Vneste radost do vašich vztahů, odvahu do vašich rozhodnutí a autenticitu do vaší komunikace.

Chcete zjistit, co se stane, když se budete vyjadřovat svobodně, sami za sebe?  Jaké to je dovolit si dělat chyby a reagovat na situaci tady a teď, spontánně, s plným využitím a rozvíjením vlastního potenciálu? Co kdyby byly reakce okolí na vaše nabídky a nápady plné zájmu a naslouchání? Jaké to je slyšet a říkat Ano, a … místo Ano, ale ... ? 

Prostřednictvím široké škály původně divadelních improvizačních cvičení, které jsou plné humoru, radosti ze hry a spontaneity,  uvolníte nejen své tělo, ale i kreativitu.  Pustíte strach z toho, co bude dál a získáte větší jistotu v kontaktu s druhými, protože všechna cvičení jsou postavena na bázi autenticity a respektu zároveň.


Zkušenosti účastníků

Martin Vasquez je úžasný lektor, který s lehkostí propojuje praxi s teorií! Líbí se mi jeho velké zkušenosti s vedením lidí, profesionalita a osobní zralost, jakou do kurzu vkládá. Nejvíce bych vyzdvihla jeho lidský přístup, se zaměřením na individualitu účastníků. Spoustu naučených technik a principů jsem si odnesla do soukromého i pracovního života a používám je úspěšně dodnes. Za to mu děkuji!
Naďa
Martin mi jako lektor učaroval lehkostí, kterou nás provedl všemi cvičeními. Najednou nic není problém a chyba je nejlepší věc co se může stát. Skvěle jsem se pod jeho vedením bavil a těším se na příště.
Filip
Martinovy semináře jsou nejenom vysoce přínosné, ale také velmi zábavné. Snoubí se v něm originalita a profesionalita, které stojí na 20 letech jeho zkušeností v roli moderátora, řečníka, lektora, herce, improvizátora pro různorodé typy publika a účastníků. To dělá z jeho seminářů či vystoupení naprosto nevšední zážitek, který vás vždycky posune o kousek dál. Martin patří v tom co dělá v České republice ke špičce a rozhodně stojí za to s ním něco zažít.
Petr

Martin Vasquez


"Problém autocenzury je ten, že dřív než myšlenku vyslovíme, sami si jí zakážeme. A potom k nám další myšlenky už ani nepřijdou, protože je vnímáme jako potenciálně nebezpečné.",
říká v rozhovoru pro náš magazín.

Jmenuji se Martin, původně Plešek, při svatbě jsem přijal příjmení mojí ženy, Vasquez.

Vystudoval jsem Divadelní fakultu v Praze, a také v Brně v rámci doktorského studia. Už na škole mě začala zajímat improvizace, díky které jsem později procestoval svět. Hrál jsem improvizační divadlo v mnoha městech Evropy a taky tam vedl semináře. Ale to nejdůležitější nacházím vždy znovu a znovu v sobě: tvůrčího ducha, radost ze hry a spolupráci s dalšími lidmi. Improvizace je totiž fantastická věc. Nic si nepřipravujete, jen reagujete na to, co se děje tady a teď, a rozvíjíte nápady netušeným směrem. Možnosti jsou nekonečné, a právě to mě na tom baví nejvíc.

Založil jsem Českou improvizační ligu, 
IMPRO INSTITUT (centrum výzkumu a rozvoje improvizace) a improvizační divadlo 
JUST! IMPRO, se kterým pravidelně vystupuji ve Švandově divadle v Praze, kam vás srdečně zvu.

Vydal jsem i dvě knihy: „Buďte mistry improvizace“ a „Trénink mistrů improvizace“.

Co doopravdy umím je vytvořit uvolněnou, tvůrčí a velmi lidskou atmosféru, ve které si zkoušíte hranice své hravosti a lidskosti. Práce s lidmi mě obrovsky baví a naplňuje, a to se odráží i v číslech: však od roku 1998 prošlo mými workshopy již přes 14 500 účastníků. A obrovsky mě těší, že se mnoho z nich stále rádo vrací.

Pokud vás zajímá, jak nás hra může uzdravit, rozvíjet a přivézt do kontaktu s ostatními lidmi, pak jste na správné stopě. Jsme totiž „Homo ludens“, čili člověk hravý. Pokud berete vše, co se vám přihodí, jako hru, nebojíte se ničeho, co přijde. Dokážete reagovat na změny, přetvářet okolní svět a radovat se z přítomného okamžiku. A o tom je i improvizace zvaná život.  

S Martinem jsme léta kamarádi a před časem jsme se rozhodli vytvořit workshop, ve kterém chceme spojit to nejlepší z improvizace a psychologie. Baví nás, když si lidé hrají, spolupracují a díky otevření se větší autenticitě mezi nimi vzniká blízkost a probouzí se živost. V Maitrei se se mnou můžete setkat i jako s lektorem workshopů Radikální upřímnosti. Dále se profesionálně věnuji individuální a párové psychoterapii.

Sebastian James

Termíny seminářů Martina Vasqueze

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektora:

776 106 610
czech.vasquez@gmail.com

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.