Umění je komunikovat s druhým tím jeho jazykem. Dát mu informace tak, aby je slyšel, cítil, rozuměl a vnímal.

TAJEMSTVÍ ŽENSKÉHO PÁNEVNÍHO DNA
Seminář o otevření se vlastnímu příběhu. Je o naladění se na vnitřní alchymii svalů, která není zvenku vidět, ale rozhoduje o tom, jak se cítíš jako žena, milenka, matka.
Oživ a  znovu získej chuť a energii do života. Je to TVŮJ PŘÍBĚH!

ŽIVOTNÍ MAPY
Přednáška, která vede k zamyšlení se i uvolnění. Jaké principy se ukazují při kreslení příběhů z životních map? Proč děláme některé věci pořád dokola a nemůžeme se z nich vymanit?  Jaké komunikační nástroje používáme my a jaké naši blízcí? 


Zkušenosti účastníků

To co mi mapa ukázala jsem tušila, ale to že se vše zároveň při kreslení uvolnilo a odeznělo, bylo pro mne osvobozující.
Jana B.
Zaujalo mě, jak v podstatě jednoduché, ale dobře zvládnuté cviky a dech dokáží pomoci jak po fyzické tak i psychické stránce. Cvičit můžu kdekoliv, nemusím chodit do tělocvičny. Přesto si ráda tento kurz ještě jednou zopakuji. Nechybělo mi nic.
účastnice semináře
Kurz byl úžasný. Domů jsem jela celá pozitivně laděná. A co mě zaujalo? Snad vše. Střídaly se chvilky cvičící a povídající. No prostě super!
účastnice semináře

Vždy mě zajímaly ženské otázky. Hledala jsem souvislosti ROZUMEM ať už v historii nebo v různých mystériích, mýtech, vírách. V TĚLE - vystudovala jsem somatický koučink, šamanismus, cvičila se ženami Mohendžodaro. Kurzem o Tajemství pánevního dna jsem provedla na 900 žen.
Když jsem se seznámila s životními mapami překvapil mne EMOČNÍ přesah, se kterým jsem se do té doby nesetkala. Nejen, že mi pomohly v komunikaci s dcerou, ale začal se uvolňovat i můj příběh. Mapy mi nastavily řádné zrcadlo a pomohly mi sundat závoje namlouvání si. Vše šlo tak nějak rychle a jasně. Nebylo o čem diskutovat.“

Lena Achmeer

„Přišla za mnou 36 letá žena, že byla ve čtyřech letech zneužitá. Stalo se to, když rodiče odešli do divadla a strýc ji namluvil, že si to rodiče přejí. Co stále žila při první životní mapě? Nechci být žena; nechci mít vagínu; nechci mít vůbec nic s muži. Když přišla po půl roce na druhou mapu, objevila se témata: toužím po doteku; já jsem na prvním místě; já jsem ta důležitá. A to byl neskutečný posun, který se stal díky mapám“, vypráví lektorka Životních map a školy pánevního dna Lena Achmeer pro Magazín MAITREA

Termíny seminářů Lena Achmeer

270 Kč

320 Kč při platbě po 24.1.

Přihlásit se

ŽIVOTNÍ MAPY – Brána na cestě žít šťastně

8.2.2019

18.30-20.30 hod.

Když jsme malí, JSME ŠŤASTNÍ a přejeme si, aby byli šťastní i nám blízcí lidé. Co se stane, že „najednou“ je tu tolik zádrhelů, že nemůžu, nestíhám, nedovolím si. Proč raději padám do práce, závislosti, strachů, depresí, než abych žil své štěstí? A je to MOJE štěstí nebo kopíruji přání druhých?

Při kreslení map se setkávám se slovy: "Ale já si nic nepamatuji. Neumím kreslit." A pak vezme klient do ruky pastelku, fixu, pastel nebo voskovku a začne malovat příběh, který leckdy překvapí i ji /jeho. A nejen, že překvapí. Jeho odraz dokáže odhalit, pochopit, pustit a uvolnit.

Na přednášce si ukážeme:

Proč jako malí si neumíme říct, co nás trápí, a jako velcí, to kopírujeme?
Povíme si o jazycích, které jsou důležitější než angličtina, francouzština nebo němčina.
Ukážeme si princip neviditelného batohu.
Jak pomocí map objevit svět svého dítěte. Co dítě opravdu vnímá? Jak se cítí?

Častou chybou v komunikaci dospělých s dítětem je předpoklad, že dítě ví, co chce, nač myslí a dokáže argumentovat.
Ale naše děti leckdy ještě nemají komunikační dovednosti a tak tápou, cítí nejistotu, napětí, úzkost. A pokud se neuvolní, postupně se vše v nich ukládá a nebo naopak vybíjí ven.

Přijměte pozvání na podvečer plný zajímavých souvislostí i skutečných příběhů.

3 400 Kč

3 900 Kč při platbě po 28.2.

