Návrat ke kořenům slovanské spirituality

Milé ženy, srdečně vás zvu na večerní pravidelná setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. 

Naše společná cesta má 8 zastavení v rámci celého (kola) roku. Ta souvisejí s koloběhem života, který můžeme vyjádřit pomocí archetypů jako je dívka, milenka, matka, stařena a dále souvisí se živly - vzduch (zima), oheň (jaro), voda (léto) a země (podzim).

V minulosti byla všechna tato data (slunovraty, rovnodennosti a další důležité zemědělské svátky) spojována s rituály uctívajícími přírodní cykly, a nebo tématy lidského života (plodnost, láska, umírání apod.)

Věřím, že i v našem moderním světě je důležité následovat přirozené rytmy – aktivní i klidové fáze. Prostřednictvím našich setkání si tak můžeme uvědomit, co se děje v nás i přírodě a hledat tak lépe celkovou rovnováhu.

Kromě poznávání jednotlivých svátků je naše setkání příležitostí zastavit se, zažít bezpečí ženského kruhu, společně tvořit, sdílet, naučit se jednoduché rituály a také zažít kouzlo ženské péče. Budete odcházet plné energie, zážitků a možná i nových přátelství. Semináře doporučuji projít všechny, ale můžete zvolit jen témata, která vás přitahují a jsou pro vás v danou chvíli aktuální.

Pojďme společně prozkoumat pradávné zvyky kolem oslav měnících se ročních období,  odhalit kouzlo jednoduchých sezonních oslav a rituálů 


Zkušenosti účastníků

Líbí se mi, že při těchto setkáních jde o relax. Trochu si zatančit, něco pěkného si s nějakým poselstvím vyrobit, zasdílet svoje příběhy a na závěr se hezky opečovat. Co se týče Petry, je příjemnou průvodkyní, která má přehled, plno vědomostí a fajn tipů, jak zavádět rituály do běžného života. Nikdy do žádné aktivity nenutí, pouze nabízí bezpečný prostor. Tyto semináře mi dávají smysl a určitě doporučuji všem ženám jakéhokoliv věku. Ať už máte zkušenosti s ženskými kruhy nebo ne.
Alena
Příjemné zastavení v čase a prostoru provází vnímavá lektorka. Je to jako pohlazení po duši a v závislosti na programu večera i po těle. I když přijdu unavená s hlavou plnou myšlenek odcházím odpočatá, jako bych znovu nabyla rovnováhu a dodala potravu tomu, co dlouho hladovělo. Jestli si zaneprázdněná žena chce najít jednou za čas chvíli pro sebe, tohle je jedinečná příležitost.
Eliška
Setkání v bezpečném ženském kruhu za vedení Petry mi dalo možnost se otevřít a sdílet, vykročit za komfortní zónu a odhodit masku, která je přijatelná pro mé okolí. Vyzkoušet si být sama sebou a zůstat tak, protože je mi v tom nejlépe. Při každém setkání jsem zažila něco nového a odcházela zcela nabitá energií. Rituály a oslavy slovanských svátků mě nadchly, dlouho jsem cítila potřebu se vrátit ke svým kořenům a tak jsem absolvovala výcvik Kněžka Bohyně a je to pro mne úžasná životní cesta. Děkuji ti, Petro, za Tvé průvodcovství.
Mirka

Miluji práci s lidmi a momentálně se věnuji propojování spirituálního a korporátního světa. Více jsem se k těmto tématům dostala při koučovacím výcviku The art and science of coaching a dalším prohlubujícím kurzům jako Deep coaching nebo Expanding emotional intelligence od Erickson International a ve 2 letém výcviku kněžek bohyně u Lilie Khousnoutdinové a Katinky Soetens.  

Nyní jsem spolulektorkou tohoto novodobého výcviku kněžek. Mým velkým tématem je léčení - ať již těla, prostředí či emocí. Mám za sebou 2 roky terapeutické práce s dotekem a deep drainingu u Květy Paluskové a díky tomu praktikuji různé druhy biodynamických masáží.

U Richarda Vojíka jsem prošla léčení jizev. Z nemocí mne také hlouběji zajímá řešení problémů se štítnou žlázou (díky vlastní zkušenosti). V bájném Avalonu jsem absolvovala lektorský výcvik emočního léčení u Kathy Jones, která v Glastonbury přivedla hnutí bohyně opět na světlo světa. S Bohyní pracuji i na čištění prostoru a hledání rušivých zón, přičemž základy této práce jsem získala na semináři s Marie Diamond v rámci jejího učení Diamond Dowsing (proutkaření).

V současné době prohlubuji své znalosti o doteku v 5letém výcviku psychoterapie zaměřené na tělo, která vychází především z učení Gerdy Boyesen.

Petra Cihlářová

Termíny seminářů Petry Cihlářové

390 Kč

Přihlásit se

Oslava Noci ohňů – Slovanský ženský kruh

Čt

7.5.2020

18-21 hod.

Vidíte, jak se probouzí příroda, krásně kvete a voní a vy si uvědomujete lásku všude kolem vás? Chcete probudit milenku v sobě? Chcete dovolit plamínku vášně, který ve vás je, aby se rozhořel? Zajímají vás jednoduché sezonní rituály? Pojďte s námi oslavit v rámci kola roku svátek bohyně Lady – archetypu Milenky.

Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku.

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě lásky, sexuality, partnerství – Noci rozkoše, Valpružiny noci (keltský Betaine). Jde o období, kdy se příroda definitivně probudila ze zimního spánku. Dříve se o této noci skákalo přes oheň, což mělo ochrannou funkci, také se pálilo vše nedobré. A pak se páry milovali v přírodě jako uctění plodnosti Matky Země. Tento rituál měl zajistit plodnost na další rok. I u nás přetrval první máj jako symbol a čas lásky.
Budeme se spojovat se svou ženskostí a svým lůnem, podpoříme naši sexualitu. Můžete se těšit i na hýčkání těla prostřednictvím malování a vědomé masáže. Podpoříme naše ženství svůdným tancem a prostor dáme také sdílení. Představíme si jednoduché rituály pro vaši ložnici.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe červené nebo růžové);
- červenou květinu;
- rituální předmět na oltář (který si večer opět odnesete domů, jen plný nové síly);
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce);
- barvy na tělo a masážní olejíčky.

390 Kč

Přihlásit se

Oslava Kupaly – Slovanský ženský kruh

Út

23.6.2020

18-21 hod.

Vnímáte, jak vám roste energie s přibývajícím světlem? Chcete se díky tomuto světlu podívat hlouběji na své emoce? Zajímá vás, jak podpořit prožívání radosti? Jak využít vodu k jednoduchým sezonním rituálům? Pojďte s námi oslavit v rámci kola roku magický čas letního slunovratu – Kupaly.

Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku..

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě. Slunovrat je obdobím ohromné magické síly a veškeré rituály prováděné v tomto čase jsou zvláště silné. Vrcholí doba slunečního svitu a síla slunce zároveň podporuje uzdravující moc vody. Proto se často pořádají setkání u studánek a léčivých pramenů.
My se při práci se živly také zaměříme na vodu – očišťující a uzdravující. Podpoříme naše záměry, omyjeme se, abychom mohly vědomě nastoupit cestu za světlem (hojností, extází…). Nakonec si vytvoříme věneček z květů, který se zavěšoval na dveře, aby podpořil blahobyt. Chybět nebude ani tanec a sdílení.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe modré šaty nebo sukně);
- rituální předmět na oltář (který si večer opět odnesete domů, jen plný nové síly)
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce);
- květy, větvičky, provázky na přípravu věnce (živé či umělé, podle vašich preferencí);
- barvy na tělo a masážní oleje.
 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektorku:

731 493 358
pcihlarova@gmail.com

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.