"Jde mi o to, aby se na svět rodili spokojení lidé...
... z bříška se narodí radostné miminko a z ženy se zrodí sebeVědomá a žádným traumatem nezatížená maminka"

Kurz HypnoPorod® je příprava na vědomý porod, ve kterém se maminka naučí uvolnit své tělo, zatímco její mysl je stále bdělá a maximálně soustředěná na to, co je pro ni v dané chvíli  nejdůležitější.

Slovíčko "Hypno" ve slově HypnoPorod® by mohlo v naší mysli vyvolat asociaci se stavem bezvědomí, ztráty kontroly nad vlastním tělem a myslí nebo dokonce odevzdanosti a poddajnosti jiné osobě. Tyto mýty jsou však zcela zcestné.


Zkušenosti účastníků

Chtěla bych Vám ještě jednou za všechno poděkovat, Míšo. Celkově byla pro mě důležitá inspirace a praxe, kterou jsme s Vámi prožili. Bez zkušenosti ze setkání s Vámi bych asi neměla takovou jistotu, v myšlení a počínání. Tak bych chtěla doplnit, že opravdu důležitý pro můj osobní rozvoj byl HypnoPorodní kurz s Vámi, knížka sama o sobě by nestačila.
Šárka
Míšo, maminky připravujete skvěle. Děláte z holek sebevědomé ženy s nimiž je radost spolupracovat. Je pro mne ctí a nesmírnou radostí, naplněním být takovým po boku.
porodní asistentka Petra
Podle mě porod proběhl úplně super! ... Já jsem přesně věděl, co mám dělat - v tom mi ten kurz určitě prospěl - stál jsem za svým a odháněl lékaře. Zeptal jsem se, jestli je dítě v pořádku, jestli můžeme ještě 15min. počkat ... A bylo to naprosto bez jakýchkoli zásahů. Ten doktor vyloženě odešel s prázdnou. Z mýho pohledu to bylo úžasný.
Václav

O metodě HypnoPorod®

Reportáž pro seriál Dělníci života

Rozhovor pro DVTV 

Michaela Klementová

Jediná certifikovaná lektorka metody HypnoPorod® v ČR.

Teprve po narození našeho synka jsem si dovolila ponořit se hlouběji do problematiky, která mě vždy lákala ze všeho nejvíc. Začala jsem se aktivně zajímat o vývoj malých dětí, jejich výchovu a vzdělávání. Kromě mezinárodních kurzů a stáží jsem absolvovala i diplomový kurz pro Montessori učitele. S manželem jsme tak mohli učinit informované rozhodnutí, jak chceme vychovávat a vést naše děti a tím ovlivnit jejich budoucí životy, protože jak je všeobecně známo, to nejpodstatnější v životě každého lidského jedince se odehraje do prvních tří let jeho života.

​Na své cestě jsem se postupem času začala zaobírat samotným porodem. Mé dosavadní smýšlení nejradikálněji ovlivnily studie a literatura světoznámého porodníka Michella Odenta. Kniha Marie Mongan HypnoBirthing a metody praktikované na kurzu HypnoPorodu,

který jsem absolvovala v zahraničí v roce 2014, mě ještě více utvrdily v přesvědčení, že to nejdůležitější nezačíná narozením děťátka, nýbrž jeho početím, respektive již přípravou na početí.

Osudovým pro mě bylo osobní setkání s Michellem Odentem, u kterého jsem později absolvovala kurz pro duly, jež mi umožnil  nakouknout pod pokličku lidského bytí. Uvědomila jsem si, jak život každého z nás je zásadně ovlivněn naším vlastním porodem.

A nejen to - každý porod, takový, jaký jsme si prožili každý z nás - ovlivňuje nejen nás samotné, ale i naše děti, náš národ, náš svět.

V Rakousku, při nádherném hypnoporodu své dcerky jsem zažila to, o čem jsem do té doby pouze četla. Pocítila jsem zázrak stvoření pramenící z čiré lásky. Byl to nejintenzivnější a nejhlubší zážitek v mém životě.

Termíny seminářů Michaely Klementové

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektora:

603 502 708
hypnoporod.cz@gmail.com

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.