Klid ve vichru emocí

Emoce dokáží zahýbat mnoha situacemi tak, že se cítíme zahnaní do kouta. Jak z této pasti ven?

Objevte nehybný střed ve vás samých – přirozený zdroj klidu, který je neustále k dispozici. Rozpoznejte, že to, co nás obvykle trápí, lze z klidu vidět jen jako svobodnou hru myšlenek a pocitů, které se objevují a mizí.

Vědomí člověka je jako hurikán. Hurikán má pohyblivý okraj a uprostřed tohoto víru je klidný nehybný střed.

Tento střed se popisuje jako oko hurikánu – to je neustále klidné, zatímco okraje hurikánu zuřivě vytrhávají stromy.

Když jsme se v onom oku – v našem středu, nacházíme se ve vysvobozeném stavu. Netsáváme se zajatcinašich proměnlivých prožitků a neztotožňujeme se s všemožnými stavy mysli, které tak dobře známe.

Oko hurikánu není odděleno od jeho okrajů, i když jsou svou povahou naprosto odlišné. A stejné je to s vědomím člověka. Stav vysvobození není oddělení od pocitů, myšlenek a vjemů.

Můžeme mít mnoho myšlenek a názorů (stavů patřících do okraje hurikánu), na to, co vysvobození je, ale pokud si neuvědomíme celý obraz, pokud nevidíme obojí –  jak oko, tak okraje –  naše porozumění bude pouze konceptuální.

Základní učení Nukuna je „být tím, co je, tak jak to je“. Díky tomuto jednoduchému pochopení se sebou mysl přestane bojovat a pravda se projeví sama ve své jednoduchosti a čistotě. Je to odpověď beze slov, která mysl umlčí.

Nukunu se narodil v Dánsku v roce 1947. Vystudoval filosofii a psychologii. Pracoval 30 let jako psychoterapeut a přednášel o Gestalt psychologii, psychodramatu, primární terapii, NLP a meditaci.

Během této doby byl studentem velkých učitelů jako je Osho, Papaji a učitelů z linie Sacha. Po zkušenosti radikálního probuzení v březnu 1995 se jeho práce změnila. Nyní se soustředí na předávání své zkušenosti formou satsangu a intenzivních kurzů.

Na týdenním kurzu s Nukunem jsem v sobě objevil moře klidu a láskyplnou hloubku, která mne nadále životem provází i v těch nejtěžších chvílích. Pro mne je Nukunu takovým dánským Eduardem Tomášem.
Martin
Mimořádné spojení psychoterapie a tradiční advaity... unikátní způsob, kterým lze přetnout „začarovaný kruh“ mnohdy nekonečného hledání a poznat, kdo a co skutečně jsme...
Larisa

Prací v tomto webináři rozvíjíte zejména tento životní dar:

Vědomé bytí
Odložte iluzi oddělenosti a ponořte se do oceánu vědomí.

Vytvořte si zdravý odstup od emocí, myšlenek a prožitků.

Získejte 2 hodinový videozáznam z webináře:

Je to jednoduché, po zaplacení kartou vám přijde odkaz na přehrání videa v internetovém prohlížeči.

GARANCE SPOKOJENOSTI
Pokud nebudete s obsahem nahrávky spokojeni, dejte nám do 30 dnů vědět a my vám vrátíme vaši platbu.

Využijte zvýhodněné ceny, která je teď k dispozici: