Získej větší kontakt se svým tělem a jeho zanedbávanými částmi.
Obnov svou sílu a vylaď své emoční cítění. 

Naše tělo skrývá v sobě obrovský léčivý a tvůrčí potenciál. Tato hloubka v nás žije a touží, abychom se jí dotkli.  Jednou z cest může být cesta Vody - tato esence je přítomná už v našich buňkách a slovy nelze vyjádřit její sílu. Dotýkáme se dávné moudrosti, která nás v našich nejhlubších základech stvořila a stále tvoří.


Zkušenosti účastníků

Je těžké uchopit do slov pocity bezpečí, láskyplné vedení a hluboké prožitky v Míšiných kurzech. Stále mě nepřestává udivovat moudrost těla a jemnost technik, které jsou zázračně léčivé.
Katka
Míšo, jsi pro mě velmi citlivá a jemná žena, která s lehkostí předává úžasné možnosti, jak nejen své tělo nacítit, ale hlavně tímto cvičením lze projít obrovskou vnitřní změnou - přiblížením se k sobě a pochopení života. Děkuji Ti ze srdce.
Pavla
O lidském těle toho moc nevím, nevím, jak co přesně funguje. Díky Míše ale už vím – cítím, jak funguje to moje. Napětí z těla mizí a já jsem zase svobodná a uvolněná. Už mě nebolí v kříži, necítím křečové žíly i čelisti jsou bez napětí.
Martina

Za posledních skoro 20 let jsem si prošla všemi možnými cestami osobního sebe rozvoje a léčení. V posledních letech jsem už zakotvila ve Vodách těla - a to zejména v objevování našeho, vlastně nekonečného, potenciálu "tekutinového těla".

Ve své práci tak zkoumám mnoho možnosti, které nabízí naše Voda - tekutiny v těle a to hlavně v Continuum Movement, který sdílím mimo jiné v kontinuálním cyklu Léčivé doteky vody, který jsem vytvořila. S tím souvisí také má práce s hlubokými bederními svaly - psoatem, kde objevuji možnosti a samo-léčivé schopnosti našeho těla a pomalu předávám dále i skrze zakládání Školy Léčení bederních svalů.  Do tekutin mě zasvětila Liz Koch,  a hlavně Emilie Conrad jako zakladatelka Continuum Movement, která je mi stálou inspirací, neboť tato práce má velmi široké spektrum působnosti: jak říkávala Emilie, voda se dotkla všeho, co příroda stvořila....

Protože jsem poměrně receptivní, při poznávání hlubin ducha a těla cítím potřebu mít jen 1 nebo 2 učitele. Jsem velmi vděčna za příjímání učení neduality, které předává Nukunu skrze svůj terapeutický přístup a také s velkou vděčností a ze srdce mě oslovuje a provází do hloubi tantrická stezka, kterou ve své lehkosti a jednoduchosti zprostředkovává Daniel Odier v tradici kašmírského šivaismu. Oba mě inspirují svým jednoduchým, přímým přístupem.

V denním životě ráda různě tvořím, hlavně všechno takové to "domácí",  jsem ráda v přírodě a hlavně jsem šťastnou mámou a průvodkyní svým dvěma úžasným dětem – a ony mě učí nejvíce.

Michaela Olivie Cusanová

Přečtěte si, jak osud přivedl Míšu k tomu, aby předávala informace o nejhlubším svale v těle – o velkém svalu bederním (musculus psoas major). A věřte, že důvody mohou mnohé překvapit.

Rozhovor v našem magazínu

Termíny seminářů

2 900 Kč

Přihlásit se

ŽENSKÉ HLUBINY TĚLA – Léčivá síla vnitřního Erótu

So – Ne

25. – 26.5.2019

So: 9:45 - 17 hod., Ne: 9:45 - 16 hod.

Prožitkový víkendový kurz, ve kterém se ponoříme do svých tělesných hlubin v jemné organické praxi léčivého pohybu a zvuku.

