Uvolni svou obrovskou vnitřní sílu.
Dovol si být nespoutaná!

Temné bohyně, bojovné a děsivé ženy jsou nositelkami života i smrti. Cení si své svobody, obratnosti a umění být nepředvídatelné a neuchopitelné. Jejich energie je bohužel v dnešních dnech potlačovaná a proto ji potřebujeme v sobě znovu probudit.
Co se můžete od porážek a vítězství temných bohyň naučit? O co přicházíte, když v sobě potlačujete jejich energii? Vydejte se na dobrodružnou cestu prostřednictvím hlubinné imaginace a získejte cenná ponaučení a naberte sílu, po které ve svém životě toužíte. 

Mary Diggin

Mary Diggin Ph.D je expertkou na mytologie, certifikovanou trenérkou Mezinárodního institutu pro výzkum imaginace a průvodkyní Hlubinné imaginace.

Pochází z Irska, žije se svým manželem Stevem Galegosem v blízkosti Rio Grande, v Novém Mexiku. Společně poskytují semináře a individuální sezení pomocí Hlubinné imaginace.

Mary mimo jiné absolvovala také výcvik u apačského léčitele Felipa Ortegy, u kterého se naučila vést indiánské obřadní sauny (sweatlodge) a poznala další léčivé postupy původní indiánské tradice.

Zkušenosti účastníků

"Práce s Mary je vždy velmi zábavná a silná. Miluju její nadšení, její vhled a její vášeň. Dokáže ve mne otevřít bránu ke své vlastní vášni a vhledu a učí mne důvěřovat mé cestě."
Kate
"Miluji tento přístup. Mary je tak pečující, ale silná. Díky, díky."
Mao
"Fascinuje mne, jakým způsobem Mary používá mýty a imaginaci. Dokáži se nyní dostat ke své vlastní moudrosti uvnitř mne samotné. Co víc si mohu přát?"
Nancy

Termíny seminářů

500 Kč

600 Kč při platbě po 25.3.

700 Kč při platbě po 17.5.

Přihlásit se

TEMNÁ LILITH – Nespoutané a divé stránky ženy

24.5.2019

18-21 hod.

Stejně jako Lilith, ženy, které nedodržují sociální normy, mohou být i dnes démonizovány a izolovány. Prostřednictvím vyprávění a práce s hlubinnou představivostí budeme zkoumat příběhy o Lilith a objevovat jejich léčivou sílu pro dnešní ženy.

Temné bohyně, bojovné a děsivé ženy jsou nositelkami života i smrti. Cení si své svobody, obratnosti a umění být nepředvídatelné a neuchopitelné. Jejich energie je bohužel v dnešních dnech potlačovaná a proto ji potřebujeme v sobě znovu probudit.

Podle židovské i křesťanské mytologie byla Lilith manželkou Adama, biblického prvního muže. V židovských příbězích byla stvořena ve stejnou dobu jako Adam a věřila, že je mu rovna. Silná a nezávislá, uprchla z Edenské zahrady, protože se odmítla podrobit Adamovi, který trval na tom, aby ležela pod ním, když se milují. Lilith byla považována za domýšlivou, nemateřskou a přespříliš vášnivou svůdnici, jíž vládne divoký, ničivý a sexuální démon.

Seminář bude tlumočen.

4 300 Kč

4 900 Kč při platbě po 25.2.

5 500 Kč při platbě po 17.5.

Přihlásit se

Temné bohyně – Příběhy a mýty divých žen

Pá – Ne

24. – 26.5.2019

Pá: 18-21, so: 10-18, ne: 10-17 hod. (s přestávkami)

Temné bohyně, bojovné a děsivé ženy jsou nositelkami života i smrti. Cení si své svobody, obratnosti a umění být nepředvídatelné a neuchopitelné. Jejich energie je bohužel v dnešních dnech potlačovaná a proto ji potřebujeme v sobě znovu probudit.

Starověké kultury vyprávěly příběhy o mocných bohyních. Tyto ženské postavy nebyly líčeny jako laskavé a jemné dívky, pečující matky či bezstarostné panny.  Naopak, nesly v sobě temnou energii a nebezpečné síly působící v obřadech plodnosti, umírání, války a pomsty. Tyto ženy nebyly proti světlu, ani nebyly zlé, ale jejich rolí bylo projevovat holou a syrovou pravdu a vynášet na povrch, co by jinak zůstalo skryto a potlačeno.

Bohyně často a rády mění své chování, tvar a záměry, tak, aby nakonec dosáhly svého. Cení si své svobody, obratnosti a umění být pro ostatní nepředvídatelné, temné a děsivé.

Temné bohyně přináší do situací jasnost. Například Hekaté, patronka křižovatek, která svým srpem odsekne vše, co již neslouží. A která nám pomáhá zvolit správnou cestu, když se ocitáme na významných životních křižovatkách.

Temné bohyně dávají ženám také svobodu přijmout a projevit svou divokost a sexualitu podobně jako Lilith. Mohou přinést smrt a zkázu jako bohyně Kálí nebo vládnout podsvětí jako Ereškigal, která nás učí, abychom se zbavili lpění, prohlédli iluze a uznali nestálost života.

Dnešní západní kultura si cení více hrdiny a jeho hrdinských činů více než toho, co dělají bohyně. Zvláště ty bohyně, které se zdají být temné.

V tolika oblastech je prioritou hrdina válečník, zabiják bohyně. Ve firemních a vládních místnostech, ve školách i na ulici vidíme obrazy hrdinů, kteří jsou vzorem toho, kdo porazil svého nepřítele. Zlé ženy a bohyně jsou z veřejných prostor vyhoštěny. Výsledkem je umlčení bohyně a potlačení její energie.

Seminář Temné bohyně je 2,5 denním procesem, který posílí vaši energii. Vstoupíte do několika mýtů a zjistíte, jak vás mohou i dnes hluboce inspirovat. Co se můžete od porážek a vítězství temných bohyň naučit? O co přicházíte, když v sobě potlačujete jejich energii? Vydejte se na dobrodružnou cestu prostřednictvím hlubinné imaginace a získejte cenná ponaučení a naberte sílu, po které ve svém životě toužíte.

Seminář bude tlumočen.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6
Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vžždy se hodí zápisník a tužžka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využžijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možžno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držžena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možžné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražžským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možžné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložžení.