Na cestě k přirozenosti a vnitřní integritě

Tělo
Naše tělo si pamatuje vše, čím jsme si kdy prošli. Od početí až po moment, ve kterém se právě nacházíme. V okamžiku, kdy tělu začneme naslouchat, věnovat mu pozornost a pečovat o něj, dostáváme se do kontaktu s naší opravdovostí.

Emoce
Všechny emoce, které byly dříve skryté v mlze začnou vylézat. I když se může zdát, že na ně nejsme připravení, veškeré nástroje pro práci s nimi už máme.
Pomocí hlasu, dechu a pohybu se znovu dostáváme do kontaktu se zdrojem v nás.

Jakub Moulis

Vždycky jsem věděl, že budu pracovat s lidmi. Už od útlého věku jsem pečoval o mladší a slabší a to i v okamžicích, kdy jsem procházel šikanou. V pozdějších letech jsem se čím dál více dostával k tomu, že mi ostatní říkali, jak moc jim má rada pomohla najít nový směr či změnit něco, co se jim dlouho změnit nedařilo.

Asi ve dvaceti letech jsem se setkal se zážitkem blízkým smrti a zde jsem našel svá vlastní témata. Rozhodnutí, zda pokračovat dál v životě, bylo jen na mě. Ponor do vlastních problému mě dovedl k rozhodutí, že dalším krokem léčení je pro mě předávání toho, co jsem načerpal z vlastního prožitku.

Mou velkou vášní je odkrývání primárních traumat, která si neseme z ranných momentů v našem životě. Zkoumat, jak tato témata tvarují naší osobnost, jakým způsobem zkrze nás mluví a jaké dary nám přináší. Jsou to témata, která jsou velice citlivá a zranitelná a proto základem na všech sezeních a seminářích je nastavení bezpečného prostředí a zaměření se na naše tělo. Tělo má v sobě všechny tyto informace uložené, proto se zaměřuji především na práci s tělem, hlasem a dechem.

Na to navazuje zkoumání stínů, jakou jsou Stud, Vina, Strach, Vztek.
Tito průvodci jsou po mém boku v posledních několika letech a zvu je na své semináře.

Barbora Jirsová

Tanec je pro mě přirozeným vyjádřením potřeb těla. Nikdy jsem nepřilnula ke cvičení, opakovaným pohybům, potřebuji víc prostoru, potřebuji nechat tělo mluvit svou vlastní řečí. Nechat hudbu tahat za nitky propojené ke všem částem těla. Tělo je to, co vede pohyb, nikoliv hlava.

Když tančí tělo, existuje jen prožitek, radost, katarze. Intuitivní tanec je pro mě svoboda, kontakt se svou esencí, oprošťuje nás od vzorců, přestáváme být strukturou, můžeme si sáhnout na svojí energetiku, napojit se bezpečně na energii okolí. Stáváme se skrze tělo vědomým vysílačem a přijímačem.

Vždycky mě zaráželo, proč lidi netančí, když je to tak přirozené. Nechat sebou protékat hudbu, pocity a život. O tom to je, bojíme se žít, bojíme se osvobodit, ztratit kontrolu nad tím, co cítíme a jak u toho vypadáme, co si lidi budou myslet. Paradoxně, když žijeme, užíváme si a jdeme s proudem, vypadáme nejlíp a jsme pro okolí největší výživou. Nemožnost svobodného pohybu často souvisí s traumaty, uloženými v buněčné paměti těla. Záměrně se pak vyhýbáme aktivaci těchto částí a tím i uvolnění „zatěžujících“ vzpomínek a emocí. Pokud je stále budeme hromadit a nebudeme jim naslouchat, povede nás to zákonitě k vyhoření a nemoci.

Naučme se spolu propuštět, co nám už neslouží. Vědomě revitalizovat svoje fyzické i emocionální tělo. Najít si k sobě zdravý a láskyplný přístup. Na cestě ke svobodě.

Kde nás můžete potkat?

Tanečně pohybový webinář

450 Kč

550 Kč při platbě po 23.11.

Přihlásit se

Webinář - Máš právo žít! – staň se hlavním hrdinou svého života

Út

1.12.2020

18-21:30 hod.

Znáš ten pocit, kdy bloumáš životem a přemýšlíš, jestli ho opravdu žiješ naplno?

Tenhle seminář ti dá možnosti pohnout se svým životem.

Nikdo neříká, že to bude jednoduchá cesta! Ale rozhodně stojí za to na ní vykročit!

Tanečně pohybový workshop, který ti pomůže
- naskočit na vlak žití a opustit staré koleje prožívání
- naplno cítit a projevovat své emoce, i ty "dobré" ale i ty "špatné" 
- udržet si volání tvé vlastní duše
- být viděn a tím myslím opravdu viděn, nejen jak stojíš a bloumáš, ale opravdu naplno viděn
- pochopit tvé vlastní poslání
- udělat první krok směrem k naplnění tvého snu
- jo a možná se i přestaneš patlat dokola v něčem, co ti už nevyhovuje (ale rozhodutí je samozřejmě na tobě)
- zamilovat se do vlastního života, se vším, co nese

Seminářem provede Jakub.

Tak co? Naskočíš na cestu opravdovosti a začneš konečně pořádně žít? Nebo raději zůstaneš v příliš útlé komfortní zóňě?
Rozhodnutí je na tobě a já jsem tu pro tebe! Dostaneme to společně ven z těla!

Tanec - nebo spíše pohybová terapie je neuvěřitelně osvobozující. Nemusíš umět tančit. Nehrajeme na efekt. Používáme vlastní tělo jako nástroj, který nás dovede přesně tam, kde tkví příčina tvého problému pohnout se vpřed. Nevěříš? Taky jsem nevěřil a dnes je pro mě tanečně-pohybová terapie každodenní praxí.

Napsali jste:
"Jakub je typ terapeuta, kterého chcete mít, když je to s vámi hodně zlé. Opakovaně jsem viděla, že umí velmi citlivě pracovat i s nestandardními situacemi, ať už se jednalo o mne nebo jiné lidi ve skupinách, kde jsem s ním byla jako účastník. Má za sebou hodně práce sám na sobě a mraky rozličných zkušeností z různých terapeutických směrů. Je všestranný, citlivý, milující ale má v sobě i kvalitu jasnosti a rozhodnosti. Moc o svých vhledech nemluví a raději jedná. Vždy jsem se s ním cítila bezpečně a skutečně viděná."
Soňa

Taneční večer mi opravdu hodně pomohl. Děkuji za bezpečné prostředí, ve kterém jsem se mohla dostat do hloubky i za tak krátký čas.
Jana

 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Pro informace k seminářům kontaktujte přímo lektory:
samanska.domacnost@gmail.com
+420 733 775 288