Uvolni a přijmi svou vnitřní sílu.
Dovol si být nespoutaná!

Temné bohyně, bojovné a děsivé ženy jsou nositelkami života i smrti. Cení si své svobody, obratnosti a umění být nepředvídatelné a neuchopitelné. Jejich energie je bohužel v dnešních dnech potlačovaná a proto ji potřebujeme v sobě znovu probudit.
Co se můžete od porážek a vítězství temných bohyň naučit? O co přicházíte, když v sobě potlačujete jejich energii? Vydejte se na dobrodružnou cestu prostřednictvím hlubinné imaginace a získejte cenná ponaučení a naberte sílu, po které ve svém životě toužíte. 

Mary Diggin

Mary Diggin Ph.D je expertkou na mytologie, certifikovanou trenérkou Mezinárodního institutu pro výzkum imaginace a průvodkyní Hlubinné imaginace.

Pochází z Irska, žije se svým manželem Stevem Galegosem v blízkosti Rio Grande, v Novém Mexiku. Společně poskytují semináře a individuální sezení pomocí Hlubinné imaginace.

Mary mimo jiné absolvovala také výcvik u apačského léčitele Felipa Ortegy, u kterého se naučila vést indiánské obřadní sauny (sweatlodge) a poznala další léčivé postupy původní indiánské tradice.

Zkušenosti účastníků

"Práce s Mary je vždy velmi zábavná a silná. Miluju její nadšení, její vhled a její vášeň. Dokáže ve mne otevřít bránu ke své vlastní vášni a vhledu a učí mne důvěřovat mé cestě."
Kate
"Miluji tento přístup. Mary je tak pečující, ale silná. Díky, díky."
Mao
"Fascinuje mne, jakým způsobem Mary používá mýty a imaginaci. Dokáži se nyní dostat ke své vlastní moudrosti uvnitř mne samotné. Co víc si mohu přát?"
Nancy

Termíny seminářů

5 500 Kč

Přihlásit se

Temné bohyně – Příběhy a mýty divých žen

Pá – Ne

24. – 26.5.2019

Pá: 18-21, so: 10-18, ne: 10-17 hod. (s přestávkami)

Temné bohyně, bojovné a děsivé ženy jsou nositelkami života i smrti. Cení si své svobody, obratnosti a umění být nepředvídatelné a neuchopitelné. Jejich energie je bohužel v dnešních dnech potlačovaná a proto ji potřebujeme v sobě znovu probudit.

Starověké kultury vyprávěly příběhy o mocných bohyních. Tyto ženské postavy nebyly líčeny jako laskavé a jemné dívky, pečující matky či bezstarostné panny.  Naopak, nesly v sobě temnou energii a nebezpečné síly působící v obřadech plodnosti, umírání, války a pomsty. Tyto ženy nebyly proti světlu, ani nebyly zlé, ale jejich rolí bylo projevovat holou a syrovou pravdu a vynášet na povrch, co by jinak zůstalo skryto a potlačeno.

Bohyně často a rády mění své chování, tvar a záměry, tak, aby nakonec dosáhly svého. Cení si své svobody, obratnosti a umění být pro ostatní nepředvídatelné, temné a děsivé.

Temné bohyně přináší do situací jasnost. Například Hekaté, patronka křižovatek, která svým srpem odsekne vše, co již neslouží. A která nám pomáhá zvolit správnou cestu, když se ocitáme na významných životních křižovatkách.

Temné bohyně dávají ženám také svobodu přijmout a projevit svou divokost a sexualitu podobně jako Lilith. Mohou přinést smrt a zkázu jako bohyně Kálí nebo vládnout podsvětí jako Ereškigal, která nás učí, abychom se zbavili lpění, prohlédli iluze a uznali nestálost života.

Dnešní západní kultura si cení více hrdiny a jeho hrdinských činů více než toho, co dělají bohyně. Zvláště ty bohyně, které se zdají být temné.

V tolika oblastech je prioritou hrdina válečník, zabiják bohyně. Ve firemních a vládních místnostech, ve školách i na ulici vidíme obrazy hrdinů, kteří jsou vzorem toho, kdo porazil svého nepřítele. Zlé ženy a bohyně jsou z veřejných prostor vyhoštěny. Výsledkem je umlčení bohyně a potlačení její energie.

Seminář Temné bohyně je 2,5 denním procesem, který posílí vaši energii. Vstoupíte do několika mýtů a zjistíte, jak vás mohou i dnes hluboce inspirovat. Co se můžete od porážek a vítězství temných bohyň naučit? O co přicházíte, když v sobě potlačujete jejich energii? Vydejte se na dobrodružnou cestu prostřednictvím hlubinné imaginace a získejte cenná ponaučení a naberte sílu, po které ve svém životě toužíte.

Seminář bude tlumočen.

700 Kč

Přihlásit se

TEMNÁ LILITH – Nespoutané a divé stránky ženy

24.5.2019

18-21 hod.

Stejně jako Lilith, ženy, které nedodržují sociální normy, mohou být i dnes démonizovány a izolovány. Prostřednictvím vyprávění a práce s hlubinnou představivostí budeme zkoumat příběhy o Lilith a objevovat jejich léčivou sílu pro dnešní ženy.

Temné bohyně, bojovné a děsivé ženy jsou nositelkami života i smrti. Cení si své svobody, obratnosti a umění být nepředvídatelné a neuchopitelné. Jejich energie je bohužel v dnešních dnech potlačovaná a proto ji potřebujeme v sobě znovu probudit.

Podle židovské i křesťanské mytologie byla Lilith manželkou Adama, biblického prvního muže. V židovských příbězích byla stvořena ve stejnou dobu jako Adam a věřila, že je mu rovna. Silná a nezávislá, uprchla z Edenské zahrady, protože se odmítla podrobit Adamovi, který trval na tom, aby ležela pod ním, když se milují. Lilith byla považována za domýšlivou, nemateřskou a přespříliš vášnivou svůdnici, jíž vládne divoký, ničivý a sexuální démon.

Seminář bude tlumočen.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6
Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vžždy se hodí zápisník a tužžka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využžijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možžno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držžena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možžné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražžským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možžné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložžení.