Utrpení má svůj význam

Hledáte, čtete knihy, studujete, praktikujete, ale máte pocit, že pořád vlastně tak trochu tápete? Toužíte po osvobození?
Po nalezení Boha či splynutí s jednotou?

I Mark Matousek byl dlouhá léta na podobné cestě. Nakonec dospěl k jednomu klíčovému uvědomění. A ne, nebylo to ani osvícení, ani nalezení Boha. Došel k pochopení, že utrpení má svůj význam. Že ve skutečnosti jsou veškeré výzvy, kterými v životě procházíme, nutné k tomu, abychom se probudili z příběhu svého života. Dokud se totiž nesetkáme s nějakou životní krizí, která nás vykolejí ze zaběhnutého řádu, žijeme v přesvědčení, že je tento příběh skutečný. Že jsme uvězněni v té malé osobnosti uvnitř sebe, která musí být svému příběhu věrná, aby přežila.

Tuto iluzi potřebujeme rozkrýt, abychom přestali žít v nevědomosti a život konečně začal dávat smysl. Zjistěte, jak si správně klást otázky, abyste postupně začali odlupovat vrstvy mýtů a fikcí, které vás oddálily od vašeho autentického já.

Žijeme, když se přestaneme dívat dozadu
a začneme se pohybovat vpřed.

Naše kreativita ve skutečnosti pochází z obrovské zranitelnosti, kterou nelze kontrolovat. Můžeme se do ní položit ve chvíli, kdy opustíme naši starou představu o blahobytu a začneme objevovat zcela nové skutečné já, které se ukrývá právě v naší zranitelnosti a zlomenosti.

Když si dokážeme udržet to, čemu buddhisté říkají mysl začátečníka, a naučíme se balancovat na okraji nevědomosti o tom, co přinese zítřek, úplně to změní kvalitu našeho života. Protože každý okamžik, který k nám přichází, vnímáme s čerstvou myslí. Nejsme v pasti starého příběhu, kterému bychom věřili. A nejsme oklamáni myšlenkou, že můžeme ovládat budoucnost.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Mark Matousek (USA)

Mark Matousek má 30 let zkušeností jako autor, učitel, přednášející a především také jako ten, kdo přežil svou vlastní transformační práci. Mark pomáhá lidem objevovat jejich autenticitu skrze nalezení jejich pravdivého osobního příběhu.

Narodil se v roce 1957 v Los Angeles. Studoval drama a literaturu na kalifornských univerzitách v Berkeley a Los Angeles. Pracoval jako reportér a editor pro Reuters, Newsweek Magazine a pro časopis Interview patřícímu Andymu Warholovi. Poté strávil několik let jako novinář a spisovatel na volné noze, kdy přispíval pravidelně například do Harper’s Bazaar, Tricycle, Yoga Journal, The Chicago Tribune nebo O: The Oprah Magazine a Psychology Today.

Mark pracoval se Sogjalem Rinpočem na Tibetské knize o životě a smrti a podílel se na Ram Dassově knize Still Here. Sám napsal několik vlastních knih: Sex, Death, Enlightenment, The Boy He Left Behind, When You’re Falling, Dive a Writing to Awaken.

Markova rodina pochází z Čech a cítí k nám silné pouto.

Rozhovor v našem magazínu
Přečtěte si, proč se bez toho, aniž bychom vyčnívali a byli originální, nikdy nedozvíme, kdo jsme. 

Napsali jste:

Zažít práci s Markem je obrovským darem.
Stacey
Neuvěřitelně vzácný a hluboký přístup. Změnilo mi to život.
Marie
Pozoruhodný muž a skvělý učitel!
Philippa

Co získáte účastí na online večeru?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení a jak moc se zapojíte do dění v průběhu večera.
   
 • Může se vám podařit pustit trochu kontroly a přinést tím více kreativity do vlastního života.
 • Večer bude kombinovaný. V první části získáte potřebné informace k tématu, druhá část bude věnovaná cvičením a dotazům.
   
 • Po skončení online semináře dostanete nahrávku do 5 pracovních dnů, kterou budete mít další týden volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Sebevyjádření

Přijetí sama sebe

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na zhlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.