémů, ale na otočení a rozšíření vnímání, které v důsledku přináší životní radost, otevřenost, moudrost a tvořivost. Jedinečný potenciál každého z nás se může konečně svobodně a spontánně projevovat.

Od roku 2013 jsem také certifikovaným instruktorem Jógy smíchu. Nejnovějším počinem jsou improvizační setkání tzv. Spirituální improvizace.

Život se nechystá, život se žije. Teď a Tady.

Občanským jménem Josef Šíla. Je mi 42, mám rodinu s třemi dětmi, bydlím na okraji Prahy a již několik let pracuji v Domě osobního rozvoje Maitrea. Při setkáních se snažím co nejvíce vycházet z vlastní zkušenosti a minimalizovat různé náboženské nebo jiné teorie. Miluji praktické propojení psychologie a každodenního osobního, rodinného i pracovního života. Věřím, že tohle zajímá i Vás a těším se, že se poznáme.

Online kurz 40 dní přítomnosti:
Tímto kurzem prošlo již více než 6.000 lidí. Je k dispozici zdarma za dobrovolný příspěvek na konci kurzu.
40dni.zivotvpritomnosti.cz/

Kniha Život v přítomnosti a další články:
Od roku 2005 publikuji na svém webu videa, vlastní články a překlady zahraničních učitelů. Naleznete tu také knihu zdarma ke stažení s více než 120 stránkami inspirace.
www.zivotvpritomnosti.cz

Rozhovory:
Umění BÝT využijeme v každém okamžiku
Buldoček jako cesta k prázdné mysli

Termíny seminářů

1 700 Kč

2 000 Kč při platbě po 21.5.

Přihlásit se

ŽIVOT V PŘÍTOMNOSTI – Probuď se do klidu za myšlenkami

So

23.5.2020

10-17.30 hod.

Přítomnost je populárním tématem, možná právě proto, že se nám v ní nedaří být tak, jak bychom chtěli. Ale to se dá změnit! Chceš se uvolnit a žít spontánně tady a teď? Přijď si i ty vyzkoušet hned několik přístupů, díky kterým se dostaneš zpět domů - do přítomné radosti, spokojenosti a tvořivosti.

Kdy je ten správný čas žít?
Odevzdat se Životu a nebýt přitom jen pouhou loutkou ... bez síly a tvořivosti?
Opustit vězení hlavy ... cítit se celý naživu a ve spojení?
Najít Esenci? ... Být?

Právě v tuto chvíli, co čteš tato slova, si uvědomuješ, jak se tyto slova objevují v tvé přítomné pozornosti, je to tak? Možná, že jsi si také vědom/a určitých částí svého těla. Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je.

Klidné bytí a svobodné vědomí. To je tvá identita.

Možná, že na chvilku opustíš svou ulitu a přijdeš to zažít.

Tento seminář je neformálním a praktickým setkáním s povídáním i tichem, sdílením a sadou jednoduchých "cvičení" a meditací, které nám ukazují, kdo skutečně jsme.

Vše se bude odvíjet spontánně, neplánovaně, improvizovaně a svobodně.

Pokud máte rádi Eckharta Tolleho a znáte například jeho knihu Moc přítomného okamžiku nebo Ticho promlouvá, může se vám tento seminář líbit. Přijďte si užít společnost podobně naladěných lidí a prostor plný spontánnosti, improvizace, uvolnění, smíchu, občasné bezradnosti i nových uvědomění.

Otevřete se zdroji svého neomezeného potenciálu. Začněte žít radostněji, spokojeněji a tvořivěji!

Ostatně, co říkají samotní účastníci?

"Po setkání s Joshim jsem pochopil, že jediné, co existuje, je přítomnost. K tomuto jednoduchému a osvobozujícímu uvědomění jsem se dostal po absolvování mnoha jiných různých seminářů, ze kterých jsem míval hlavu často zamotanou ještě víc. Život v přítomnosti mi naopak pomohl odprostit se od různých klišé, rad a návodů a hlavně od bolestné minulosti i chmurných vizí budoucnosti. Teď už vím, že důležité je jen a pouze být. Vím, že jsem. Já jsem. A já jsem tady a teď. " - Richard

"Je to pro mě živé, hravé, nenucené setkání, které mě baví. Přináší mi mimořádnou možnost neulpívat na identifikaci s myšlením a pocity. Děje se to kouzlem jednoduchosti, kterou Joshi prakticky přináší a dává. Je to úlevné povzbuzení v záplavě všech duchovních snah. Je to návodné nedělání a účinek překvapivě trvá." - Daniel

"Byla jsem překvapená nenucenou, uklidňující a pohodovou atmosférou, která na setkání zavládla. Počáteční strach se rozplynul už po příchodu do místnosti. Setkání neomezené věkově, otázky se kladly podle toho, koho co momentálně tížilo, odpovědi velmi trefné a vtipné. Přestože jsem byla ten den velmi unavená, cítila jsem se při odchodu zrelaxovaná a v pohodě." - Jarka

550 Kč

600 Kč při platbě po 24.6.

Přihlásit se

JÓGA SMÍCHU – Večer plný smíchu, radosti a uvolnění

Čt

25.6.2020

18.30-21 hod.

Jóga smíchu (hasya yoga) vám umožní prožít večer plný smíchu, radosti a uvolnění. Smích bez důvodu ve společnosti dalších smějících se lidí vás přivede do stavu spontánního prožívání přítomného okamžiku. Příjemně si odpočinete od stresu a starostí a navíc uděláte i něco pro své zdraví.

Jóga smíchu je propracovaný a vyzkoušený systém, který je postaven na faktu, že se všichni dokážeme smát zcela bez důvodu a bez nutnosti vyprávět si vtipy. Budeme se společně smát prostřednictvím tzv. smíchocviků, které nás s hravostí a nakažlivostí dovedou k srdečnému a spontánnímu smíchu. Prožitek spontánního smíchu na závěr umocní společná "meditace" smíchu zakončená příjemnou relaxací.

Tento seminář vyžaduje vaši vůli aktivně se do cvičení zapojit. Je důležité abyste přišli připraveni, že si budeme hrát "jako děti", a že budeme svůj smích procvičovat a zkoušet. Jóga smíchu je cvičením, při kterém pracujeme ve velké míře s naším dechem. To způsobuje výrazné okysličení našeho těla a mozku, zlepšuje naše zdraví a dodává energii.

Mnoho studií dokazuje, že Smích má blahodárné účinky na tělo, duši i mysl. Snižuje se nám množství stresových hormonů v krvi, zvyšuje se produkce endorfinu a snižuje krevní tlak. Zvyšuje se odolnost našeho organismu a snižuje bolest. Zvyšuje se také naše výkonnost v práci, lépe se nám s ostatními komunikuje a spolupracuje. Jsme motivovanější, baví nás svět a život, a snadněji relaxujeme. Ze smíchu pramení naše pocity radosti, štěstí a harmonie.

"Užila jsem si to, protože zjišťuji již delší dobu, že se vlastně vůbec nesměju ani mi spousta věcí nepřipadá směšných. Tak večer jsem si fakt užila, a následně jsem si opravdu prožila a prosnila nádhernou meditaci na závěr semináře." - Iveta J.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1