Protančete se energií silových zvířat
a napijte se z jejich síly, moudrosti a živosti!

Večery plné tance, pohybu a rituálu se vším, co dané silové zvíře symbolizuje. Rituální tanec se silovým zvířetem je plný jemné a láskyplné energie. Přijďte si zatančit posilující Tanec silových zvířat, nechte své tělo a duši vyjádřit se pohybem.

Překročte své hranice a odhoďte všechny omezující  vzorce a očekávání Prožijte si tanec jako tvůrčí proces, ve vší jeho hloubce a kráse, odevzdejte se mu bez zábran. Dovolte si být sami sebou, tím, kým jste...
Rozproudíte životní energii v celém těle!

Míša Petersen

Cesta životem ji dovedla až k indiánům Q´ero do Peru a do kruhu stařešinů v Kolumbii. Bydlela s Toltéky v Mexiku, tančila s nimi obřadní tance u Pyramid, učila se u šamanů na Jihozápadě USA , až ji tato cesta dovedla k setkání s eskymáckým šamanem Hivshu. Vede semináře osobního růstu v Dánsku, Česku, Portugalsku a v zemích Jižní Ameriky. Její vášeň pro pohyb a tanec, cestování, moudrost přírodních národů, propojení s přírodou a komunikace se zvířaty se časem spojily v jeden proud a staly se její prací i posláním. 

Nusta
Tímto jménem mě jednoho večera nazvala indiánská babička Dona Maria pod posvátnou horou Machu Picchu v Peru. Nusta je v jazyce indiánů Quechua ženský princip nebo také horská princezna. 
Michaela Petersen

Rozhovor v našem magazínu - o cestách do Jižní Ameriky a tanci silových zvířat.

Zkušenosti účastníků

Děkuji za tanec Míšo! Nacházím se v přechodovém období mého života. Tentokrát jsem při tanci pocítila zřetelný vnitřní pohyb směrem vpřed, tolik očekávaný.... někdy je nejtěžší to čekání na změnu, nebo na mouchu, jak jsi říkala :). Jak pokorně květ čeká, než bude mít optimální podmínky se rozvinout. Ale důležité je, co se v něm vlastně děje před tím, než rozkvete....
Lenka
Milá Míšo, moc děkuji za úžasný zážitek Metamorfózy. Bylo to tak silné a úžasné, do hloubky propojující ... zažila jsem slovy těžko popsatelné setkání sama se sebou, minulost, přítomnost, budoucnost, tady a teď.
Renata
Ahoj Míšo, byla jsem tento týden u Tebe na Tanci Tvořivé síly Pavouka a včera jsem si poprvé v životě vytvořila krásný podzimní věnec, a povedl se mi. Mám velikou radost! Tvořivá síla Pavoučice už se zhmotňuje:-) Překvapilo mně, že to šlo najednou tak lehce a rychle. Moc děkuji za Tvou práci a děkuji , že můžu jít s Tebou při tanci a hudbě tak hluboko do sebe...
Katka

Cesta hluboké vnitřní moudrosti ženy

Vydejte se na cestu hluboké vnitřní moudrosti, kterou s sebou nese období ženské memopauzy. Cyklus čtyř večerních setkání s vlastním ženstvím ve společenství žen. Přechod je přirozeným projevem ženského zrání a patří k životu. Zároveň je to velmi silné období přinášející jedinečnou příležitost – transformační cestu s mnoha možnostmi – doslova METAMORFÓZU.

Během této doby se mnohé v ženském těle mění, a ne vždy jsou ženy s těmito změnami v souladu. Hledají cesty, jak se s nimi vyrovnat. 
Na této cestě se budeme učit chápat a využívat moudrost těla pomocí pohybu, tance i síly meditace. Intuitivní tanec nás dovede do hlubokého kontaktu s vlastním tělem a do vědomého prožití okamžiku teď a tady.

Cesta Metamorfózy je tvůrčí a intuitivní dílna určená všem ženám od 40 let výše, které se chtějí na toto životní období vědomě připravit již před jeho nástupem, případně jím procházejí nebo se chtějí lépe ukotvit ve třetí třetině života a poznat její dary. K absolvování  této cesty nepotřebujete mít  žádné duchovní ani taneční znalosti, stačí jen chuť potkat se sama se sebou.

Rozhovor v magazínu Maitrea: Přechod do věku moudrosti

Termíny tanečních seminářů

Večerní tanec

600 Kč

700 Kč při platbě po 29.10.

Přihlásit se

TANEC PUMY – Protančete se energií silových zvířat

30.10.2020

18.30-21.30 hod.

Večer plný tance se vším, co ti puma přináší.

Puma je symbolem rychlosti a přesnosti rozhodování. Kráčí nepozorována kolem své kořisti, a pokud se rozhodne lovit, je okouzlující a přesná. Často se pohybuje v horských výšinách, dokáže obsáhnout spojení se zemí i přirozený nadhled, aby dosáhla svého cíle. Pomáhá rozpoznat strachy, uvidět jejich podstatu a využít tuto zkušenost pro posun vpřed. Vyrovnává kvality síly a jemnosti v našem vlastním Já. Zároveň je laskavým průvodcem.

Provede tě cestou, na níž odkryješ vlastní sílu a naučíš se ji efektivněji využívat, stejně jako vidět a perfektně zhodnotit příležitosti, které ti život ve své rozmanitosti přináší.

