Návrat ke kořenům slovanské spirituality

Milé ženy, srdečně vás zvu na večerní pravidelná setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. 

Naše společná cesta má 8 zastavení v rámci celého (kola) roku. Ta souvisejí s koloběhem života, který můžeme vyjádřit pomocí archetypů jako je dívka, milenka, matka, stařena a dále souvisí se živly - vzduch (zima), oheň (jaro), voda (léto) a země (podzim).

V minulosti byla všechna tato data (slunovraty, rovnodennosti a další důležité zemědělské svátky) spojována s rituály uctívajícími přírodní cykly, a nebo tématy lidského života (plodnost, láska, umírání apod.)

Věřím, že i v našem moderním světě je důležité následovat přirozené rytmy – aktivní i klidové fáze. Prostřednictvím našich setkání si tak můžeme uvědomit, co se děje v nás i přírodě a hledat tak lépe celkovou rovnováhu.

Kromě poznávání jednotlivých svátků je naše setkání příležitostí zastavit se, zažít bezpečí ženského kruhu, společně tvořit, sdílet, naučit se jednoduché rituály a také zažít kouzlo ženské péče. Budete odcházet plné energie, zážitků a možná i nových přátelství. Semináře doporučuji projít všechny, ale můžete zvolit jen témata, která vás přitahují a jsou pro vás v danou chvíli aktuální.

Pojďme společně prozkoumat pradávné zvyky kolem oslav měnících se ročních období,  odhalit kouzlo jednoduchých sezonních oslav a rituálů 


Zkušenosti účastníků

Líbí se mi, že při těchto setkáních jde o relax. Trochu si zatančit, něco pěkného si s nějakým poselstvím vyrobit, zasdílet svoje příběhy a na závěr se hezky opečovat. Co se týče Petry, je příjemnou průvodkyní, která má přehled, plno vědomostí a fajn tipů, jak zavádět rituály do běžného života. Nikdy do žádné aktivity nenutí, pouze nabízí bezpečný prostor. Tyto semináře mi dávají smysl a určitě doporučuji všem ženám jakéhokoliv věku. Ať už máte zkušenosti s ženskými kruhy nebo ne.
Alena
Příjemné zastavení v čase a prostoru provází vnímavá lektorka. Je to jako pohlazení po duši a v závislosti na programu večera i po těle. I když přijdu unavená s hlavou plnou myšlenek odcházím odpočatá, jako bych znovu nabyla rovnováhu a dodala potravu tomu, co dlouho hladovělo. Jestli si zaneprázdněná žena chce najít jednou za čas chvíli pro sebe, tohle je jedinečná příležitost.
Eliška
Setkání v bezpečném ženském kruhu za vedení Petry mi dalo možnost se otevřít a sdílet, vykročit za komfortní zónu a odhodit masku, která je přijatelná pro mé okolí. Vyzkoušet si být sama sebou a zůstat tak, protože je mi v tom nejlépe. Při každém setkání jsem zažila něco nového a odcházela zcela nabitá energií. Rituály a oslavy slovanských svátků mě nadchly, dlouho jsem cítila potřebu se vrátit ke svým kořenům a tak jsem absolvovala výcvik Kněžka Bohyně a je to pro mne úžasná životní cesta. Děkuji ti, Petro, za Tvé průvodcovství.
Mirka

Miluji práci s lidmi a momentálně se věnuji propojování spirituálního a korporátního světa. Více jsem se k těmto tématům dostala při koučovacím výcviku The art and science of coaching a dalším prohlubujícím kurzům jako Deep coaching nebo Expanding emotional intelligence od Erickson International a ve 2 letém výcviku kněžek bohyně u Lilie Khousnoutdinové a Katinky Soetens.  

Nyní jsem spolulektorkou tohoto novodobého výcviku kněžek. Mým velkým tématem je léčení - ať již těla, prostředí či emocí. Mám za sebou 2 roky terapeutické práce s dotekem a deep drainingu u Květy Paluskové a díky tomu praktikuji různé druhy biodynamických masáží.

U Richarda Vojíka jsem prošla léčení jizev. Z nemocí mne také hlouběji zajímá řešení problémů se štítnou žlázou (díky vlastní zkušenosti). V bájném Avalonu jsem absolvovala lektorský výcvik emočního léčení u Kathy Jones, která v Glastonbury přivedla hnutí bohyně opět na světlo světa. S Bohyní pracuji i na čištění prostoru a hledání rušivých zón, přičemž základy této práce jsem získala na semináři s Marie Diamond v rámci jejího učení Diamond Dowsing (proutkaření).

V současné době prohlubuji své znalosti o doteku v 5letém výcviku psychoterapie zaměřené na tělo, která vychází především z učení Gerdy Boyesen.

Petra Cihlářová

Termíny seminářů Petry Cihlářové

390 Kč

Přihlásit se

Oslava zimního slunovratu – Slovanský ženský kruh

St

11.12.2019

18-21 hod.

Chcete se více napojit na svou intuici? Zastavit se v prostoru mezi nádechem a výdechem? Zajímají vás praktické ukázky rituálů? Přijďte si dopřát zklidnění v ženském kruhu a oslavte s námi magický čas kolem zimního slunovratu. Patronkou tohoto období je bohyně Meluzína.
Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku.

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě Křačuna – zimního slunovratu. Období, kdy po nejtemnější části roku (nejdelší noci) přichází do našich dnů více světla. Nastává čas zastavení se, které potřebujeme, aby skryté energie, které spí přikryté sněhovou pokrývkou nejen na zemi, ale i uvnitř nás samotných, mohly nabrat potřebnou sílu ke znovu-zrodu.
Při práci se živly se zaměříme na vzduch – očišťující a léčivý. Jeho prostřednictvím se očistíme se, abychom mohly vědomě spočinout v klidu, než nastoupíme cestu za světlem. Vzduch symbolizuje také naše napojení na dávné předky, které uctíme. Na přijetí jejich moudrosti se připravíme výrobou lapače snů.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe bílo-stříbrné);
- rituální předmět na oltář;
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce);
- věci na vykuřování – kadidlo, vykuřovadlo, vějíř či pírka.
- Věci na výrobu lapače snů – větvičku, šnůrky, mašličky, peříčka, korálky
 

390 Kč

Přihlásit se

Oslava Hromnic – Slovanský ženský kruh

24.1.2020

18-21 hod.

Cítíte, jak se začínají probouzet první semínka, která jsou nadějí pro nový život? Chcete pomoci s uvědoměním si, co chcete ve svém životě probudit vy? Chcete ucítit podporu ženského kruhu? Zajímají vás jednoduché sezonní rituály? Pojďte s námi slavit sezónní svátky v rámci slovanského kola roku.

Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinová a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku.

Po krátkém seznámení se slovanským kolem roku (tak trochu jiným kalendářem) přejdeme k oslavě Hromnic a krásy třpytivé bílé matky zimy. Patronkou tohoto období je bohyně Zora/Jitřenka, Bohyně předjaří. Toto období je spojováno s nadějí, protože je spojeno s dobou, kdy se rodila první jehňata, a ovce dávaly první mléko, které bylo zárukou přežití. V životě ženy je to období probouzení se do ženství, čistotou dívky, prožíváním nespoutanosti a autenticity.
Společně budeme tuto vášeň probouzet, vnášet světlo do našeho života a vzájemně se inspirovat k plnohodnotnému, krásnému a láskyplnému životu. Zastavíme se a trochu se zasníme, abychom si procítily, jaký chceme, aby byl náš nový rok. Vytvoříme si vlastní nástěnku vizí neboli jantru. Budeme se věnovat uctívání vlastního ženství ve všech podobách.

Co s sebou:
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe dlouhé bílé šaty)
- Rituální předmět na oltář – to co je pro vás symbolem ženství (po skončení večera si ho opět odnesete „nabitý“ s sebou domů)
- věci k výrobě nástěnky vizí: časopisy (k vystřihování obrázků), čtvrtku nebo látku, na kterou budete symbolicky vkládat vaše sny, lepidlo, nůžky, barvičky
- Nechemické barvy na tělo, masážní olejíčky
- Pohoštění (např. oříšky, čokoládu, červené ovoce nebo cokoli dalšího, o co se chcete podělit s ostatními ženami

390 Kč

Přihlásit se

Oslava jarní rovnodennosti – Slovanský ženský kruh

Čt

19.3.2020

18-21 hod

Cítíte, jak se dny prodlužují, a do vašich životů vstupuje energie? Chcete se v kruhu žen připravit na čas nových začátků? Podpořit vše, co pro vás představuje naplněný život a pro co jste zapálené? Zajímají vás jednoduché sezonní rituály? Pojďte se mnou oslavit jarní rovnodennost.
Zvu vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazuji na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinová a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku.

Po krátkém seznámení se slovanským kolem roku (tak trochu jiným kalendářem) přejdeme k oslavě jarní rovnodennosti a času, kdy se příroda stejně jako slunce a světlo začíná probouzet. Patronkou tohoto období je bohyně Vesna, Bohyně jara, Paní Ohně. Toto období je spojováno s radostí, tvořivostí a oslavou překonání zimy. Dříve se pořádaly bujaré oslavy, tančilo se a zpívalo kolem ohňů. Oslavovala se plodnost, což se dochovalo i v dobách křesťanství v podobě Velikonoc.

Při práci se živly zaměříme na oheň podporující odvahu a vášeň v našem životě. Využijeme jeho sílu, abychom podpořily nové začátky a naše projekty, ať již znamenají cokoli. Naše záměry a kreativní energii symbolicky vložíme semínek trávy, kterou budeme sázet. Můžete se těšit i na tradiční uctívání těla formou malování a masáží nebo na tanec a sdílení.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe červené nebo zelené)
- Mističku s hlínou na sázení semínek, případně cokoli čím budete chtít zdobit (malý zajíček, vajíčko, mašličky…)
- Rituální předmět na oltář (který si večer opět odnesete domů, jen plný nové síly)
- Drobné pohoštění (oříšky, ovoce)
- Barvy na tělo a masážní olejíčky

390 Kč

Přihlásit se

Oslava Noci ohňů – Slovanský ženský kruh

Čt

7.5.2020

18-21 hod.

Vidíte, jak se probouzí příroda, krásně kvete a voní a vy si uvědomujete lásku všude kolem vás? Chcete probudit milenku v sobě? Chcete dovolit plamínku vášně, který ve vás je, aby se rozhořel? Zajímají vás jednoduché sezonní rituály? Pojďte s námi oslavit v rámci kola roku svátek bohyně Lady – archetypu Milenky.

Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku.

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě lásky, sexuality, partnerství – Noci rozkoše, Valpružiny noci (keltský Betaine). Jde o období, kdy se příroda definitivně probudila ze zimního spánku. Dříve se o této noci skákalo přes oheň, což mělo ochrannou funkci, také se pálilo vše nedobré. A pak se páry milovali v přírodě jako uctění plodnosti Matky Země. Tento rituál měl zajistit plodnost na další rok. I u nás přetrval první máj jako symbol a čas lásky.
Budeme se spojovat se svou ženskostí a svým lůnem, podpoříme naši sexualitu. Můžete se těšit i na hýčkání těla prostřednictvím malování a vědomé masáže. Podpoříme naše ženství svůdným tancem a prostor dáme také sdílení. Představíme si jednoduché rituály pro vaši ložnici.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe červené nebo růžové);
- červenou květinu;
- rituální předmět na oltář (který si večer opět odnesete domů, jen plný nové síly);
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce);
- barvy na tělo a masážní olejíčky.

390 Kč

Přihlásit se

Oslava Kupaly – Slovanský ženský kruh

Út

23.6.2020

18-21 hod.

Vnímáte, jak vám roste energie s přibývajícím světlem? Chcete se díky tomuto světlu podívat hlouběji na své emoce? Zajímá vás, jak podpořit prožívání radosti? Jak využít vodu k jednoduchým sezonním rituálům? Pojďte s námi oslavit v rámci kola roku magický čas letního slunovratu – Kupaly.

Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na pohanské (slovanské) tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla v rámci keltských večerů Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku..

Po krátkém seznámení se slovanským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě. Slunovrat je obdobím ohromné magické síly a veškeré rituály prováděné v tomto čase jsou zvláště silné. Vrcholí doba slunečního svitu a síla slunce zároveň podporuje uzdravující moc vody. Proto se často pořádají setkání u studánek a léčivých pramenů.
My se při práci se živly také zaměříme na vodu – očišťující a uzdravující. Podpoříme naše záměry, omyjeme se, abychom mohly vědomě nastoupit cestu za světlem (hojností, extází…). Nakonec si vytvoříme věneček z květů, který se zavěšoval na dveře, aby podpořil blahobyt. Chybět nebude ani tanec a sdílení.

Co budete potřebovat?
- Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe modré šaty nebo sukně);
- rituální předmět na oltář (který si večer opět odnesete domů, jen plný nové síly)
- drobné pohoštění (oříšky, ovoce);
- květy, větvičky, provázky na přípravu věnce (živé či umělé, podle vašich preferencí);
- barvy na tělo a masážní oleje.
 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektorku:

731 493 358
pcihlarova@gmail.com

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.