15.–17. července 2022

Pá 18–21 hod. / So+Ne 10–17 hod.

Světlo na konci tunelu

Cítíte to? Přestaňme se tvářit, že se nic neděje.
Jsme voláni k přílivovým posunům vědomí, individuálně i kolektivně.

Události na světové scéně reflektují hlubokou psychologickou realitu, kterou si můžeme v tomto životě uvědomit. Odhalených pravd je někdy víc, než dokážeme unést. Tento proces přicházení k vědomí, historicky i psychologicky, je zážitkem apokalypsy…

Co je obsahem workshopu?

Na tomto tanečním workshopu prozkoumáte apokalypsy – jak individuální, tak kolektivní. Tématy budou navigace konfliktem, nastavování hranic, autenticita, zodpovědné projevování a odevzdání se procesu, který se chce/má stát. Využívat budeme techniky tance 5Rhythms®, vedené vizualizace, rituální divadlo a hry podporující rozvoj vědomí.

Apokalypsa

Slovo apokalypsa pochází z řeckého apokálypsis, což znamená zjevení, odhalení. Apokalypsa, kterou často prožíváme jako trauma, tragédii nebo děsivou globální situaci, je zároveň prostředníkem k vidění hlubší pravdy. Zážitky apokalypsy předznamenávají úsvit nových struktur. A ty si můžeme právě nyní vytvořit my sami na semináři s Mackenzie Amarou.

„Člověk nedosáhne osvícení imaginací světla, ale tím, že si uvědomí temnotu.”   
C. G. Jung

Mackenzie Amara

Mackanzie je spisovatelka, koučka Enneagramu a certifikovaná učitelka 5Rytmů. Je vědkyní v oblasti duše, rebel v oblasti myšlenek a nadšenec do ukotvení v těle. Propojuje tělo a mysl, vychutnává si paradoxy a užívá si chůzi „na hraně“. Specializuje se na práci se závislostmi a sebedestruktivním chováním. Je studentkou hlubinné psychologie a neduality. Věnuje se objevování autenticity skrze hlubinnou vnitřní práci.

V současné době studuje na Mezinárodní škole Analytické Psychologie v Curychu a dokončuje doktorské studium na Sofijské univerzitě. Doktorát zaměřuje na to, jak lze použít pohyb a usazení v těle jako nástroj pro psychické uzdravení. Má magisterský titul v klinické a poradenské psychologii, a následný certifikát pro integrační psychoterapii pro redukci zranění. Svůj postgraduální výzkum zaměřila na psychologii dětí a dospívajících, přechodové rituály a duchovní rozvoj.

Říká o sobě: Přebírám odpovědnost za svůj vlastní život, který zasvěcuji zažehnutí plamene svobody ve všech bytostech, které jsou dost statečné na to, aby to opravdu chtěly.

Zeptali jsem se Mac na to, jak vtančit do vlastních hlubin. Rozhovor najdete na inspiracesrdcem.cz

Co vás během víkendu čeká?

  • naučíte se s novou zručností navázat vztah ke starým vzorcům a otevřete se jejich řešení
  • vyzkoušíte si nové způsoby vztahování se k sobě, k blízkým a ke světu
  • projdete si uvědoměním vlastní i kolektivní temnoty
  • prozkoumáte bolest a krásu bytí
  • naučíte se projít konfliktem
  • pochopíte, jak správně nastavovat hranice
  • prožijete vlastní autenticitu za pomoci vědomého tance

CHCEŠ MAC POZNAT DŘÍVE?

Online setkání s tancem

Pro všechny, kteří lektorku neznají a nebo se prostě nemohou už dočkat, máme možnost online setkání s tancem. Rozhodně doporučujeme Mac zažít i v online prostředí. Mackenzie je báječný DJ a téma večera bude:

Touhy, potřeby a vyjednávání

19.6. 2022 | 18:30 - 20:30 hod. | tlumočení zajištěno

Online seminář si můžete užít z pohodlí domova, přístupové údaje získáte po zaplacení. Doporučujeme připravit si dobrou reprodukci, nebo bezdrátová sluchátka pro lepší zážitek.

Proč jsme pozvali zrovna Mackenzie?

Jakub Moulis

vedoucí produkce seminářů

Mac je nesmírně živelná a dokáže být neuvěřitelně ostrá a kráčet na hraně. Vyrovnává to však schopností hlubokého soucitu, laskavosti a láskyplnosti. Díky tomu se velice dobře dokáže pohybovat v temných místech, které jsou v současné době všude kolem i uvnitř nás. Tančit s Mac je pořádný mazec, ale díky její schopnosti držet prostor to dokáže člověk dobře integrovat. Na tomto semináři neočekávejte žádné mazání medu kolem pusy ;)
Jo, a Mac je zároveň i skvělý DJ!

Michaela Karlová

produkční 

Mac je pro mě jako paleta barev, žádná barvička nechybí a žlutá si nehraje na červenou. V přítomnosti Mac strachy, hranice a omezení jakoby se rozplynuly, a já cítím zvláštní příliv energie a chuti do života. Baví mě její otevřenost a opravdovost! Miluju tu upřímnost s obrovskou dávkou soucitu a pochopení, úlevu na duši, kterou přináší. A pocit, že v tom nejsme sami - jsme tu na jedné lodi, jeden pro druhého a zároveň sami pro sebe. 

Termín, cena, přihláška

15.–17. července 2022

Pá 18–21 hod. / So+Ne 10–17 hod.

Čím dříve se přihlásíte, tím výhodnější cenu získáte.
Pokud jste spaceholder nebo lektor 5rytmů, nezapomeňte se přihlásit o zvýhodněnou cenu.

Místo konání

ULITA - DDM Praha 3
Na Balkáně 2866/17a, Praha 3 – Žižkov

KONTAKT Maitrea Team
+420 725 783 506
seminare@maitrea.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, můžete i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení? Bude společný oběd?

Na místě bude k dispozici horká voda a teplý čaj – pokud nejste příznivci plastových kelímků, vezměte si s sebou vlastní hrníček. Z minulých let nemáme dobrou zkušenost s restauracemi v okolí. Výdej jídla pro větší skupiny trvá vždy dlouho, což často zapřičiňuje pozdní příchod do programu. Proto doporučujeme přinést si s sebou lehké, dobře stravitelné jídlo na celý den. Určitě také nezapomeňte na láhev s vodou a malé svačinky (müsli tyčinky, flapjacky, ovoce, ořechy apod.).

Jak se dostanu do DDM Ulita?

Nejlepší je vystoupit na tramvajové zastávce Strážní (tramvaje č. 9, 1 a 11), ulicí Strážní pak pokračovat doleva směrem do kopce. Na křižovatce s ulicí Na Balkáně uvidíte vpravo malou bílou budovu DDM ULITA. Z centra města vám celá trasa zabere cca 30 min.

Kde zaparkovat?

Parkování je obtížnější, protože v okolí se nachází modrá rezidentská zóna. Parkovat lze za poplatek v zóně fialové či oranžové – podle instrukcí uvedených na dopravním značení.