Budeme objevovat, hrát si s pulsací, spirálami a vlnami v těle - vnitřními Vodami a silou tekutinového těla.
Postupná praxe s tekutinovým tělem nám pomůže uvolnit jednotlivé části našeho těla, ve vrstvení, abychom se mohli dotknout našich hlubin, kdy techniky Continuum Movement mohou mnohé rozpouštět a léčit, často i na úrovních, kam naše mysl nemá přístup. Je to somatická práce, kdy také nasloucháme hlubokým vnitřním pohybům. Tyto pohyby pak mají různé účinky, mění se naše tělo, naše myšlení, náš život. Získáváme hlubší přístup k sobě a k potenciálu svého těla. Společný čas tento víkend budeme věnovat léčivé síle našeho vnitřního Erótu, pohybu vnitřních energií a životní síly. Budeme vytvářet harmonii mezi tím, kdy vedu a nechávám se vést, kdy kultivuji sílu, a kdy ona kultivuje mě.

Erós je obrovská tvůrčí síla, která nás alchymisticky povede k tvoření vlastního léku. Erotická kvalita není jen o nacházení potěšení v každém pohybu, ale i umět "dovolit" tyto jemné niterné pohyby také v hlubinách těla, kdy promlouvají i naše hluboké emoce uložené v tkáních. Je to hluboký dotek se životem v nás a právě šťavnatá síla Erótova nás léčí a povzbuzuje. Erós neznamená nutně sexuální sílu nebo sex, ale na druhé straně jí být může. V jemných slovních nuancích můžeme pak říci, že sexuální sílu lze čerpat či vyčerpat, erotickou nikoliv, je to pra-síla, jenž vytváří život a její hlubinná esence vychází z našeho srdce.

Podle zakladatelky Continuum Movement Emilie Conrad je to právě hojnost Erótu v nás, která nám zde pomáhá léčit naše zranění na hluboké úrovni. V jemné somatické praxi tak používáme VODU - neboť právě voda přináší život a je na jeho počátku.

Návazně budeme v sobě rozvíjet umění tantrického tance Tandava, který vychází z tradice kašmírského šivaismu. Poznávat naše tělo jako Chrám mnoha možností, tělesným prožitkem porozumět rčení "naše tkáň je naše myšlenka", kde vše je možné. Pracujeme se zvukem léčivým, očistným, uvolňujícím - dechem, mikropohybem, pomalostí, receptivitou, otevřeností a probouzením vědomí těla tak, aby dávná tantrická praxe Tandavy byla přístupná i pro naše vědomí stejně, jako poměrně snadno přístupná pro naše tělo - tedy propojovat a spojovat oddělené.

Čeká nás tedy poznávání, mimo jiné:
- jemné síly tekutinového těla, jež se rozvibrovává za pomocí dechu a zvuků
- léčivý Erós a hadí síla v jemnosti, náš vnitřní prostor milující a k pomilování
- Tandava, pomalý tanec sjednocení vnitřního a vnějšího, postupné objevování vztahu k prostoru vnějšímu, probouzení vědomí těla

Pomocníkem nám bude právě Continuum Movement, velmi léčivá, regenerační, posilující praxe pro naše tělo i ducha. Učíme se zde přijímat vše, co je přítomné v nás a kolem - budeme se dotýkat nejhlubších tkání a svalů, emocí a orgánů, zvuku z kostí, kostní dřeně a její pasívní síly, co v těle vidíme i nevidíme - celá praxe s VODOU TĚLA je tělesná, organická, "hmotná", biologická:).

Některé z referencí: ...chci ještě jednou poděkovat za úžasný seminář a zprostředkování pocitů, ke kterým jsem se dlouho chtěla přiblížit a Tys mi ukázala jak. Objevila jsem, že mám v sobě zdroj úžasné síly, se kterým se chci víc sblížit, poznávat ho, splynout s ním....Libuše
...po tom víkendu v lednu jsem se celý další týden cítila tak vnitřně vyživená a šťastná, bylo to úžasné !:-) Až po týdnu to začalo upadat, ale snažím se ten stav nějak pěstovat. Teprve po tom kurzu jsem si uvědomila, jak jsem předtím byla stažená, skřípnutá. Několikrát se mi podařilo navodit ten stav plovoucího korálu, který dýchá celým tělem … Renča
...Chci Ti říct, že se mi Tvoje cvičení hrozně líbí a já to cítím jemně a v tom je asi ta síla, jak emoce a pocity jdou do hloubky a z ní napovrch. Cítím a vnitřně vidím, jak mi jde had (cobra) navrch a vnitřně jsem zažila orgasmus sama se sebou. Je to tak jemný a v tom tak silný, že jsem to nikdy nezažila. Eva . 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete.

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.