Jak často se vyhýbáš konfliktu?

Myslíte si, že je dobré vyhýbat se konfliktům? Anebo jste naopak přesvědčeni, že je třeba jít do boje, vyhrát a dosáhnout požadovaného řešení? Ve snaze udržet klid se nám může stát, že potlačíme vlastní emoce – jenže ony nezmizí. A nezmizí ani konflikt… ten může strategie potlačení naopak přiživit a zvětšit. Z původně malé nespokojenosti tak může vyrůst velká nenávist.

Pokud konflikt chápeme jako boj, může se nám stát, že z něj odejdeme poražení, nebo že sice vyhrajeme, jenže za svou „výhru“ zaplatíme ztrátou spojení s druhým člověkem.

Ale existuje i jiná možnost… Zůstat v konfliktní situaci plně přítomný a „naživu“. Vnímat vlastní energii i energii toho druhého. Nesnažit se ranit, manipulovat ani vyhrát, ale prostě otevřeně mluvit o svých potřebách. A uslyšet, co říká ten druhý. Být empatický k jeho potřebám.

Mackenzie Amara učí, že když to dokážeme, naše konflikty ztratí pachuť zkaženosti a stanou se něčím, co naše vztahy naopak pročistí a nabije novou energií. A v online semináři Jak proplout konfliktem? ukazuje, jak na to.

Dobře zvládnutý konflikt přináší sebepoznání a nové vhledy, vede nás ke zdravě nastaveným hranicím – a především – může být zdrojem hluboké blízkosti.

online seminář

600 Kč

Přihlásit se

Jak proplout konfliktem? – tanec jako brána k vlastnímu srdci

St

25.11.2020

18:30-21:00 hod.

Konflikt

Říká se, že s čím bojujeme, přetrvává. Nikde to nemůžeme spatřit více intenzivně než v momentě, kdy se dostáváme do konfliktu.
V konfliktu často býváme postaveni před těžké rozhodnutí: zatlačit a dosáhnout požadovaného řešení, nebo se stáhnout a udržet klidné prostředí. Dočasně.

Většina lidí často volí druhou variantu. Stažení se totiž často vypadá jako vytvoření scény, nebo dramatu, které nám pomáhá odosobnit se od našich vlastních emocí. To nás pak samozřejmě drží v odporu a konflikt přetrvává, jen v pozměněné formě.

Jediný zdravý způsob, jak konflikty řešit je zůstat v nich naživu. Plně. Celou svou bytostí.
Opravdu se do toho položit a neřešit to. 

Konflikt dokáže zažehnout vhledy, nastavit hranice a hlubokou blízkost, ale jen v případě, kdy víme, jak chodit po žhavých uhlících.

Nikdy nedokážeme změnit ostatní, ale vždycky dokážeme ponořit se hlouběji do vlastní odpovědnosti našich zkušeností.

V tom spočívá řešení konfliktů

Webinář bude rozdělen do tří bloků.

- Na online semináři budeme část večera věnovat prozkoumávání konfliktu, odporu, prohlubování pravdy tak, abychom byli schopni ji od srdce vyjádřit.
- Skrze téma volně přejdeme do vlny tance 5rytmů
- Třetí blok pak bude věnovaný sdílení a otázkám a možnému prohlubování tématu

Důležité informace:
- zajistěte si doma nerušené prostředí, kde se budete moci věnovat tanci 
- doporučujeme zajistit si dobrou reprodukci, ať už bezdrátová sluchátka, nebo kvalitní zvukotechniku pro lepší zážitek
- vezměte si pohodlné oblečení, ve kterém se vám bude dobře pohybovat
- mějte po ruce vodu, ať nemusíte odcházet od procesu
- není třeba mít předchozí zkušenost s tancem 5rytmů, tanec bude částečně vedený, jinak však intuitivní.
- webinář probíhá v angličtině s tlumočením do češtiny

 

Mackenzie Amara

Jsem spisovatelka, koučka Enneagramu a certifikovaná učitelka 5Rytmů.
Jsem vědkyní v oblasti duše, rebel v oblasti myšlenek a nadšenec do ukotvení v těle. Temnota mi není cizí. Roky shromažďuji sílu prozkoumáváním jeskyní svých vlastních stínů. Těší mě propojovat tělo a mysl, vychutnávám si paradox a užívám si chůzi „na hraně“. Mám velký talent pro práci se závislostmi, sebedestruktivním chováním a nebojím se utrpení. Jsem studentkou svého vlastního těla, hlubinné psychologie, Enneagramu a neduality. Věnuju se objevování autenticity skrze hlubinnou vnitřní práci.
 

V současné době studuji na Mezinárodní škole Analytické Psychologie v Curychu a dokončuji doktorské studium na Sofijské univerzitě. Můj doktorát se zaměřuje na to, jak můžeme použít pohyb a usazení v těle jako nástroj pro uvědomění si sebe sama, duchovní růst a psychické uzdravení. Certifikaci učitele 5Rytmů jsem získala v roce 2014. Mám magisterský titul v Klinické a poradenské psychologii, a následný certifikát pro Integrační psychoterapii pro redukci zranění. Můj postgraduální výzkum byl zaměřen na psychologii dětí a dospívajících, přechodové rituály a duchovní rozvoj.

Především ale přebírám radikální odpovědnost za svůj vlastní život, který zasvěcuji zažehnutí svobody pro všechny bytosti, které jsou dost statečné na to, aby to opravdu chtěly.

O tom, jak se vtančit do vlastních hlubin jsme se zeptali Mac. Rozhovor najdete na inspiracesrdcem.cz

Co získáte účastí na online večeru?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení a jak moc se zapojíte do dění v průběhu večera.
   
 • Téma konfliktu je téma hranic a toho, jak moc si dovolíme být sami s sebou ve všech situacích a tak vyjádřit niterné potřeby vlastního srdce.
 • Večer bude kombinovaný.
  V první části získáte potřebné informace k tématu, druhá část bude věnovaná tanci a dotazům.
   
 • Po skončení online semináře dostanete nahrávku do 5 pracovních dnů, kterou budete mít další týden volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.
"Schopnost Mackenzie citlivě naslouchat prostoru, a poté se obratně přizpůsobit okamžiku umožňuje mnohem větší hloubku zkoumání, než jakou získáte na běžném tanečním workshopu."
Dwight, umělec a vědec
"Mac je syrová, ale něžná. Má velice bystrou intuici a nebojí se řídit se jí. Stojí si za svým, ale je ochotna přizpůsobit svůj přístup tak, aby co nejlépe vyhovoval potřebám skupiny i jednotlivce."
Yasmine, studentka Biologie

Jaké to je tančit sám doma? Zeptali jsme se Mackenzie:

Tančit sama doma pro mne znamená opravdové propojení s vlastními impulzy. Okolo není nikdo jiný, komu bych se mohla věnovat. Žádné otravné pohledy, které sledují mé pohyby. Dech druhých nerozptyluje mé vědomí. Nikdo se mnou nenavazuje často nechtěný kontakt.
V mém "osamělém" tanci mohu slyšet svůj vnitřní hlas. Ten který mluví impulzivně.
Často v sobě, díky této samotě, dokážu rozpoznat ta místa, která touží po spojení s vědomím. Ta místa, která se touží ukázat v plném světle.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na shlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.