"Porod ... jedinečná, neopakovatelná a zároveň naprosto zásadní zkušenost v životě každého z nás." 

Kurz HypnoPorod® je příprava na vědomý porod, ve kterém se maminka naučí uvolnit své tělo, zatímco její mysl je stále bdělá a maximálně soustředěná na to, co je pro ni v dané chvíli  nejdůležitější.

Slovíčko "Hypno" ve slově HypnoPorod® by mohlo v naší mysli vyvolat asociaci se stavem bezvědomí, ztráty kontroly nad vlastním tělem a myslí, nebo dokonce odevzdanosti a poddajnosti jiné osobě. Tyto mýty jsou však zcela zcestné.
HypnoPorod® učí těhotné ženy, jak opět naslouchat svému tělu a nechat se vést jeho moudrostí. Maminky se učí porozumět svým porodním instinktům, zatímco tatínkové si osvojují novou roli podpory a advokáta jak pro svoji partnerku, tak pro jejich rodící se dítě.

Spojte se s Vaší přirozenou schopností porodit ... beze strachu.


Zkušenosti účastníků

Narození naší holčičky Lotky proběhlo přesně podle našich představ a v naprostém klidu a míru. Žádný stres, nátlak, žádné zásahy do přirozeného běhu porodu. Vám za to, Míšo, patří velký dík, byla jste vlastně také součástí a to prostřednictvím relaxací, které mi pomohly překlenout čas, než bylo tělo připravené na samotný porod miminka. Díky za to, že jste nás navedla na správnou cestu a uklidnila i v této neklidné době :-)
Edita
Míšo, maminky připravujete skvěle. Děláte z holek sebevědomé ženy s nimiž je radost spolupracovat. Je pro mne ctí, nesmírnou radostí a naplněním být takovým po boku.
porodní asistentka Petra
Podle mě porod proběhl úplně super! ... Já jsem přesně věděl, co mám dělat - v tom mi ten kurz určitě prospěl - stál jsem za svým a odháněl lékaře. Zeptal jsem se, jestli je dítě v pořádku, jestli můžeme ještě 15min. počkat ... A bylo to naprosto bez jakýchkoli zásahů. Z mýho pohledu to bylo úžasný.
Václav

O metodě HypnoPorod®

Originální metoda HypnoPorod® podle Marie Mongan je celosvětově nejdéle vyučovanou předporodní přípravou, která k dosažení pozitivních výsledků využívá hypnoterapii, a je světovým průkopníkem a lídrem v této oblasti. Vychází z vědecky podložené teorie anglického lékaře a porodníka
Grantly Dick-Reada (1890 - 1959), jenž vysvětluje, že strach je příčinou napětí v těle, a především v děloze, a toto napětí zpomaluje přirozený proces porodu, prodlužuje jeho průběh a způsobuje bolest. 

Pokud nastávající maminka přistupuje k porodu vědomě, je předem informována a mentálně připravena, není zastrašena ani sklíčená obavami, potom její porod může být radostnou a neuvěřitelně obohacující událostí jejího života.

Reportáž pro seriál Dělníci života

Rozhovor pro DVTV 

Míša Klementová

Míša Klementová se věnuje HypnoPorodu od roku 2014, tuto metodu přinesla do České republiky a stala se tak první certifikovanou lektorkou HypnoPorodu v ČR.

Jako dula studovala u Michela Odenta v Londýně (UK) a je certifikovanou dulou pod mezinárodní organizací DONNA International (USA). Na začátku roku 2019 byla jmenována HypnoBirthing® Chapter Leader pro střední Evropu.

O porodu, který je plný potěšení a rozkoše, se Míša učila u autorky dokumentu Orgasmický porod - Debry Pascali de Bonaro. Staletími prověřené těhotenské masáže kmenu Maorů si osvojila přímo z rukou velkého učitele Te Kaha. Tradiční porodní péči nasávala u vážené mexické porodní babičky Mamity Angeliny  

Protože si je vědoma toho, že to nejpodstatnější se v životě každého lidského jedince odehraje do prvních tří let jeho života, absolvovala i diplomový kurz pro Montessori učitele.  

Spolu s manželem tak mohli učinit informované rozhodnutí o tom, jak budou své dvě děti vychovávat a vést a tím ovlivňovat jejich budoucí životy.

"Teprve po narození našeho synka, jehož porod byl velmi komplikovaný, jsem si dovolila ponořit se hlouběji do problematiky, která mě vždy lákala ze všeho nejvíc. 

Osobní setkání s Michelem Odentem pro mě bylo v tomto směru osudovým, neb mi umožnilo nakouknout pod pokličku lidského bytí a uvědomit si, jak moc je život každého z nás ovlivněn naším vlastním porodem. 
A nejen to - každý porod (tak, jak  si ho každý z nás prožil) ovlivňuje nejen nás samotné, ale i naše děti, náš národ, náš svět.

V Rakousku, při nádherném hypnoporodu své dcerky jsem pak zažila to, o čem jsem do té doby pouze četla. Pocítila jsem zázrak stvoření pramenící z čiré lásky. Byl to nejintenzivnější a nejhlubší zážitek v mém životě."

Termíny seminářů Michaely Klementové
 

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektorku:

603 502 708
hypnoporod.cz@gmail.com

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.