Myslím si, že lidé přichází na mé kurzy proto, aby se spřátelili se svou hmotnou existencí.

Nesmírně se mi ulevilo, když jsem zjistil, že je v přírodě zakódován návod na to, jak úspěšně podnikat, jak zvyšovat své příjmy i jak objevit svůj talent. Další skvělou zprávou je, že tato neagresivní cesta funguje i nám neprůbojným introvertům.

Náš talent je odpovědí na zásadní otázku: Jak mohu to nejlepší, co ve mě je, použít pro dobro druhých lidí? Náš talent není jen spirituálním prvkem. Může silně působit i na hmotné úrovni. Odpovídá nám na druhou důležitou otázku: Jak být spravedlivě oceněn/na za svou vášeň, jedinečnost a odhodlání?
 


Zkušenosti účastníků

Podnikání podle buddhistických principů rozhodně doporučuji nejen podnikatelům, protože myšlenky, které zazněly, se netýkají jen podnikání ale i přístupu k životu jako takovému. Myšlenky byly jasné, ale hluboké.
Roman
Výsledek testu jedinečnosti u pana Kalmana dopadl nad mé očekávání: "vždyť to jsem JÁ" - ve výsledku testu jsem viděla sama sebe, což mi dodalo jistoty a radosti abych se tolik nedřela a nenadřela.
Lenka
Že mě Kalman velmi obohatí, jsem věděla už při sledování videa, jež bylo upoutávkou na kurz finanční gramotnosti. Stejně tak jsem tušila, že o našem vzájemném nastavení nemůže být pochyb a jeho test jedinečnosti to jen potvrdil.
Katka

Kalman Horvát

Jak úspěšně podnikat podle buddhistických principů nám Kalman sdělil v rozhovoru pro magazín MAITREA.

Mgr. Kalman Horvát se narodil s myšlenkou, že na všechno existuje nějaký systém, postup či metoda.
Když mu ve škole nešlo učení a ze všech předmětů vyjma odborně zaměřených měl trojky a čtyřky, začal zkoumat, jak by vylepšil svou paměť. S pomocí uznávaných učitelů se naučil metodám, díky nimž si snadno zapamatuje sto čísel, učí cizí jazyky atd.

Když zjistil, že má častá komunikační nedorozumění, vyhledal učitele, od kterých převzal komunikační techniky vytvářející emocionální spojení.

Když nechtěl klasickým marketingem otravovat potenciální klienty, tak se naučil marketing pro introverty… vyhledává vždy ty nejlepší učitele ve svém oboru.

Paměťovým technikám se učil u mistryně světa v paměťových dovednostech Michaely Buchvaldové. Marketing se učí u špičkového odborníka a výjimečné osobnosti Roberta Middeltona. Jeho osobní a spirituální rozvoj významně ovlivnily kurzy Deepaka Chopry, které absolvoval v Německu. Své talenty rozvíjel s koučkou SallyHogshead.

Má široké spektrum zájmů.
Trvalým zdrojem potěšení mu jsou knihy, hudba, tanec, posilování, plavání, vzdělávání a cestování. V osobním i profesním životě je silně inspirován buddhistickým učením.

Školí v českých i zahraničních firmách i v ženských podnikatelských klubech a akademiích.

Je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a University of Westminster v Londýně.

Termíny seminářů Kalmana Horváta

1 500 Kč

1 800 Kč při platbě po 15.7.

Přihlásit se

Váš talent je životní kompas

Út

11.8.2020

17:30-21:30 hod.

Vy i já máme talent nebo dar způsobit pozitivní změnu ve svých vztazích, ve své komunitě, v životě našich klientů či kolegů z práce. V hloubce svého srdce víme, že je v nás výjimečná tvůrčí bytost, která takovou změnu umí způsobit. Možná ji ještě nevidíme, ale jasně ji cítíme. Ta bytost chce ven. Chce tvořit…

Napadlo vás, že kvality, které vnímáte jako samozřejmost, mohou být vaším největším darem?

Je možné, že vidíte malé problémy dříve, než se z nich stanou drahé průšvihy.
Možná pracujete pomalu, ale velmi kvalitně.
Nebo umíte dosáhnout výsledků pomocí vztahů bez manažerských procesů a excelovských tabulek?
Anebo kladete hluboké otázky, které jdou až na dřeň?


Nezřídka se stává, že lidé s vaším talentem slýchávají neoprávněnou kritiku. Nejčastěji od „průměrných a tuctových“ lidí:

„Ty na všem vidíš nějakou mouchu.“ (TALENT ALARM)
„Ty to vždycky musíš udělat jinak a po svém, že?“ (TALENT REBEL)
„Nepleť, prosímtě emoce do businessu.“ (TALENT VÁŠEŇ)
„Ty jsi tak spolehlivá, až jsi nudná.“ (TALENT DŮVĚRA)
„Neměl bys tolik plánovat. Řiď se víc svými pocity.“ (TALENT AUTORITA)

Proč jasně nevidíme své životní poslání či talent? Protože se většinou skrývá tam, kde bychom jej nehledali:
Skrývá se v tom, co vášnivě milujeme? – Málokdy.
V tom, co na vás obdivují druzí? – Častěji.
Najdeme jej v kritice od druhých lidí? – Mnohem častěji.
Ve vašem zpracovaném traumatu? – Nejčastěji.

Není to cesta pro každého:

Jedinečný člověk nehledá 100% návody. Sám si je vytváří.
Když jej kritizují, tak si říká: „Jsem asi na dobré cestě.“
I když má strach, jde do akce.
Nedělá hluk, když chce získat plnou pozornost. Získá ji, když odejde, protože lidem chybí jeho dovednosti a osobnost.


Sdílíme podobnou vizi?

Naším workshopem jedinečnosti prošlo přibližně 400 lidí. To mi dává velkou naději do budoucnosti. V duchu vidím zdravé rodiny, projekty a komunity, v nichž se potkávají lidé, kteří se díky odlišným a rozvinutým talentům vzájemně doplňují. Vidím školy, ve kterých je podporovaná jedinečnost a spolupráce. K naplnění této vize stačí jeden klíčový krok: rozvíjejme své talenty a udělejme z nich svůj životní kompas.


Workshop je naše společná cesta:

Poznáme a pojmenujeme dva vaše nejsilnější talenty.
Pomocí vašeho talentu budeme žádat o ruku, přemlouvat dítě, aby snědlo brokolici, psát facebookové příspěvky a další aktivity.
Ukážeme si, jak bez manipulace zvýšit svou hodnotu v očích těch, kteří si od vás jen berou a nic vám nedávají (partner? děti? klienti či zaměstnavatel?).
Ukážeme si, s jakým talentem (člověkem) můžete právě vy nejlépe tvořit a spolupracovat.
Budeme zvyšovat vaši hodnotu na trhu práce.

Jedinečnost si žádá jedinečný workshop

1. Začneme testem jedinečnosti. Ještě před workshopem obdržíte výsledky testu a pdf manuál s popisem všem talentů. (přístup k testu Vám zašleme obratem po připsání platby.)

2) Následuje čtyřhodinový workshop s lektorem Kalmanem

1 500 Kč

1 800 Kč při platbě po 6.9.

Přihlásit se

MateMagika – počítání pravou hemisférou

St

16.9.2020

18-21 hod.

Jsme rodiče, kteří věří v moudrost a inteligenci svých dětí, přestože mají z matematiky horší známky než většina jejich spolužáků.
Věříme jim, i když jejich učitelé a vychovatelé o nich pochybují. Nebudeme čekat, až se někdy v budoucnu změní vzdělávací systém – uděláme první a zásadní krok už dnes. Naučíme se s Kalmanem MateMagiku, a postupně do ní zasvětíme i naše děti.

Ano, naše dítě má horší známky, protože má jiné, netuctové myšlení. My nedovolíme, aby omezené výukové metody oslabily jeho sebedůvěru a jedinečnost.

Učitelé často kritizují děti i za správný výsledek, k němuž došly jiným postupem. Ministerstvo školství však konečně připustilo, že ke správnému výsledku vedou různé cesty a postupy. Budeme tedy spolu akreditovaně počítat pomocí:

► prstů
► mandal
► představivosti
► čínských čar nebo
► mystických vzorečků

Obsah kurzu:
První dvě hodiny workshopu věnujeme sčítání, odčítání, násobení a dělení na úrovni prvního stupně ZŠ.
Třetí hodinu workshopu se zaměříme na superpaměť. Lektor zodpoví vaše otázky ohledně studia cizích jazyků, dlouhých studijních textů, pamatování si množství abstraktních čísel atd.

MATKA Z PLZEŇSKA:
,,Moje 12-letá dcera Míša přes veškerou snahu nás rodičů a učitelů nezvládala malou násobilku. Spolupráce s Kalmanem začala přes Youtube. Míša se od něj během 3 minut naučila násobit devíti. Měla z tohoto okamžitého ‚zázraku‘ obrovskou radost. Zavolali jsme Kalmanovi, a on přijel k nám. Během dvou setkání mě i Míšu naučil malou násobilku na prstech. Její učitelka byla v ‚šoku‘, když viděla Míšu násobit s úsměvem na tváři.“

Od učitelů i rodičů víme, že:
MateMagika často pomohla dětem, kterým klasická matematika nefunguje.
MateMagika velmi baví děti, které sice klasiku zvládají, ale nudí je, nebo k ní mají odpor.
Dětem s ADHD nabízí MateMagika akční přístup, který se neomezuje jen na tužku, papír a suché vzorečky.

Čím hůře vaše dítě zvládá klasickou matematiku, tím více nás zajímá.

V ceně je zahrnut také online kurz MateMagiky (40 videí)

1 500 Kč

1 800 Kč při platbě po 6.10.

Přihlásit se

Podnikání – podle 5ti buddhistických principů

16.10.2020

18-21 hod.

Víme, že Buddha mluvil se svými žáky o utrpení a cestě k osvícení. Mezi jeho žáky patřili také podnikatelé a obchodníci. Uhádnete jejich nejčastější otázku??? 

 “Co mám dělat proto, abych měl/a dobré klienty, dobré peníze a dobrou karmu?”  
 
Buddha svým žákům (tedy i nám), předal pět principů, které jsou praktickou etickou i spirituální odpovědí na naše podnikatelské otázky, nejasnosti a krize.  
Náš současný úspěch i neúspěch má jen jednu jedinou příčinu - vznikl z našich každodenních rozhodnutí. Buddha nám neříká, jak máme vydělat co nejvíc peněz, protože peníze nejsou skutečnou příčinou úspěchu. Učí ; n&aacu te;s, jak se rozhodovat.  
 
Jaký Buddhův princip byste nyní chtěli nebo potřebovali hlouběji pochopit?  
 
Jste čestní a laskaví? Odevzdáváte klientům dobrou práci? Dáváte jim víc než se od vás žádá a přesto jste špatně nebo nedostatečně ohodnocení?  
První princip nám vysvětluje, jak postupně zvyšovat své příjmy, aniž bychom se museli honit za penězi. Pomoci tohoto principu jsem úspěšně 10x znásobil cenu za můj program - trénink paměti. Peníze jsou naším zrcadlem a to se dá čistit.   ;
PRINCIP PRVNÍ - nejste placení za laskavost ani za své zásluhy. Jste placení za svou karmu peněz.  
 
Hledáte konkrétní téma své podnikatelské seberealizace? Hledáte svou misi?  
PRINCIP DRUHÝ - na svou misi se neptejte své vášně. Poraďte se se svou moudrostí - smrtelností.  
 
Jste lidé, kterým jejich vášeň, instinkty nebo intuice skvěle fungují ve vztazích, ve sportu nebo v umění? Pokud řikáte ANO tak je možné, že vám vaše tělesné a emoč ní ; radary zatím v podnikání nepomáhají. Možná nevíte, jak vytvořit atraktivní produkt-službu, jak sehnat ty správné lidi, kde a jak začít s marketingem, jak vytvořit netuctový web...  
PRINCIP TŘETÍ - nedělejte své vlastní rozhodnutí. Rozhodujte se vždy v souladu se svou dharmou = misí.  
 
