Meditace činí život šťavnatější. Je to způsob, jak život skutečně prožívat a užívat si každého okamžiku.

Jen vzácně si uděláme čas na to, abychom jednoduše byli/existovali a relaxovali. Jsme tak zaneprázdněni tím vším, co se okolo nás děje, že nám na sebe již nezbývá čas. Zapomínáme na to, kdo jsme ve své podstatě a žijeme ve svých zaneprázdněných myslích. Být schopni si dát od této naší mysli (která nás neúnavně a bez ustání zásobuje různými problémy, které je třeba vyřešit právě teď) pauzu, je otázkou jak umění, tak i cviku.

Vycházím z technik svého učitele Osha, které jsou velmi propojené s naším tělem. Skutečně fantastickou meditační technikou je tanec, který je jednou z nejjednodušších cest, jak se dostat okamžitě z hlavy pryč.
Cítit a užít si pouze pohyb těla. Nechat ho, ať se děje sám.
Okamžitě to ovlivní naši náladu, protože energie už není nakumulovaná pouze v hlavě. Radostnou atmosféru, nejen k tanci, dotváří živá hudba.

Marco

Hudebník a hledač neznámého.

V roce 1979 se stal žákem osvíceného mistra Osha a od té doby experimentuje se zvuky a hudbou využitelnou v meditaci. Od roku 1995 hraje živě na sebe rozvojových akcích/seminářích/setkáních po celém světě.

Vydal mnoho CD s meditacemi založenými na dávných technikách tantrického osvobození. Zakoupit je můžete zde: http://www.meditantra.com/music-cd-mp3.html

Shunyo

Shunyo pochází z Londýna, ze kterého se v sedmdesátých letech vydala až do Indie, kde se učila praxi bdělého vědomí. V těsné blízkosti svého učitele Osha pobývala 14 let. Nyní už je to více než 40 let, co praktikuje OSHO meditace®.

V současné době se věnuje šíření povědomí o meditaci po celém světě. Sdílí svoje zkušenosti, vede meditační kurzy, Vipassana retreaty a skupiny pro ženy. Rovněž dělá výcviky i pro ty, kteří se sami chtějí stát učiteli meditace.

Důležitou částí její práce je hudba, tanec a oslava. Což ve spojení s jejím intuitivním a velmi srdečným vedením umožňuje účastníkům jejích seminářů dosáhnout velmi hlubokých úrovní klidu a ticha.

"Nepotřebujeme si na meditaci vyhrazovat jednu nebo dvě hodiny denně a tiše sedět, ale učíme se způsoby, které můžeme použít, třeba když se na něco díváme nebo když něco posloucháme.", říká v rozhovoru pro náš magazín 

Termíny seminářů Shunyo

600 Kč

700 Kč při platbě po 18.3.

Přihlásit se

MOC PŘÍTOMNOSTI – Otevřený večer s OSHO meditacemi® a živou hudbou

Čt

21.3.2019

18-21 hod.

Minulost je pryč.

Budoucnost ještě nepřišla.

Přítomný okamžik je tvoje jediná realita – proč je pro tebe tak těžké jednoduše spočívat teď a tady?

Ze zvyku se ztrácíš ve snech a starostech o budoucnost.

Během tohoto večera se seznámíš s různými nástroji, které ti pomohou se s radostí a uvolněním vrátit zpět do přítomného okamžiku.

Meditace spočívá v jednoduchosti - tvoje tělo, mysl a duše začnou fungovat v takové celistvosti a harmonii, až se stanou melodií ... Jednotou.

I za tak krátký čas, jako je tento večer, se můžeš naučit některé metody, které mohou změnit kvalitu tvého života tím, že přinesou uvolnění a vědomí do tvých každodenních činností.

Večerem a meditacemi v radostné atmosféře nás bude doprovázet Marco a jeho na živo hraná hudba.

Tlumočení z angličtiny zajištěno.

 

4 900 Kč

5 500 Kč při platbě po 19.3.

Přihlásit se

VÁŠEŇ PRO ŽIVOT, VÁŠEŇ PRO MEDITACI – Intenzivní workshop plný OSHO meditací® a živé hudby

Pá – Ne

22. – 24.3.2019

pá: 17-21, so: 10-18, ne: 10-17 hod. (s přestávkami)

Cítíš se někdy, že ve tvém životě něco chybí, ale nedokážeš indetifikovat, co to je?

Vášeň pro život je tou odpovědí! Vášeň je kreativní, vytváří energii. Je to oheň. Vášeň JE život ... a je propojovacím článkem k tomu, aby se meditace začala dít.

Mnoho lidí se meditaci vyhýbá, protože si myslí, že je to něco vážného nebo "náboženského". Na tomto workshopu budeš mít možnost zažít, že opak je pravdou. Okusíš, že meditace činí život šťavnatější. Je to způsob, jak život skutečně prožívat a užívat si každého okamžiku – což je naše přirozenost! Meditační techniky zde představují jednoduché nástroje, které ti tuto skutečnost pomohou odhalit.

Co díky tomuto semináři získáš:

* Odstup od upovídané mysli, která doslova „bzučí“ myšlenkami, nekončícími dramaty a starostmi opakujícími se stále dokola.
* Propojíš se svými pocity, aniž by ses v nich ztrácel/a nebo byl/a zahlcen/a emocemi.
* Praxi, díky které se obyčejné zážitky tvého každodenního života mohou stát meditací. Budeš experimentovat s metodami, jako např. meditace na změnu a nejistotu, jak přijímat a plynout s výzvami, které život přináší apod.
* Zapálíš onen oheň vášně a naučíš se ho začlenit do svého každodenního života. V tom ti pomohou revoluční metody a techniky z Oshovy knihy „Book of Secrets“ (Kniha tajemství).

A mnoho dalšího.

Meditacemi v radostné atmosféře nás bude doprovázet Marco a jeho na živo hraná hudba.

Tlumočení z angličtiny zajištěno.

 

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.