Termíny workshopů a přednášek hostujících lektorů

4 200 Kč

4 900 Kč při platbě po 30.4.

Přihlásit se

Laboratorium Pieśni – Práce s hlasem, tělem a dechem

So – Ne

7. – 8.9.2019

10-17 hod.

Zakladatelky skupiny Laboratorium Pieśni, Alina Jurczyszyn a Kamila Bigus, poprvé v Praze!

Laboratorium Pieśni (Song Laboratory) vede tradiční pěvecké workshopy a využívá k tomu metodu práce s hlasem, tělem a dechem. Tuto metodu vynalezla právě Alina Jurczyszyn a sama se inspirovala kurzy Centra pro divadelní přípravu Gradzienice a hudební prací Grotowského institutu nacházejícího se v polské Březince. Workshopy jsou příležitostí setkávat se a sdílet prostřednictvím písní, a vytvořit tak kreativní prostor hlavně pro ty, kdo mají přirozenou potřebu hlasově se projevovat a chtějí objevit, jaké dobrodružství se v jejich vlastním hlase a tradičních písních může ještě skrývat :)

Workshop je zaměřený na:
* skupinové cvičení hudby a tradiční zpěv (práce s tradičními písněmi, vokální polyfonie)
* hlasový projev a jeho zesílení (intonace, hlasový rozsah, dechová cvičení)
* objevování přirozené lidské muzikálnosti (muzikální vnímání světa)
* párové a skupinové aktivity (budování bdělé pozornosti, vzájemného respektu a zodpovědnosti za společnou práci, schopnost zařadit se do skupiny, vytváření kreativní energie, vzájemná spolupráce, objevování potenciálu každého účastníka workshopu)

Časový harmonogram:
Sobota 7.9. 2019: 10:00-13:00 & 15:00-17:00
Neděle 8. 9. 2019: 10:00-13:00 & 15:00-17:00

Jak se připravit:
Vezměte si pohodlné oblečení (budeme se hýbat) a vodu. Pracujeme bosé nebo v pohodlné domácí obuvi. Mějte na paměti nějakou tradiční píseň, kterou znáte od srdce (na jazyce nezáleží) - takovou, kterou můžete sdílet se skupinou.

Lektorky:
ALINA JURCZYSZYN 
Zpěvačka, která pracuje již 10 let s tradičními písněmi mnoha kultur, vede workshopy, cestuje, sbírá písně přímo od jejich zdrojů. Absolvovala Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice a humanitní fakultu se specializací na divadelní studia na Univerzitě v Gdaňsku na poli výzkumu: Albánie, Srbsko, Makedonie, Polsko. Zakladatelka skupin: Laboratorium Pieśni a Annatura. Herečka (Gardzienice, Off the Bicz Theatre), režisérka (Seasons, Empty Nights - Songs that come to an end), umělecká koordinátorka Laborator of the Song Academy and the Etnowiosnowisko Festival.

KAMILA BIGUS
Houstlistka, absolventka Státní hudební akademie Stanislawa Moniuszka v Gdaňsku. Orchestrální hudebnice, členka mnoha projektů: Tri-City: Annatura, Laboratorium Pieśni, Kropki, False Month. Aktuálně studentkou Akademie výtvarného umění v Gdaňsku.

https://www.youtube.com/watch?v=04fEWQOwUD4&start_radio=1&list=RD04fEWQOwUD4

Místo konání

MAITREA, a.s.
Týnská ulička 6/1064, 110 00 Praha 1

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme Vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Na místě se můžete převléknout (platí zejména pro taneční a pohybové semináře.) K dispozici na místě jsou deky. V případě potřeby využijte na patře se sály sprchu.

Je na místě občerstvení?

Na místě možno zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka. Doporučujeme vám přinést si s sebou vodu nebo čaj v plastové lahvi či termosce. Pokud zapomenete, je možné zakoupit vodu v láhvi u nás. 

Na oběd či večeři si můžete zajít do naší vegetariánské restaurace MAITREA. Doporučujeme rezervovat si místo na telefonním čísle : 221 711 631 (11.30-23.00). V případě rezervace pro větší skupinu počítejte s tzv. SKUPINOVOU NABÍDKOU, kde je výběr z cca 6 jídel, abyste dlouho nečekali. Rezervace je pro vás držena pouze 15 minut od dohodnutého času.

Další alternativy: Country life (www.countrylife.cz), BEAS DHABA (www.beas-dhaba.cz), pizzeria GIALLO ROSSA (www.giallorossa.cz)

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení..