Získej větší kontakt se svým tělem a jeho zanedbávanými částmi.
Obnov svou sílu a vylaď své emoční cítění. 

Na tomto unikátním kurzu se na hluboké úrovni naučíte naslouchat a respektovat své tělo. Skrze kontakt s vnitřními orgány jej vnímat, a tak nalézt spontánnost a potěšení ve chvílích pohybu i klidu. Zjistíte, že si umíte poskytnout hřejivou náruč, že v sobě máte více, než je na první pohled zřejmé.

Kurz nenabízí návrat do období prenatálu, ale přítomný a vědomý prožitek momentu, kdy ve vašem životě došlo k největšímu vývoji. Budete v sobě budovat důvěru ve vlastní regenerační sílu a porozumění, jak vaše tělo funguje.

V jednotlivých setkáních si projdete slovem a prožitkem částmi těla tak, jak během 9 měsíců vznikaly.

Intuitivní pohyb a fluidní pohyb je něco, co má obrovský regenerační potenciál pro naše tělo i duši. Tímto pohybem se uvolňují jednotlivé tkáně do hloubky, vibrací hlasu se dostaneme do míst, kam se těžko dostáváme pohybem. Pulsace našich orgánů ovlivňují to, jak se cítíme, jaký máme v životě postoj a emoční cítění.


Zkušenosti účastníků

Je těžké uchopit do slov pocity bezpečí, láskyplné vedení a hluboké prožitky v Míšiných kurzech. Stále mě nepřestává udivovat moudrost těla a jemnost technik, které jsou zázračně léčivé.
Katka
Míšo, jsi pro mě velmi citlivá a jemná žena, která s lehkostí předává úžasné možnosti, jak nejen své tělo nacítit, ale hlavně tímto cvičením lze projít obrovskou vnitřní změnou - přiblížením se k sobě a pochopení života. Děkuji Ti ze srdce.
Pavla
O lidském těle toho moc nevím, nevím, jak co přesně funguje. Díky Míše ale už vím – cítím, jak funguje to moje. Napětí z těla mizí a já jsem zase svobodná a uvolněná. Už mě nebolí v kříži, necítím křečové žíly i čelisti jsou bez napětí.
Martina

Za posledních skoro 20 let jsem si prošla všemi možnými cestami osobního sebe rozvoje a léčení. V posledních letech jsem už zakotvila ve Vodách těla - a to zejména v objevování našeho, vlastně nekonečného, potenciálu "tekutinového těla".

Ve své práci tak zkoumám mnoho možnosti, které nabízí naše Voda - tekutiny v těle a to hlavně v Continuum Movement, který sdílím mimo jiné v kontinuálním cyklu Léčivé doteky vody, který jsem vytvořila. S tím souvisí také má práce s hlubokými bederními svaly - psoatem, kde objevuji možnosti a samo-léčivé schopnosti našeho těla a pomalu předávám dále i skrze zakládání Školy Léčení bederních svalů.  Do tekutin mě zasvětila Liz Koch,  a hlavně Emilie Conrad jako zakladatelka Continuum Movement, která je mi stálou inspirací, neboť tato práce má velmi široké spektrum působnosti: jak říkávala Emilie, voda se dotkla všeho, co příroda stvořila....

Protože jsem poměrně receptivní, při poznávání hlubin ducha a těla cítím potřebu mít jen 1 nebo 2 učitele. Jsem velmi vděčna za příjímání učení neduality, které předává Nukunu skrze svůj terapeutický přístup a také s velkou vděčností a ze srdce mě oslovuje a provází do hloubi tantrická stezka, kterou ve své lehkosti a jednoduchosti zprostředkovává Daniel Odier v tradici kašmírského šivaismu. Oba mě inspirují svým jednoduchým, přímým přístupem.

V denním životě ráda různě tvořím, hlavně všechno takové to "domácí",  jsem ráda v přírodě a hlavně jsem šťastnou mámou a průvodkyní svým dvěma úžasným dětem – a ony mě učí nejvíce.

Michaela Olivie Cusanová

Přečtěte si, jak osud přivedl Míšu k tomu, aby předávala informace o nejhlubším svale v těle – o velkém svalu bederním (musculus psoas major). A věřte, že důvody mohou mnohé překvapit.

Rozhovor v našem magazínu

Termíny seminářů

CYKLUS

3 900 Kč

Přihlásit se

TĚLO A EMOCE – 9dílný kurz pro zlepšení vnímavosti a regeneraci těla

St – St

24.10. – 19.12.2018

9 x 10 - 12 hod.

Na tomto kurzu se na hluboké úrovni naučíme naslouchat a respektovat své tělo. Skrze kontakt s vnitřními orgány jej vnímat, a tak nalézt spontánnost a potěšení ve chvílích pohybu i klidu. Zjistíme, že si umíme poskytnout hřejivou náruč, že v sobě máme více, než je na první pohled zřejmé.

Naše tělo je z největší části tvořeno vodou a je to voda, která je urychlovačem našeho růstu a zrání. Voda je podle pentagramu živlem emocí. Obklopeni vodou se přiblížíte vnímání svého těla, jeho nejhlubších orgánů a struktur. Na kurzu se naučíte poslouchat Váš dech, jakožto iniciátora tělesného pohybu. Ponoříte se díky tomu lépe a svobodněji do struktur, které představují vaše „Self“ (Já).

Kurz nenabízí návrat do období prenatálu, ale přítomný a vědomý prožitek momentu, kdy v našem životě došlo k největšímu vývoji. Budeme v sobě budovat důvěru ve vlastní regenerační sílu, porozumění, jak naše tělo funguje. V jednotlivých setkáních si projdete slovem a prožitkem části těla tak, jak během 9 měsíců vznikaly – naše srdce, páteř, bederní svaly, bránice, končetiny, břicho a orgány… Cvičení jsou velmi jemná, budeme poznávat sílu tekutin v našem těle (tekutinové tělo) a mimo jiné si prožijeme:

Vztahy mezi tělem a emocemi skrze nacítění, uvolňování a pulsaci - Primitivní trubice a vnitřní rytmus - Proces „zahnizďování“ - Tekutinové tělo tady a teď na Zemi - Embryonální pohybové meditace - Ochrana a výživa jako hluboká součást nás samých - Kontakt se Zemí a Prostorem, jež může být vlastně základem mnoha věcí v našem životě…

Intuitivní a fluidní pohyb je něco, co má obrovský regenerační potenciál pro naše tělo i duši. Tímto pohybem se uvolňují jednotlivé tkáně do hloubky, vibrací hlasu se dostaneme do míst, kam se těžko dostáváme pohybem, pulsace našich orgánů ovlivňují to, jak se cítíme, jaký máme v životě postoj a naše emoční cítění.

"Pohyb plodu v děloze, ve kterém se vyvíjejí orgány plic, hrudníku, bránice, mohou být interpretovány jako jakýsi druh dechu, protože to je dechový pohyb. Dech plodu v děloze ještě není klasický dech vzduchu fyziologickou cestou, ale reprezentuje primární dýchání morfologickou cestou (cestou tvarů) ve formě vyjádřit se." - Jaap van der Wal, embryolog

V dnešní době jsme často ztratili kontakt sami se sebou, se svým tělem a mnohdy si nedovolíme prožívat naše emoce. Emoce jsou ale darem, umíme-li s nimi pracovat a máme-li kontakt se svým tělem, které je tvořeno emocemi ať už prožitými nebo zakázanými. Jednoduchými technikami, někdy až skoro "homeopaticky" (voda = emoce), se přiblížíme ke svému bytí, ke svému středu a budeme znovu naslouchat svému vnitřnímu vedení.

Proto je kurz vhodný pro lidi, kteří chtějí: 
-získat větší kontakt s tělem 
-poznat možnosti vlastní regenerace
-potřebují emoční vzpruhu, cítí se vyčerpaní nebo stažení nebo zranění
-chtějí se zastavit v životě a zkusit v bezpečí cítit sebe, jak jen to půjde
-navnímat si své tělo a to, jak funguje
-naučit se minimálnímu pohybu a jeho vnímání, které se dá snadno převést do života
-zakomponovat do svého života hlubokou důvěru ve své tělo

Tento kurz není náhradou terapie, ale cílem je, abychom navázali kontakt a komunikaci s vlastním učitelem, kterým naše tělo může být.

Co s sebou: pohodlné oblečení, které se dá vrstvit (v případě tepla či chladu). Láhev s vodou.

Kurz je velmi jemný, ale cvičení jdou do hloubky, pokud bude možné, nechte si program ve středu otevřený – nemusíte se bát akčních procesů, spíše zpomalování a zvnitřnění.

9 dopoledních setkání, 1krát týdně - 2 hodiny:  24.10., 31.10., 7.11., 14.11., 21.11., 28.11., 5.12., 12.12., 19.12. 2018

Pouze ochutnávková lekce

200 Kč

při platbě od 10.12.: 250 Kč

při platbě od 2.1.: 300 Kč

Přihlásit se

HLUBINY TĚLA – Ukázková lekce I

St

9.1.2019

10-12 hod.

Říká se, že zvuk je medicínou budoucnosti, ale zvuk prozkoumávaly tradice mnohem starší a my se dnes spirálovitě už spíše jen vracíme k tomu, co bylo dříve naprosto přirozené.

Budeme objevovat, zkoumat, hrát si s pulsací, spirálami a vlnami v těle - vnitřními Vodami a silou tekutinového těla, se zvukem a dechem - prozkoumáme vibrace zvuků v těle a objevíme také zvláštní kouzlo pra-zvuků z hlubin.
Je to práce postupná, proces, kdy objevujeme různé vrstvy. A právě práce s tekutinovým tělem nám pomůže uvolnit jednotlivé vrstvy našeho těla, abychom se mohli dotknout našich hlubin, kdy techniky Continuum Movement mají schopnost mnohé rozpouštět a léčit. Mnohdy v úrovních, kam naše mysl nemá přístup či jen těžko můžeme tomu rozumět. Je to somatická práce, kdy nasloucháme vnitřním pohybům a "dovolujeme si" je nechat konat. Tyto pohyby pak mají různé účinky, mění se naše tělo, naše myšlení. Získáváme hlubší přístup k sobě a k potenciálu svého těla. Naše tělo je jako oko, jak se v tradičních učeních hovoří, vnímá a vidí, ven a dovnitř, my budeme oživovat tyto proudy pomocí pohybu, pozornosti, zvuku a dechu.

Ukázková lekce k nadcházejícímu 9ti dílnému kurzu, který je v datech: 23.1.,30.1., 6.2., 20.2., 27.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení, případně vrstvu oblečení navíc, aby Vám nebyla zima při jemných pohybech, láhev vody.

200 Kč

při platbě od 17.12.: 250 Kč

při platbě od 9.1.: 300 Kč

Přihlásit se

HLUBINY TĚLA – Ukázková lekce II

St

16.1.2019

10-12 hod.

Říká se, že zvuk je medicínou budoucnosti, ale zvuk prozkoumávaly tradice mnohem starší a my se dnes spirálovitě už spíše jen vracíme k tomu, co bylo dříve naprosto přirozené.

Budeme objevovat, zkoumat, hrát si s pulsací, spirálami a vlnami v těle - vnitřními Vodami a silou tekutinového těla, se zvukem a dechem - prozkoumáme vibrace zvuků v těle a objevíme také zvláštní kouzlo pra-zvuků z hlubin.
Je to práce postupná, proces, kdy objevujeme různé vrstvy. A právě práce s tekutinovým tělem nám pomůže uvolnit jednotlivé vrstvy našeho těla, abychom se mohli dotknout našich hlubin, kdy techniky Continuum Movement mají schopnost mnohé rozpouštět a léčit. Mnohdy v úrovních, kam naše mysl nemá přístup či jen těžko můžeme tomu rozumět. Je to somatická práce, kdy nasloucháme vnitřním pohybům a "dovolujeme si" je nechat konat. Tyto pohyby pak mají různé účinky, mění se naše tělo, naše myšlení. Získáváme hlubší přístup k sobě a k potenciálu svého těla. Naše tělo je jako oko, jak se v tradičních učeních hovoří, vnímá a vidí, ven a dovnitř, my budeme oživovat tyto proudy pomocí pohybu, pozornosti, zvuku a dechu.

Ukázková lekce k nadcházejícímu 9ti dílnému kurzu, který je v datech: 23.1.,30.1., 6.2., 20.2., 27.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení, případně vrstvu oblečení navíc, aby Vám nebyla zima při jemných pohybech, láhev vody.

