Spojme se s tradicemi našich předků!

Staroslovanská akademie je volný cyklus veřejných přednášek a workshopů, které pořádá Slovanský kruh se svými hosty,
předními vědci a umělci, kteří se věnují slovanským, raně středověkým nebo folklórním a uměleckým tématům.
Taneční i hudební workshopy umožňují aktivní zapojení návštěvníků.

Slovanský kruh je zapsaný spolek, zabývající se studiem a aplikací poznatků o naší domorodé slovanské tradici. Chceme vrátit lidem naší země ztracenou spirituální nauku, která je hlubokým základem naší domácí kultury i duchovní tradice. Zakladatelem Slovanského kruhu je Zdeněk Ordelt, který už přes deset let přednáší o slovanských a domorodých tématech.

Termíny workshopů a přednášek Slovanského Kruhu

400 Kč

Přihlásit se

Konstelace na Tetu, Kazi a Libuši – Zdeněk Šimanovský a Slovanský kruh

Čt

23.5.2019

18 - 21 hod.

Pokud vás zajímá, jak to bylo s magií u Slovanů a s Krokovými kouzelnickými dcerami Tetou, Kazi a Libuší, pojďte nahlédnout na historii pomocí systemických konstelací se Slovanským kruhem a jeho hostem - terapeutem Zdeňkem Šimanovským. Podíváme se i na další záhady, třeba dávné souboje českých kmenů mezi sebou, které vedly až k úplnému zničení některých rodů, například Slavníkovců. Předchozí zkušenosti s metodou konstelací nejsou nutné. Akce probíhá v rámci volného cyklu Staroslovanské akademie a je otevřená pro všechny zájemce.

Seminářem Vás provede: Zdeněk Šimanovský

Český psycholog, absolvoval dramaturgii divadla na DAMU, psychologii na FF UFP, tři výcviky: v integrativní psychoterapii (IPIPAPP) a dva v systemických konstelacích u Jana Bílého a u Moa Doris Grevenstette a Josefa Kembara. 

Rovněž dva déledobé kurzy v muzikoterapii u Jitky Vodňanské a ve voice dialogu u Radima Resse.

Spoluzakládal pražský literární klub Gloret, Krizové centrum RIAPS na Praze 3, Sekci dramaterapie a muzikoterapie při ČLS s Blankou Kolínovou a Marcelou Litovovou, Muzikoterapeutickou asociaci ČR /CZMTA/ a Českou asociaci systemických konstelací /ČASK/ a Společnost pro systemickou muzikoterapii ČR. 

Člen České asociace systemických konstelací ČASK, České asociace pro psychoterapii ČAP a Lékařské společnosti J. E. Purkyně, Společnosti pro systemickou muzikoterapii ČR a Muzikoterapeutické asociace ČR (CZMTA). Od r. 2014 profesní člen World Federation of Music Therapy WFMT. 

Autor a spoluautor osmi knih a dvou DVD vydaných nakladatelstvím Portál,  relaxačních CD pro děti a pro dospělé, lektor kurzů a výcviků. V současnosti má v Praze soukromou psychologickou praxi. 

350 Kč

Přihlásit se

Perun - hlavní bůh Slovanů – Jak naši předkové uctívali sílu přírody

Po

24.6.2019

18-21 hod.

Jak to bylo s uctíváním blesku, hromu a přírodních sil u našich předků? A jak se proměňoval archetyp Boha Peruna? V rámci volně přístupné Akademie Slovanského kruhu o tom promluví Michal Téra z katedry literární kultury a slavistiky filozofické fakulty Univerzity Pardubice. Specializuje se na slovanskou archaickou kulturu, zároveň se věnuje překladům odborné i krásné literatury z ruštiny, polštiny a staroruštiny. Je autorem oceňované knihy Perun.

Michal Téra (1976) - vystudoval historii na FF UK a absolvoval doktorandské studium na oboru slovanské literatury tamtéž. V současné době působí jako odborný asistent na katedře literární kultury a slavistiky filozofické fakulty Univerzity Pardubice. Specializuje se na slovanskou archaickou kulturu, kulturu slovanských národů a historii Slovanů zvláště v raném středověku. Zároveň se věnuje překladům odborné i krásné literatury z ruštiny, polštiny a staroruštiny.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů 
kontaktujte přímo organizátora:

603 728 851
akademie@slovanskykruh.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení..