Pozvi meditaci do svého života a prosvětli své dny radostí a láskyplným stavem vnitřního naplnění.

Pokud prožíváš stres, jsi často v napětí a nevíš kam dřív skočit, tak právě aktivní meditace jsou medicínou, kterou si můžeš aplikovat zcela sám a kdykoli. Meditovat neznamená sedět dlouhé hodiny, odcházet do ústraní a jako mnich čekat až se něco stane. Naopak díky technikám, které byly vytvořeny pro moderního člověka, který chce žít s rodinou, přáteli, pracovat, cestovat, tančit a bavit se, můžeš vstoupit do prostoru mezi myšlenkami, do prostoru, kde se vše zastaví. A v něm najdeš léčivé ticho, nerušený klid a opravdové napojení sám na sebe. Jsou to místa, odkud přichází skutečné léčení a nejhlubší uvolnění.

Naučíš se být pánem svých myšlenek a emocí. Pocítíš si své tělo a jako přítele, se kterým rád trávíš čas, ho pozveš do meditace. Užijete si spolu naplňující chvíle nespoutanosti a svobody. OSHO aktivní meditace ti prohloubí citlivost a intuici, otevřou nové dimenze lásky, kreativity a uvolní tvé tělo. Zbav se starých vzorců žití a život se stane radostným a prozářeným.

         “Život je semínkem, láska je květinou a úsměv je její vůní.
                           A to je umění meditace.” Osho


Zkušenosti účastníků

Sandipa má úžasnou schopnost vytvořit otevřený a láskyplný prostor pro meditaci, na svých akcích přirozeně a bezpečně provádí skupinu celým procesem. Já vždy z akcí na kterých jsem byla odcházím s pocitem vnitřního naplnění, lásky k sobě i druhým a velikou vděčností.
Jitka
Sandipa medituje už mnoho let a tak při vedení meditací nesdílí jen instrukce, které k vedení patří, ale předává i osobní zkušenost, upozorňuje na chyby, které sama dělala. Dokáže podpořit meditující v tom, aby se nenechaly pohltit svými myšlenkami, namísto toho, aby je jen pozorovali. Ráda se Sandipou medituji, protože cítím, že vytváří bezpečný prostor, ve kterém můžu úplně vypnout vnější svět a dopřát si čas jen pro sebe.
Saba
Sandipa, zaposobila si na mňa, ako lektorka, ktorá se ráda podelí o skúsenosti. Ľudom ukazuješ dalšie možnosti, s ktorými se dá pracovať prii osobnom rozvoji. Jsi tolerantná, priaťelská, kreativna s citom pre situáciu.
Tomáš

Sandipa miluje meditace, miluje slunce, miluje život… Žila v OSHO meditačních komunitách, zcestovala svět, baví ji tanec a pohyb a užívá si objevování toho, co nikdy neumírá. Ráda sdílí tyto vášně a láká ostatní k nalezení svobody, opravdovosti a vnitřního klidu.

V profesním životě zastává role krizového psychologa, psychoterapeuta, produkční, průvodce v meditaci a na cestách po světě.

Vystudovala psychologii, učila se různé humanistické psychoterapie, vyučila se v Dramaterapiia a Voice Dialogu. Praktické dovednosti získala jako terapeut v práci s uživateli drog a jejich blízkými, poradce a mentor lidí s psychotickým onemocněním.

Výraznou změnou jejího směřování pro ní byla setkání s terapeuty, jejichž práce byla ovlivněna a proměněna osobním vedením indického mystika Osho, který je obohatil uměním meditace.  Vydala se do světa a začala na sobě pracovat z úplně nové perspektivy. 

Sandipa

Zásadním okamžikem pro ní bylo setkání s bývalým osobním dentistou Osho, s Sw. Devageetem a jeho unikátním systémem sebeléčení Transomatic Dialogue a Akašickými procesy pro prohlubování meditační praxe.

Meditace se pro ni stala základním kamenem pro jakoukoli hlubší psychoterapeutickou práci. Propojila tak svou původní profesi psychologa s rozměrem spirituálním a pochopila, že pokud chceme poznat sebe a dosáhnout léčení a změny uvnitř nás, není to možné bez ponoření se do ticha, samoty a hluboké pravdy v nás, do míst odkud přichází skutečné léčení.

Sandipu baví přinášet to, co se naučila v meditačních centrech do každodenního života, zpátky do reality běžných starostí. S vděkem pozoruje svůj posun v přijetí náročných situací s větším klidem, laskavostí a pokorou. Zároveň vnímá mnohem větší uspokojení z jemných maličkostí, plněji prožívá setkávání s lidmi a dívá se s menším strachem ke konci této poutě.

Termíny seminářů Sandipy

450 Kč

Přihlásit se

Poznávám nesmrtelné v sobě – Večírek s OSHO a tantrickými meditacemi

St

23.10.2019

18-21 hod.

Je možné, že neseme v sobě něco, co je nesmrtelné? Něco, co přechází z jednoho života do dalšího? Zastavme se na chvíli v tomto čase, kdy si připomínáme blízké, kteří už odešli. Je pravda, že s jejich tělem odešlo vše? Nebo něco zůstává?
Kdo zná meditaci, zná i prostor, který existuje stále, který se nemění a s životem neodchází. Nemusíme věřit v reinkarnaci, pátrat v minulých životech, být jasnovidní, abychom poznali, že i my jsme součástí Vědomí, které zůstává a které ví o všem, co se dělo, děje a dít bude. A kdo je v kontaktu s touto částí, žije plněji, s větším porozuměním, v hluboké a stálé radosti a s lehkostí, která není zatížena strachem a tabuizovaním smrti.
Indický mystik Osho nám pomáhá v cestě k poznání naší nesmrtelnosti, dlouhá léta promlouval o schopnosti poznat skutečný život a trefně tvrdí, že "kdo nepozná smrt, nezná život". V dnešním Večírku s OSHO meditacemi budeme praktikovat nové meditační techniky, které nás připraví a vezmou na cestu za naší nesmrtelnou skutečností. A jako vždy, opět lehce, uvolněně a velmi přirozeně. Pozveme si na pomoc svá těla, jejich moudrost a živost, dále naší schopnost imaginace a vizualizace, klíčové tantrické pomocníky. Techniky si osvojíme tak, že je budeme umět opakovat v soukromí, sami či s našimi přáteli. A s každou novou zkušenosti poznáme, že život a smrt nejsou v protikladu, ale naopak mohou být přáteli v této Existenci. A my objevíme klid, blaženost a upřímnou vděčnost sami k sobě.

Na meditaci se připravíme pohybem, tancem, proto si vezměte pohodlné oblečení a dostatek tekutin. Přijďte s lehkým žaludkem, ať se vám snadněji medituje

380 Kč

450 Kč při platbě po 30.10.

Přihlásit se

Osvobozuji se od stresu – Večírek s OSHO meditacemi

Po

11.11.2019

18-21 hod.

Léto a čas odpočinku jsou za námi a my jsme opět ve shonu, v kolotoči zařizování a v pocitu, že to všechno nemůžeme stihnout. Valí se to ze všech stran a my to potřebujeme ustát. Chtěli bychom se zastavit a aspoň na chvíli vydechnout. Uvolnit si tělo a prostě jen tak být a nedělat nic.

Prý nám může pomoci meditace. Jak ale meditovat? Copak na to máme čas? A není to moc vážná záležitost? Znamená to sednout si do kolen lámajícího lotosového sedu a vydržet v něm hodiny? Nebo musíme odjet na vzdálený ostrov, kam ani signál nedosáhne? Ne ne, to už dávno neplatí. Meditace se může dít tady a může být zábavou a radostí. Osho, vědec lidského vědomí a mistr meditačních technik, nás učí, že meditace se může stát součástí každodenního života, aby nám poskytla úlevu a přivedla nás do trvalého stavu relaxace a bdělého vědomí, ve kterém se budeme umět o sebe lépe postarat. A benefity meditace přijdou snadněji, když si dovolíme být hraví, spontánní a v přirozeném pohybu.

V tomto semináři si vyzkoušíme dvě OSHO meditace, ve kterých se budeme moci zcela odevzdat přítomnému okamžiku, a to snadným a přirozeným způsobem. Budeme tančit, budeme se smát, budeme sami sebou, budeme v tichu. A tak objevíme prostor, kde zažijeme nejhlubší odpočinek a odkud můžeme kdykoli načerpat nové síly na zvládání našich životních situací. Nechme se překvapit :-)

Na meditaci se připravíme pohybem, tancem, proto si vezměte pohodlné oblečení a dostatek tekutin. Přijďte s lehkým žaludkem, ať se vám snadněji medituje.

380 Kč

450 Kč při platbě po 19.11.

Přihlásit se

Umím se zastavit – Večírek s OSHO meditacemi

St

4.12.2019

18-21

Vstupujeme do části roku, kdy je samozřejmostí být ve shonu, zařizovat spousty záležitostí, dokončovat nutnosti a s doslova vyplazeným jazykem po tom všem, vyčerpaní, si ke konci roku užít pár chvil klidu a spočinutí. Kolikrát už jsme to zažili a kolikrát jsme si řekli, že to uděláme příští rok jinak? Kolikrát jsme si uvědomili, že jsme tak unavení, že už ani nemáme sílu si to na závěr vše užít? A což kdybychom to změnili už letos?

Není nic cennějšího než se umět zastavit v tom nejdivočejším víru. Umět si každý den dopřát odpočinek, uvolnění a prostor k nabrání sil a energie, abychom si mohli užívat i dnešní den. Den, kdy pracujeme, zařizujeme, nakupujeme, organizujeme, pečujeme o druhé. Umět se zastavit je projevem lásky k sobě, věnování pozornosti potřebám svého těla a především své duše.
V meditační večírku se naučíme jednoduché techniky, které nám věnoval mistr meditace indický mystik Osho, který velmi dobře pochopil, jak funguje lidská mysl, která nás žene do budoucnosti nebo nás strhává do minulosti a tím nám brání být v přítomném okamžiku. Přesto, že to je jediné, co je skutečné. OSHO meditace nám ukazují cestu do míst, kde zastavit se je blažené, bezpečné a radostné.

Na Večírku tuto cestu projdeme společně a zastavíme se, jak se říká, v oku hurikánu. V samotném středu veškerého dění. A k tomu zastavení pak už budeme mít přístup kdykoli budeme chtít, i uprostřed všeho shonu. Poznáme, že letošní Advent je zcela jiný, nový a příjemně klidný.

380 Kč

450 Kč při platbě po 7.12.

Přihlásit se

Odkládám nepotřebné – Večírek s OSHO a tantrickou meditací

St

18.12.2019

18-21 hod.

Během tohoto večera se naučíme neobvyklou a revoluční techniku “Gibberish”, kterou můžeme praktikovat ve svém každodenním životě, a která nás osvobozuje od neodbytných myšlenek a obtěžujících emocí. Nečekaným způsobem nám dovolí vstoupit do prostoru, kde zažijeme hlubokou relaxaci a osvěžující ticho. Načerpáme nové síly a dny se nám prosvětlí.
A to se přesně hodí na prahu dlouhého zimního období.

Meditace OSHO Gibberish je také ideální před koncem roku, protože nám umožňuje odložit vše, co už si do nového roku nechceme s sebou brát. To, co už nepotřebujeme, co dosloužilo. A tak si vytvořit prostor pro nové a naplňující. Už jen pro to, co opravdu chceme žít.
Osho pro nás připravil geniální techniky, které nám pomohou odložit povrchové vrstvy, které jsme cestou životem nabraly, které někdy dávno byly potřebné a efektivní, ale které nám už nějak ze zvyku zůstaly, i když nám už neslouží a naopak nám zamezují uvidět sami sebe, v naší hloubce, ve skutečnosti. Někdy se snad i zahlédneme, ale lekneme se toho, nelíbí se nám to a tak právě OSHO meditace jsou velmi vhodné pro schopnost setrvat a podívat se ještě dál. Až tam, kde jsme opravdoví MY. A to vše v lehkosti, hravosti a laskavosti. Je krásné se uvidět!
V OSHO meditacích také zažíváme lehkost jakoby celé naše tělo bylo prostoupené světlem a energií, která nás nadnáší. Ano, meditace jsou hlubokou detoxifikací nejen pro duši a mysli, ale i pro tělo. To se uvolňuje a mládne. Buňky se regenerují a my máme přístup ke zdrojům čerstvé energie. Tak už víte, co je elixírem mládí? A máte chuť na pár deci? :-)

Na meditaci se připravíme pohybem, tancem, proto si vezměte pohodlné oblečení a dostatek tekutin. Přijďte s lehkým žaludkem, ať se vám snadněji medituje.
 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

 V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektora:

  775 696 361
      sandiketa@gmail.com

Často kladené otázky

Mohu si rezervovat postavení konstelace během semináře?

Ukázkové konstelace jsou stavěny podle aktuální dynamiky skupiny a uvážení lektora. Z tohoto důvodu není možné rezervovat si postavení vaší konstelace předem. Děkujeme za pochopení.

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vžždy se hodí zápisník a tužžka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využžijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možžno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držžena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možžné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražžským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možžné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložžení.