Návrat ke kořenům slovanské spirituality

Milé ženy, srdečně vás zvu na večerní pravidelná setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. 

Naše společná cesta má 8 zastavení v rámci celého (kola) roku. Ta souvisejí s koloběhem života, který můžeme vyjádřit pomocí archetypů jako je dívka, milenka, matka, stařena a dále souvisí se živly - vzduch (zima), oheň (jaro), voda (léto) a země (podzim).

V minulosti byla všechna tato data (slunovraty, rovnodennosti a další důležité zemědělské svátky) spojována s rituály uctívajícími přírodní cykly, a nebo tématy lidského života (plodnost, láska, umírání apod.)

Věřím, že i v našem moderním světě je důležité následovat přirozené rytmy – aktivní i klidové fáze. Prostřednictvím našich setkání si tak můžeme uvědomit, co se děje v nás i přírodě a hledat tak lépe celkovou rovnováhu.

Kromě poznávání jednotlivých svátků je naše setkání příležitostí zastavit se, zažít bezpečí ženského kruhu, společně tvořit, sdílet, naučit se jednoduché rituály a také zažít kouzlo ženské péče. Budete odcházet plné energie, zážitků a možná i nových přátelství. Semináře doporučuji projít všechny, ale můžete zvolit jen témata, která vás přitahují a jsou pro vás v danou chvíli aktuální.

Pojďme společně prozkoumat pradávné zvyky kolem oslav měnících se ročních období,  odhalit kouzlo jednoduchých sezonních oslav a rituálů 


Zkušenosti účastníků

Líbí se mi, že při těchto setkáních jde o relax. Trochu si zatančit, něco pěkného si s nějakým poselstvím vyrobit, zasdílet svoje příběhy a na závěr se hezky opečovat. Co se týče Petry, je příjemnou průvodkyní, která má přehled, plno vědomostí a fajn tipů, jak zavádět rituály do běžného života. Nikdy do žádné aktivity nenutí, pouze nabízí bezpečný prostor. Tyto semináře mi dávají smysl a určitě doporučuji všem ženám jakéhokoliv věku. Ať už máte zkušenosti s ženskými kruhy nebo ne.
Alena
Příjemné zastavení v čase a prostoru provází vnímavá lektorka. Je to jako pohlazení po duši a v závislosti na programu večera i po těle. I když přijdu unavená s hlavou plnou myšlenek odcházím odpočatá, jako bych znovu nabyla rovnováhu a dodala potravu tomu, co dlouho hladovělo. Jestli si zaneprázdněná žena chce najít jednou za čas chvíli pro sebe, tohle je jedinečná příležitost.
Eliška
Setkání v bezpečném ženském kruhu za vedení Petry mi dalo možnost se otevřít a sdílet, vykročit za komfortní zónu a odhodit masku, která je přijatelná pro mé okolí. Vyzkoušet si být sama sebou a zůstat tak, protože je mi v tom nejlépe. Při každém setkání jsem zažila něco nového a odcházela zcela nabitá energií. Rituály a oslavy slovanských svátků mě nadchly, dlouho jsem cítila potřebu se vrátit ke svým kořenům a tak jsem absolvovala výcvik Kněžka Bohyně a je to pro mne úžasná životní cesta. Děkuji ti, Petro, za Tvé průvodcovství.
Mirka

Miluji práci s lidmi a momentálně se věnuji propojování spirituálního a korporátního světa. Více jsem se k těmto tématům dostala při koučovacím výcviku The art and science of coaching a dalším prohlubujícím kurzům jako Deep coaching nebo Expanding emotional intelligence od Erickson International a ve 2 letém výcviku kněžek bohyně u Lilie Khousnoutdinové a Katinky Soetens.  

Nyní jsem spolulektorkou tohoto novodobého výcviku kněžek. Mým velkým tématem je léčení - ať již těla, prostředí či emocí. Mám za sebou 2 roky terapeutické práce s dotekem a deep drainingu u Květy Paluskové a díky tomu praktikuji různé druhy biodynamických masáží.

U Richarda Vojíka jsem prošla léčení jizev. Z nemocí mne také hlouběji zajímá řešení problémů se štítnou žlázou (díky vlastní zkušenosti). V bájném Avalonu jsem absolvovala lektorský výcvik emočního léčení u Kathy Jones, která v Glastonbury přivedla hnutí bohyně opět na světlo světa. S Bohyní pracuji i na čištění prostoru a hledání rušivých zón, přičemž základy této práce jsem získala na semináři s Marie Diamond v rámci jejího učení Diamond Dowsing (proutkaření).

V současné době prohlubuji své znalosti o doteku v 5letém výcviku psychoterapie zaměřené na tělo, která vychází především z učení Gerdy Boyesen.

Petra Cihlářová

Termíny seminářů Petry Cihlářové

390 Kč

Přihlásit se

Oslava Dožínek – Slovanský ženský kruh

Po

3.8.2020

18-21 hod.

Chcete kolem sebe více procítit hojnost? Umíte se zastavit, uvědomit si a vychutnat plody vašeho života? Dokážete se radovat ze svého bohatství, štěstí a krásy? Vnímáte hojnost a plodnost přírody? Pojďte s námi oslavit svátek bohyně Živy – archetypu Matky.
Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku.

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě úrody a blahobytu - dožínek. Je to čas mezi letním slunovratem a podzimní rovnodenností, kdy se sklízí obilí a kukuřice. Nastává čas sklidit to, co vyrostlo ze semen, která jsme zaseli. Budeme sdílet, za co jsme vděčni, radovat a zdobit se, oslavovat svou ženskost a plodnost.. Vzdáme hold našim matkám.
Podíváme se na to, co pro nás znamená ženská podpora a sounáležitost, budeme sdílet naše příběhy. Chybět nebude ani tanec a sdílení.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe žluté, hnědé prostě barvy sklizně);
- slámu nebo obilí na vytváření figurky bohyně Živy;
- rituální předmět na oltář (který si večer opět odnesete domů, jen plný nové síly);
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce);
- barvy na tělo a masážní olejíčky.

390 Kč

Přihlásit se

Oslava podzimní rovnodennosti – Slovanský ženský kruh

Po

14.9.2020

18-21 hod.

Chcete více prožít vaše napojení na matku zem? Chcete oslavit konec léta, poděkovat za hojnost a připravit se na příchod podzimu? Napojit se na své sny? Zveme vás na oslavu podzimní rovnodennosti. Patronkou tohoto období je bohyně Mokoše.
Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku. Pokud bude Lilia v době konání v Čechách, večerů se zúčastní.

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě podzimní rovnodennosti. Jde o období, které je vhodné jako příprava na zimní zpomalení. Po oslavách vinobraní a druhé sklizně se i příroda chystá uložit ke spánku. Je to čas pro zvolnění a rozjímání, spřádání svých snů. Rozhodování o tom, co chceme dále rozvíjet a co nechat minulosti.

V rámci živlů budeme pracovat se zemí. Díky jednoduchým cvičením zjistíme, jak moc jsme uzemněné. Poděkujeme a uctíme své tělo masáží či malováním. Na závěr své myšlenky a záměry prostřednictvím ženské tvořivosti symbolicky vložíme do výrobku z hlíny (keramiky). Můžete se těšit i na tanec a sdílení.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (hnědou, oranžovou, barvy sklizně)
- rituální předmět na oltář;
- barvy na tělo, masážní oleje;
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce, čokoláda);
- hlínu na vytváření předmětu (ve výtvarných potřebách či papírnictví je možné koupit samoschnoucí hlínu, která se nemusí vypalovat).

390 Kč

Přihlásit se

Oslava Návy (dušiček) – Slovanský ženský kruh

Po

2.11.2020

18-21 hod.

Cítíte, že potřebujete vytvořit prostor pro transformaci? Chcete uctít své blízké zemřelé a napojit se na jejich moudrost? Chcete se naladit na příchod temné části roku? Chcete pocítit podporu ženského kruhu? Zveme vás na oslavu Návy. Patronkou tohoto období je bohyně Morana.

Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku. Pokud bude Lilia v době konání v Čechách, večerů se zúčastní.

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k rituální oslavě dušiček. Je to kouzelné období, ve kterém jsme nuceni podívat se do očí svému strachu a nejistotám. Jde o období změny a transformace, která se někdy může zdát příliš nelítostná a nekompromisní. Nicméně život nám něco bere, aby se vytvořil prostor pro to nové. Z temnoty vzniká světlo, ze smrti zrození. Přichází čas, kdy si uvědomujeme, zda žijeme v souladu sami se sebou.
Projdete s námi rituálem, ve kterém necháme společně zemřít vše, co již nepotřebujeme. Poprosíme Stařenu, aby nás přitom láskyplně držela v náruči. Zasejeme semena svých přání a plánů.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe tmavou, černou barvu);
- rituální předmět na oltář;
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce, čokoláda);
- květinu na uctění předků (chryzantému apod.).

390 Kč

Přihlásit se

Oslava zimního slunovratu – Slovanský ženský kruh

Po

14.12.2020

18-21 hod.

Chcete se více napojit na svou intuici? Zastavit se v prostoru mezi nádechem a výdechem? Zajímají vás praktické ukázky rituálů? Přijďte si dopřát zklidnění v ženském kruhu a oslavte s námi magický čas kolem zimního slunovratu. Patronkou tohoto období je bohyně Meluzína.
Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku.

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě Křačuna – zimního slunovratu. Období, kdy po nejtemnější části roku (nejdelší noci) přichází do našich dnů více světla. Nastává čas zastavení se, které potřebujeme, aby skryté energie, které spí přikryté sněhovou pokrývkou nejen na zemi, ale i uvnitř nás samotných, mohly nabrat potřebnou sílu ke znovu-zrodu.
Při práci se živly se zaměříme na vzduch – očišťující a léčivý. Jeho prostřednictvím se očistíme se, abychom mohly vědomě spočinout v klidu, než nastoupíme cestu za světlem. Vzduch symbolizuje také naše napojení na dávné předky, které uctíme. Na přijetí jejich moudrosti se připravíme výrobou lapače snů.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe bílo-stříbrné);
- rituální předmět na oltář;
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce);
- věci na vykuřování – kadidlo, vykuřovadlo, vějíř či pírka.
- Věci na výrobu lapače snů – větvičku, šnůrky, mašličky, peříčka, korálky
 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektorku:

731 493 358
pcihlarova@gmail.com

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.