Máte skvěly produkt službu, ale klienti nereagují na vaše PR články, kampaně, reklamy, web, videa a promoakce? Stejně jako já ani vy nechcete nikoho otravovat a přemlouvat. Řiďte se touto instrukci: PRINCIP ČTVRTÝ - nehledejte vášeň uvnitř sebe. Hledejte jí venku mimo sebe.  
 
Prožíváte podnikatelskou krizi? To co vám dosud fungovalo už nefunguje? Už si nevěříte a proto stojíte na místě? Pochopte princip bojovníka.  
PRINCIP PÁTÝ - když máte krizi, tak následujte svůj strach a pěstujte vnitřní mír.  
 
PROGRAM WORKSHOPU Čeká nás tří hodinové setkání.  
- pochopíme rozdíl mezi klasickým a Buddhovým přístupem k podnikání.  
- abstraktně znějící principy přeložíme do srozumitelné ;ho jazy ka. Poodkryjeme velké tajemství - karmu  peněz i to jek ji postupně měnit.  
- pozornost budeme věnovat misi i tomu, jak se podle ní den za dnem rozhodovat.  
- od Kalmana uslyšíte reálné příběhy jeho klientů. Jejich podnikatelský problému a řešení pomoci     některého z pěti principů.  
 
WORKSHOPEM TO ROZHODNĚ NEKONČÍ, ALE ZAČÍNÁ  
Nejpozději do 48 h po workshopu vám na email zašleme přistup k neveřejným videům, které jsme točili s myšlenkou na vás účastníky našeho programu. Zde budeme pokračovat ve stud iu pěti Buddhových principů. Samotný workshop stoji 1500 kč Video prograrm vám věnujeme. 

1 500 Kč

1 800 Kč při platbě po 25.10.

Přihlásit se

Váš talent je životní kompas

St

4.11.2020

17:30-21:30 hod.

Vy i já máme talent nebo dar způsobit pozitivní změnu ve svých vztazích, ve své komunitě, v životě našich klientů či kolegů z práce. V hloubce svého srdce víme, že je v nás výjimečná tvůrčí bytost, která takovou změnu umí způsobit. Možná ji ještě nevidíme, ale jasně ji cítíme. Ta bytost chce ven. Chce tvořit…

Napadlo vás, že kvality, které vnímáte jako samozřejmost, mohou být vaším největším darem?

Je možné, že vidíte malé problémy dříve, než se z nich stanou drahé průšvihy.
Možná pracujete pomalu, ale velmi kvalitně.
Nebo umíte dosáhnout výsledků pomocí vztahů bez manažerských procesů a excelovských tabulek?
Anebo kladete hluboké otázky, které jdou až na dřeň?


Nezřídka se stává, že lidé s vaším talentem slýchávají neoprávněnou kritiku. Nejčastěji od „průměrných a tuctových“ lidí:

„Ty na všem vidíš nějakou mouchu.“ (TALENT ALARM)
„Ty to vždycky musíš udělat jinak a po svém, že?“ (TALENT REBEL)
„Nepleť, prosímtě emoce do businessu.“ (TALENT VÁŠEŇ)
„Ty jsi tak spolehlivá, až jsi nudná.“ (TALENT DŮVĚRA)
„Neměl bys tolik plánovat. Řiď se víc svými pocity.“ (TALENT AUTORITA)

Proč jasně nevidíme své životní poslání či talent? Protože se většinou skrývá tam, kde bychom jej nehledali:
Skrývá se v tom, co vášnivě milujeme? – Málokdy.
V tom, co na vás obdivují druzí? – Častěji.
Najdeme jej v kritice od druhých lidí? – Mnohem častěji.
Ve vašem zpracovaném traumatu? – Nejčastěji.

Není to cesta pro každého:

Jedinečný člověk nehledá 100% návody. Sám si je vytváří.
Když jej kritizují, tak si říká: „Jsem asi na dobré cestě.“
I když má strach, jde do akce.
Nedělá hluk, když chce získat plnou pozornost. Získá ji, když odejde, protože lidem chybí jeho dovednosti a osobnost.


Sdílíme podobnou vizi?

Naším workshopem jedinečnosti prošlo přibližně 400 lidí. To mi dává velkou naději do budoucnosti. V duchu vidím zdravé rodiny, projekty a komunity, v nichž se potkávají lidé, kteří se díky odlišným a rozvinutým talentům vzájemně doplňují. Vidím školy, ve kterých je podporovaná jedinečnost a spolupráce. K naplnění této vize stačí jeden klíčový krok: rozvíjejme své talenty a udělejme z nich svůj životní kompas.


Workshop je naše společná cesta:

Poznáme a pojmenujeme dva vaše nejsilnější talenty.
Pomocí vašeho talentu budeme žádat o ruku, přemlouvat dítě, aby snědlo brokolici, psát facebookové příspěvky a další aktivity.
Ukážeme si, jak bez manipulace zvýšit svou hodnotu v očích těch, kteří si od vás jen berou a nic vám nedávají (partner? děti? klienti či zaměstnavatel?).
Ukážeme si, s jakým talentem (člověkem) můžete právě vy nejlépe tvořit a spolupracovat.
Budeme zvyšovat vaši hodnotu na trhu práce.

Jedinečnost si žádá jedinečný workshop

1. Začneme testem jedinečnosti. Ještě před workshopem obdržíte výsledky testu a pdf manuál s popisem všem talentů. (přístup k testu Vám zašleme obratem po připsání platby.)

2) Následuje čtyřhodinový workshop s lektorem Kalmanem

580 Kč

720 Kč při platbě po 1.12.

Přihlásit se

ŽIVOT PROTI PROUDU

11.12.2020

18 - 21 hod.

Představte si, že se díváte do zrcadla a objevíte se v něm vy, ale ve svých dvaceti letech. Koukáte na sebe a chcete tomu mladému člověku (sobě), dát nějakou dobrou radu do života.
Jakou radu, moudrost byste mu nebo jí předali?

Buď sám, sama sebou?
Dělej věci podle sebe a ne podle ostatních?

SUPER RADA, ALE JAK SE TO VLASTNĚ DĚLÁ?

Začněte řešit výzvy a problémy jinak než dosud.
Jinak, než to dělají ostatní.

OPĚT DOBRÁ RADA, ALE STÁLE NEVÍM JAK NA TO

Místo planého teoretizování vám navrhujeme,
abyste si to s námi vyzkoušeli v praxi.
Budeme tři hodiny inteligentně porušovat pravidla, procvičovat postupy, které běžně v knihách nenajdete.

- Víte, jak řešit hodně netradičně problémy, u
kterých nevidíte řešení?
- Umíte dostat do hlavy slovíčka cizího jazyka bez
šprtání?
- Je možné dojít do cíle bez logických kroků
a-b-c-d?
- Jak na svou úvodní stránku webu vložit duchovní
zákon rezonance?
- Znáte Buddhův tajný recept na řešení konfliktů?
- Rozumíte karmě peněz?
- Spočítáte z hlavy 97 x 89? (Postup mám od
duchovních mistrů z Indie.)
- Víte, jak netradičně najít dobrou práci?
- Znáte Oshův recept na nenásilné rozpuštění
zlozvyků a závislostí?
- Co takhle najít partnera bez seznamky, diskoték a
facebooku?

Je fajn vydechnout plynout s proudem, ale skutečný růst tvořivost, láska, štěstí se nachází často
v protiproudu...

Workshopem vás provede rebel mezi kouči
Kalman Horvát.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Pokud máte dotaz, týkající se semináře, kontaktujte přímo produkční a organizátorku akcí Lenu Achmeer:
774 245 402
lenaachmeer@centrum.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.