To, s čím bojujeme, roste!

9.–13. listopadu

MAITREA, Týnská ulička 6

S velkou pokorou a neskonalou úctou u nás poprvé v Čechách přivítáme Charlotte a Pietera - přímé studenty Lamy Tsultrim Allione, kteří  přijedou, aby nám předali techniku prastaré metody FYD (Feeding Your Demons).

Tento 5denní hluboce sebepoznávací seminář, je prvním dílem 3modulového výcviku.

Pětikrokový proces FYD vychází z názoru, že pouze skutečná péče o naše temné stránky a jejich vyživení nám může pomoci získat pozitivní potenciál, který v nich dřímá. 

Trápí vás nebo vaše blízké, či klienty ve vaší praxi potíže, jako jsou deprese, úzkosti a strachy, nemoci, poruchy příjmu potravy, závislosti, problémy ve vztazích, sebenenávist či zlost? Praxe FYD je nazývá démony. Čím usilovněji proti nim bojujeme, tím silnějšími se stávají. Pokud změníme svůj přístup a věnujeme jim potřebnou péči, můžeme se z tohoto boje jednou provždy osvobodit.

Metoda Krmení Démonů (FYD)

Tato metoda vychází ze starobylých tibetských buddhistických praktik a učení. Byla vyvinuta tak, aby moudrost těchto nauk byla přístupná a použitelná i v dnešní světě. Používá se v osobním i profesním životě, od psychoterapie a lékařské péče až po řešení každodenních problémů.

Krmení démonů je hluboký proces práce se strachy a omezeními, se kterými již nemusíte bojovat. Naopak! Tato starověká praxe naše životní překážky popisuje jako démony. Tím, že "svým démonům" nabídnete to, co skutečně potřebují, jim umožníte proměnit se ve spojence, kteří mohou přinést vašemu životu nebývalý užitek.

Tím, že tento proces podporuje hluboký soucit se všemi aspekty nás samotných a lidí kolem nás, přináší tak soulad a integraci celého spektra našeho bytí.

Lopön Charlotte Rotterdam
a Pieter Oosthuizen

Pieter Oosthuizen a Lopön Charlotte Rotterdam jsou dlouholetí studenti tibetského buddhismu. Jsou senior učitelé meditace, praxe Krmení démonů (FYD), Chöd a dalších buddhistických praktik v USA i v zahraničí. Vyučují v buddhistickém středisku Tara Mandala, které založila Lama Tsultrim Allione.

Pieter získal právnický titul v rodné Jižní Africe a je předsedou správní rady Tara Mandaly. Charlotte získala magisterský titul na Harvardské teologické škole a je instruktorkou a ředitelkou Centra pro rozvoj kontemplativního vzdělávání na Univerzitě Naropa.

Společně vedou Tara Mandala sangha. Jejich blog nabízí Dharmické úvahy o moderním životě: www.skymind.us.

Komu je výcvik určen?

Profesionálům v oblasti duševního zdraví, životním koučům, terapeutům, duchovním mentorům, sociálním pracovníkům a lidem, kteří se ve své práci věnují pomoci a léčení druhých.

Jednotlivcům, kteří si chtějí osvojit účinnou metodu přímého boje s vlastními navyklými vzorci, výzvami a překážkami za účelem vlastní transformace.

Všem, kteří cítí, že jejich život ovlivňují následky traumat z minulosti.

Všem, kteří chtějí zastavit svůj boj se závislostí, strachem, úzkostí, vinou, vztekem nebo jakoukoliv jinou formou vnitřního konfliktu.

Tato práce přesahuje duchovní teorie a slouží jako smysluplný nástroj pro každého, kdo si přeje pocítit větší emoční klid, bez ohledu na náboženské vyznání či osobní filozofii.

Co se na 1. modulu naučíš?

První modul výcviku slouží jako samostatný sebepoznávací seminář, kde si osvojíte techniku Krmení démonů pro každodenní praxi. Metoda FYD je navržena tak, aby prohloubila vaši osobní duchovní praxi a přinesla užitek a trvalou transformaci vám, vašim blízkým nebo vašim klientům.

  • Transformační meditační techniku, kterou lze integrovat do běžného života
  • Zjistíte, co vysává vaši energii a zaměstnává vaši mysl
  • Naučíte se pracovat se svými osobními i rodinnými démony
  • Pochopíte své emocionální vzorce a to, jak ovlivňují váš život
  • Získáte jedinečný nástroj, který můžete s klienty používat ve vaší terapeutické praxi
  • Zakusíš meditační praxi, praxi devíti dechů, partnerskou práci ve dvojici, poznáš historii a filozofické kořeny, rozpoznáš typy démonů a zjistíš, jak je to s démony a kreativitou

Předchozí zkušenosti nebo znalosti buddhismu a meditace nejsou nutné.

Výcvik bude tlumočen z angličtiny do češtiny.

Termín, cena, přihláška:

9. - 13. listopadu 2022
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha 1 

Středa: 18:30 - 20:30 hod.
Čt – So: 9:00 - 17:00 hod., Ne: 9:00 - 16:00 hod.

Časté otázky

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je MAITREA?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) je možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.