To, s čím bojujeme, roste!

Výcvik v metodě Krmení démonů (FYD) opět v Čechách!

MAITREA, Týnská ulička 6

S velkou pokorou a neskonalou úctou u nás opětovně v Čechách přivítáme Charlotte a Pietera - přímé studenty Lamy Tsultrim Allione, kteří  přijedou, aby nám předali techniku prastaré metody FYD (Feeding Your Demons).

Tyto 4denní hluboce sebepoznávací semináře jsou součástí třímodulového výcviku.

Pětikrokový proces FYD vychází z názoru, že pouze skutečná péče o naše temné stránky a jejich vyživení nám může pomoci získat pozitivní potenciál, který v nich dřímá. 

Trápí vás nebo vaše blízké, či klienty ve vaší praxi potíže, jako jsou deprese, úzkosti a strachy, nemoci, poruchy příjmu potravy, závislosti, problémy ve vztazích, sebenenávist či zlost? Praxe FYD je nazývá démony. Čím usilovněji proti nim bojujeme, tím silnějšími se stávají. Pokud změníme svůj přístup a věnujeme jim potřebnou péči, můžeme se z tohoto boje jednou provždy osvobodit.

Metoda Krmení Démonů (FYD)

Tato metoda vychází ze starobylých tibetských buddhistických praktik a učení. Byla vyvinuta tak, aby moudrost těchto nauk byla přístupná a použitelná i v dnešní světě. Používá se v osobním i profesním životě, od psychoterapie a lékařské péče až po řešení každodenních problémů.

Krmení démonů je hluboký proces práce se strachy a omezeními, se kterými již nemusíte bojovat. Naopak! Tato starověká praxe naše životní překážky popisuje jako démony. Tím, že "svým démonům" nabídnete to, co skutečně potřebují, jim umožníte proměnit se ve spojence, kteří mohou přinést vašemu životu nebývalý užitek.

Tím, že tento proces podporuje hluboký soucit se všemi aspekty nás samotných a lidí kolem nás, přináší tak soulad a integraci celého spektra našeho bytí.

Metoda stará tisíciletí… udržovaná generacemi… převedena do srozumitelného slovníku dnešní doby. V čem je přínos? Pomáhá člověku navracet důstojnost, potenciál, přináší zdraví a rozvíjí Soucit. Kniha ukázala možnosti, prožití je Cestou. Děkuji.
Sofie K. Sarras
Už asi 20 let zkouším různé techniky osobního rozvoje. Tuto považuji za nejúčinnější. Je jemná laskavá, ale zároveň velice účinná. Doporučuji ji každému, kdo chce pracovat se svým strachem. Zároveň se mi líbí, že předávání metody nekončí seminářem, ale je možno se zdokonalovat v pokračující praxi.
Jiří D.

1. modul
ZÁKLADY

17. - 20. června (sobota– úterý)
Sobota - pondělí: 9 -17 hod.
Úterý: 9 - 16 hod.

První modul výcviku slouží jako hluboký sebepoznávací seminář, kde si osvojíte techniku Krmení démonů pro každodenní praxi. Metoda FYD je navržena tak, aby prohloubila vaši osobní duchovní praxi a přinesla užitek a trvalou transformaci vám, vašim blízkým nebo vašim klientům.

 • Transformační meditační techniku, kterou lze integrovat do běžného života
 • Zjistíte, co vysává vaši energii a zaměstnává vaši mysl
 • Naučíte se pracovat se svými osobními i rodinnými démony
 • Pochopíte své emocionální vzorce a to, jak ovlivňují váš život
 • Získáte jedinečný nástroj, který můžete s klienty používat ve vaší terapeutické praxi
 • Zakusíte meditační praxi, praxi devíti dechů, partnerskou práci ve dvojici, poznáš historii a filozofické kořeny, rozpoznáš typy démonů a zjistíš, jak je to s démony a kreativitou

První modul výcviku je pod vedením Pietera. Tento modul můžete absolvovat samostatně, aniž byste museli pokračovat do dalších dvou modulů.

2. modul
PROHLOUBENÍ

2. - 5. listopadu  (čtvrtek – neděle)
Čtvrtek - sobota: 9 - 17 hod.
Neděle: 9 - 16 hod.

Druhý modul prohloubí vaše zapojení do procesu Krmení démonů a chápání jejich fungování v našich činech, rozhodnutích, vztazích a práci. Vědomým setkáním se svými démony s soucitem se otevřeme osvobození, životu s otevřeným srdcem a lehkosti, kterou můžeme naplnit všechny aspekty života.

 • Proniknete hlouběji do praxe s mapou démonů
 • Prohloubíte praxe Prajna Parmity
 • Vytvoříte si mapu těla, abyste viděli, kde ve svém fyzickém těle držíte různé démony

 • Prozkoumáte Rodokmen démonů a spojenců - mapy, které odhalují, jaké vzorce, či moudrost, byly předávány z generace na generaci

 • Vytvoříte Hydra mapy sloužící k porozumění spojení mezi démony a pro vyjasnění informací o kmenových démonech

 • Budete pokračovat v Krmení démonů pomocí práce v párech a hlouběji se zapojíte do spolupráce se svými spojenci prostřednictvím procesu Rozšířeného spojenectví.

Druhý modul výcviku je pod vedením Pietera a Charlotte.

Mezi prvním a druhým modulem je také pravidelná domácí praxe. Více informací dostanou účastníci při konání prvního modulu.

V roce 2024 navíc plánujeme 3.modul, který je zároveň certifikací pro praxi Krmení démonů.

Předchozí zkušenosti nebo znalosti buddhismu a meditace nejsou nutné.

Výcvik bude tlumočen z angličtiny do češtiny.

Komu je výcvik určen?

Profesionálům v oblasti duševního zdraví, životním koučům, terapeutům, duchovním mentorům, sociálním pracovníkům a lidem, kteří se ve své práci věnují pomoci a léčení druhých.

Jednotlivcům, kteří si chtějí osvojit účinnou metodu přímého boje s vlastními navyklými vzorci, výzvami a překážkami za účelem vlastní transformace.

Všem, kteří cítí, že jejich život ovlivňují následky traumat z minulosti.

Všem, kteří chtějí zastavit svůj boj se závislostí, strachem, úzkostí, vinou, vztekem nebo jakoukoliv jinou formou vnitřního konfliktu.

Tato práce přesahuje duchovní teorie a slouží jako smysluplný nástroj pro každého, kdo si přeje pocítit větší emoční klid, bez ohledu na náboženské vyznání či osobní filozofii.

Lopön Charlotte Rotterdam
a Pieter Oosthuizen

Pieter Oosthuizen a Lopön Charlotte Rotterdam jsou dlouholetí studenti tibetského buddhismu. Jsou senior učitelé meditace, praxe Krmení démonů (FYD), Chöd a dalších buddhistických praktik v USA i v zahraničí. Vyučují v buddhistickém středisku Tara Mandala, které založila Lama Tsultrim Allione.

Pieter získal právnický titul v rodné Jižní Africe a je předsedou správní rady Tara Mandaly. Charlotte získala magisterský titul na Harvardské teologické škole a je instruktorkou a ředitelkou Centra pro rozvoj kontemplativního vzdělávání na Univerzitě Naropa.

Společně vedou Tara Mandala sangha. Jejich blog nabízí Dharmické úvahy o moderním životě: www.skymind.us.

Přihlaste se nyní:

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. U tanečních seminářů doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. 

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je Maitrea?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje Maitrea v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.