Pokud tě Puma zavolá k tanci, je na čase uvědomit si její sílu. Zhodnotit nabyté zkušenosti a prosadit se. Leckdy jemně či postupně, jindy s větším důrazem. Puma bude stát po tvém boku při uskutečňování cílevědomých akcí. Dodá ti opravdovou oporu a jasnost pro realizaci vlastních snů a vizí.

Překročte své hranice a odhoďte všechna omezující očekávání a konvenční měřítka. Prožijte tanec jako tvůrčí proces, ve vší jeho hloubce.
Díky tanci se dostanete do kontaktu se svou podstatou, vlastní esencí a rozproudíte životní energii v celém těle!

Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

 

Prodloužený večerní tanec

700 Kč

800 Kč při platbě po 18.10.

900 Kč při platbě po 23.11.

Přihlásit se

TANEC TVOŘIVÉ SÍLY PAVOUKA – Protančete se energií silových zvířat

Út

24.11.2020

17.30-21.30 hod.

Den plný tance, pohybu, komunikace a rituálu se vším, co pavouk symbolizuje.

Pro Kelty byla pavučina symbolem spojení mezi veškerou existencí. U původních kmenů Severní i Jižní Ameriky patří „prababička pavoučice“ k posvátným bytostem, jež učí člověka tkát, léčit a jít za svým snem. Pavoučí žena je úžasná učitelka, která umí pozorovat, vyčkávat, vytvářet, budovat, učí nás vnitřnímu propojení, integraci i spojení s nejhlubší moudrostí.

Medicína Pavouka je pro toho, kdo chce integrovat různé aspekty svého vnitřního i vnějšího života. Ideální pro toho, kdo pracuje na projektech, vyžadujících propojení různorodých aspektů. A hlavně pro Tebe, kdo chceš umět tkát a vytvářet si svůj vlastní život.

Když své schopnosti probudíš ve vhodnou chvíli, dodají ti velkou sílu.

Mezi dary, jež přináší pavouk, patří i tvořivost a rovnováha – mezi minulostí a budoucností, fyzickým a duchovním, ženským a mužským. Pavouk vládne sílou jemnosti, jeho tělo ve tvaru čísla 8 a jeho 8 nohou symbolizují neomezené možnosti tvoření. Osm nohou představuje čtyři větry změny a čtyři směry léčivého kola (medicine wheel). Jsi -li zachycen do jeho sítě, zaměř se na pohled do svého nitra i kolem sebe. Jakou síť ve svém životě tkáš? Jsi s ní spokojen? Jestliže ano, skvělé! Zamysli se nad postoji a volbami, jež tě dovedly tam, kde dnes stojíš. Tvoř pozitivně laděné situace a pokračuj! Nacházíš-li se však v bodě, ve kterém se necítíš dobře a přeješ si svou situaci zlepšit, ujasni si jaké postoje a volby mají podíl na tvé situaci.

Jsi tkadlec vlastní sítě, tvůrce své reality. Jakmile za to převezmeš odpovědnost, situace se začne zlepšovat. Je ve tvé moci stvořit pozitivní a šťastný život, přesně takový jaký si přeješ.

Utkej si vlastní spirálu života. Překroč vlastní hranice a prožij tanec jako tvořivý proces v celé jeho hloubce.

Taneční seminář pro muže i ženy každého věku, formy i poslání.

Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

 

Večerní tanec

500 Kč

600 Kč při platbě po 8.11.

700 Kč při platbě po 13.12.

Přihlásit se

TANEC VELKÉ MEDVĚDICE – Protančete se energií silových zvířat

Po

14.12.2020

18.30-21.30 hod.

Den plný tance, pohybu, komunikace a rituálu se vším, co pavouk symbolizuje.

Zimy – symbolu temnoty, smrti, ale i vnitřního světa, se mnoho lidí obává. Právě v tomto období nás spojení moudrosti a síly pozemského Medvěda a nebeské Velké medvědice může dovést do moudrosti vlastního nitra. Díky tomu snáze pochopíme, že i my jsme součástí nekonečnosti a vesmíru.

 

Co se stane, spojí-li se moudrost zemského rozvážného Medvěda s hvězdnou oblohou a souhvězdím Velké medvědice? Setká se moudrost cyklů, noci i dne, odpočinku i aktivity. Medvěd žijící podle cyklů přírody ochraňuje Zemi a život na ní. Odkazuje na prastarou stezku Velké bohyně. K jeho medicíně patří právě síla cyklů, kruhů a spirál, vnitřního a vnějšího světa, přirozené ochrany a soběstačnosti, život v souladu s přírodou.

Tato uzemňující medicína nám pomáhá prohloubit spojení se silou a rytmem Země. Ukazuje nám, jak se naladit na vlastní přirozený cyklus odpočinku a aktivity, pocítit, kdy se potřebujeme ztišit a odejít do ústraní a kdy je čas vyrazit – zprostředkovává cit pro vnímání té správné chvíle. Podporuje meditaci, intuici a práci se sny. Také nám pomáhá ve fázi snění, ale i plánování nového projektu a jeho realizaci – při akci i zakořenění.

Velká medvědice je jedním z nejvýznamnějších souhvězdí, ukazuje k důležitému orientačnímu bodu – k Polárce. Při zimním slunovratu, nejtemnější noci roku, nám právě tato hvězda může ukázat cestu.

Tento taneční večer je naprosto pro všechny, mladé i ty vyzrálé, štíhlé i boubelaté.

Dovolte si být sami sebou, tím, kým jste. Dostanete se do kontaktu se svou podstatou, vlastní esencí. Rozproudíte životní energii v celém těle!

Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

725 783 506
seminare@maitrea.cz