CYKLUS

3 500 Kč

při platbě od 23.11.: 3 900 Kč

při platbě od 16.1.: 4 500 Kč

Přihlásit se

HLUBINY TĚLA – 9-ti dílný kurz pro spojení s léčivou silou Erótu

St – St

23.1. – 27.3.2019

9x 10-12 hod.

V průběhu 9. setkání budeme vstupovat do svých hlubin v jemné organické praxi léčivého pohybu a zvuku.

Budeme objevovat, hrát si s pulsací, spirálami a vlnami v těle - vnitřními Vodami a silou tekutinového těla. Za pomoci dechu a zvuku prozkoumáme vibrace zvuků v těle a objevíme také zvláštní kouzlo pra-zvuků z hlubin.
Postupná praxe s tekutinovým tělem nám pomůže uvolnit jednotlivé části našeho těla, ve vrstvení, abychom se mohli dotknout našich hlubin, kdy techniky Continuum Movement mohou mnohé rozpouštět a léčit, často i na úrovních, kam naše mysl nemá přístup. Je to somatická práce, kdy také nasloucháme hlubokým vnitřním pohybům. Tyto pohyby pak mají různé účinky, mění se naše tělo, naše myšlení. Získáváme hlubší přístup k sobě a k potenciálu svého těla.

Společný čas budeme věnovat léčivé síle našeho vnitřního Erótu, pohybu vnitřních energií a životní síly. Budeme vytvářet harmonii mezi tím, kdy vedu a nechávám se vést, kdy kultivuji sílu, a kdy ona kultivuje mě.

Erós je obrovská tvůrčí síla, která nás alchymisticky povede k tvoření vlastního léku. Erotická kvalita není jen o nacházení potěšení v každém pohybu, ale i umět "dovolit" tyto jemné niterné pohyby také v hlubinách těla, kdy promlouvají i naše emoce. je to hluboký dotek se životem v nás a právě šťavnatá síla Erótova nás léčí a povzbuzuje. Erós neznamená nutně sexuální sílu nebo sex, ale na druhé straně jí být může. V jemných slovních nuancích můžeme pak říci, že sexuální sílu lze čerpat či vyčerpat, erotickou nikoliv.

Podle zakladatelky Continuum Movement Emilie Conrad je to právě hojnost Erótu v nás, která nám zde pomáhá léčit naše zranění na hluboké úrovni.

Návazně budeme v sobě rozvíjet umění tantrického tance Tandava, který vychází z tradice kašmírského šivaismu. Poznávat naše tělo jako Chrám mnoha možností, tělesným prožitkem porozumět rčení "naše tkáň je naše myšlenka", kde vše je možné. Pracujeme se zvukem léčivým, očistným, uvolňujícím - dechem, mikropohybem, pomalostí, receptivitou, otevřeností tak, aby dávná tantrická praxe Tandavy byla přístupná i pro naši mysl stejně, jako poměrně snadno přístupná pro naše tělo - tedy propojovat a spojovat oddělené.

Čeká nás tedy poznávání, mimo jiné:
- jemné síly tekutinového těla, jež se rozvibrovává za pomocí dechu a zvuku, a hravé souznění ve znění mořských silových zvířat
- léčivý Erós a hadí síla v jemnosti, náš vnitřní prostor milující a k pomilování
- zvuky ze světa elementů - ohně, vody, země, vzduchu
- Tandava, pomalý tanec sjednocení vnitřního a vnějšího, postupné objevování vztahu k prostoru vnějšímu

Naše setkání mají společnou linii fluidity, hravosti, lehkosti, pomocníkem nám bude právě Continuum Movement, velmi léčivá, regenerační, posilující praxe pro naše tělo i ducha. Kam nás to přivede? Kde jsou naše kořeny? Jaký je náš příběh? To už je pak velmi individuální a o to více kouzelné.

Učíme se zde přijímat vše, co je přítomné v nás a kolem - budeme se dotýkat nejhlubších tkání a svalů, emocí a orgánů, zvuku z kostí, kostní dřeně a její pasívní síly, co v těle vidíme i nevidíme - celá praxe s VODOU TĚLA je tělesná, organická, "hmotná", biologická:).

Jednotlivé termíny kurzu:
23.1.,30.1., 6.2., 20.2., 27.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení, případně vrstvu oblečení navíc, aby Vám nebyla zima při jemných pohybech, láhev vody.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1