Tak jako světlo obsahuje barvy duhy i Esence má své aspekty.

 Lásku, sílu, radost, vůli a klid.
 

Když se narodíme, jsme s naší Esencí v kontaktu. Stačí se podívat do očí novorozeněte a tuto Esenci můžete spatřit.
Je to jiskra, zářivost, hloubka a lehkost. 

Pokud nám aspekty Esence v životě chybí, máme pocit, že musíme bojovat, zvládat vše sami a v našem bytí jsou doslova díry. Někdy cítíme stesk a touhu po něčem, co nám v životě chybí. Jako bychom něco ztratili, ale nemůžeme si rozpomenout, co to vlastně je. A tak se to snažíme kompenzovat vnějšími impulzy – adrenalinem, sexem, jídlem nebo třeba úspěchem.

Dokud jsme chyceni v zaplňování našich děr, jen prodlužujeme pocit, že nám něco chybí.

Člověk se skládá ze dvou částí – Esence a osobnosti


Esence, se kterou se rodíme, je nám vlastní. Osobnost získáváme zvenku, zahrnuje vše, co jsme se naučili nebo napodobili.
Když jsme se narodili, byli jsme čistou Esencí. Miminko si neuvědomuje, že je v něm Esence přítomná, protože ještě nevnímá rozlišeně. Základ osobnosti – „Já“, které umí rozlišovat, je vytvořeno až během prvních čtyř let života.
To, co rodiče vidí v dítěti, si dítě začíná uvědomovat.

Pokud rodiče nedokáží aspekty Esence dítěti  zrcadlit,
dítě postupně kontakt se svou Esencí ztrácí.

V práci s Esencí se setkáváme s pojmem „díra“

Obvykle jich máme v sobě hodně, ale není lehké si je uvědomit. Díra je jednoduše pocit nedostatku určité esenciální kvality v nás (například lásky, sebehodnoty, síly či schopnosti kontaktu). 

Setkání s dírou může být velmi silné, avšak také velmi léčivé.

Abychom našli to, co jsme ztratili – kontakt s Esencí, potřebujeme se vrátit tam, kde jsme o to přišli. A to nás nevyhnutelně konfrontuje s obdobím, kdy v nás tyto díry vznikaly.
 
Když se odvážíme na tyto pocity podívat, setkat se se svou dírou, můžeme jí projít a na „druhé straně“ opět navázat kontakt s naší Esencí.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Načerpání síly

Přijetí sebe sama

Vědomé bytí

Bhagat a Esence:

Bhagat pracuje s lidmi více než 30 let. Zaměřuje se na terapie, systémové a rodinné konstelace a hypnózu. Pracuje metodou NLP, kterou rovněž učí. Tématy Bhagatových setkání jsou především rodinné vztahy, esence, smrt, dech, převtělování a meditační proces. Po mnoho let žil a pracoval v Osho Tao meditačním centru v Mnichově a pět let přímo v Oshově ašrámu v Púně v Indii.

Poté, co jsem prohlédl, že různé duchovní tradice pocházejí ze stejného zdroje, a inspirován Almaasem jsem rozvinul práci o Esenci.

 V Indii vedl Bhagat meditace a působil jako terapeut. Dlouhé cesty ho zavedly do Himalájí a Číny, kde se setkal se zenem a tibetským buddhismem. Studium a přímý kontakt s náboženstvími Asie, především tibetského buddhismu a zenu napomohly jeho pochopení propojení psychiky a náboženství.
Bhagat je otcem 3 dětí.

Napsali jste o Bhagatovi:

Bhagat je člověk, který vám v bezpečném prostředí otevře oči, nabídne možnost otevřít se novým možnostem, nastoupit cestu k vnitřní pravdě, lásce, naplnění a k prožívání života v jeho plnosti.
Robin
Dívám se na vše jinýma očima, někde v břiše se něco důležitého změnilo, věřím, že to vydrží. Díky ti, Bhagate!
Martin
Bhagat dokáže jít skutečně k jádru věci a s lehkostí řešit i velmi citlivá témata. V jeho přítomnosti cítím důvěru a lásku.
Michaela

Co získáte účastí na online semináři?

  • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
     
  • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení. Pro lektora, pro vás i pro skupinu je nicméně vždy přínosnější, když se zapojíte naplno. Může pak dojít k předání toho, co je důležité právě pro Vás.
  • Tento denní seminář bude kombinovaný. Součástí budou též interaktivní cvičení, vedené meditace a sdílení.
     
  • Po skončení online semináře, od nás jako bonus dostanete nahrávku tohoto webináře, kterou Vám zašleme do 5 pracovních dní. Záznam si budete moci opakovaně zhlédnout a vrátit se tak ke cvičením a tématu po dobu 14 dní.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne záznam, který si budete moct opakovaně pustit po dobu 14 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online cizojazyčného semináře uvedena informace, že tlumočen není, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.