Přihlásit se

Tajemství pánevního dna – pohledem východu a západu

So – Ne

30. – 31.3.2019

so 10 - 18:30, ne 10 - 17 hod.

Zažíváte bolestivou menstruaci? Nechtěně mokré kalhotky? Bolestivost nebo naopak necitlivost při milování? Trápí Vás menopauza? Chcete přirozeně otěhotnět či zdravě porodit? Jak žít v souladu se svou ženskou podstatou a mít více energie, potěšení i slasti ze života?
Kurz je pro Vás, pokud si i jednou řeknete ano.

Tajemství pánevního dna pohledem východu i západu je kurzem pro ženy o ženském zdraví, ženskosti, pohybu i přístupu k životu, vztahům, SOBĚ – je o anatomii, dechu, chůzi, cvičení i relaxaci, zdravém sezení, bezpečném zvedání těžkých břemen, o milování se i prohloubení zážitků z něj, prevenci gynekologických problémů a inkontinence.
Je o navrácení kondice po porodu i oživení se a opětovném získání chuti a energie do života. Je o sebe-vědomí. Je o nás :)


V sobotu se naučíme základy a odhalíme metodu 3x3 :
- procvičíme 7 minutovou sestavu, se kterou se můžete
ráno probouzet ještě v posteli
- zpevnění/uvolnění pánevního dna
- podbřiškový dech; pochopíte, jak u cvičení dýchat a
proč?
- povíme si o anatomii,mýtech a omylech s pánevním
dnem - STOP špagetce nebo přerušování čůrání ...
-provoníme se aromaterapií s pohledem na ženské
zdraví
- ukážeme, jak objevit a uvolnit emoční barometr
uložený v pánvi
- celistvý přístup v souvislostech mezi různými obory i rovinami těla - emocí - energie
procítit energetické cviky, které jsou prostředníkem pro práci s ženskou energií
mýty a omyly pánevního dna = vtahování špagetky nebo přerušování močení vede často k větším obtížím
inkontinence, naše euroamerická civilizační libůstka
pomůcky vhodné a nevhodné pro aktivaci pánevního dna a především, jak se propojovat a naladit na sebe samu

V neděli navážeme a prohloubíme vše ze soboty:
- chodidlo - hrátky nehrátky pro zdravou nohu opět ve 3 rovinách + uzemňování =
odhalíme, jak si v životě "stojíme", zda chodíme vůbec nohama po zemi
měknutí, tekutění, volnění aneb jemně, ale účinněji - fascie a “nepohyby”
patro krku v rovině fyzické (svaly a blokace krční páteře, správné držení krční páteře), emoční (téma sebevyjádření); bioenergetická cvičení na uvolnění emocí z oblasti krku (budeme "na to kašlat", vyplazovat jazyk)
jak mluvíme a čím? Je pro mě důležitější pocit, sluch, obraz nebo fakta? A co s tím má společné pánevní dno?
pokročilé cviky zaměřující se na patro pánve
půjdeme více do prožitku = prohloubíme prožívání a nacítění se na sebe sama.
psychosomatické struktury a jak je vyladit pomocí aromaterapie
zvědomění si své ženskosti, která tu vždy byla, je a bude
propojení toho, co znáte z fyzioterapií a tradic slovanských babic i východních nauk
muži a pánevní dno
odpovědi na otázky, které se mohly objevit během sobotní noci:)
o metodě 3x3, jak pečovat o sebe ze tří rovin fyzické, emoční a energetické

Na tento kurz se vždy moc těším. Dává mi smysl i radost být součástí ženského kruhu i sdílení příběhů. V okamžiku jakékoliv otázky - volejte:)

Těším se na Vás Lena Achmeer

Lena je akreditovaná lektorka Školy pánevního dna, mezioborově propojuje staré s novým, kreslí s metodou Životních map. Její kurzy navštívilo více jak 1200 žen. Více o ní na www.mojepanev.cz
"Milá Leni, sice se zpožděním, ale co nejsrdečněji bych Ti ještě jednou chtěla poděkovat za super kurz v Olomouci. To je asi přesně to, co jsem potřebovala. Uvolnit se a získat další informace." Draha, Olomouc
"Milá Leni, je to k nevíře, cvičím pravidelně po ránu aspoň pár minutek ještě v teplíčku v posteli. Je to úžasné, "dělá mi to dobře". Zlepšilo se mi "čůrání", šoková inkontinence za poslední měsíc jen jednou, na záchod chodím méněkrát denně než před kurzem. A i zájem o milování mám."
Martina z Plzně
Kurz není léčbou ani terapií. Jedná se o prevenci a sekundární prevenci (brání znovu navrácení vyléčených potíží). O vhodnosti kurzu se informujte u svého ošetřujícího lékaře. Kurz je veden v rámci body and mind cvičebních aktivit a jako seberozvojový a sebepoznávací seminář.

5% ze zisku kurzu putuje nadaci Česká krajina a návratu divokého koně do přírody.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.