KORONAVIRUS
Strach, smrt ega a osvícení

Koronavirus zahýbal celým světem. Jaká naše přesvědčení napadá nejvíce?

Videozáznam webináře s Janem Bílým na téma Koronavirus - Strach, smrt ega a osvícení

Letošní rok vzal mnohým z nás pocit jistoty. Ukázal nám, že pod kontrolou nemáme vlastně vůbec nic. A oživuje v nás staré strachy zděděné po předcích – včetně toho největšího – strachu ze smrti. To, co se děje, může být vyčerpávající a stresující. Můžeme mít pocit, že situace nemá řešení. Připadat si zahnaní do kouta. Absolutně bezmocní.

Životní cesta, k níž patřilo i nelehké hledání domova mezi Českem a Německem, přivedla Jana Bílého do míst, kde takovým pocitům sám čelil. Jan na své cestě našel nástroje a průvodce, díky kterým se mu podařilo se z pasti strachu vymanit. Jsou mezi nimi systemické konstelace a Bert Hellinger i Zen a Osho. Janovi se podařilo dosáhnout pochopení a najít v sobě uzdravující klid.

Online seminář Koronavirus je předáním esence Janova poznání. On sám současnou epidemii chápe jako úžasnou příležitost prohlédnout naši touhu po jistotě, vědění a kontrole a uvědomit si, že bitvu se smrtí a s ohrožením nemůžeme trvale vyhrát. Přijetí této skutečnosti vám však paradoxně může pomoci zbavit se strachu a dosáhnout uvolnění, v němž budete přirozeně napojení na své zdroje – a tudíž klidní, silní a akceschopní.

Přijetí sebe sama

Vědomé bytí

Jan Bílý

Jan Bílý (1954) poskytuje hluboký a mnohovrstevnatý pohled do různých oblastí života (partnerských, rodinných i pracovních vztahů, financí, managementu). Vychází ze své dlouholeté zkušenosti se systemickými konstelacemi. (O této metodě napsal již devět knih.)

Ve své práci spojuje racionálně-logický a intuitivně-mytologický způsob vnímání světa. Je certifikovaný kouč  ("Coach/Training Professional" německo-švýcarského institutu IBW Lörrach) a systemický poradce (výcvik získal u R. R. Doetsche).

Za své nejdůležitější učitele považuje indického mystika Osha, rakouského druida Antona Raborneho a německého terapeuta a filosofa Berta Hellingera. Je zakládajícím členem České asociace systemických konstelací.

Na co se můžete v nahrávce těšit?

- Jaká jsou poslední tabu, o kterých se v dnešní době nemluví?
- Je koronavirus trestem pro lidstvo?
- Jak to s námi vidí samotný virus?
- Co ukázala konstelace o koronaviru?
- Jaké jsou následky absolutní kontroly?
- A mnoho dalších vhledů...

Získejte 2,5 hodinovou nahrávku z webináře:

Je to jednoduché, po zaplacení vám přijde odkaz na přehrání videa v internetovém prohlížeči.

GARANCE SPOKOJENOSTI
Pokud nebudete s obsahem spokojeni, vrátíme vám do 14 dnů vaši platbu zpět.

Využijte zvýhodněné ceny, která je teď k dispozici.

Moc děkuji za krásný, zklidňující ale i humorný webinář.
Gabriela
Děkuji všem zúčastněným, lektorovi, organizátorům i spoluúčastníkům za úžasný seminář a zajímavé postřehy.
Anna
Téma strachu ze smrti a stínu mě provází dlouho. Děkuji za uvolňující cvičení.
Petr

Epidemie jako příležitost

Naše rychlá, úžasná a veskrze racionální doba se úporně drží představy, že vše lze více či méně úspěšně kontrolovat. Prakticky se to zdá být jen otázka peněz. Proto se náš stín – tedy to, co nevidíme, náš strach – to, co nás děsí a smrt – to, co se skrývá na dně našich obav, staly jedním z posledních tabu. Stín, strach a smrt odmítáme, neboť nad nimi ve skutečnosti nemáme žádnou moc. To vede ke zdětinštění společnosti a za předpokladu, že nepřijmeme naši stinnou stránku, také k tomu, že se nemůžeme plně vystavit světlu a naplno žít.

Od začátku tohoto roku si přitom na nás Univerzum „vymyslelo“ speciální cvičení. „Vynalezlo“ virus, který se několik dní skrývá v latenci – to znamená, že osoba je už nakažlivá, ale nemá ještě žádné příznaky. Takže nepoznáme, kdo nás může nakazit a kdo ne. Touto situací se tak trochu vracíme do středověku, do dob morových epidemií, kdy lidé také nevěděli, co je potká příští dny.

Současná epidemie se tak jeví jako úžasná příležitost naši touhu po jistotě, vědění a kontrole prohlédnout, uvědomit si, že bitvu se smrtí (a potažmo i s ohrožením) prostě nemůžeme trvale vyhrát, a zbavit se strachu, který masivně snižuje naši akceschopnost, napadá intuici a ničí klid a pohodu duše.