Myslím si, že lidé přichází na mé kurzy proto, aby se spřátelili se svou hmotnou existencí.

Nesmírně se mi ulevilo, když jsem zjistil, že je v přírodě zakódován návod na to, jak úspěšně podnikat, jak zvyšovat své příjmy i jak objevit svůj talent. Další skvělou zprávou je, že tato neagresivní cesta funguje i nám neprůbojným introvertům.

Náš talent je odpovědí na zásadní otázku: Jak mohu to nejlepší, co ve mě je, použít pro dobro druhých lidí? Náš talent není jen spirituálním prvkem. Může silně působit i na hmotné úrovni. Odpovídá nám na druhou důležitou otázku: Jak být spravedlivě oceněn/na za svou vášeň, jedinečnost a odhodlání?
 


Zkušenosti účastníků

Podnikání podle buddhistických principů rozhodně doporučuji nejen podnikatelům, protože myšlenky, které zazněly, se netýkají jen podnikání ale i přístupu k životu jako takovému. Myšlenky byly jasné, ale hluboké.
Roman
Výsledek testu jedinečnosti u pana Kalmana dopadl nad mé očekávání: "vždyť to jsem JÁ" - ve výsledku testu jsem viděla sama sebe, což mi dodalo jistoty a radosti abych se tolik nedřela a nenadřela.
Lenka
Že mě Kalman velmi obohatí, jsem věděla už při sledování videa, jež bylo upoutávkou na kurz finanční gramotnosti. Stejně tak jsem tušila, že o našem vzájemném nastavení nemůže být pochyb a jeho test jedinečnosti to jen potvrdil.
Katka

Kalman Horvát

Jak úspěšně podnikat podle buddhistických principů nám Kalman sdělil v rozhovoru pro magazín MAITREA.

Mgr. Kalman Horvát se narodil s myšlenkou, že na všechno existuje nějaký systém, postup či metoda.
Když mu ve škole nešlo učení a ze všech předmětů vyjma odborně zaměřených měl trojky a čtyřky, začal zkoumat, jak by vylepšil svou paměť. S pomocí uznávaných učitelů se naučil metodám, díky nimž si snadno zapamatuje sto čísel, učí cizí jazyky atd.

Když zjistil, že má častá komunikační nedorozumění, vyhledal učitele, od kterých převzal komunikační techniky vytvářející emocionální spojení.

Když nechtěl klasickým marketingem otravovat potenciální klienty, tak se naučil marketing pro introverty… vyhledává vždy ty nejlepší učitele ve svém oboru.

Paměťovým technikám se učil u mistryně světa v paměťových dovednostech Michaely Buchvaldové. Marketing se učí u špičkového odborníka a výjimečné osobnosti Roberta Middeltona. Jeho osobní a spirituální rozvoj významně ovlivnily kurzy Deepaka Chopry, které absolvoval v Německu. Své talenty rozvíjel s koučkou SallyHogshead.

Má široké spektrum zájmů.
Trvalým zdrojem potěšení mu jsou knihy, hudba, tanec, posilování, plavání, vzdělávání a cestování. V osobním i profesním životě je silně inspirován buddhistickým učením.

Školí v českých i zahraničních firmách i v ženských podnikatelských klubech a akademiích.

Je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a University of Westminster v Londýně.

Termíny seminářů Kalmana Horváta

1 500 Kč

Přihlásit se

MateMagika – počítání pravou hemisférou

Po

30.9.2019

18-21 hod.

Počítání z hlavy od nás vyžaduje jiný způsob myšlení a jiné postupy. Běžná matematika nás vede k logickému myšlení, ale nepřipravuje nás na skutečný život.
Jaké životní lekce nám a našim dětem přináší MateMagika?

Trvejte na tom, že jiné řešení existuje:
I když dítě nezvládá malou násobilku standardním „memorovacím“ způsobem, může během 3 vteřin odhalit správný výsledek. Příklady jako 7 x 8, 6 x 6, 4 x 5 dokáže spočítat okamžitě na svých prstech. Po krátké době dítě začne správně násobit bez použití prstů.

Neřešitelné problémy rozdělte na malé řešitelné „problémky“:
Příklady jako 24 x 33 nebo 156 : 13 spočítáme z hlavy během 5 sekund, jen když úkol řešíme po malých, snadno řešitelných krůčcích.

Kde nefunguje úsilí, tam muže zafungovat představivost:
Einstein rozvíjel teorii relativity ve své představivosti.
I „slabší" studenti mohou díky své představivosti a svalové paměti sčítat a odčítat tříciferná čísla.

Porušujte inteligentně pravidla:
Kolik je 413625 x 11 (vypočítejte z hlavy do 5 sekund)? Pokud budete řešit příklad pomocí znaménka „x“, tak se docela zapotíte. Příklad lze s úsměvem na tváři vyřešit pomocí znaménka „+“, musíte, ale inteligentně porušit pravidla. Pojďte s námi si to dovolit a dovolte to i Vašim dětem.

MateMagika tak řeší problémy, které vznikají běžnou výukou matematiky.

◦ Tvrdíme dítěti, že se musí našprtat násobilku, jako by to byla jediná možná cesta k úspěšnému násobení. V mnoha školách v Anglii a Asii používají učitelé jiné metody. Některé z nich se spolu naučíme.
◦ Když dítě „nezvládá“ běžně užívaný postup, tak říkáme, že není studijní typ. Je to náš problém. My dospělí zatím nezvládáme jiný postup, a proto nutíme děti, aby kopírovaly ten náš.
◦ Jsme spokojení, když si dítě po jednom či dvou přečteních zapamatuje 5-9 jednociferných čísel nebo položek. To není normální. Většina dětí i dospělých dokáže s MateMagikou po dvou opakováních vyjmenovat 25-30 čísel.
◦ Když se dítě dopracuje ke správnému výsledku nestandardním postupem, tak mu výrazně snižujeme známku. MateMagika takové děti oceňuje. Vrací jim sebedůvěru a důstojnost.
◦ Dítě, které "zápasí" s matematikou nebo ji přímo nezvládá je s velkou pravděpodobností velmi inteligentní. Mozek vašeho dítěte odmítá počítat samostatná čísla a vzorce bez jakýchkoliv smyslových prožitků, bez tělesných prožitků a bez představivosti.

Náplň kurzu:

Sčítání, odčítání, násobení a dělení na úrovni prvního stupně základních škol. Napíšeme si zadání a veškeré další výpočty budeme provádět mentálně.

Představíme si nestandardní metody. Budeme kombinovat představivost, hmat, tělo a logiku. Výsledkem bude rychlost, hravost a jiný vztah k číslům.

Dále budeme trénovat paměť a představivost.
Naučíme se bez šprtání nazpaměť celý kalendář na rok 2016.

Budeme si do hlavy ukládat desítky čísel pomocí představivosti.

Během několika hodin vás propašuji za hranici geniality. Doufám, že to samé po našem setkání uděláte i vy se svými dětmi a studenty.

V ceně je stále se rozšiřující a doplňující online program = MateMagiky tč. na 40 videí.

 

1 500 Kč

Přihlásit se

Váš talent je životní kompas

Čt

7.11.2019

17:30-21:30 hod.

Vy i já máme talent nebo dar způsobit pozitivní změnu ve svých vztazích, ve své komunitě, v životě našich klientů či kolegů z práce. V hloubce svého srdce víme, že je v nás výjimečná tvůrčí bytost, která takovou změnu umí způsobit. Možná ji ještě nevidíme, ale jasně ji cítíme. Ta bytost chce ven. Chce tvořit…

Napadlo vás, že kvality, které vnímáte jako samozřejmost, mohou být vaším největším darem?

Je možné, že vidíte malé problémy dříve, než se z nich stanou drahé průšvihy.
Možná pracujete pomalu, ale velmi kvalitně.
Nebo umíte dosáhnout výsledků pomocí vztahů bez manažerských procesů a excelovských tabulek?
Anebo kladete hluboké otázky, které jdou až na dřeň?


Nezřídka se stává, že lidé s vaším talentem slýchávají neoprávněnou kritiku. Nejčastěji od „průměrných a tuctových“ lidí:

„Ty na všem vidíš nějakou mouchu.“ (TALENT ALARM)
„Ty to vždycky musíš udělat jinak a po svém, že?“ (TALENT REBEL)
„Nepleť, prosímtě emoce do businessu.“ (TALENT VÁŠEŇ)
„Ty jsi tak spolehlivá, až jsi nudná.“ (TALENT DŮVĚRA)
„Neměl bys tolik plánovat. Řiď se víc svými pocity.“ (TALENT AUTORITA)

Proč jasně nevidíme své životní poslání či talent? Protože se většinou skrývá tam, kde bychom jej nehledali:
Skrývá se v tom, co vášnivě milujeme? – Málokdy.
V tom, co na vás obdivují druzí? – Častěji.
Najdeme jej v kritice od druhých lidí? – Mnohem častěji.
Ve vašem zpracovaném traumatu? – Nejčastěji.

Není to cesta pro každého:

Jedinečný člověk nehledá 100% návody. Sám si je vytváří.
Když jej kritizují, tak si říká: „Jsem asi na dobré cestě.“
I když má strach, jde do akce.
Nedělá hluk, když chce získat plnou pozornost. Získá ji, když odejde, protože lidem chybí jeho dovednosti a osobnost.


Sdílíme podobnou vizi?

Naším workshopem jedinečnosti prošlo přibližně 400 lidí. To mi dává velkou naději do budoucnosti. V duchu vidím zdravé rodiny, projekty a komunity, v nichž se potkávají lidé, kteří se díky odlišným a rozvinutým talentům vzájemně doplňují. Vidím školy, ve kterých je podporovaná jedinečnost a spolupráce. K naplnění této vize stačí jeden klíčový krok: rozvíjejme své talenty a udělejme z nich svůj životní kompas.


Workshop je naše společná cesta:

Poznáme a pojmenujeme dva vaše nejsilnější talenty.
Pomocí vašeho talentu budeme žádat o ruku, přemlouvat dítě, aby snědlo brokolici, psát facebookové příspěvky a další aktivity.
Ukážeme si, jak bez manipulace zvýšit svou hodnotu v očích těch, kteří si od vás jen berou a nic vám nedávají (partner? děti? klienti či zaměstnavatel?).
Ukážeme si, s jakým talentem (člověkem) můžete právě vy nejlépe tvořit a spolupracovat.
Budeme zvyšovat vaši hodnotu na trhu práce.

Jedinečnost si žádá jedinečný workshop

1. Začneme testem jedinečnosti. Ještě před workshopem obdržíte výsledky testu a pdf manuál s popisem všem talentů. (přístup k testu Vám zašleme obratem po připsání platby.)

2) Následuje čtyřhodinový workshop s lektorem Kalmanem

1 500 Kč

Přihlásit se

Podnikání – podle 5ti buddhistických principů

Po

2.12.2019

18-21 hod.

Víme, že Buddha mluvil se svými žáky o utrpení a cestě k osvícení. Mezi jeho žáky patřili také podnikatelé a obchodníci. Uhádnete jejich nejčastější otázku??? 

 “Co mám dělat proto, abych měl/a dobré klienty, dobré peníze a dobrou karmu?”  
 
Buddha svým žákům (tedy i nám), předal pět principů, které jsou praktickou etickou i spirituální odpovědí na naše podnikatelské otázky, nejasnosti a krize.  
Náš současný úspěch i neúspěch má jen jednu jedinou příčinu - vznikl z našich každodenních rozhodnutí. Buddha nám neříká, jak máme vydělat co nejvíc peněz, protože peníze nejsou skutečnou příčinou úspěchu. Učí ; n&aacu te;s, jak se rozhodovat.  
 
Jaký Buddhův princip byste nyní chtěli nebo potřebovali hlouběji pochopit?  
 
Jste čestní a laskaví? Odevzdáváte klientům dobrou práci? Dáváte jim víc než se od vás žádá a přesto jste špatně nebo nedostatečně ohodnocení?  
První princip nám vysvětluje, jak postupně zvyšovat své příjmy, aniž bychom se museli honit za penězi. Pomoci tohoto principu jsem úspěšně 10x znásobil cenu za můj program - trénink paměti. Peníze jsou naším zrcadlem a to se dá čistit.   ;
PRINCIP PRVNÍ - nejste placení za laskavost ani za své zásluhy. Jste placení za svou karmu peněz.  
 
Hledáte konkrétní téma své podnikatelské seberealizace? Hledáte svou misi?  
PRINCIP DRUHÝ - na svou misi se neptejte své vášně. Poraďte se se svou moudrostí - smrtelností.  
 
Jste lidé, kterým jejich vášeň, instinkty nebo intuice skvěle fungují ve vztazích, ve sportu nebo v umění? Pokud řikáte ANO tak je možné, že vám vaše tělesné a emoč ní ; radary zatím v podnikání nepomáhají. Možná nevíte, jak vytvořit atraktivní produkt-službu, jak sehnat ty správné lidi, kde a jak začít s marketingem, jak vytvořit netuctový web...  
PRINCIP TŘETÍ - nedělejte své vlastní rozhodnutí. Rozhodujte se vždy v souladu se svou dharmou = misí.  
 
Máte skvěly produkt službu, ale klienti nereagují na vaše PR články, kampaně, reklamy, web, videa a promoakce? Stejně jako já ani vy nechcete nikoho otravovat a přemlouvat. Řiďte se touto instrukci: PRINCIP ČTVRTÝ - nehledejte vášeň uvnitř sebe. Hledejte jí venku mimo sebe.  
 
Prožíváte podnikatelskou krizi? To co vám dosud fungovalo už nefunguje? Už si nevěříte a proto stojíte na místě? Pochopte princip bojovníka.  
PRINCIP PÁTÝ - když máte krizi, tak následujte svůj strach a pěstujte vnitřní mír.  
 
PROGRAM WORKSHOPU Čeká nás tří hodinové setkání.  
- pochopíme rozdíl mezi klasickým a Buddhovým přístupem k podnikání.  
- abstraktně znějící principy přeložíme do srozumitelné ;ho jazy ka. Poodkryjeme velké tajemství - karmu  peněz i to jek ji postupně měnit.  
- pozornost budeme věnovat misi i tomu, jak se podle ní den za dnem rozhodovat.  
- od Kalmana uslyšíte reálné příběhy jeho klientů. Jejich podnikatelský problému a řešení pomoci     některého z pěti principů.  
 
WORKSHOPEM TO ROZHODNĚ NEKONČÍ, ALE ZAČÍNÁ  
Nejpozději do 48 h po workshopu vám na email zašleme přistup k neveřejným videům, které jsme točili s myšlenkou na vás účastníky našeho programu. Zde budeme pokračovat ve stud iu pěti Buddhových principů. Samotný workshop stoji 1500 kč Video prograrm vám věnujeme. 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Pokud máte dotaz, týkající se semináře, kontaktujte přímo produkční a organizátorku akcí Lenu Achmeer:
774 245 402
lenaachmeer@centrum.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.