Získej větší kontakt se svým tělem a jeho zanedbávanými částmi.
Obnov svou sílu a vylaď své emoční cítění. 

Naše tělo skrývá v sobě obrovský léčivý a tvůrčí potenciál. Tato hloubka v nás žije a touží, abychom se jí dotkli.  Jednou z cest může být cesta Vody - tato esence je přítomná už v našich buňkách a slovy nelze vyjádřit její sílu. Dotýkáme se dávné moudrosti, která nás v našich nejhlubších základech stvořila a stále tvoří.


Zkušenosti účastníků

Je těžké uchopit do slov pocity bezpečí, láskyplné vedení a hluboké prožitky v Míšiných kurzech. Stále mě nepřestává udivovat moudrost těla a jemnost technik, které jsou zázračně léčivé.
Katka
Míšo, jsi pro mě velmi citlivá a jemná žena, která s lehkostí předává úžasné možnosti, jak nejen své tělo nacítit, ale hlavně tímto cvičením lze projít obrovskou vnitřní změnou - přiblížením se k sobě a pochopení života. Děkuji Ti ze srdce.
Pavla
O lidském těle toho moc nevím, nevím, jak co přesně funguje. Díky Míše ale už vím – cítím, jak funguje to moje. Napětí z těla mizí a já jsem zase svobodná a uvolněná. Už mě nebolí v kříži, necítím křečové žíly i čelisti jsou bez napětí.
Martina

Za posledních skoro 20 let jsem si prošla všemi možnými cestami osobního sebe rozvoje a léčení. V posledních letech jsem už zakotvila ve Vodách těla - a to zejména v objevování našeho, vlastně nekonečného, potenciálu "tekutinového těla".

Ve své práci tak zkoumám mnoho možnosti, které nabízí naše Voda - tekutiny v těle a to hlavně v Continuum Movement, který sdílím mimo jiné v kontinuálním cyklu Léčivé doteky vody, který jsem vytvořila. S tím souvisí také má práce s hlubokými bederními svaly - psoatem, kde objevuji možnosti a samo-léčivé schopnosti našeho těla a pomalu předávám dále i skrze zakládání Školy Léčení bederních svalů.  Do tekutin mě zasvětila Liz Koch,  a hlavně Emilie Conrad jako zakladatelka Continuum Movement, která je mi stálou inspirací, neboť tato práce má velmi široké spektrum působnosti: jak říkávala Emilie, voda se dotkla všeho, co příroda stvořila....

Protože jsem poměrně receptivní, při poznávání hlubin ducha a těla cítím potřebu mít jen 1 nebo 2 učitele. Jsem velmi vděčna za příjímání učení neduality, které předává Nukunu skrze svůj terapeutický přístup a také s velkou vděčností a ze srdce mě oslovuje a provází do hloubi tantrická stezka, kterou ve své lehkosti a jednoduchosti zprostředkovává Daniel Odier v tradici kašmírského šivaismu. Oba mě inspirují svým jednoduchým, přímým přístupem.

V denním životě ráda různě tvořím, hlavně všechno takové to "domácí",  jsem ráda v přírodě a hlavně jsem šťastnou mámou a průvodkyní svým dvěma úžasným dětem – a ony mě učí nejvíce.

Michaela Olivie Cusanová

Přečtěte si, jak osud přivedl Míšu k tomu, aby předávala informace o nejhlubším svale v těle – o velkém svalu bederním (musculus psoas major). A věřte, že důvody mohou mnohé překvapit.

Rozhovor v našem magazínu

Termíny seminářů

500 Kč

Přihlásit se

ŽIVÁ VODA V TĚLE – Jemná, vyživující síla tekutinového těla

1.3.2019

18-21 hod.

Úvodní seminář, ve kterém se prožitkem ponoříme do našeho tekutinového těla a možností, které nám nabízí.

Naše tělo je složeno skoro z 80 procent vody a málokdy nás napadne, jak důležitou částí tekutiny mohou být v procesu našeho vývoje. Co pro nás znamená naše vnitřní voda a jaké máme možnosti v oblasti tvůrčí a hravé práce s tělem, emocemi, energií, myslí?

Voda nás tvoří a vlastně i "řídí" náš fyzický pohyb, na úrovni buněk jsme Vodou.

Jedním z průkopníku v oblasti léčivé práce s tělem a jeho tekutinami je např. osteopatie či kraniosakrální terapie, ale i staré pohybové techniky často mluví o "fluidním vnímání". Práce s tělem se neustále vyvíjí v harmonii s vývojem evolučním v souladu s kolektivním vědomím, kdy chápeme sebe jako spíše pozorovatele než-li činitele a přitom umíme plout s proudem, který zároveň tvoříme. To je jedním z principů této práce.

Voda v těle má pro nás stále zatím netušený léčivý a spirituální potenciál. Po spirále času a prostoru se vlastně vracíme do vzniku Života se vším, co k tomu patří, a to jen těžko stačí na sebeobsáhlejší popis.

Na našem večerním semináři se ponoříme do vlny v těle, do tekutin skrze dech, pohyb, zvuk. Budeme používat jemné techniky práce s tělem, kdy technika nás dovede do místa, kdy z techniky se stává moudrost vlastního těla.

Povíme si, tedy spíše nacítíme, něco o tekutinách a o vodě obecně a zejména půjde o praxi a prožitek. Práce s tekutinovým tělem (která velmi ovlivňuje náš nervový systém) má výrazně relaxační účinky, pomůže zklidnit, prohloubit, otevřít, tvořit, léčit - v mnoha rovinách našeho života. Je to práce jemná, je také o určité pomalosti a naslouchání - tímto je vhodná pro všechny, kterým tento přístup je blízký nebo si jej chtějí vyzkoušet.

Seminář je inspirován zejména Continuum Movement®, což je somatický přístup k tělu, který nám usnadní naše vplutí do tekutin v těle. Sebou: pohodlné oblečení, raději ve vrstvení (dlouhý rukáv...), ponožky - jemná práce s něčím, co na začátku může býti "zamrzlé".

1 900 Kč

Přihlásit se

PSOAS - SVAL DUŠE – Probouzení moudrosti těla

So

2.3.2019

10-17 hod.

Oblíbený prožitkový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Ve východní tradici se mu říká sval duše, sval, který spojuje v našem těle nebe a zemi. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty. Kurz je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás zavede hluboko do těla, je to práce s pocity našeho těla a s naší energií. Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás.
Nebudeme se zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme, skrze jemné nuance pohybů a jednoduchost, vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla. Tento "základní" kurz je tak věnován hlavně tématům, která nás v souvislosti s bederní částí páteře nejvíce trápí. Jemnost rehabilitačních technik a hloubková práce s tekutinovým tělem na tomto kurzu nemá v podstatě kontraindikaci, vyjma např. těžkých psychických stavů. V našem těle si ale zejména budeme pokoušet vytvořit prostor, ve kterém se znovu nastolí samo-obnovovací a regenerační schopnost, protože tělo ví a umí si pomoci.

Sebou pohodlné, volné oblečení (raději "vrstvu" navíc), psací potřeby, součástí kurzu je také jednoduchý tištěný průvodce praxí.
Některé z referencí: ...několikrát navštívila i Váš kurz o psoasu. V mém případě došlo k nádherné souhře uvolňování pánevního dna a bederních svalů, kdy se s uvolněním celého centra začaly dít úžasné věci, začaly se vyplavovat staré uvězněné emoční záležitosti...a já je mohla konečně zpracovávat. Dodnes mám s uvolňováním pánev. dna spojené nevyřešené věci, které nejsou vždy příjemné, ale s uvolňováním iliopsoasu se vždy pojí vyplavování krásných a pozitivních, sexuálně laděných zážitků, dokonce i snů...a především mě téměř úplně přestaly trápit migrény:-)... Dita

...Objevila jsem, že mám v sobě zdroj úžasné síly, se kterým se chci víc sblížit, poznávat ho, splynout s ním...Líba

... Před tvým kurzem jsem byla hrdá na sebe, že jsem se naučila dýchat volně do břicha, ale dalo to nějakou práce, se na to občas soustředit, zvláště ve stresu. Ta změna spočívala v tom, že můj dech už nebyl tak hluboký, ale najednou jsem měla pocit, že tělo dýchá samo bez námahy a že dýchám až do pánve a do hlavy. Jako by to byla nějaká mořská vlna, jež se nezadržitelně šířila tam a pak se zase vracela zpět do středu... Halka

1 500 Kč

Přihlásit se

AŽ NA DŘEŇ – Léčení kostí, kloubů a kostní dřeně

Ne

3.3.2019

10-16:30 hod.

Seminář věnovaný zvuku kostí, kostní dřeni a práci s tekutinovým tělem a kloubní tekutinou. Kostní dřeň je měkká houbovitá tkáň, která vypadá jako reproduktor, a také se tak chová - přenáší zvuk. Seminář patří mezi ty, který je cele věnován práci s jemným a hlubokým zvukem - a to je proces. Budeme vycházet zejména z metody práce s tekutinami - Continuum Movement a přidáme ještě něco navíc.

Zvědomíme si svoje kosti a klouby, dotkneme se své tekutiny a budeme pracovat s vrstvami našeho těla v záměru - jít hlouběji a hlouběji. Tato práce je léčivá, pohyb z kostí, z kostní dřeně poznáme - je prostě úplně jiný. Mění se hustota, naše vědomí reaguje. Dá se říci, že v kostní dřeni se nám propojuje duch s hmotou, může to být velmi hluboký zážitek tělesný i duchovní.

Kostní dřeň je důležitou součástí imunitního, lymfatického systému, je to důležitý orgán krve-tvorby. V pozdějším věku se kostní dřeň různě mění, tento proces si tělo reguluje a v případě změny z červené - krev tvořící - na žlutou dřeň, která již krev netvoří, je to proces ještě vratný. Ve stáří se dřeň mění na šedou hmotu, ubývá pružnosti, a to je již změna nevratná. Péče o kostní zdraví má tak obrovský potenciál také na poli našeho zdraví. Protože je to hluboká tkáň, není úplně snadné s ní cíleně pracovat - umět si ji vůbec zvědomit. Na našem semináři půjdeme postupně, jemně a do hloubky a setkáme se s další dimenzí našeho těla.

Kosti jsou vývojově před svaly. Například osteopatie a kraniosakrální terapie pracuje s jemným pohybem od kostí - kdy se pak v těle "přenastavuje" to ostatní (svaly, orgány, pojivové tkáně). Naše práce má v sobě onen obrovský potenciál doteku s inteligencí, která zde je přítomná už několik miliard let. Ona ví přesně co a jak... Něco hlubokého se nás může dotknout... Může to být náš příběh a může to být úplně beze slov... Něco se v nás může pohnout a pohyb je hodně dobrá medicína.

Praxe je léčivá, propojující povrchové vrstvy těla s těmi hlubokými, je součástí našeho procesu "probouzení vědomí těla" a lze ji prakticky použít na vlastní každodenní výživu, péči, sebe-léčení, tělesný a duchovní rozvoj.

Je to jemné, vemte si sebou teplejší oblečení - aby bylo k dispozici (mikina či svetřík, teplejší ponožky). Psací potřeby, láhev s vodou.
Některé z referencí:
...silná změna, takže mi ještě hodinu po skončení semináře nešlo mluvit ..... ale vnímání sebe - na úrovni buněk je prostě síla ... Eva

...Je to pro mne hodně o procesu v těle, než abych to byla schopna, dát to do slov. Díky, že jsi nás tak šetrně a s láskou provázela, abychom se mohly potkat samy se sebou. Vnímala jsem, že procházím hluboké zážitky celou mojí historií, je to pro mne nové, vnímat to tělem. Mám za sebou přes 10 let sebezkušenostní terapeutické práce různých směrů. Možná to mi umožňuje rozpoznat unikátnost práce s fluidním pohybem... Dáša

..Jak něco tak jemného má tak velkou sílu je nejlepší prožít sama na sobě... Drahomíra

Mám zkušenost, že po lekcích mě nebolí to, co se předtím dožadovalo pozornosti, tělíčko se uvolní. Jsem někdy krásně odpočatá, dobře spím. Někdy se objeví téma, které tam bylo dlouho a já ho můžu přijmout a zpracovat. .. Marcela

...Tekutý pohyb jsou podle mě takové sedmimílové boty na prohloubení jógové praxe:). Míšiny kurzy a semináře navštěvuju už víc než rok a z toho na kolika rovinách funguje takový tekutý pohyb se mi občas točí hlava... Alice

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete.

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času. Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.