Spojme se s tradicemi našich předků!

Staroslovanská akademie je volný cyklus veřejných přednášek a workshopů, které pořádá Slovanský kruh se svými hosty,
předními vědci a umělci, kteří se věnují slovanským, raně středověkým nebo folklórním a uměleckým tématům.
Taneční i hudební workshopy umožňují aktivní zapojení návštěvníků.

Slovanský kruh je zapsaný spolek, zabývající se studiem a aplikací poznatků o naší domorodé slovanské tradici. Chceme vrátit lidem naší země ztracenou spirituální nauku, která je hlubokým základem naší domácí kultury i duchovní tradice. Zakladatelem Slovanského kruhu je Zdeněk Ordelt, který už přes deset let přednáší o slovanských a domorodých tématech.

Termíny workshopů a přednášek Slovanského Kruhu

400 Kč

Přihlásit se

Šamanské rostliny síly – Workshop o tradici konopí a lysohlávek

St

24.4.2019

18-21 hod

Rostliny síly a člověk. To je téma, které dnes zní prakticky všude. Tajemství magických rostlin znali i naši předkové. Používali je při svých obřadech, aby se propojili se svými bohy, přírodou a pochopili zákonitosti vesmíru. Ale také z nich vyráběli praktické objekty, které jim pak sloužili ve všedním životě.

V naší krajině najdeme záznamy o léčení konopím. K magické praxi se přisuzuje používání hub Lysohlávek (např. Psylocibe Bohemica), Mochomůry Červené (Amanita Muscaria) a některých  bylin. Jaká je pravda o tomto fenomému a jak tyto rostliny můžeme používat pro léčení a obřady dnes? Mohou naše rostliny nahradit, či doplnit používání Ayahuasky k nám a dalších amazonských rostlin?

Zůčastněte se této besedy a přineste své dotazy sebou, kde je budeme sdílet.

Pořadem vás provedou:

Zdeněk Ordelt  - zakladatel spolku Slovanský kruh a průvodce šamanských metod Čech i Latinské Ameriky

Veronika Chrpová - odbornice na léčení s konopím s desetiletou praxí v oblasti jeho zpracování ve všech jeho formách a aplikaci v lékařství

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů 
kontaktujte přímo organizátora:

603 728 851
akademie@slovanskykruh.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení..