Zlepšete své prostředí a zlepšíte tak své zdraví.
Fyzické, psychické i spirituální.

Všichni si z celého srdce přejeme žít tam, kde nám bude dobře. Mít místo, kam se můžeme uchýlit po namáhavém dni, daleko od ruchu a shonu světa. Snažíme se, aby náš příbytek vypadal hezky, stylově a dýchal čistotou. Možná se vám ale stává, že i když je vše na svém místě a uklizeno, něco jako by stále chybělo. Vám se nedaří spočinout a říct si: 
„Ano, tady jsem doma.“

Pohled designéra Davida 

Všichni si přejeme žít v živém a zdravém prostředí. Bohužel se často setkáváme s „lehce omyvatelnou“ laminátovou podlahou, která se silně elektrostaticky nabíjí, „odolnými“ umělými koberci s koktejlem chemických látek, „silnými“ lepidly s obsahem formaldehydu, elektrosmogem, plísněmi
a s podobnými překážkami.

Z našeho domova se pak často vytrácí genius loci (duch místa).

Vytvoříme-li živý prostor, lze očekávat zlepšení zdravotního stavu, zrychlení regenerace po nemoci, zvýšení pracovního výkonu, zlepšení paměti a koncentrace a snížení stresu.

 Lidé žijící v živém prostředí mají hlubší spojení s přírodou, vyšší kvalitu života a silnější pocit vlastního propojení s místem.

Lidé a spojení s přírodou

Podvědomě hledáme spojení s vnějším přírodním prostředím. Neustále. Řešením bývá víkendový útěk na chaty a chalupy, pořádání pikniků v parcích města nebo dovolená u moře či v horách. Řešení náv však může nabídnout i náš domov.

Roger S. Ulrich prokázal, že rozdílné výhledy z okna nemocnice mají odlišný dopad na léčebný proces. V experimentální studii srovnával pohled do parku, na stromy a zeleň s pohledem na stěny protějších domů. Pacienti s pohledem do zeleně vykazovali rychlejší uzdravení a menší potřebu podávání medikamentů. Výhled do zahrady či parku, ale i do kvalitního urbánního prostoru nebo využití balkonu pro rostliny, stejně tak jako pěstování rostlin v interiéru, hraje důležitou roli pro naše psychofyzické zdraví.
Jak naznačené poznatky využít, aniž bychom se museli stěhovat?

Pár slov o mě

Celý svůj život se věnuji zdravému obytnému prostoru, stavbám a jejich realizaci. Zajímá mě, jak člověk bydlí a co ho v prostoru ovlivňuje

V roce 2002 jsem absolvoval obor stavební biologie na Institutu stavební biologie a ekologie v Neubeuernu. Je to specializace, která se zabývá celostním vztahem člověka a obytného prostředí. V témže roce jsem se stal partnerem akad. arch. Oldřicha Hozmana ve Studiu ARC, kde jsem navrhoval konstrukce s použitím ekologických stavebních materiálů. Jako architekt jsem se dlouhá léta podílel na projektech Maitrey. 

Ing. David Eyer, Ph.D.
Designer

 Jsem členem sdružení Ekodům z.s. a zakládajícím členem Intbau Czechia z.s. Před třemi lety jsem získal titul Ph.D. na fakultě architektury s tématem „Vitalita v architektonickém prostoru".

Konzultacemi a kurzy mi prošly stovky studentů, kterým jsem pomohl porozumět principům zdravého bydlení a zlepšit tak kvalitu prostředí, ve kterém žijeme.

Během seminářů se orientuji především na praktické tipy, příklady a řešení, která lze jednoduše aplikovat.

Na co se můžete těšit:

 Jak si zařídit bydlení, které bude hezké a zároveň maximálně přirozené a zdravé? 
Potřebujete vymalovat, ale nevíme jaké zvolit barvy a jak s nimi pracovat?
Jak vybrat správné materiály na podlahy, stěny i pro zařízení bytu?
Chtěli byste mít doma co nejpřirozenější osvětlení?
Jak můžeme minimalizovat elektrosmog v našem domově?
Chystáte se na úpravy bytu a nevíte jaké použít materiály?
 

Maitrea je srdeční záležitostí

Maitrea byla založena v roce 2006 s požehnáním Jeho Svatosti 14. dalajlámy. Slovo Maitrea v sobě nese význam „milující laskavost“. Naším posláním je pomáhat lidem spojit se se svým Srdcem a následovat jej.
Jsme tu pro vás a přijímáme vás takové, jací jste.

„Maitree jsem vděčná za velmi výživné akce, které ke mně přišly. Vždy mi něco padne do oka. Protože jsem sama lektorka, průvodkyně a s některými lektory se znám, oceňuji také péči, kterou mají jak účastníci akcí, tak samotní protagonisté.“

Mgr. Zuzana Zaharowská
(Zara Natalyx)

zaranatalyx.cz

„Maitrea je už nepočítaně let moje srdcovka. Miluji architekturu domu v Týnské uličce, design, který mě povznáší svou čistotou a ušlechtilostí. V místním krámku jsem nakoupila mnoho krásných drobností a knih. Inspirace, úžasná setkání, zajímaví lektoři a parádně sehraný tým.“

Michaela Neumann (cestovatelka, fotografka, hledačka, spaceholderka)

„Maitrea nabízí vysokou kvalitu seminářů. A to nejen díky svému reprezentativnímu zázemí v samém srdci Prahy, ale především díky špičkovému lektorskému obsazení a profesionální organizaci kurzů. Maitrea je pro mne osobně doslova srdeční záležitost.“

MUDr. Monika Sičová
monikasicova.cz

Nenechte své dary spát

Život je dar. Nekonečně bohatý a pestrý. Spektrum možností, které nám nabízí, jsme rozdělili do sedmi částí – tak abychom je mohli jasněji uvidět a dál rozvíjet. 

Nahrávka Tady jsem doma vás vede zpět do naprostých praktických základů zdravého bydlení. Jaké materiály, barvy a struktury používat, když si vytváříte domov, ať už od základů, nebo jen upravujete. 

Nečerpání síly
Buďte v těle. Spojení se svými kořeny.
Objevte svou sílu.

Sebevyjádření
Tvořte svůj život jako umělecké dílo.
Originálně. Autenticky. Svobodně.

Přijetí sama sebe
Dovolte si jednat v souladu s tím,
co si myslíte a co cítíte.

Získejte 2 hodinový videozáznam semináře:

Pohlédněte na prostor, ve kterém žijete v širších souvislostech.
Dozvíte se o nejdůležitějších principech bioarchitektury, ekologického stavění.

Je to jednoduché, po zaplacení vám přijde odkaz na přehrání videa v internetovém prohlížeči.

Přístup k nahrávce budete mít k dispozici po 12 měsíců od jejího zakoupení.

GARANCE SPOKOJENOSTI
Pokud nebudete s obsahem nahrávky spokojeni, dejte nám do 30 dnů vědět a my vám vrátíme vaši platbu.

Využijte zvýhodněné ceny, která je teď k dispozici.