"Není to jako každý jiný koníček, že si jdu zaběhat.
Tenhle 'koníček' se prostě žije naplno."

Spojení meditační praxe v sedě s učením o základním dobru v denním životě má schopnost ukázat praktikantovi, jak se vyrovnat s vlastním strachem a agresí, jak změnit problematické vzorce chování - a žít život nebojácnějším, jemnějším a elegantnějším způsobem.

Během meditační praxe se toho každý o sobě může dozvědět tolik, kolik si sám dovolí. Srdce a zvídavost vedou k disciplíně. Správná disciplína nás posunuje na cestě - ukazuje nám, co přijmout a co odmítnout ve své vlastní řeči a aktivitách. Nikdo jiný nemůže toto vědomé rozlišení udělat za nás. Musíme to udělat sami, jedná se totiž o naši osobní cestu.


Zkušenosti účastníků

Na semináře s Vlaďkou chodím pravidelně již několik let. Meditace je proložena diskuzemi s dotazy, kde se každý může podělit o své zkušenosti a pocity a položit dotazy, které Vlaďka vždy srozumitelně zodpoví. Součástí seminářů jsou i zajímavé přednášky na předem stanovená témata. Každý tento seminář je pro mě pohlazením na duši a dodává mi energii v běžném životě. Je určený i pro úplné začátečníky, kteří nikdy meditaci nezkoušeli, ale rádi by zjistili, o čem to vlastně je a jestli je to pro ně to pravé.
Lucie
Přijdete do přívětivého prostředí Maitrei, posloucháte o tom, že lze kráčet po cestě k souznění sám se sebou a s ostatními, cítíte, že to, co slyšíte je velmi pravdivé, přímé a přitom laskavé a hodně se vás to týká. A po skončení semináře se už nemůžete dočkat, jak si vše vyzkoušíte na meditačním polštáři a i během dne. A těšíte se na další setkání...
Jana
Na meditační setkání chodím do Maitrei od začátku. V dřívějších dobách jsem se na meditace díval s despektem, ale dnes vím, že je vše jinak. Tento druh meditace a způsob, jakým je předávána, je přesně to, co může každému pomoci nahlédnout sám do sebe. Při meditaci je každý sám se sebou, ale podpora skupiny a možnost promluvit si o svých pocitech s lektorem, ale i s ostatními, je skvělá zkušenost, která mi pomáhá i v běžných životních situacích. Tuto praxi mohu všem jen vřele doporučit.
David

Narodila se v Praze a většinu svého dosavadního života zde strávila. Vystudovala Vysokou školu zemědělskou, obor meliorace, a ve svém profesním životě se věnuje péči o životní prostředí.

Meditační praxi se věnuje již přes 20 let. Od roku 1997 je oprávněna předávat meditační praxi studentům a vést je na cestě meditace.
Studovala šambhalové učení Chögyam Trungpy Rinpočheho a od roku 2007 smí toto učení dále předávat.

V posledních letech doprovází Billa Karelise na některých cestách po Evropě a spolupracuje s ním při vedení meditačních programů.

Vladimíra Marianovská

„Dvacet let se meditaci věnuju intenzivně, jezdila jsem po světě, žila jsem v meditačním centru a pak jsem si uvědomila: ´Tak tohle už je moc, jsem úplně mimo realitu. Medituju, vizualizuju si, ale v podstatě vůbec nežiju. Z ničeho nemám radost, jsem zahořklá, protivná, už se neumím s lidmi normálně o něčem bavit. Řekla jsem si ne. Tohle už nechci. Já se chci radovat a žít normálně!´ Zůstala jsem jen u jednoduché meditační praxe, protože je hodně zemitá. Všechno jsou to fáze, kterými člověk prochází.“, říká v rozhovoru pro náš magazín

Termíny seminářů Vladimíry Marianovské

Meditační skupina

1 800 Kč

Přihlásit se

Cesta základního dobra – Mapa je jen mapa

So – Ne

30. – 31.5.2020

SO: 10-18, NE: 10-18

Otevřená meditační skupina, která se schází nepravidelně k meditační praxi bdělé pozornosti a uvědomění. Jedná se o tradiční meditační praxi se zaměřením na dech. Každé setkání se skládá jak z meditační praxe, tak ze studia učení Chogyam Trungpy Rinpočheho.

Na setkáních se pravidelně střídá meditace vsedě a meditace v chůzi - přibližně po 20 a 10 minutách. Tato technika pochází od Buddhy Šákjamuniho. Byla přenesena liniemi praktikujících z Indie a Tibetu a prostřednictvím Chogyam Trungpy Rinpočheho předána současné generaci. Používá dech jako vztažný bod praxe a nechá promíchat mysl s prostorem.

Postupně procházíme cestu osobního rozvoje založenou na vhledech vycházejících z pravidelné meditační praxe. Základním přístupem je náhled, že všechny lidské bytosti jsou ve své podstatě dobré a zdravé, a že je možné použít tuto zdravost na cestě našeho života.

Spojení meditační praxe v sedě s učením o základním dobru má schopnost ukázat praktikantovi, jak se vyrovnat s vlastním strachem a agresí, jak změnit problematické vzorce chování - a žít život nebojácnějším, jemnějším a elegantnějším způsobem.

Během meditační praxe se toho každý o sobě může dozvědět tolik, kolik si sám dovolí. Srdce a zvídavost vedou k disciplíně. Správná disciplína nás posunuje na cestě - ukazuje nám, co přijmout a co odmítnout ve své vlastní řeči a aktivitách. Nikdo jiný nemůže toto vědomé rozlišení udělat za nás. Musíme to udělat sami, jedná se totiž o naši osobní cestu.

Často zapomeneme, jak je život křehký. Možná máme pocit, že budeme žít věčně. Pokud se nám ale stane něco, co nám ukáže realitu, uvědomíme si, jak je každý moment života vzácný a že bychom měli s naším časem dobře nakládat. Takové zkušenosti křehkosti mají svou důležitou hodnotu, ladí nás na nás samotné i na ostatní.

Můžeme mít nejlepší vedení a nejspolehlivější učení na světě, stále je nezbytné, abychom svou cestu života a smrti prošli sami. Musíme skočit a zabývat se svými návykovými vzorci. Musíme odložit nástroj intelektuálních spekulací, obout si boty a rozejít se po zemi.

Kurz je vhodný pro každého kromě lidí s duševními poruchami. Tito lidé by měli svoji meditační praxi soukromě konzultovat s instruktorem.

Pro účastníky doporučujeme pohodlné a volnější oblečení.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1

V případě dotazů týkajících se semináře
kontaktujte přímo lektora:

vmarianovska@seznam.cz

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.